Справа № 682/305/24
Провадження № 1-в/682/16/2024
31 січня 2024 року
Славутський міськрайонний суд Хмельницької області в складі:
головуючої судді ОСОБА_1 ,
секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
за участі представника поліції ОСОБА_3 ,
засудженого ОСОБА_4 ,
розглянувши матеріали подання, які надійшли від ВнП №1 Шепетівського районного управління поліції ГУНП в Хмельницькій області про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , який не працевлаштований, має тимчасові заробітки, не одружений, раніше судимий:
-01.12.10 року Славутським міськрайонним судом Хмельницької області за ч. 2 ст. 121 КК України до покарання у виді позбавлення волі строком на 10 років;
-16.12.2020 року Славутським міськрайонним судом Хмельницької області за ч. 2 ст. 185 КК України до покарання у виді арешту на строк 6 місяців, звільнився 08.12.2021 року з Сокирянської ВК, Чернівецької області №67,-
встановив:
Начальник ВПД № 1 Шепетівського РУП ГУНП в Хмельницькій області звернувся до суду з поданням про встановлення ОСОБА_4 адміністративного нагляду, посилаючись на те, що останній після відбуття покарання на шлях виправлення не став, скоює адміністративні правопорушення, за які неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності: 06.02.2023 за ст. 183 КУпАП, 18.01.2024 за ч. 1 ст. 178 КУпАП, 19.01.2024 за ч. 2 ст. 178 КУпАП, 22.01.2024 за ст. 176 КУпАП. ОСОБА_4 неодноразово було винесено офіційні попередження про припинення ведення антигромадського способу життя. ОСОБА_4 за місцем проживання характеризується негативно, систематично порушує громадський порядок і права інших громадян, вчиняє інші правопорушення стосовно чого до ВПД № 1 неодноразово надходили скарги від громадян щодо протиправної поведітнки останнього, підтримує зв'язки з особами схильними до вчинення злочинів.
Вислухавши пояснення представника ВПД №1 Шепетівського РУП ГУНП в Хмельницькій області ОСОБА_3 , який просить встановити ОСОБА_4 адміністративний нагляд, пояснення ОСОБА_4 , який не заперечує щодо встановлення йому адміністративного нагляду, дослідивши матеріали подання, суд вважає, що таке задоволенню не підлягає, через його необгрунтованість, оскільки відсутні підстави, передбачені ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» за яких особа ОСОБА_4 підлягає нагляду.
Згідно ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб, засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Підставами для встановлення адміністративного нагляду є матеріали органів Національної поліції - щодо осіб, зазначених у пункті "в" статті 3 Закону.
Адміністративний нагляд встановлюється щодо осіб, зазначених у пункті "в" статті 3 вказаного Закону, - в судовому засіданні одноособово суддею міськрайонного суду за місцем проживання особи, звільненої з місць позбавлення волі, за поданням начальника органу Національної поліції( ст. 5 Закону).
Адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості ( ст.6 Закону).
Викладене дає підстави для висновків, що заявлене до суду подання про встановлення адміністративного нагляду щодо особи ОСОБА_4 є необгрунтованим та таким, що не підлягає задоволенню, оскільки він не є субєктом, що має ознаки визначені в п."в" ст. 3 вищевказаного Закону.
Керуючись ст.3, 5, 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», суд,-
В задоволенні подання про встановлення адміністративного нагляду щодо ОСОБА_4 відмовити.
Суддя ОСОБА_1