Справа № 726/216/24
Провадження №3/726/183/24
Категорія 354
30.01.2024 м. Чернівці
Суддя Садгірського районного суду м. Чернівці Асташев С. А., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, які надійшли від Чернівецького РУП ГУНП в Чернівецькій області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, українця за національністю, із середньою освітою, не працюючого, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , - за ч.2 ст. 187 КУпАП,
18.11.2023 о 23:40 ОСОБА_1 , щодо якого встановлений адміністративний нагляд, був відсутній за місцем свого проживання за адресою: АДРЕСА_1 , чим своїми діями порушив обмеження, покладені на нього постановою Садгірського районного суду м. Чернівці від 12.04.2023.
Таким чином ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.2 ст.187 КУпАП, враховуючи, що згідно з даними протоколу протягом року піддавався адміністративному стягненню за ст. 187 КУпАП.
У судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненому визнав, дійсно був відсутній за місцем свого проживання, хоча знав, що повинен був бути вдома у цей час. Просив його суворо не карати.
Заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення та наявні у ній докази, доходжу таких висновків.
Відповідно до ст. 245 КУпАП завданням провадження у справах про адміністративне правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, зміцнення законності.
Згідно з вимогами ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Статтею 251 КУпАП передбачено, що доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Частиною 2 статті 187 КУпАП, передбачено адміністративну відповідальність за повторне порушення правил адміністративного нагляду особами, які протягом року піддавалися адміністративному стягненню.
Порушення правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд, вважається зокрема порушення заборони виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу (п.3 ч.1 ст. 187 КУпАП).
Так, постановою Садгірського районного суду м. Чернівці від 12.04.2023 у справі № 726/914/23 щодо ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , встановлено адміністративний нагляд на строк один рік, застосувавши до нього обмеження, передбачені Законом України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», зокрема у п. 1 заборонено йому вихід із будинку АДРЕСА_2 з 22:00 до 06:00, крім випадків навчання чи роботи у зазначений час.
Крім того, до матеріалів справи на підтвердження повторності в діях ОСОБА_1 долучено копію постанови Садгірського районного суду м. Чернівці від 13.09.2023 у справі № 726/2146/23 відповідно до якої останнього притягнуто до адміністративної відповідальності за ч.2 ст. 187 КУпАП.
Таким чином, вина ОСОБА_1 у вчиненому правопорушенні повністю підтверджується матеріалами справи, а саме: даними протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАД № 352646 від 29.11.2023; відомостями постанови Садгірського районного суду м. Чернівці від 12.04.2023 у справі № 726/914/23 щодо встановлення адміністративного нагляду та покладення обмежень; даними вищезазначеної постанови Садгірського районного суду м. Чернівці від 13.09.2023 щодо підтвердження повторності у діях правопорушника; відомостями рапорту поліцейського Олентира М. щодо виявленої у процесі перевірки відсутності ОСОБА_1 по місцю проживання; даними довідки про звільнення останнього та його письмовими поясненнями, що відповідають наданим у судовому засіданні у яких він не заперечує вчиненого, а саме відсутності за місцем проживання.
Аналізуючи докази у справі з точки зору їх допустимості, об'єктивності та достатності, за відсутності будь-яких істотних суперечностей, суд дійшов висновку, що вони у своїй сукупності повністю підтверджують факт вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, а його вина у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 187 КУпАП, доведена повністю.
При накладенні адміністративного стягнення на правопорушника судом враховано характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
З урахуванням викладеного, суд вважає, що відносно ОСОБА_1 слід застосувати адміністративне стягнення у межах санкції статті, у виді штрафу, яке буде необхідним і достатнім для досягнення визначеної ст.23 КУпАП мети виховного впливу та сприятиме запобіганню вчиненню ним нових правопорушень.
Згідно зі ст. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
На підставі наведеного, керуючись ст. ст. 34, 35, 36, 40-1, 187, 278, 283, 284, 287, 294 КУпАП, суддя
Визнати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.187 КУпАП і накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 10 (десяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 170 (сто сімдесят) гривень 00 копійок.
Стягнути з ОСОБА_1 605 (шістсот п'ять) гривень 60 копійок судового збору в дохід держави.
Роз'яснити ОСОБА_1 , що відповідно до вимог ст. 307 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтями 300-1, 300-2 цього Кодексу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення. У разі несплати правопорушником штрафу в установлений строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Чернівецького апеляційного суду через Садгірський районний суд м. Чернівці.
СуддяС. А. Асташев