Справа № 212/694/24
3/212/408/24
31 січня 2024 року м. Кривий Ріг
Суддя Жовтневого районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області Ваврушак Н.М., розглянувши матеріали, що надійшли з Головного управління ДПС у Дніпропетровській області, про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, ФОП, зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч. 1 ст. 163-4 КУпАП,-
Відповідно до протоколу № 1018/04-36-24-17/ НОМЕР_1 про адміністративне правопорушення від 10 січня 2024 року, ОСОБА_1 , будучи фізичною особою - підприємцем, порушив вимоги податкового законодавства, а саме в частині несвоєчасного подання податкового розрахунку за встановленою формою № 4 ДФ відомостей про доходи громадян за 3 квартал 2023 року по строку подання 09.11.2023 та 09.08.2023, фактично подано 07.01.2024 та зареєстрована за № 9363528339, чим порушено пп. 16.1.3 п.16.1 ст. 16, пп.49.18.2 п. 49.18 ст. 49, п. 51.1 ст. 51, абз. «б» п.176.2 ст. 176 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755- VI зі змінами та доповненнями, тим самим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 163-4 КУпАП.
ОСОБА_1 у судове засідання не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся у встановленому порядку, шляхом направлення повістки про виклик до суду, про причини неявки суд не повідомив.
Згідно ст.268 КУпАП явка особи, яка притягується до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 163-4 КУпАП не обов'язкова, а тому суддя приходить до висновку про можливість розгляду справи у відсутність ОСОБА_1 на підставі наявних у справі доказів.
Суд, дослідивши матеріали справи, дійшов такого висновку.
Відповідно до вимог статті 245 КУпАП, завданням адміністративного судочинства є своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності із законом.
Згідно з вимогами статті 280 КУпАП, орган, посадова особа при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язана з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують або обтяжують відповідальність, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Статтями 251, 252 КУпАП передбачено, що орган, посадова особа оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності. Доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та ін.
Так, вина ОСОБА_1 у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-4 КУпАП повністю підтверджується матеріалами справи, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення № 1018/04-36-24-17/ НОМЕР_1 про адміністративне правопорушення від 10 січня 2024 року, актом про результати камеральної перевірки фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) № 1012/04-36-24-17/3118800172 від 10.01.2024.
Таким чином, вважаю, що в діях ОСОБА_1 містяться ознаки правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-4 КУпАП, а саме несвоєчасне повідомлення державним податковим інспекціям за встановленою формою відомостей про доходи громадян.
Відповідно до ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Згідно ст. 22 КУпАП при малозначності вчиненого адміністративного правопорушення орган (посадова особа), уповноважений розглядати справу, може звільнити порушника від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням.
При вирішенні питання про застосування положень ст. 22 КУпАП, суд вирішує з урахуванням Узагальнення практики Судової палати у кримінальних справах Верховного Суду України та узагальнення судової практики Верховного Суду України щодо розгляду судами справ про адміністративні правопорушення де зазначено, що визначення малозначного правопорушення законодавчо не закріплено. Проте, у кожному конкретному випадку судом має вирішуватися питання про визнання діяння малозначним, виходячи з того, що його наслідки не представляють суспільної шкідливості, не завдали або не здатні завдати значної шкоди суспільним або державним інтересам, правам та свободам інших осіб.
Враховуючи особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, ступінь її вини, те, що згідно акту про результати камеральної перевірки ФОП ОСОБА_1 від 10.01.2024 встановлено, що подання відомостей про доходи громадян за 3 квартал 2023 року по строку подання 09.11.2023 фактично подано 07.01.2024, та те, що у поясненнях ОСОБА_1 зазначив про неможливість своєчасного подання звіту з причини відсутності інтернету, його дії не потягли негативних наслідків, суд приходить до висновку про можливість звільнення ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 163-4 КУпАП за малозначністю і оголосити йому усне зауваження, оскільки діяння, вчинене ним, містило у собі усі юридичні і суб'єктивні ознаки, що характеризують правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 163-4 КУпАП, але внаслідок всіх конкретних обставин воно не відповідало тій суспільній небезпечності, яка є типовою для цього виду правопорушення, зокрема, його дії суб'єктивно не були направлені на заподіяння шкоди суспільним інтересам, юридичним та фізичним особам, і така шкода фактично не була заподіяна, і таким чином від його дій не настало негативних наслідків.
Згідно ч. 2 ст. 284 КУпАП при оголошенні усного зауваження виноситься постанова про закриття провадження у справі про адміністративне правопорушення.
Оскільки суд дійшов висновку про звільнення ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 163-4 КУпАП за малозначністю, оголосивши йому усне зауваження, провадження у справі підлягає закриттю.
Керуючись ст. 9, 22, 34-35, 163-2, 245, 250-252, 283, 284, 287, 294 КУпАП, суд -
Звільнити від адміністративної відповідальності, передбаченої ч. 1 ст. 163-4 КУпАП, ОСОБА_1 , оголосивши йому усне зауваження.
Закрити провадження в справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 про притягнення його до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 163-4 КУпАП.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її прийняття до Дніпровського апеляційного суду через Жовтневий районний суд міста Кривого Рогу Дніпропетровської області.
Суддя: Н. М. Ваврушак