Рішення від 30.01.2024 по справі 420/26217/23

Справа № 420/26217/23

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30 січня 2024 року м. Одеса

Одеський окружний адміністративний суд у складі

головуючого судді: Юхтенко Л.Р.,

розглянувши у порядку письмового провадження в приміщенні Одеського окружного адміністративного суду адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 ) до Одеського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки (код ЄДРПОУ 08402040, місце знаходження: 65012, м. Одеса, вул. Пироговська, 6), за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області (код ЄДРПОУ 20987385, місцезнаходження: вул. Канатна, 83, м. Одеса, 65012) про визнання протиправною бездіяльність та дії, та зобов'язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

До Одеського окружного адміністративного суду 28 вересня 2023 року надійшла позовна заява ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 ) до Одеського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки (код ЄДРПОУ 08402040, місце знаходження: 65012, м. Одеса, вул. Пироговська, 6), в якій позивач просить:

1. Визнати протиправною бездіяльність Одеського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки щодо відмови у донарахуванні та виплаті одноразової грошової допомоги у разі звільнення зі служби ОСОБА_1 з урахуванням додаткової грошової винагороди, передбаченої Постановою Кабінету Міністрів України від 28.02.2022 року № 168 «Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім'ям під час дії воєнного стану», нарахованої та виплаченої у період з 01.04.2022 р. по 31.01.2023 р. у загальному розмірі 269000.00 грн

2. Зобов'язати Одеський обласний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки здійснити перерахунок та виплату одноразової грошової допомоги при звільненні зі служби ОСОБА_1 з урахуванням додаткової грошової винагороди, передбаченої Постановою Кабінету Міністрів України від 28.02.2022 року № 168 «Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім'ям під час дії воєнного стану» , нарахованої та виплаченої у період з 01.04.2022 р. по 31.01.2023 р. у загальному розмірі 269000,00 грн.

3. Визнати протиправними дії Одеського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки щодо невнесення у довідку ОСОБА_1 про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премії для обчислення пенсії відповідно до статті 43 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» та абзацу 8 п. 7 Постанови КМУ від 17 липня 1992 р. №393 (зі змінами) №359 від 08 листопада 2022 року відомостей про фактично отриманих сум ОСОБА_1 додаткової грошової винагороди, передбаченою Постановою Кабінету Міністрів України в ід 28.02,2022 року № 168 «Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім'ям під час дії воєнного стану» період з 01.04.2022 р. по 31.01.2023 р. у загальному розмірі 269000,00 грн

4. Зобов'язати Одеський обласний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки оформити довідку ОСОБА_1 про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премії для обчислення пенсії відповідно до статті 43 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» та абзацу 8 п. 7 Постанови КМУ від 17 липня 1992 р. №393 (зі змінами) №359 від 08 листопада 2022 року відомостей про фактично отриманих сум ОСОБА_1 додаткової грошової винагороди, передбаченою Постановою Кабінету Міністрів України від 28.02.2022 року № 168 «Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім'ям під час дії воєнного стану» за період з 01.04.2022 р. по 31.01.2023 р. у загальному розмірі 269000,00 грн. та направити вказану довідку до відповідного Головного управління Пенсійного фонду.

Ухвалою суду від 25 жовтня 2023 року після усунення недоліків у позовні заяві, позивачу поновлено строк звернення до суду та позовну заяву було прийнято до розгляду та відкрито спрощене позовне провадження без повідомлення (виклику) учасників справи в порядку ч. 5 ст. 262 КАС України. Залучено до участі у справі як третю особу, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області (код ЄДРПОУ 20987385, місцезнаходження: вул. Канатна, 83, м. Одеса, 65012). Зобов'язано Одеський обласний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі надати суду належним чином засвідчені копії розрахункових листів позивача про нарахування та виплати грошового забезпечення за період з 01.04.2022 року по 31.01.2023 року, розрахункового листа щодо нарахування та виплати грошової допомоги при звільненні, довідки про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії для обчислення пенсії, яка була направлення до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області стосовно позивача. Зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі надати суду належним чином засвідчену копію документів, які була направлені для призначення пенсії позивача, зокрема належним чином засвідчену копію довідки про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії для обчислення пенсії позивачу, також протоколу про призначення пенсії позивачу та здійснені перерахунки.

На обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що позивач проходив військову службу в Болградському районному територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки, який перебуває на фінансовому забезпеченні в Одеському обласному територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки, та відповідно до витягу з наказу № 28 від 31 січня 2023 року позивача звільнено з військової служби.

Позивач зазначив, що відповідно до постанови КМУ від 28.02.2022 року № 168 йому нараховувалась та виплачувалась додаткова винагорода щомісячно, починаючи з 01.04.2022 року по 31.01.2023 року.

Але додаткова винагорода не була врахована при нарахуванні та виплаті одноразової грошової допомоги при звільненні та не увійшла у довідку про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення для обчислення пенсії.

Позивач звернувся до відповідача із заявою щодо здійснення перерахунку одноразової допомоги при звільненні та включення зазначеної додаткової винагороди до відповідної довідки, але листом від 14 вересня 2023 року відмовив, оскільки відсутні правові підстави.

Позивач вважає таку бездіяльність відповідача протиправною, оскільки на виконання постанови КМУ № 168 з 01.04.2022 року по 31.01.2023 року позивачу виплачувалась додаткова грошова винагорода щомісячно, тобто носила систематичний, щомісячний характер, тому ця доплата має бути включена при нарахуванні одноразової грошової допомоги при звільненні та у довідку для обчислення пенсії.

Представник позивача звертає увагу, що факт виплати зазначеної допомоги при звільненні має визначальне значення для призначення та перерахунку пенсії позивачу.

Також представник позивача зазначив, що єдиний внесок нараховується і сплачується із суми грошового забезпечення кожної застрахованої особи, у тому числі ЄСВ сплачувався з нарахованої військовослужбовцям винагороди, передбаченої Постановою № 168.

На виконання ухвали суду від Головного управління ПФУ в Одеській області надійшов лист (вхід.№ 39092/23 від 08.11.2023), яким повідомлено, що Головне управління позбавлене можливості надати матеріали, що містяться у пенсійній справі позивача, оскільки пенсійна справа ОСОБА_1 на час воєнного стану знаходиться на зберіганні за межами Одеської області.

До суду 18 грудня 2023 року від представника відповідача надійшла заява про продовження процесуального строку по справі (вхід. № ЕС/19156/23), в який представник просить постановити ухвалу про продовження Одеському обласному територіальному центру комплектування та соціальної підтримки строку, встановленого ухвалою від 25.10.2023 року.

На обґрунтування заяви представник відповідача зазначив, що зважаючи на введення в Україні воєнного стану, через порушення звичайного функціонування державних інституцій, значний обсяг функцій та завдань, які покладені на Одеський обласний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки, та збільшений обсягу надходження та опрацювання документообігу, відповідач не встиг вчасно виконати вимоги ухвали суду.

Ухвалою від 20 грудня 2023 року заяву представника відповідача про продовження процесуального строку на виконання ухвали, - задоволено.

Продовжено Одеському обласному територіальному центру комплектування та соціальної підтримки (код ЄДРПОУ 08402040, місце знаходження: 65012, м. Одеса, вул. Пироговська, 6) строк на виконання ухвали суду від 25 жовтня 2023 року на десять днів з дати отримання копії цієї ухвали.

Зупинено провадження у справі за позовною заявою ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 ) до Одеського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки (код ЄДРПОУ 08402040, місце знаходження: 65012, м. Одеса, вул. Пироговська, 6), за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області (код ЄДРПОУ 20987385, місцезнаходження: вул. Канатна, 83, м. Одеса, 65012) про визнання протиправною бездіяльність та дії, та зобов'язання вчинити певні дії,- до одержання витребуваних судом доказів.

До суду 29 грудня 2023 року від відповідача надійшла заява про виконання ухвали суду (вхід. № ЕС/20452/23), до якої додані витребувані судом копії документів.

Ухвалою суду від 30 січня 2024 року поновлено провадження у справі зі стадії, на якій було зупинено.

До суду від відповідача не надходив відзив на позовну заяву та від третьої особи - письмові пояснення по суті заявлених позовних вимог.

Вивчивши матеріали справи, а також обставини, якими обґрунтовуються вимоги, докази, якими вони підтверджуються, суд встановив таке.

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , є громадянином України на підставі паспорту серія НОМЕР_2 .

Відповідно до витягу із наказу начальника Болградського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки (по стройовій частині) від 31.01.2023 року № 28 старшого сержанта ОСОБА_1 , звільненого у запас, вважати, що справи та посаду здав з 31 січня 2023 року.

Вислуга років у Збройних Силах України станом на 31 січня 2023 року становить: календарна -15 років 07 місяців 16 днів, пільгова - 02 роки 02 місяців 04 днів, загальна - 17 років 09 місяців 20 днів.

Суд встановив, що пенсійним органом позивачу призначено пенсію по інвалідності, що підтверджено пенсійним посвідченням Серія НОМЕР_3 .

Матеріалами справи підтверджено, що позивач через свого представника звернувся до відповідача із заявою щодо здійснення перерахунку одноразової допомоги при звільненні та включення зазначеної додаткової винагороди до відповідної довідки.

Однак, листом від 14 вересня 2023 року № 943/3302 відповідач відмовив, посилаючись на те, що відповідно до п. 4 Порядку та умов виплати деяким категоріям військовослужбовців одноразової грошової допомоги у разі звільнення з військової служби, затвердженого постановою КМУ від 17.09.2014 року № 460, допомога виплачується з розрахунку місячного грошового забезпечення (без урахування винагород).

Також відповідач зазначив, відповідно до п. 2 Порядку виплати грошового забезпечення військовослужбовцям ЗСУ та деяким іншим особам, затвердженого Наказом Міністерства оборони України від 07.06.2018 року № 260, грошове забезпечення включає: щомісячні основні види грошового забезпечення, щомісячні додаткові види грошового забезпечення, одноразові додаткові види грошового забезпечення. До одноразових додаткових видів грошового забезпечення належать винагороди, а також додаткова винагорода на період дії воєнного стану.

Форма довідки про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення не передбачає внесення до неї відомостей про нарахування одноразових видів грошового забезпечення, зокрема додаткової винагороди на період дії воєнного стану. Тому немає законних підстав для перерахунку одноразової грошової допомоги та внесення змін у довідку про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення для обчислення пенсії.

Також суд встановив, що у відповідь на запит представника позивача листом від 14 вересня 2023 року № 943/3305 відповідач надав позивачу довідку-розрахунок про складові одноразової грошової допомоги при звільненні, відповідно до постанови КМУ від 17.09.2014 року № 460, виплаченої ОСОБА_1 від 14.09.2023 року № 943/3304 та довідку про нарахування додаткової винагороди на період дії воєнного стану ОСОБА_1 за період з 05.04.2022 року по 31.03.2023 від 14 вересня 2023 року № 943/3303.

Судом досліджена довідка про нараховане та виплачене грошове забезпечення ОСОБА_1 за квітень 2022 року по січень 2023 року від 14 грудня 2023 року № 943/4773.

Проаналізувавши положення чинного законодавства, що регулює спірні правовідносини, враховуючи обставини справи, суд вважає, що позовні вимоги не належать задоволенню, з таких підстав.

Частинами 1, 2, 3 статті 9 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» № 2011-XII (далі, - Закон № 2011-XII) встановлено, що держава гарантує військовослужбовцям достатнє матеріальне, грошове та інші види забезпечення в обсязі, що відповідає умовам військової служби, стимулює закріплення кваліфікованих військових кадрів.

До складу грошового забезпечення входять: посадовий оклад, оклад за військовим званням; щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія); одноразові додаткові види грошового забезпечення.

Грошове забезпечення визначається в залежності від посади, військового звання, тривалості, інтенсивності та умов військової служби, кваліфікації, наукового ступеня, а також вченого звання військовослужбовця. Грошове забезпечення підлягає індексації відповідно до закону.

Відповідно до п. 2 Постанови Кабінету Міністрів України «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» від 30.08.2017р. за №704 (далі - Постанова № 704) грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення (п.2).

Згідно з п.3 Постанови №704, виплата грошового забезпечення військовослужбовцям, особам рядового та начальницького складу здійснюється в порядку, що затверджується Міністерством оборони, Міністерством внутрішніх справ, Міністерством фінансів, Міністерством інфраструктури, Міністерством юстиції, Службою безпеки, Управлінням державної охорони, розвідувальними органами, Адміністрацією Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації.

Так, механізм та умови виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України визначений «Порядком виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та деяким іншим особам», затверджений наказом Міністерства оборони України 07.06.2018р. №260 (далі - Порядок № 260).

Відповідно до п. 2 розділу 1 Порядку № 260 грошове забезпечення включає: щомісячні основні види грошового забезпечення; щомісячні додаткові види грошового забезпечення; одноразові додаткові види грошового забезпечення. До щомісячних основних видів грошового забезпечення належать: посадовий оклад; оклад за військовим званням; надбавка за вислугу років.

До щомісячних додаткових видів грошового забезпечення належать: підвищення посадового окладу; надбавки; доплати; винагорода військовослужбовцям, які обіймають посади, пов'язані з безпосереднім виконанням завдань із забезпечення кібербезпеки та кіберзахисту; премія.

До одноразових додаткових видів грошового забезпечення належать: винагороди (крім винагороди військовослужбовцям, які обіймають посади, пов'язані з безпосереднім виконанням завдань із забезпечення кібербезпеки та кіберзахисту), а також додаткова винагорода на період дії воєнного стану, допомоги.

Пункт 2 розділу 1 абзац шістнадцятий був доповнений словами «, а також додаткова винагорода на період дії воєнного стану» Наказом Міністерства оборони № 44 від 25.01.2023, який набув чинності 31 січня 2023 року, відповідно, застосовується з 01 лютого 2023 року.

Порядок виплати одноразової грошової допомоги у разі звільнення з військової служби регламентовано розділом ХХХII Порядку №260.

Як передбачено у п.4 та 5 розділу ХХХII Порядку №260, особам офіцерського складу, особам рядового, сержантського і старшинського складу, які були призвані на військову службу за призовом у зв'язку з мобілізацією, при звільненні зі служби після прийняття рішення про демобілізацію виплачується грошова допомога в порядку та розмірах, визначених «Порядком та умовами виплати одноразової грошової допомоги у разі звільнення військовослужбовцям, призваним на військову службу за призовом у зв'язку з мобілізацією», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.09.2014р. №460 (далі, - Порядок № 460).

Відповідно до п.п.1 4 Порядку №460 військовослужбовцям, які були призвані на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період або на військову службу за призовом осіб з числа резервістів в особливий період і звільняються із служби, виплачується одноразова грошова допомога в розмірі 4% місячного грошового забезпечення за кожний повний календарний місяць служби, але не менше 25% місячного грошового забезпечення.

Допомога виплачується з розрахунку місячного грошового забезпечення (без урахування винагород), на яке має право військовослужбовець на день звільнення.

Отже, аналіз наведених норм права доводить, що одноразова грошова допомога у разі звільнення з військової служби визначається з грошового забезпечення, до якого не включаються винагороди.

На обгрунтування своїх позовних вимог позивач посилається на те, що додаткова винагорода, яка передбачена постановою Кабінету Міністрів України «Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім'ям під час дії воєнного стану» від 28.02.2022р. №168, має постійний характер, виплачувалась позивачу щомісячно та, зокрема, є невід'ємною складовою місячного грошового забезпечення, а тому підлягає включенню до складу грошового забезпечення, з урахуванням якого мав би визначатися розмір виплаченої одноразової грошової допомоги при звільненні з військової служби.

Суд вважає такі доводи позивача помилковими, з огляду на таке.

Так, дійсно, на виконання Указів Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24.02.2022р. №64 та «Про загальну мобілізацію» від 24.02.2022р. №69, Кабінет Міністрів України 28.02.2022 прийняв Постанову №168.

Згідно з приписами п.1 цієї Постанови №168 (в редакції, чинній на час звільнення позивача з військової служби), на період дії воєнного стану військовослужбовцям Збройних Сил, Служби безпеки, Служби зовнішньої розвідки, Головного управління розвідки Міністерства оборони, Національної гвардії, Державної прикордонної служби, Управління державної охорони, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації, Державної спеціальної служби транспорту, військовим прокурорам Офісу Генерального прокурора, особам рядового і начальницького складу Державної служби з надзвичайних ситуацій, співробітникам Служби судової охорони, особам начальницького складу управління спеціальних операцій Національного антикорупційного бюро та поліцейським, а також особам рядового і начальницького складу Державної кримінально-виконавчої служби, які несуть службу в органах і установах зазначеної Служби в межах територіальних громад, які розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні), виплачується додаткова винагорода в розмірі до 30000 грн. пропорційно в розрахунку на місяць (крім осіб рядового і начальницького складу Державної кримінально-виконавчої служби, яким така винагорода виплачується пропорційно часу проходження служби в розрахунку на місяць), а тим з них, які беруть безпосередню участь у бойових діях або забезпечують здійснення заходів з національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії, перебуваючи безпосередньо в районах у період здійснення зазначених заходів (у тому числі військовослужбовцям строкової служби), - розмір цієї додаткової винагороди збільшується до 100000 грн. в розрахунку на місяць пропорційно часу участі у таких діях та заходах. Нарахування та сплата податків, зборів, внесків до відповідних бюджетів здійснюється у порядку, визначеному законодавством як для грошового забезпечення. Виплата такої додаткової винагороди здійснюється на підставі наказів командирів (начальників).

Виплата такої додаткової винагороди здійснюється на підставі наказів командирів (начальників).

Отже, виходячи з наведеного змісту п.1 Постанови №168, яким безпосередньо регламентовано підстави та порядок виплати додаткової винагороди, така винагорода виплачується лише у період дії воєнного стану, її розмір не є сталим, вона виплачується в залежності від виконання завдань та визначається наказами командирів (начальників), що в сукупності свідчить про тимчасовий характер такої додаткової винагороди.

Тобто, Постановою КМУ №168 була запроваджена додаткова винагорода, яка носить тимчасовий характер, оскільки запроваджена на період воєнного стану, та жодним нормативно-правовим актом не передбачено включення до складу грошового забезпечення, з якого нараховується одноразова грошова допомога при звільненні з військової служби, додаткової винагороди, встановленої Постановою №168.

Системний аналіз вищенаведених положень законодавства та встановлені обставини у справі дають підстави для висновку, що відповідач при нарахуванні та виплаті позивачу одноразової грошової допомоги при звільненні з військової служби без урахування щомісячної додаткової грошової винагороди, передбаченої Постановою №168, діяв на підставі та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, адже до складу грошового забезпечення, з якого нараховується одноразова грошова допомога при звільненні з військової служби, включаються винагороди, які мають постійний характер.

Враховуючи встанровлені судом обставини суд доходить висновку, що позовні вимоги - визнати протиправною бездіяльність Одеського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки щодо відмови у донарахуванні та виплаті одноразової грошової допомоги у разі звільнення зі служби ОСОБА_1 з урахуванням додаткової грошової винагороди, передбаченої Постановою Кабінету Міністрів України від 28.02.2022 року № 168 «Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім'ям під час дії воєнного стану», нарахованої та виплаченої у період з 01.04.2022 р. по 31.01.2023 р. у загальному розмірі 269000.00 грн, є безпідставними, а тому не належать задоволенню.

Враховуючи, що судом не встановлена протиправна бездіяльність у врахуванні до одноразової грошової допомоги при звільненні додаткової грошової допомоги, передбаченої постановою КМУ № 168, суд доходить висновку, що є безпідставними та не належать задоволенню позовні вимоги - зобов'язати Одеський обласний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки здійснити перерахунок та виплату одноразової грошової допомоги при звільненні зі служби ОСОБА_1 з урахуванням додаткової грошової винагороди, передбаченої Постановою Кабінету Міністрів України від 28.02.2022 року № 168 «Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім'ям під час дії воєнного стану» , нарахованої та виплаченої у період з 01.04.2022 р. по 31.01.2023 р. у загальному розмірі 269000,00 грн.

Стосовно решт позовних вимог, суд зазначає таке.

Відповідно до ч.3 ст.43 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992р. №2262-XII пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 01.01.2011р. - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. Тобто, до грошового забезпечення для обчислення пенсії включаються його додаткові види, які відповідають одночасно таким умовам: виплати належать до складу грошового забезпечення, є щомісячними.

Станом на дату звільнення позивача з військової служби, суми додаткової грошової винагороди, визначені Постановою КМУ №168 не передбачені у переліках одноразових додаткових видів грошового забезпечення осіб рядового і начальницького складу, а отже не належать до складу грошового забезпечення. Відтак, такі виплати не можуть враховуватися при обчисленні пенсії, як при її призначенні так і при її перерахунку.

Враховуючи викладене, оскільки додаткова винагорода, як передбачена Постановою КМУ №168, має саме «тимчасовий» характер (виплачується лише у період дії воєнного стану), тому відсутні правові підстави для її включення до складу грошового забезпечення, з якого повинна обраховуватися одноразова грошова допомога при звільненні, та відповідно така не включається до довідки для обчислення пенсії відповідно до ст.43 Закону №2262-XII.

Відповідно до ч.1,3 ст.90 КАС України, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.

Таким чином, оцінюючи встановлені факти, суд дійшов висновку, що позовні вимоги не належать задоволенню.

У зв'язку із відсутності доказів понесення відповідачем витрат пов'язаних із залученням свідків та проведенням експертиз в цій справі відсутні, жодні судові витрати не належать компенсації за рахунок державного бюджету.

Керуючись ст. ст. 6, 12, 72, 77,90, 139, 246, 255,295,297 КАС України, суд -

ВИРІШИВ:

У задоволенні позовної заяви ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 ) до Одеського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки (код ЄДРПОУ 08402040, місце знаходження: 65012, м. Одеса, вул. Пироговська, 6), за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області (код ЄДРПОУ 20987385, місцезнаходження: вул. Канатна, 83, м. Одеса, 65012) про визнання протиправною бездіяльність та дії, та зобов'язання вчинити певні дії,- відмовити.

Рішення суду може бути оскаржено в порядку та в строки, встановлені ст. ст. 295, 297 КАС України, з урахуванням п.15.5 п. 15 ч.1 Перехідних положень КАС України.

Рішення суду набирає законної сили в порядку та в строки, встановлені ст. 255 КАС України.

Суддя Л.Р. Юхтенко

.