Рішення від 31.01.2024 по справі 260/10961/23

ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

31 січня 2024 року м. Ужгород№ 260/10961/23

Закарпатський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Гаврилка С.Є., розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовною заявою Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Державної служби України з безпеки на транспорті Відділу державного нагляду (контролю) в Закарпатській області про визнання протиправною та скасування постанови про застосування адміністративно-господарського штрафу, -

ВСТАНОВИВ:

18 грудня 2023 року до Закарпатського окружного адміністративного суду звернулася з позовом Фізична особа-підприємець ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Державної служби України з безпеки на транспорті Відділу державного нагляду (контролю) в Закарпатській області (03135, м. Київ, пр. Перемоги, 14, код ЄДРПОУ 39816845), якою просить суд: "1. Прийняти позовну заяву до розгляду. 2. Визнати протиправною та скасувати постанову Державної служби України з безпеки на транспорті Відділу державного нагляду (контролю) в Закарпатській області про застосування адміністративно-господарського штрафу за № ПШ 008739 від 26 жовтня 2023 року; 3. Стягнути на користь Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (РНОКПП - НОМЕР_1 , паспорт: НОМЕР_2 , виданий Хустським МВ УМВС України в Закарпатській області) 1073 грн. 60 коп. (одна тисяча сімдесят три гривні 60 копійок) судового збору за рахунок бюджетних асигнувань Відділу державного нагляду (контролю) у Закарпатській області Державної служби України з безпеки на транспорті.".

Ухвалою Закарпатського окружного адміністративного суду від 20 грудня 2023 року було прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження в даній адміністративній справі.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідачем в порушення норм Закону України "Про автомобільний транспорт" позивача притягнуто до відповідальності за порушення, яке він не вчиняв та, відповідно, застосовано санкцію за нормою, яка не підлягала до застосування.

У відзиві на позовну заяву представник просить суд відмовити повністю в задоволенні позову зазначає, що посадові особи Відділу державного нагляду (контролю) у Закарпатській області діяли відповідно до законодавства, а відтак відсутні ознаки протиправної в поведінці та у прийнятті спірного рішення. В обґрунтування зазначає, що при складанні акту перевірки автомобіля DAF номерний знак НОМЕР_3 та напівпричіпа SHMITZ GOTHA, було встановлено, що загальна маса транспортного засобу разом з напівпричіпом та вантажем становила 44,450 тонн, що перевищувала норму загальної маси 24 тони, встановленої пунктом 22.5 Правил дорожнього руху. В акті проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом зафіксовано відсоткове співвідношення перевищення параметрів від нормативу, зокрема, по загальній масі перевищення становило 85,2%. Таким чином допущене позивачем порушення законодавства про автомобільний транспорт підпадає під дію статті 60 частини 1 абзацу 17 Закону України "Про автомобільний транспорт", у зв'язку з чим спірна постанова про застосування адміністративно-господарського є законною та обґрунтованою, винесеною відповідно до чинного законодавства, а позовні вимоги позивача є безпідставними та необґрунтованими. Також вказує, що документальний габаритно-ваговий контроль є визначенням загальної маси транспортного засобу шляхом додавання власної маси транспортного засобу та маси вантажу. Водночас, зауважує, що при проведенні документального габаритно-вагового контролю зважування транспортного засобу не проводиться. Зазначає, що при здійснені габаритно-вагового контролю посадові особи відповідача діяли відповідно до вимог чинного законодавства, в результаті чого при перевірці транспортного засобу позивача встановлено порушення позивачем норм Закону України "Про автомобільний транспорт" та Правил дорожнього руху.

Згідно зі статтею 262 частиною 5 КАС України, суд розглядає справу в порядку спрощеного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами.

Відповідно до статті 229 частини 4 КАС України, у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Відповідно до статті 4 частини 1 пункту 10 КАС України, письмове провадження - розгляд і вирішення адміністративної справи або окремого процесуального питання в суді першої, апеляційної чи касаційної інстанції без повідомлення та (або) виклику учасників справи та проведення судового засідання на підставі матеріалів справи у випадках, встановлених цим Кодексом.

Розглянувши подані сторонами докази, (заслухавши сторони та їх представників) всебічно і повно оцінивши всі фактичні обставини (факти), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, суд встановив наступне.

Судом встановлено, що 11 жовтня 2023 року працівниками Відділу державного нагляду (контролю) у Закарпатській області Державної служби України з безпеки на транспорті проведена перевірка транспортного засобу DAF номерний знак НОМЕР_3 та напівпричіпа SHMITZ GOTHA номерний знак НОМЕР_4 , що належить на праві власності ФОП ОСОБА_1 , під час керування водієм ОСОБА_2 .

За результатами перевірки складено акт проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час здійснення перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом № АР008063 від 11 жовтня 2023 року (а.с. 5 (на звороті), а.с. 30).

Відповідно до вказаного акту, під час перевірки виявлено порушення статті 39 Закону України "Про автомобільний транспорт" - під час перевезення вантажів згідно видаткової накладної № 1110/2 від 11 жовтня 2023 року перевізником ФОП ОСОБА_1 допущено перевищення вагових норм, а саме фактична маса транспортного засобу становить 44,450 т, при допустимих 24 т, що становить перевищення на 85,2%. У тому числі порушення, відповідальність за які передбачена статтею 60 частиною 1 абзацом 17 Закону України "Про автомобільний транспорт", перевищення встановлених законодавством габаритно-вагових норм понад 30 відсотків при перевезенні неподільного вантажу без відповідного дозволу або подільного вантажу.

За результатами розгляду вказаного акту, 26 жовтня 2023 року Державною службою України з безпеки на транспорті в особі Відділу державного нагляду (контролю) в Закарпатській області прийнято постанову про застосування адміністративно-господарського штрафу від 26 жовтня 2023 року за №ПШ 008739 згідно з якою на підставі статті 60 частини 1 абзацу 17 Закону України "Про автомобільний транспорт" постановлено стягнути з позивача адміністративно- господарський штраф у сумі 51000 грн (а.с. 5).

Вважаючи прийняту постанову про застосування адміністративно-господарського штрафу протиправною, позивач звернувся за захистом своїх прав до суду.

З приводу спірних правовідносин суд зазначає наступне.

Відповідно до статті 19 частини 2 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до пункту 1 Положення про Державну службу України з безпеки на транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 103 від 11 лютого 2015 року (далі по тексту - Положення № 103), Державна служба України з безпеки на транспорті (Укртрансбезпека) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра інфраструктури і який реалізує державну політику з питань безпеки на наземному транспорті та у сфері безпеки на морському та річковому транспорті (крім сфери безпеки мореплавства суден флоту рибного господарства).

Згідно із пунктом 8 Положення № 103 Укртрансбезпека здійснює свої повноваження безпосередньо, через утворені в установленому порядку територіальні органи та Держспецтрансслужбу.

Пунктом 5 підпунктом 15 Положення № 103 передбачено, що Укртрансбезпека відповідно до покладених на неї завдань здійснює, зокрема, габаритно-ваговий контроль транспортних засобів на автомобільних дорогах загального користування.

З урахуванням наведеного, судом встановлено, що реалізацію державної політики, у тому числі, з питань безпеки на наземному транспорті покладено на Державну службу України з безпеки на транспорті (Укртрансбезпека).

Засади організації та діяльності автомобільного транспорту регламентовано приписами Закону України "Про автомобільний транспорт" від 05 квітня 2001 року № 2344-III (далі по тексту - Закон України № 2344-III).

Статтею 1 Закону України № 2344-III наведено поняття автомобільний перевізник - це фізична або юридична особа, яка здійснює на комерційній основі чи за власний кошт перевезення пасажирів чи (та) вантажів транспортними засобами.

Відповідно до статті 60 Закону України № 2344-III за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються адміністративно-господарські штрафи.

Відповідно до статті 48 частини 2 Закону України № 2344-III документами для здійснення внутрішніх перевезень вантажів є: для автомобільного перевізника - документ, що засвідчує використання транспортного засобу на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством; для водія - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, товарно-транспортна накладна або інший визначений законодавством документ на вантаж, інші документи, передбачені законодавством.

Статтею 29 частиною 2 Закону України "Про дорожній рух" передбачено, що з метою збереження автомобільних доріг, вулиць та залізничних переїздів участь у дорожньому русі транспортних засобів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні, допускається в порядку встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері транспорту, і за плату, що встановлюються Кабінетом Міністрів України.

Стаття 48 частина 4 Закону України № 2344-III визначає, що у разі перевезення вантажів з перевищенням габаритних або вагових обмежень обов'язковим документом також є дозвіл, який дає право на рух автомобільними дорогами України, виданий компетентним уповноваженими органами або документ про внесення плати за проїзд великовагових (великогабаритних) транспортних засобів, якщо перевищення вагових або габаритних обмежень над визначеними законодавством становить менше семи відсотків.

Дозвіл оформлюється підрозділами Державтоінспекції на підставі погоджувальних документів з власниками вулично-дорожньої мережі, залізничних переїздів, мостового господарства, служб міського електротранспорту, електромереж, електрифікації, електрозв'язку, в яких визначаються умови і режим проїзду зазначених транспортних засобів.

Допускається перевищення вагових параметрів порівняно з визначеними у пункті 22.5 Правил дорожнього руху на 2 відсотки (величина похибки) без оформлення відповідного дозволу та внесення плати за проїзд.

Відповідно до пункту 22.5 Правил дорожнього руху України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2001 року № 1306, за спеціальними правилами здійснюється дорожнє перевезення небезпечних вантажів, рух транспортних засобів та їх составів у разі, коли хоч один з їх габаритів перевищує за шириною 2,6 м, за висотою від поверхні дороги - 4 м (для контейнеровозів на встановлених Укравтодором і Національною поліцією маршрутах - 4,35 м), за довжиною - 22 м (для маршрутних транспортних засобів - 25 м), фактичну масу понад 40 т (для контейнеровозів - понад 44 т, на встановлених Укравтодором і Національною поліцією для них маршрутах - до 46 т), навантаження на одиночну вісь -11т (для автобусів, тролейбусів - 11,5 т), здвоєні осі - 16 т, строєні - 22 т (для контейнеровозів навантаження на одиночну вісь -11т, здвоєні осі -18т, строєні - 24 т) або якщо вантаж виступає за задній габарит транспортного засобу більш як на 2 м.

Відповідно до пункту 16 Єдиних правил ремонту і утримання автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, правил користування ними та охорони, затверджених постановою КМУ від 30.03.1994 року № 198, перевезення небезпечних, великогабаритних і великовагових вантажів автомобільним транспортом по дорожніх об'єктах допускається за окремим дозволом в порядку і за плату, що визначені окремими актами законодавства.

Пунктом 4 Правил проїзду великогабаритних та великовагових транспортних засобів автомобільними дорогами, вулицями та залізничними переїздами, затверджених постановою КМУ від 18 січня 2001 року № 30 вказано, що рух великовагових та великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами, вулицями та залізничними переїздами здійснюється на підставі дозволу на участь у дорожньому русі транспортних засобів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні, виданим перевізникові уповноваженим підрозділом Національної поліції, або документа про внесення плати за проїзд таких транспортних засобів.

Порядок здійснення державного контролю на автомобільному транспорті затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 08 листопада 2006 року № 1567 (далі по тексту - Порядок № 1567), згідно з пунктами 3, 4 якого державний контроль на автомобільному транспорті здійснюється посадовими особами органу державного контролю шляхом проведення планових, позапланових та рейдових перевірок (перевірок на дорозі).

Пунктом 15 Порядку № 1567 встановлено вичерпний перелік підстав під час проведення рейдової перевірки, серед яких зазначено перевірка наявності визначених статтями 39 і 48 Закону України "Про автомобільний транспорт" документів, на підставі яких здійснюються перевезення автомобільним транспортом; додержання вимог статей 53, 56, 57 і 59 Закону; виконання водієм інших вимог Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту та Правил перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні, інших нормативно правових актів.

Пунктом 17 Порядку № 1567 вказано, що рейдова перевірка проводиться із зупиненням транспортного засобу або без їх зупинення.

Відповідно до вказаних статей Законів України "Про дорожній рух" та "Про автомобільні дороги" Кабінет Міністрів України прийняв постанову 27 червня 2007 року № 879 "Про заходи щодо збереження автомобільних доріг загального користування", якою затвердив Порядок здійснення габаритно-вагового контролю та справляння плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові та/або габаритні параметри яких перевищують нормативні (далі по тексту - Порядок №879).

Відповідно до пункту 3 Порядку № 879, габаритно - ваговий контроль транспортних засобів на автомобільних дорогах загального користування здійснюється Укртранснсбезпекою, її територіальними органами та уповноваженими підрозділами Національної поліції.

Пунктом 2 підпунктом 3 Порядку № 879 визначено, що великовагові та великогабаритні транспортні засоби це є транспортні засоби, вагові та/або габаритні параметри яких перевищують нормативні навантаження на вісь (осі) та загальна маса або габарити яких перевищують один з параметрів, що зазначені у пункті 22.5 Правил дорожнього руху, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2001 року № 1306. При цьому транспортний засіб не може вважатися великоваговим та/або великогабаритним, якщо його параметри не перевищують нормативи більш як на 2 відсотки;

Пунктом 2 підпунктом 4 Порядку № 879 визначено, що габаритно-ваговий контроль - контроль за проїздом великовагових та/або великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування, який включає перевірку відповідності габаритно-вагових параметрів таких транспортних засобів установленим законодавством параметрам і нормам, наявності дозволу на рух за визначеними маршрутами, а також дотримання визначених у дозволі умов та режиму руху транспортних засобів.

Пунктом 2 підпунктом 5 Порядку № 879 визначено, що дозвіл на рух - єдиний уніфікований документ, що видається уповноваженим органом відповідно до Правил проїзду великогабаритних та великовагових транспортних засобів автомобільними дорогами, вулицями та залізничними переїздами, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 18 січня 2001 р. № 30 "Про проїзд великогабаритних та великовагових транспортних засобів автомобільними дорогами, вулицями та залізничними переїздами" після внесення в установлених порядку і розмірі плати за проїзд таких транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування, в якому визначаються умови експлуатації транспортних засобів протягом певного часу за встановленим маршрутом і який дає право на проїзд за таких умов.

Пунктом 15 Порядку № 879 передбачено, що контроль за наявністю у водіїв великовагових та великогабаритних транспортних засобів дозволу на рух здійснюють уповноважені підрозділи Національної поліції та територіальні органи Укртрансбезпеки, які здійснюють габаритно-ваговий контроль.

Пунктом 16 Порядку № 879 визначено, що габаритно-ваговий контроль включає документальний та/або точний контроль. Тобто вказаною нормою допускається можливість альтернативної поведінки - здійснення контролю документального або здійснення контролю точного.

Відповідно до пункту 20 Порядку № 879 за результатами габаритно-вагового контролю посадові особи та/або працівники Укртрансбезпеки або її територіальних органів визначають належність транспортного засобу до великовагових та/або великогабаритних.

Відповідно до пункту 23 Порядку № 879 власник великовагового та/або великогабаритного транспортного засобу або уповноважена ним особа має право привести габаритно-вагові параметри транспортного засобу у відповідність з установленими нормативами шляхом часткового розвантаження, перевантаження на інший транспортний засіб або у будь-який інший спосіб.

Як встановлено судом, згідно пред'явленої позивачем видаткової накладної № 1110/2 від 11 жовтня 2023 року ТОВ "Щебеневий завод" відвантажив щебеню фракції 20-40 кількістю у 22 м3 (а.с. 32).

Водночас, відповідно до свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу серії НОМЕР_5 власна маса транспортного засобу без навантаження тягача марки DAF номерний знак НОМЕР_3 , становить 8130 кг, а відповідно до свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу серії НОМЕР_6 , власна маса напівпричепа марки SHMITZ GOTHA номерний знак НОМЕР_4 , становить 5300 кг (а.с.а.с. 10-12).

При обчисленні фактичної маси транспортного засобу разом із вантажем розраховується маса вантажу (1куб. метр щебня фракції 20-40 мм відповідає питомій вазі 1,41 т що дорівнює 44,450 т) маса транспортного засобу - 8130 кг; маса причепу (напівпричепу) 5300 кг.

За результатами документального габаритно-вагового контролю, у сукупності маса вантажу з масою транспортних засобів становила 44450 кг (44,450т), що перевищувала норму загальної маси перед встановлених допустимих у 24 тони (24000 кг) складає 85,2%, про що було складено акт № 0073264 від 11 жовтня 2023 року про перевищення транспортним засобом нормативних вагових параметрів (а.с. 30 (на звороті)).

Відповідно до пунктів 20, 21 Порядку №1567 виявлені під час перевірки порушення вимог законодавства та норм і стандартів щодо організації перевезень автомобільним транспортом зазначаються в акті з посиланням на порушену норму. У разі виявлення в ході перевірки транспортного засобу порушення законодавства про автомобільний транспорт посадовими особами, що провели перевірку, складається акт за формою згідно з додатком 3. Про результати перевірки транспортного засобу (відсутність порушення або зазначення номера складеного акта) посадова особа робить запис у дорожньому листі (за наявності такого) із зазначенням дати, часу, місця перевірки, свого прізвища, місця роботи і посади, номера службового посвідчення та ставить свій підпис, а у разі проведення перевірки виконання Європейської угоди ставить відповідний відбиток печатки на реєстраційному листку режиму праці та відпочинку водіїв (у разі наявності).

Відсутність дозволу, який дає право на рух автомобільними дорогами України транспортним засобом з перевищенням вагових параметрів, виданий компетентними уповноваженими органами, зафіксований в акті проведення перевірки №210864 від 27.04.2020.

Водій, був ознайомлений з актом проведення перевірки, довідкою про здійснення габаритно-вагового контролю, актом про перевищення транспортним засобом нормативних вагових параметрів, розрахунком плати за проїзд, про що свідчать його власноручні підписи на вказаних документах. Зауважень чи заперечень щодо проведеної рейдової перевірки, а також габаритно-вагового контролю не надавав.

Статтею 60 Закону України № 2344-III передбачена відповідальність за порушення законодавства про автомобільний транспорт.

За статтею 60 частиною 1 абзацом 17 Закону України № 2344-III перевищення встановлених законодавством габаритно-вагових норм понад 30 відсотків при перевезенні неподільного вантажу без відповідного дозволу або подільного вантажу - штраф у розмірі трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян- 51000 грн.

Відповідно до частин 5 та 6 статті 60 Закону України № 2344-III розглядати справи про накладення адміністративно-господарських штрафів за порушення, зазначені у цій статті, мають право посадові особи центрального органу виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики з питань безпеки на наземному транспорті.

Як вбачається з наявних у справі матеріалів, уповноваженими особами управління Укртрансбезпеки було здійснено документальний габаритно-ваговий контроль транспортного засобу, який належить позивачу як автомобільному перевізнику в розумінні Закону України № 2344-III, за результатом якого встановлено перевищення встановлених габаритно-вагових норм на 85,2 % при перевезенні вантажу без відповідного дозволу.

За таких обставин та враховуючи наведені вище норми матеріального права, суд погоджується з висновком відповідача про допущення позивачем порушення законодавства про автомобільний транспорт, що виразилось у перевищенні встановлених законодавством габаритно-вагових норм понад 30% при перевезенні вантажу без відповідного дозволу, за що до автомобільного перевізника застосовується адміністративно-господарський штраф згідно статті 60 частини 1 абзацу 17 Закону України № 2344-III.

При цьому, як вбачається зі змісту наданих позивачем позовної заяви, ним не спростовується сам факт перевищення встановлених законодавством габаритно-вагових норм понад 30% при перевезенні вантажу транспортним засобом DAF та напівпричіпом SHMITZ GOTHA, та відсутність відповідного дозволу, тобто не спростовується фактичне допущення позивачем як автомобільним перевізником порушення законодавства про автомобільний транспорт.

Враховуючи викладене, суд погоджується з висновком відповідача про наявність підстав для накладення на позивача штрафу згідно статті 60 частини 1 абзацу 17 Закону України № 2344-III.

Доводи позивача, надані в обґрунтування заявлених вимог, про те, що не проведення фактичного габаритно-вагового контролю транспортного засобу DAF та напівпричіпа SHMITZ GOTHA, є безпідставними, оскільки, як вбачається з матеріалів справи, допущення позивачем порушення законодавства про автомобільний транспорт було виявлено уповноваженими особами управління Укртрансбезпеки без застосування вимірювальної ваги в результаті проведення документального габаритно-вагового контролю вказаного транспортного засобу, тобто визначення загальної маси транспортного засобу шляхом додавання власної маси транспортного засобу та маси вантажу, на підставі пред'явлених водієм вказаного транспортного засобу документів відповідно до приписів статті 48 Закону України № 2344-III, зокрема, на підставі видаткової накладної № 1110/2 від 11 жовтня 2023 року та документах на вказаний автомобіль.

Таким чином поведінка відповідача у спірних правовідносинах відповідає пункту 16 Порядку № 879, яким визначено, що габаритно-ваговий контроль включає у тому числі документальний контроль.

Враховуючи викладене, суд вважає, що за наявності доведеного відповідачем та не спростованого позивачем факту допущення останнім порушення законодавства про автомобільний транспорт, що виразилось у перевищенні встановлених законодавством габаритно-вагових норм понад 30% при перевезенні вантажу без відповідного дозволу, відповідачем правомірно притягнуто позивача до відповідальності відповідно до статті 60 частини 1 абзацу 17 Закону України № 2344-III.

Отже, оскаржувана постанова є законною та скасуванню не підлягає, а тому суд відмовляє у задоволенні позовних вимог.

Відповідно до статті 77 частини 1 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 КАС України.

З огляду на вищевказане, враховуючи обставини встановлені судом, суд приходить до висновку, що позовні вимоги не підлягають задоволенню.

Керуючись статтями 242-246 КАС України, суд, -

УХВАЛИВ:

У задоволенні позову Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Державної служби України з безпеки на транспорті Відділу державного нагляду (контролю) в Закарпатській області (03135, м. Київ, пр. Перемоги, 14, код ЄДРПОУ 39816845), про визнання протиправною та скасування постанови про застосування адміністративно-господарського штрафу - відмовити.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції.

СуддяС.Є. Гаврилко