Справа № 126/45/24
Провадження № 3/126/236/2024
"01" лютого 2024 р. м. Бершадь
Суддя Бершадського районного суду
Вінницької області
Хмель Р. В.
розглянувши матеріали адміністративної справи, що надійшли з ВП №1 Гайсинського РУП ГУНП у Вінницькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 до адміністративної відповідальності не притягувався,
за ст. 130 ч.1 КУпАП,
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ААД №650781 від 30.12.2023 встановлено, що в цей же день, о 00:07 год.,в м.Бершадь, по вул. ярослава Мудрого, водій ОСОБА_2 керував ТЗ ЗАЗ DAEWOO, д.н.з. НОМЕР_2 , в стані алкогольного сп'яніння.Огляд проводився на місці зупинки ТЗ за допомогою газоаналізатора DRAGER 680, тест №1266, результат огляду 2,08 %.
Перед початком судового розгляду справи ОСОБА_1 було роз'яснено його права у відповідності до ст. 268 КУпАП.
Згідно ст. 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення має вирішити такі питання: чи належить до його компетенції розгляд даної справи; чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення; чи витребувано необхідні додаткові матеріали, тощо.
Відповідно до статті 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.
Так, до протоколу про адміністративне правопорушення ААД № 650781 від 30.12.2023, долучено сд -диск, при цьому в графі протоколу «до протоколу додаються» про наявність відеозапису нічого не вказано, як і не зазначено, про те, що взагалі проводилася відеофіксація.
Крім того, згідно положень п.1 розділу Х Інструкції з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України 7 листопада 2015 року № 1395, водії, стосовно яких у поліцейських є достатні підстави вважати, що вони перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, підлягають відстороненню від керування цими транспортними засобами та огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції.
Долучені до протоколу матеріали не містять даних про виконання працівником поліції вимог ст. 266 КУпАП та п.1 розділу Х Інструкції з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України 7 листопада 2015 року № 1395, щодо відсторонення ОСОБА_1 , щодо якого оформлено матеріали за ст.130 КУпАП, від керування транспортним засобом. Відомостей про виконання поліцейським вищенаведених вимог закону адмінматеріали не містять.
У постанові Великої Палати Верховного Суду від 02 вересня 2021 року № 11-97сап20 зроблено висновок, що немає й процесуальних норм, які б забороняли, зокрема, судді, який розглядає справу про адміністративне правопорушення, вимагати від уповноваженого органу виконати належним чином вимоги процесуального закону щодо складання протоколу про адміністративне правопорушення і його реалізації таким чином, щоб можна було вирішити питання про винність особи у вчиненні адміністративного проступку з дотриманням строків розгляду і без порушення прав особи порушника чи осіб, які потерпіли від дій останнього.
З метою повного, всебічного і об'єктивного з'ясування обставин справи, вирішення її у відповідності з законом, виявлення причин та умов, що сприяли вчиненню адміністративного правопорушення та призначення ОСОБА_1 покарання, передбаченого санкцією тієї частини статті 130 КУпАП, за якою його дії слід правильно кваліфікувати, суд вважає за необхідне повернути протокол про адміністративне правопорушення та матеріали додані до нього до ВП № 1 Гайсинського РУП ГУНП у Вінницькій області для доопрацювання і належного оформлення.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст.245, 256, 272, 278 КУпАП,-
Повернути до ВП № 1 Гайсинського РУП ГУНП у Вінницькій області матеріали справи про адміністративне правопорушення № 126/45/24 про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 130 КУпАП для доопрацювання та належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Р. В. Хмель