Справа № 304/2553/23 Провадження № 3/304/135/2024
29 січня 2024 року м. Перечин
Суддя Перечинського районного суду Закарпатської області Чепурнов В.О., розглянувши матеріали, які надійшли з НОМЕР_1 прикордонного загону Державної прикордонної служби України про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Токмак Запорізької області, мешканця АДРЕСА_1 , громадянина України, військовослужбовця строкової служби НОМЕР_1 прикордонного загону ІНФОРМАЦІЯ_2 ,
за ч. 2 ст. 172-18 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
ОСОБА_1 , виконуючи у період з 21.00 год по 05.00 год 22 жовтня 2023 року в умовах дії особливого періоду наказ на охорону Державного кордону в прикордонному наряді «Прикордонний патруль» на напрямку 169-171 прикордонних знаків, порушив правила несення прикордонної служби, що призвело до незаконного перетину державного кордону України чотирма громадянами України о 01.22 год 22 жовтня 2023 року на напрямку 170-171 прикордонних знаків з України в Словацьку Республіку.
У судовому засіданні ОСОБА_1 вину визнав повністю, щиро розкаявся, а також просив суд розстрочити виплату штрафу рівними частинами на десять платежів для можливості добровільного виконання постанови суду, оскільки на даний час має важке матеріальне становище.
Заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, дослідивши та оцінивши матеріали справи, суддя приходить до такого висновку.
Крім повного визнання ОСОБА_1 своєї вини, така стверджується протоколом про адміністративне правопорушення ЗхРУ № 014094 від 01 листопада 2023 року, письмовими поясненнями ОСОБА_2 і ОСОБА_3 від 01 листопада 2023 року, копією журналу інструктажу особового складу (прикордонного наряду) відділу прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_3 », а також копіями робочого зошита старшого зміни прикордонних нарядів і робочого зошита чергового відділу прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_3 ».
Згідно ст. 17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» суди застосовують при розгляді справ Конвенцію та практику Європейського суду з прав людини як джерело права.
Так суддя враховує, що у своїх рішеннях «Ірландія проти Сполученого Королівства» (Ireland v. The United Kingdom, заява № 25) від 18 січня 1978 року та «Коробов проти України» (Korobov v. Ukraine, заява № 39598/03) від 21 жовтня 2011 року Європейським судом з прав людини зазначено, що при оцінці доказів суд, як правило, застосовує критерій доведення «поза розумним сумнівом», така доведеність може випливати із співіснування достатньо переконливих, чітких і узгоджених між собою висновків.
Таким чином наведені та досліджені в судовому засіданні докази дають підстави визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 172-18 КУпАП.
Стягнення обиратиметься в межах санкції зазначеної норми закону.
При накладенні стягнення суддя враховує характер вчиненого правопорушення, особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, ступінь її вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують та обтяжують відповідальність.
З урахуванням вищезазначеного, відповідно до вимог адміністративного закону і передбаченої цим законом санкції, суддя вважає, що винного ОСОБА_1 необхідно для його виправлення і запобігання вчинення ним нових правопорушень піддати адміністративному стягненню у виді штрафу.
Крім цього, відповідно до ст. 298 КУпАП постанова про накладення адміністративного стягнення є обов'язковою для виконання державними і громадськими органами, підприємствами, установами, організаціями, посадовими особами і громадянами.
Згідно зі ст. 301 цього Кодексу за наявності обставин, що ускладнюють виконання постанови про накладення адміністративного стягнення у вигляді адміністративного арешту, виправних чи громадських робіт або роблять її виконання неможливим, орган (посадова особа), який виніс постанову, може відстрочити її виконання на строк до одного місяця. Відстрочка виконання постанови про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу (за винятком стягнення штрафу на місці вчинення адміністративного правопорушення) здійснюється в порядку, встановленому законом.
Відповідно до ч. 1 ст. 33 Закону України «Про виконавче провадження» за наявності обставин, що ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим (хвороба сторони виконавчого провадження, відрядження сторони виконавчого провадження, стихійне лихо тощо), сторони мають право звернутися до суду, який розглядав справу як суд першої інстанції, із заявою про відстрочку або розстрочку виконання рішення. Рішення про розстрочку виконується в частині та у строки, встановлені цим рішенням.
З огляду на наявність обставин, які ускладнюють виконання ОСОБА_1 постанови суду про накладення на нього адміністративного стягнення, з урахуванням матеріального становища особи, яке є скрутним, суддя вважає можливим розстрочити суму штрафу у розмірі 17 000 грн на десять місяців щомісячно до 30 числа кожного місяця, починаючи з дня набрання судовим рішенням законної сили.
Згідно з ч. 1 ст. 303 КУпАП у разі відстрочки виконання постанови відповідно до статті 301 цього Кодексу перебіг строку давності зупиняється до закінчення строку відстрочки.
Відповідно до ч. 1 ст. 40-1 КУпАП у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення особою, на яку накладено таке стягнення сплачується судовий збір.
Керуючись ст. 283, 284 КУпАП, суддя
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 172-18 КУпАП, і накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17 000 (сімнадцять тисяч) грн.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави 605 (шістсот п'ять) грн 60 коп судового збору.
Розстрочити ОСОБА_1 виплату суми штрафу у розмірі 17 000 (сімнадцять тисяч) грн строком на 10 (десять) місяців з виплатою штрафу рівними частинами по 1 700 (одній тисячі сімсот) грн щомісячно до 30 числа кожного місяця, починаючи з дня набрання постановою законної сили.
Перебіг строку давності виконання постанови судді Перечинського районного суду Закарпатської області від 29 січня 2024 року у справі № 304/2553/23 (провадження 3/304/135/2024) рахувати протягом трьох місяців з наступного дня після закінчення строку встановленої розстрочки.
Постанова у справі про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку оскарження цієї постанови. Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником до Закарпатського апеляційного суду через місцевий суд, який виніс постанову, протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя:Чепурнов В. О.