ДАРНИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КИЄВА
справа № 753/1594/24
провадження № 1-кс/753/358/24
"23" січня 2024 р. слідчий суддя Дарницького районного суду м. Києва ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , прокурора ОСОБА_3 , захисника ОСОБА_4 , підозрюваної ОСОБА_5 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Києві клопотання прокурора Дарницької окружної прокуратури м. Києва ОСОБА_3 , подане у кримінальному провадженню № 12023100020000464 від 1 лютого 2023 року, про продовження строку дії обов'язків, покладених на
ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженку с. Завада, Мостиського району, Львівської області, українку, громадянку України, з вищою освітою, розлучену, офіційно працевлаштовану інспектором прикордонної служби 3 категорії відділу інспекторів прикордонної служби типу А, ІНФОРМАЦІЯ_2 , зареєстровану за адресою: АДРЕСА_1 , проживаючу за адресою: АДРЕСА_2 , раніше не судимої,
підозрювану у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених частиною третьою статті 255, частиною четвертою статті 28, частиною третьою статті 332 КК України,
23 січня 2024 року до Дарницького районного суду міста Києва надійшло вказане вище клопотання.
Відповідно до протоколу автоматичного визначення слідчого судді від 23 січня 2024 року матеріали клопотання передано судді ОСОБА_1 .
Клопотання прокурора обґрунтоване наступними обставинами.
Так, у провадженні слідчого відділу Дарницького управління поліції Головного управління Національної поліції у м. Києві знаходиться кримінальне провадження № 12023100020000464 від 01.02.2023, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого передбачених ч.ч. 1, 2, 3 ст. 255, ч. 4 ст. 28, ч. 3 ст. 332, ч.ч.1, 3 ст. 358 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , у невстановлені досудовим розслідуванням дату, час, та місці, але не пізніше 23.02.2023, володіючи якостями лідерів, організаторськими здібностями, будучи обізнаними в сфері виготовлення документів про нібито непридатність до військової служби в умовах воєнного стану та перетину державного кордону на підставі зазначених документів, будучи обізнаними про визначений законодавством України порядок виїзду громадян України в умовах воєнного стану закордон та діючі обмеження, а також маючи відповідне коло знайомих осіб, які в наступному були залученні ними до вчинення кримінальних правопорушень, з корисливих мотивів, розробили злочинний план по організації каналу незаконного переправлення громадян України призовного віку через державний кордон України, шляхом виготовлення документів про нібито непридатність до військової служби в умовах воєнного стану, а також безперешкодний виїзд замовників цих документів за кордон.
Так, розроблений ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , план вчинення кримінальних правопорушень передбачав наступне:
організацію безперебійного функціонування каналу незаконного переправлення громадян України призовного віку через державний кордон України шляхом виготовлення та використання документів про нібито непридатність до військової служби в умовах воєнного стану;
безпосереднє підшукування ними осіб (далі так званих «клієнтів») з числа військовозобов'язаних громадян України щодо яких діють обмеження на виїзд закордон в період дії воєнного стану, які всупереч діючим обмеженням мають намір виїхати закордон;
підроблення офіційних документів, а саме тимчасових посвідчень військовозобов'язаних та довідок військово-лікарської комісії відповідно до яких особа є не придатною до військової служби з виключенням з військового обліку, на підставі яких, за умови їх справжності, відповідно до ст.23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» особи не підлягають призову під час мобілізації, та на підставі яких відповідно до п.2-6 Правил перетинання державного кордону громадянами України, затверджених Постановою Кабінету міністрів України №57 від 27.01.1995 у разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану особи мають право на перетин державного кордону;
підшукування осіб в якості співучасників, які за грошову винагороду та за їх вказівкою будуть здійснювати цілеспрямований пошук осіб призовного віку, які виявили бажання виїхати закордон в умовах воєнного стану, а також надавати їм попередні консультації, отримувати від «клієнтів» документи та особисті дані, які необхідні для виготовлення комплекту документів, що посвідчують їх непридатність до військової служби в умовах воєнного стану, а також безпосередньо отримувати від «клієнтів» грошові кошти.
підшуковування військовослужбовців Державної прикордонної служби України (далі по тексту - ДПСУ), які безпосередньо здійснюють паспортний контроль на пунктах пропуску, в якості співучасників, які за грошову винагороду та за їх вказівкою, будучи повністю обізнаними із злочинним планом всіх членів злочинної організації, будуть сприяти в успішному перетині державного кордону «клієнтами» на підставі підроблених документів та умисно не вживатимуть заходів для належної перевірки, яка передбачена наказом №407 від 05.06.2012 «Про затвердження інструкції з організації і здійснення перевірки документів громадян України, іноземців та осіб без громадянства, які перетинають державний кордон», виготовлених ними підроблених документів шляхом їх уявної перевірки;
забезпечення конфіденційного спілкування між учасниками злочинної організації у телефонних месенджерах шляхом використання умовних позначень та особистого контактування з метою забезпечення успішному незаконному перетину державного кордону «клієнтами»;
визначення фіксованої суми оплати за «послуги з виїзду» у розмірі 3500 доларів США та організації системи їх отримання та наступного розподілу між собою/іншими учасниками злочинної організації шляхом безпосередньої передачі з рук в руки.
Таким чином, чинне законодавство обмежує право військовозобов'язаних, які не підпадають під визначений законом перелік категорій осіб у виїзді закордон, у зв'язку із введенням о 05 год. 30 хв. 24 лютого 2022 року воєнного стану на території України.
Так, розробивши план скоєння на постійній основі кримінальних правопорушень (злочинів), пов'язаних із забезпеченням незаконного виїзду громадян призовного віку в умовах воєнного стану закордон з метою незаконного збагачення, з метою реалізації цього плану, ОСОБА_6 та ОСОБА_7 відвели собі функції організаторів злочинної організації.
З метою забезпечення функціонування вищезазначеного протиправного механізму, на постійній основі та в умовах воєнного стану, організатори розділили обов'язки між собою наступним чином, а саме: ОСОБА_6 , забезпечував організацію роботи каналу незаконного переправлення громадян України призовного віку через державний кордон України, шляхом безпосереднього виготовлення документів про нібито непридатність до військової служби особами в умовах воєнного стану; контролю за цивільними членами злочинної організації, які відповідали за пошук «клієнтів»; налагодженням взаємодії з ОСОБА_7 ; здійснення контролю за надходженням та подальшим розподілом грошових коштів отриманих від протиправної діяльності між іншими учасниками злочинної організації; наданням організаційних вказівок іншим членам злочинної організації, а також клієнтам; розподілом функцій та ролей між іншими учасниками злочинної організації, спрямованих на досягнення єдиного злочинного плану, відомого усім учасникам злочинної організації; вирішення побутових питань під здійснення протиправної діяльності; виготовлення, передачі документів про непридатність до військової служби в умовах воєнного стану із виключенням з військового обліку документів посередникам або особисто клієнтам. ОСОБА_7 , забезпечував організацію роботи каналу незаконного переправлення громадян України призовного віку через державний кордон України, шляхом контролю за членами злочинної організації з числа військовослужбовців НОМЕР_1 прикордонного Карпатського загону; налагодженням взаємодії між членами злочинної організації з числа військовослужбовів НОМЕР_1 прикордонного Карпатського загону та ОСОБА_6 ; здійснення контролю за надходженням та подальшим розподілом грошових коштів отриманих від протиправної діяльності між іншими учасниками злочинної організації з числа військовослужбовців НОМЕР_1 прикордонного Карпатського загону; наданням організаційних вказівок іншим членам злочинної організації з числа військовослужбовців НОМЕР_1 прикордонного Карпатського загону, а також клієнтами; розподілом функцій та ролей між іншими учасниками злочинної організації в залежності від конкретного пункту пропуску через який здійснювався виїзд «клієнтів», а також здійсненням інших дій спрямованих на досягнення єдиного злочинного плану, відомого усім учасникам злочинної організації.
Крім того, з метою реалізації спільного злочинного плану, будучи обізнаними із наявними обмеженнями у виїзді закордон для військовозобов'язаних, керуючись бажанням отримання протиправного прибутку шляхом організації незаконн ого переправлення громадян України призовного віку через державний кордон України із використанням підроблених документів про нібито непридатність до військової служби в умовах воєнного стану, ОСОБА_6 та ОСОБА_7 , розуміючи, що самостійно виконати всі дії відповідно до вищезазначеного злочинного плану не зможуть та їм потрібні співучасники, у невстановлений досудовим розслідуванням дату та час, прийняли рішення про залучення до протиправної діяльності у якості виконавців раніше відомих їм ОСОБА_8 і ОСОБА_9 , які будучи військовослужбовцями НОМЕР_1 прикордонного Карпатського загону мали широке коло знайомств серед прикордонників, які здійснювали безпосередню перевірку документів, що дають право виїзду за межі України особам, які підлягають мобілізації в умовах воєнного стану, та приймали остаточне рішення про виїзд таких осіб у пунктах пропуску «Шегині» та «Краківець», які знаходяться у Львівській області на кордоні України з Республікою Польща.
Надалі, ОСОБА_8 , на виконання вказівок ОСОБА_7 , з метою реалізації спільного злочинного плану, будучи обізнаним із наявними обмеженнями у виїзді закордон для військовозобов'язаних, керуючись бажанням отримання протиправного прибутку шляхом організації незаконного переправлення громадян України призовного віку через державний кордон України із використанням підроблених документів про нібито непридатність до військової служби в умовах воєнного стану, у невстановлений досудовим розслідуванням дату та час, залучив до протиправної діяльності у якості виконавця раніше відому йому ОСОБА_5 , яка будучи військовослужбовцем НОМЕР_1 прикордонного Карпатського загону здійснювала свою трудову діяльність у пункті пропуску «Шегині».
В свою чергу, ОСОБА_9 на виконання вказівок ОСОБА_7 , з метою реалізації спільного злочинного плану, будучи обізнаним із наявними обмеженнями у виїзді закордон для військовозобов'язаних, керуючись бажанням отримання протиправного прибутку шляхом організації незаконного переправлення громадян України призовного віку через державний кордон України із використанням підроблених документів про нібито непридатність до військової служби в умовах воєнного стану, у невстановлений досудовим розслідуванням дату та час, залучив до протиправної діяльності у якості виконавців раніше відомих йому ОСОБА_10 і ОСОБА_11 , які будучи військовослужбовцям ІНФОРМАЦІЯ_3 здійснювали свою трудову діяльність у пунктах пропуску «Шегині» та «Краківець» відповідно.
Крім цього, ОСОБА_6 , повністю усвідомлюючи необхідність забезпечення безперебійності процесу пошуку нових «клієнтів», які мають намір безпідставно виїхати за межі України, керуючись бажанням отримання ще більшого протиправного прибутку шляхом організації незаконного переправлення громадян України призовного віку через державний кордон України із використанням підроблених документів про нібито непридатність до військової служби в умовах воєнного стану, у невстановлений досудовим розслідуванням дату та час, залучив до протиправної діяльності у якості виконавців раніше відомих йому ОСОБА_12 та ОСОБА_13 , які за вказівкою ОСОБА_6 здійснювали цілеспрямований пошук нових «клієнтів».
З метою досягнення свого протиправного злочинного плану ОСОБА_6 та ОСОБА_7 розподілили функцій та ролі між виконавцями та іншими членами злочинної організації наступним чином, а саме: ОСОБА_8 , забезпечував безперебійну роботу каналу незаконного переправлення громадян України призовного віку через державний кордон України, шляхом координації дій виключно ОСОБА_5 - військовослужбовця НОМЕР_1 прикордонного ІНФОРМАЦІЯ_3 , яку він сам і залучив до протиправної діяльності; налагодження взаємодії між ОСОБА_5 , ОСОБА_6 та ОСОБА_7 ; забезпечення надходження на адресу ОСОБА_5 від ОСОБА_6 та ОСОБА_7 грошових коштів у розмірі відповідному до кількості «клієнтів», стосовно яких остання приймала безпосереднє рішення про можливість виїзду за кордон у пункті пропуску «Шегині»; надання організаційних вказівок ОСОБА_5 , а також здійсненням інших дій спрямованих на досягнення єдиного злочинного плану, відомого усім учасникам злочинної організації. ОСОБА_9 забезпечував безперебійну роботу каналу незаконного переправлення громадян України призовного віку через державний кордон України, шляхом координації дій виключно ОСОБА_11 та ОСОБА_10 - військовослужбовців ІНФОРМАЦІЯ_3 , яких він сам і залучив до протиправної діяльності; налагодження взаємодії між ОСОБА_11 , ОСОБА_10 із ОСОБА_6 та ОСОБА_7 ; забезпечення надходження на адресу ОСОБА_11 і ОСОБА_10 від ОСОБА_6 та ОСОБА_7 грошових коштів у розмірі відповідному до кількості «клієнтів», стосовно яких останні приймали безпосереднє рішення про можливість виїзду за кордон у пункті пропуску «Краківець» та «Шегині» відповідно; надання організаційних вказівок ОСОБА_11 та ОСОБА_10 , а також здійсненням інших дій спрямованих на досягнення єдиного злочинного плану, відомого усім учасникам злочинної організації. ОСОБА_5 , яка є військовослужбовцем ДПСУ та будучи повністю обізнаною з спільним протиправним злочинним планом всіх членів злочинної організації, здійснюючи паспортний контроль на п.п. «Шегині» та перевіряючи при цьому підстави виїзду за кордон військовозобов'язаних громадян України, виключно за вказівкою ОСОБА_8 та за грошову винагороду, приймала остаточне рішення в успішному перетині державного кордону «клієнтами» на підставі підроблених ОСОБА_6 документів, а також умисно не вживала заходів для їх належної перевірки. ОСОБА_10 яка є військовослужбовцем ДПСУ та будучи повністю обізнаною з спільним протиправним злочинним планом всіх членів злочинної організації, здійснюючи паспортний контроль на п.п. «Шегині» та перевіряючи при цьому підстави виїзду за кордон військовозобов'язаних громадян України, виключно за вказівкою ОСОБА_9 та за грошову винагороду, приймала остаточне рішення в успішному перетині державного кордону «клієнтами» на підставі підроблених ОСОБА_6 документів, а також умисно не вживала заходів для їх належної перевірки. ОСОБА_11 який є військовослужбовцем ДПСУ та будучи повністю обізнаною з спільним протиправним злочинним планом всіх членів злочинної організації, здійснюючи паспортний контроль на п.п. «Краківець» та перевіряючи при цьому підстави виїзду за кордон військовозобов'язаних громадян України, виключно за вказівкою ОСОБА_9 та за грошову винагороду, приймав остаточне рішення в успішному перетині державного кордону «клієнтами» на підставі підроблених ОСОБА_6 документів, а також умисно не вживав заходів для їх належної перевірки. ОСОБА_13 , який будучи повністю обізнаним з спільним протиправним злочинним планом всіх членів злочинної організації керуючись корисливими мотивами, за вказівкою ОСОБА_6 здійснював пошук осіб призовного віку, які виявили бажання виїхати закордон в умовах воєнного стану; надавав попередні консультації «клієнтам», пов'язані із способом виїзду, вартості даної «послуги», доводив їм умови конфіденційності; отримував від «клієнтів» їх особисті дані, які були необхідні ОСОБА_6 для виготовлення комплекту документів, що посвідчують їх непридатність до військової служби в умовах воєнного стану; отримував від «клієнтів» грошові кошти у якості оплати «послуги з виїзду» у розмірі 3500 доларів США та передавав їх ОСОБА_6 ; за вказівкою ОСОБА_6 здійснював доставку готового комплекту документів до «клієнта» самостійно або із використанням поштових операторів; за вказівкою ОСОБА_6 вирішував інші побутові питання, які виникали під час здійснення протиправної діяльності. ОСОБА_12 , який будучи повністю обізнаним з спільним протиправним злочинним планом всіх членів злочинної організації керуючись корисливими мотивами, за вказівкою ОСОБА_6 здійснював пошук осіб призовного віку, які виявили бажання виїхати закордон в умовах воєнного стану; надавав попередні консультації «клієнтам», пов'язані із способом виїзду, вартості даної «послуги», доводив їм умови конфіденційності; отримував від «клієнтів» їх особисті дані, які були необхідні ОСОБА_6 для виготовлення комплекту документів, що посвідчують їх непридатність до військової служби в умовах воєнного стану; отримував від «клієнтів» грошові кошти у якості оплати «послуги з виїзду» у розмірі 3500 доларів США та передавав їх ОСОБА_6 ; за вказівкою ОСОБА_6 здійснював доставку готового комплекту документів до «клієнта» самостійно або із використанням поштових операторів; за вказівкою ОСОБА_6 вирішував інші побутові питання, які виникали під час здійснення протиправної діяльності;
Також, у ході досудового слідства встановлено, що у невстановлений час, але не пізніше 14.03.2023, ОСОБА_8 спільно з ОСОБА_9 за попереднім погодженням з ОСОБА_6 та ОСОБА_7 , з метою полегшення координації дій ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , та ОСОБА_5 , а також з метою збільшення рівня отримання ними грошових коштів від протиправної діяльності, залучили до вчинення вищевказаних протиправних дій раніше відомого їм ОСОБА_14 , який будучи повністю обізнаним з спільним протиправним злочинним планом всіх членів злочинної організації, керуючись корисливими мотивами, за вказівкою ОСОБА_8 та ОСОБА_9 консультував «клієнтів» безпосередньо перед перетином ними державного кордону у пункті пропуску «Краківець» або «Шегині»; організовував полегшений перетин «клієнтом» кордону через так званий «червоний коридор»; спрямування «клієнта» до прикордонника ( ОСОБА_5 , ОСОБА_10 або ОСОБА_11 ), який був попередньо обізнаний про необхідність пропуску конкретної особи («клієнта» ОСОБА_6 ) через державний кордон України та використанням такою особою для цього підроблених документів.
Клопотання мотивоване тим, що 05.01.2024 року стороні захисту повідомлено про завершення досудового розслідування та надано повний доступ підозрюваним та їх захисникам до матеріалів досудового розслідування, й на теперішній час триває процес ознайомлення із вказаними матеріалами, обсяг матеріалів складає 39 томів, однак строк дії попередньої ухвали про продовження строку дії обов'язків, покладених на підозрювану ОСОБА_5 спливає 25.01.2024 року, у зв'язку із чим не виявляється за можливе виконати такі процесуальні дії, як завершення ознайомлення сторони захисту з матеріалами кримінального провадження, складення та вручення обвинувального акту та реєстру матеріалів досудового розслідування підозрюваним у термін до 25.01.2024 року. Для завершення вказаних процесуальних дій та скерування обвинувального акту до суду необхідний строк не менше 60 днів.
У судовому засіданні прокурор ОСОБА_3 підтримав доводи клопотання та просив його задовольнити.
Захисник ОСОБА_4 та підозрювана у судовому засіданні не заперечували щодо задоволення клопотання.
Вислухавши прокурора, підозрювану, захисника, дослідивши надані до клопотання матеріали кримінального провадження, суд дійшов наступних висновків.
25 липня 2023 року в порядку статті 208 КПК України ОСОБА_5 було затримано та повідомлено про підозру у вчиненні злочинів передбачених ч.2 ст.255, ч.4 ст.28, ч.3 ст.332 КК України.
26 липня 2023 року ОСОБА_5 обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком до 22 вересня 2023 року.
Ухвалою слідчого судді Дарницького районного суду м. Києва ОСОБА_1 від 15 вересня 2023 року у справі №753/16678/23, провадження № 1-кс/753/3056/23, задоволено клопотання слідчого СВ Дарницького УП ГУ НП в м. Києві ОСОБА_15 , погоджене прокурором Дарницької окружної прокуратури м. Києва ОСОБА_3 , про продовження застосування запобіжного заходу у виді тримання під вартою до 25 жовтня 2023 року.
Ухвалою слідчого судді Дарницького районного суду м. Києва ОСОБА_16 від 20 жовтня 2023 року у справі №753/19148/23, провадженні № 1-кс/753/3423/23, задоволено клопотання слідчого СВ Дарницького УП ГУ НП в м. Києві ОСОБА_15 , погоджене прокурором Дарницької окружної прокуратури м. Києва ОСОБА_3 , про продовження застосування запобіжного заходу у виді тримання під вартою із визначенням застави ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , яка підозрюється у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст.255, ч.4 ст.28, ч.3 ст.332 КК України, в рамках кримінального провадження №12023100020000464 та продовжено застосовання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, з можливістю внесення застави у сумі 402 600 гривень та покладені обов'язки, які вона має виконувати у разі внесення застави, а саме: прибувати за кожною вимогою до органу досудового розслідування, прокурора чи суду; не відлучатися із населеного пункту, в якому він проживає без дозволу слідчого, прокурора або суду; повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання; утримуватись від спілкування зі свідками та іншими підозрюваними у даному кримінальному провадженні
З моменту звільнення з-під варти у зв'язку з внесенням застави, у відповідності до ч. 5 ст. 194 КПК України, на підозрювану ОСОБА_5 було покладено виконання обов'язків.
Ухвалою слідчого судді Дарницького районного суду м. Києва ОСОБА_17 від 14 грудня 2023 року у справі №753/22783/23, провадженні № 1-кс/753/3979/23, задоволено клопотання слідчого СВ Дарницького УП ГУ НП в м. Києві ОСОБА_15 , погоджене прокурором Дарницької окружної прокуратури м. Києва ОСОБА_3 , про продовження строку дії обов'язків, покладених на підозрювану ОСОБА_5 , строк дії ухвали до 25 січня 2024 року.
05 січня 2024 року в ході розслідування кримінального провадження ОСОБА_18 було повідомлено про зміну повідомленої раніше підозри та те, що вона підозрюється у вчиненні злочинів, передбачених ч.3 ст.255, ч.4 ст.28, ч.3 ст.332 КК України.
05 січня 2024 року досудове розслідування у кримінальному провадженні завершено та стороні захисту відкриті для ознайомлення матеріали досудового розслідування в порядку статті 290 КПК України.
Статтею 177 КПК України встановлено, що метою застосування запобіжного заходу є забезпечення виконання підозрюваним, обвинуваченим покладених на нього процесуальних обов'язків, а також запобігання спробам переховуватися від органів досудового розслідування та/або суду; знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення; незаконно впливати на потерпілого, свідка, іншого підозрюваного, обвинуваченого, експерта, спеціаліста у цьому ж кримінальному провадженні; перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином; вчинити інше кримінальне правопорушення чи продовжити кримінальне правопорушення, у якому підозрюється, обвинувачується. Підставою застосування запобіжного заходу є наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення, а також наявність ризиків, які дають достатні підстави слідчому судді, суду вважати, що підозрюваний, обвинувачений, засуджений може здійснити дії, передбачені частиною першою цієї статті.
Згідно з частинами 1 та 4 ст. 194 КПК України під час розгляду клопотання про застосування запобіжного заходу слідчий суддя, суд зобов'язаний встановити, чи доводять надані сторонами кримінального провадження докази обставини, що свідчать про: 1) наявність обґрунтованої підозри у вчиненні підозрюваним, обвинуваченим кримінального правопорушення; 2) наявність достатніх підстав вважати, що існує хоча б один із ризиків, передбачених статтею 177 цього Кодексу, і на які вказує слідчий, прокурор; 3) недостатність застосування більш м'яких запобіжних заходів для запобігання ризику або ризикам, зазначеним у клопотанні.
Слідчий суддя на підставі розумної оцінки сукупності отриманих доказів повинен визначити лише, чи є причетність особи до вчинення кримінального правопорушення вірогідною та достатньою для застосування щодо особи обмежувальних заходів.
Відповідно до частини сьомої статті 194 КПК України обов'язки, передбачені частинами п'ятою та шостою цієї статті, можуть бути покладені на підозрюваного, обвинуваченого на строк не більше двох місяців. У разі необхідності цей строк може бути продовжений за клопотанням прокурора в порядку, передбаченому статтею 199 цього Кодексу. Після закінчення строку, в тому числі продовженого, на який на підозрюваного, обвинуваченого були покладені відповідні обов'язки, ухвала про застосування запобіжного заходу в цій частині припиняє свою дію і обов'язки скасовуються.
Враховуючи, що ОСОБА_5 підозрюється у вчиненні тяжкого злочину, за яке законом передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк до дванадцяти років з конфіскацією майна, з метою попередження можливості з боку підозрюваної переховуватися від органів досудового розслідування або суду, впливу на свідків та інших підозрюваних, оскільки строк дії ухвали слідчого судді щодо дії покладених на підозрювану обов'язків спливає 25 січня 2024 року, при цьому 05 січня 2024 року досудове розслідування у кримінальному провадженні завершено, стороні захисту відкрито для ознайомлення матеріали досудового розслідування, слідчий суддя приходить до висновку про необхідність задоволення клопотання та продовження строку дії покладених на підозрювану обов'язків передбачених статтею 194 КПК України на 2 місяці, що буде необхідним і достатнім для запобігання ризикам, передбаченим статтею 177 КПК України.
На підставі викладеного, керуючись статтями 193, 194, 196, 197, 199 КПК України, слідчий суддя,
клопотання прокурора задовольнити.
Продовжити строк дії обов'язків, покладених на підозрювану ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ухвалою слідчого судді Дарницького районного суду м. Києва від 20 жовтня 2023 року до двох місяців, а саме:
- прибувати за кожною вимогою до органу досудового розслідування і суду;
- не відлучатися з місця проживання без дозволу слідчого, прокурора або суду;
- повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання;
- утримуватися від спілкування з іншими підозрюваними та зі свідками у цьому кримінальному провадженні.
Роз'яснити підозрюваній, що у разі невиконання обов'язків, покладених судом, застава звертається в дохід держави, а до неї може бути застосований більш жорсткий запобіжний захід та накладене грошове стягнення в розмірі від 0,25 до 2 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Строк дії ухвали до 23 березня 2024 року.
Контроль за виконанням ухвали покласти на прокурора.
Ухвала слідчого судді в порядку статті 309 КПК України оскарженню не підлягає і набирає законної сили з моменту її оголошення. Заперечення на ухвалу можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя ОСОБА_1