125/2215/23
3/125/1131/2023
30.01.2024 м. Бар Вінницької області
Суддя Барського районного суду Вінницької області Салдан Ю. О., розглянувши справу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , головний бухгалтер ТОВ «Лан», проживає за адресою: АДРЕСА_1 , за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 163-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП),
ОСОБА_1 несвоєчасно подала платіжні доручення №ПН1913 від 13.09.2023, №ПН3403 від 14.09.2023, №936 від 30.10.2023 на перерахування належних до сплати сум податкових зобов'язань податкової декларації з єдиного податку 4 групи за 2022 рік (4 квартал), 2023 рік (1, 2 квартал) граничні терміни сплати 30.01.2023, 01.05.2023, 31.07.2023, чим було порушено підпункт 295.9.2 пункту 295.9 статті 295 Податкового кодексу України. Таким чином ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, передбачене частиною 1 статті 163-2 КУпАП.
В судове засідання ОСОБА_1 не з'явилась, про час та місце розгляду справи повідомлена належним чином. Подала заяву з проханням розгляд справи провести без її участі, вину у вчиненому правопорушенні визнала.
Згідно з нормами статті 268 КУпАП справа про адміністративне правопорушення, передбачене частиною 1 статті 163-2 КУпАП, не належить до категорії справ, які розглядаються за обов'язкової участі особи, яка притягується до адміністративної відповідальності.
З огляду на вказані обставини і норми законодавства, суд ухвалив проводити розгляд справи за відсутності ОСОБА_1 на підставі наявних матеріалів.
Завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення, які визначені статтею 245 КУпАП, є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Із статті 280 КУпАП вбачається, що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Частиною 1 статті 163-2 КУпАП передбачено відповідальність за неподання або несвоєчасне подання посадовими особами підприємств, установ та організацій платіжних доручень на перерахування належних до сплати податків та зборів (обов'язкових платежів).
Відповідно до підпункту 295.9.2 пункту 295.9 статті 295 Податкового кодексу України, платники єдиного податку четвертої групи сплачують податок щоквартально протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) кварталу.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення підтверджується:
- даними протоколу про адміністративне правопорушення №938 від 07.11.2023, який складено головним державним інспектором Жмеринського відділу податків і зборів з юридичних осіб Сабій О. М., з якого встановлено дату і місце його складення, посаду, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол, відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення, нормативний акт, який передбачає відповідальність за таке правопорушення. Протокол містить підпис ОСОБА_1 , зауважень до протоколу під час підписання вона не висловила;
- даними акта про результати камеральної перевірки щодо порушення (термінів) сплати податків, платежів, зборів ТОВ «Лан» №18974/02-32-04-08/30804480 від 07.11.2023.
Відповідно до цього акта, перевіркою встановлено порушення ТОВ «Лан» підпункту 295.9.2 пункту 295.9 статті 295 Податкового кодексу України, в результаті чого несвоєчасно сплачено узгоджену суму грошового зобов'язання з єдиного податку 4 групи в сумі 105390,83 грн.
Враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу порушника, її майновий стан, вважаю, що ОСОБА_1 слід визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 163-2 КУпАП та призначити їй адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п'яти неоподаткованих мінімуми доходів громадян.
Керуючись ч. 1 ст. 163-2, 283-285 КУпАП, ст. 4 Закону України «Про судовий збір», суддя -
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 163-2 КУпАП та застосувати до неї адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі п'яти неоподаткованих мінімуми доходів громадян, що становить 85 (вісімдесят п'ять) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в сумі 605 (шістсот п'ять) гривень 60 копійок на користь держави.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку оскарження цієї постанови.
Постанова може бути оскаржена до Вінницького апеляційного суду, через Барський районний суд Вінницької області, протягом 10-ти днів з дня її винесення.
Штраф має бути сплачений порушником не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати правопорушником штрафу у вказаний строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу.
Суддя Юлія САЛДАН