Справа № 496/1657/23
Провадження № 1-кп/496/108/24
30 січня 2024 року м. Біляївка
Біляївський районний суд Одеської області в складі:
головуючого - судді ОСОБА_1 ,
за участю секретаря - ОСОБА_2 ,
розглянувши у судовому засіданні в залі суду м. Біляївка клопотання захисника обвинуваченого про зупинення судового провадження за матеріалами кримінального провадження за обвинуваченням ОСОБА_3 у вчинені кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 286 КК України, -
У провадженні Біляївського районного суду Одеської області знаходиться вказаний вище обвинувальний акт з додатками.
23.11.2023 року на електронну адресу суду від захисника обвинуваченого надійшло клопотання про зупинення провадження у справі у зв'язку з тим, що обвинувачений ОСОБА_3 призваний для проходження військової служби за призовом під час мобілізації та перебуває на військовій службі у військовій частині НОМЕР_1 .
Ухвалою суду від 06.12.2023 року за клопотанням прокурора Біляївської окружної прокуратури Одеської області ОСОБА_4 витребувано з ІНФОРМАЦІЯ_1 ( АДРЕСА_1 ), інформацію щодо підтвердження проходження ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , військової служби у військовій частині НОМЕР_1 (копію наказу чи відповідної довідки призову на військову службу засвідченої належним чином).
17.01.2024 року до суду надійшли витребуванні документи із ІНФОРМАЦІЯ_1 ( АДРЕСА_1 ).
Обвинувачений ОСОБА_3 та його захисник до судового засідання не з'явились, від захисника обвинуваченого до суду надійшло клопотання щодо розгляду клопотання про зупинення провадження у відсутність захисника.
До судового засідання прокурор не з'явився, але надав заяву, відповідно до якої просив клопотання захисника ОСОБА_5 задовольнити.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що клопотання захисника обвинуваченого підлягає задоволенню.
У відповідності до вимог ч.1 ст. 335 КПК України у разі якщо обвинувачений був призваний для проходження військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період, суд зупиняє судове провадження стосовно такого обвинуваченого до його звільнення з військової служби.
Судом встановлено, що згідно довідки №26 від 05.01.2024 року, ОСОБА_6 проходить військову службу по мобілізації у військовій частині НОМЕР_2 , з 22.12.2023 року по теперішній час.
Як вбачається з відповіді ІНФОРМАЦІЯ_1 ( АДРЕСА_1 ) від 03.01.2024 року, ОСОБА_3 згідно облікових даних ІНФОРМАЦІЯ_3 призваний на військову службу за призовом під час мобілізації.
Згідно витягу з наказу начальника ІНФОРМАЦІЯ_4 №212 від 17.11.2023 року, додатку до наказу, ОСОБА_3 тимчасово виконуючий обов'язки начальника ІНФОРМАЦІЯ_4 .
Враховуючи вказане, а також те, що на даний час на території України діє воєнний стан, суд вважає, що кримінальне провадження відносно ОСОБА_3 за ч. 2 ст. 286 КК України необхідно зупинити до його звільнення з військової служби або закінчення особливого періоду чи воєнного стану без оголошення розшуку.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 335, 372 КПК України, суд -
Клопотання захисника обвинуваченого ОСОБА_5 про зупинення судового провадження - задовольнити.
Кримінальне провадження за обвинуваченням ОСОБА_3 у вчинені кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 286 КК України, зупинити до звільнення ОСОБА_3 з військової служби.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя ОСОБА_1