Справа №345/441/24
Провадження № 1-кп/345/128/2024
29.01.2024 м. Калуш
Калуський міськрайонний суд Івано-Франківської області у складі:
головуючого - судді ОСОБА_1
розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в залі суду кримінальне провадження внесене в Єдиний реєстр досудових розслідувань за № 12023096170000274 про обвинувачення:
ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, уродженки, зареєстрованої та жительці АДРЕСА_1 , не працюючої, одруженої, на утриманні дітей не має, з середньою освітою, РНОКПП - НОМЕР_1 , раніше не судимої,
у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 190, ч. 2 ст. 190 КК України,
з участю: секретаря судового засідання ОСОБА_3
прокурора ОСОБА_4
обвинуваченої ОСОБА_2
захисника ОСОБА_5
18.01.2024 р. до суду надійшов обвинувальний акт про обвинувачення ОСОБА_2 за ч. 1 ст. 190, ч. 2 ст. 190 КК України, разом з угодою про визнання винуватості.
Відповідно до обвинувального акту, затвердженого прокурором 17.01.2024 р., ОСОБА_2 обвинувачується в заволодінні чужим майном шляхом обману (шахрайстві) та заволодінні чужим майном шляхом обману (шахрайстві), що вчинено повторно.
Кримінальні правопорушення вчинені за наступних обставин.
19 березня 2022 року Постановою Кабінету Міністрів України №333 «Про затвердження Порядку компенсації витрат за тимчасове розміщення (перебування) внутрішньо переміщених осіб» визначено механізм компенсації витрат, що пов'язані з безоплатним тимчасовим розміщенням (перебуванням) внутрішньо переміщених осіб, які перемістилися з територій, на яких ведуться бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією, інформація про які є складовою частиною переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією.
Відповідно до п. 16 постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження порядку компенсації витрат за тимчасове розміщення (перебування) внутрішньо переміщених осіб» № 333 від 19.03.2022 компенсація особам, що розмістили внутрішньо переміщених осіб, виплачується за рахунок коштів державного бюджету (зокрема, резервного фонду бюджету), коштів підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності, іноземних держав та міжнародних організацій у вигляді благодійної, гуманітарної та матеріальної допомоги, а також добровільних пожертвувань фізичних і юридичних осіб, благодійних організацій та громадських об'єднань, інших не заборонених законодавством джерел у безготівковій формі за зазначеними у заяві банківськими реквізитами за умови відсутності заборгованості за житлово-комунальні послуги.
У лютому 2023 року у ОСОБА_2 , виник умисел на заволодіння державними грошовими коштами розпорядником яких являється Національний комітет Червоного Хреста України, а саме компенсацією витрат за безкоштовне розміщення внутрішньо переміщених осіб, передбачених постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження порядку компенсації витрат за тимчасове розміщення (перебування) внутрішньо переміщених осіб» № 333 від 19.03.2022 року.
Реалізуючи свій злочинний умисел ОСОБА_2 , 01.02.2023 року відповідно до пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження порядку компенсації витрат за тимчасове розміщення (перебування) внутрішньо переміщених осіб» № 333 від 19.03.2022 звернулась до ЦНАПу віддаленого робочого місця у с. Боднарів, Боднарівського старостинського округу Калуської ТГ Калуського району, з заявою особи, що розмістила внутрішньо переміщених осіб, про отримання компенсації витрат, який є власником житлового приміщення що пов'язані з безоплатним розміщенням внутрішньо переміщених осіб за січень 2023 року.
Відповідно до даних наданих Головним Центром обробки спеціальної інформації Державної Прикордонної служби України в результаті перевірки інформації, що зберігається в базі даних «Відомості про осіб, які перетнули державний кордон України, в'їхали на тимчасово окуповану територію України або виїхали з такої території» ОСОБА_6 ІНФОРМАЦІЯ_2 21.01.2023 року об 00:18:18 год., перетнув пункт пропуску Шегимні через державний кордон України на кордоні з Польщею.
Тому відповідно до вищевказаної інформації гр. ОСОБА_6 , міг перебувати за місцем тимчасового переміщення в АДРЕСА_2 , у січні 2023 року повних 20 днів, оскільки 21.01.2023 року об 00:18:18 год. він вже знаходився поза межами України.
Відповідно до абзацу 5 пункту 4 постанови від 19 березня 2022 р. № 333 «Про затвердження Порядку компенсації витрат за тимчасове розміщення (перебування) внутрішньо переміщених осіб» особи, що розмістили внутрішньо переміщених осіб, також зобов'язані в день припинення розміщення внутрішньо переміщених осіб або зміни їх кількості подати повідомлення разом з інформацією про зміну переліку осіб, розміщених у житловому приміщенні, із зазначенням можливості у подальшому розміщувати внутрішньо переміщених осіб у такому приміщенні.
Відповідно до пункту 15 постанови від 19 березня 2022 р. № 333 «Про затвердження Порядку компенсації витрат за тимчасове розміщення (перебування) внутрішньо переміщених осіб», сума компенсації розраховується виходячи з кількості днів, протягом яких житлове приміщення надавалося для розміщення внутрішньо переміщеної особи (далі - людино-день), з дня розміщення, але не раніше дати взяття на облік внутрішньо переміщених осіб відповідним органом або внесення відповідної інформації до Єдиного державного веб-порталу електронних послуг.
Відповідно до абзацу 2 пункту15 постанови від 19 березня 2022 р. № 333 «Про затвердження Порядку компенсації витрат за тимчасове розміщення (перебування) внутрішньо переміщених осіб» кількість людино-днів визначається шляхом додавання кількості внутрішньо переміщених осіб, які проживали у житловому приміщенні, наданому для розміщення внутрішньо переміщених осіб, у кожний день місяця.
Тому грошова компенсація не виплачується за осіб, які є внутрішньо переміщеними особами, та які фактично не проживають за адресою яку ОСОБА_2 , вказувала. При цьому під час заповнення вказаної заяви ОСОБА_2 , умисно, з корисливих мотивів з метою особистого збагачення, усвідомлюючи протиправний характер своїх дій, шляхом обману, передбачаючи суспільно-небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, достеменно знаючи, що ОСОБА_6 від 21.01.2023 перебуває закордоном та не проживає за місцем тимчасового переміщення в АДРЕСА_2 , повинна була внести відомість в суми компенсації за 20 людино-днів, всупереч цьому ОСОБА_2 , внесла відомості про безоплатне розміщення внутрішньо переміщеної особи, а саме ОСОБА_6 ІНФОРМАЦІЯ_2 , вказавши суму в компенсації за 31 людино-день у січні місяці.
Відповідно до абзацу 3 пункту 15 постанови від 19 березня 2022 р. № 333 «Про затвердження Порядку компенсації витрат за тимчасове розміщення (перебування) внутрішньо переміщених осіб» особи, що розмістили внутрішньо переміщених осіб, в опалювальний сезон обрахунок вартості виплати за один людино-день становив 30 грн., тому відповідно ОСОБА_2 , за розміщення ОСОБА_6 , за 20 людино-днів мала отримати 600 грн грошової компенсації. Всупереч цьому ОСОБА_2 , вказала в заяві 31 людино-день для того щоб отримати компенсацію в сумі 930 грн.
У подальшому, на підставі сформованого працівниками Управління соціального захисту населення Калуської міської ради, переліку осіб, що розмістили внутрішньо переміщених осіб та подали заяву про отримання компенсації витрат Національним комітетом Червоного Хреста України було зайво виплачено ОСОБА_2 грошову компенсацію за січень 2023 в розмірі 330 гр., якими остання заволоділа шляхом обману.
Після цього, у березні 2023 року у ОСОБА_2 , виник умисел на повторне заволодіння державними грошовими коштами розпорядником яких являється Національний комітет Червоного Хреста України, а саме компенсацією витрат за безкоштовне розміщення внутрішньо переміщених осіб, передбачених постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження порядку компенсації витрат за тимчасове розміщення (перебування) внутрішньо переміщених осіб» № 333 від 19.03.2022 року.
Реалізуючи свій злочинний умисел ОСОБА_2 , 01.03.2023 року відповідно до пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження порядку компенсації витрат за тимчасове розміщення (перебування) внутрішньо переміщених осіб» № 333 від 19.03.2022 звернулась до ЦНАПу віддаленого робочого місця у с. Боднарів, Боднарівського старостинського округу Калуської ТГ Калуського району, з заявою особи, що розмістила внутрішньо переміщених осіб, про отримання компенсації витрат, який є власником житлового приміщення що пов'язані з безоплатним розміщенням внутрішньо переміщених осіб за лютий 2023 року.
Відповідно до даних наданих Головним Центром обробки спеціальної інформації Державної Прикордонної служби України в результаті перевірки інформації, що зберігається в базі даних «Відомості про осіб, які перетнули державний кордон України, в'їхали на тимчасово окуповану територію України або виїхали з такої території» ОСОБА_6 ІНФОРМАЦІЯ_2 21.01.2023 року об 00:18:18 год., перетнув пункт пропуску Шегимні через державний кордон України на кордоні з Польщею.
Тому відповідно до вищевказаної інформації гр. ОСОБА_6 , не міг перебувати за місцем тимчасового переміщення в АДРЕСА_2 , у лютому 2023 року, оскільки 21.01.2023 року об 00:18:18 год. він вже знаходився поза межами України.
Відповідно до абзацу 5 пункту 4 постанови від 19 березня 2022 р. № 333 «Про затвердження Порядку компенсації витрат за тимчасове розміщення (перебування) внутрішньо переміщених осіб» особи, що розмістили внутрішньо переміщених осіб, також зобов'язані в день припинення розміщення внутрішньо переміщених осіб або зміни їх кількості подати повідомлення з інформацією про зміну переліку осіб, розміщених у житловому приміщенні, із зазначенням можливості у подальшому розміщувати внутрішньо переміщених осіб у такому приміщенні.
Відповідно до пункту 15 постанови від 19 березня 2022 р. № 333 «Про затвердження Порядку компенсації витрат за тимчасове розміщення (перебування) внутрішньо переміщених осіб», сума компенсації розраховується виходячи з кількості днів, протягом яких житлове приміщення надавалося для розміщення внутрішньо переміщеної особи (далі - людино-день), з дня розміщення, але не раніше дати взяття на облік внутрішньо переміщених осіб відповідним органом або внесення відповідної інформації до Єдиного державного веб-порталу електронних послуг.
Відповідно до абзацу 2 пункту 15 Постанови від 19 березня 2022 р. № 333 «Про затвердження Порядку компенсації витрат за тимчасове розміщення (перебування) внутрішньо переміщених осіб» кількість людино-днів визначається шляхом додавання кількості внутрішньо переміщених осіб, які проживали у житловому приміщенні, наданому для розміщення внутрішньо переміщених осіб, у кожний день місяця.
Тому грошова компенсація не виплачується за осіб, які є внутрішньо переміщеними особами, та які фактично не проживають за адресою яку вона вказувала. При цьому під час заповнення вказаної заяви ОСОБА_2 , умисно, з корисливих мотивів з метою особистого збагачення, усвідомлюючи протиправний характер своїх дій, шляхом обману, передбачаючи суспільно-небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, достеменно знаючи, що ОСОБА_6 від 21.01.2023 перебуває закордоном та не проживає за місцем тимчасового переміщення в АДРЕСА_2 , внесла відомість в сумі компенсації за 28 людино-день у лютому місяці.
Відповідно до абзацу 3 пункту 15 постанови від 19 березня 2022 р. № 333 «Про затвердження Порядку компенсації витрат за тимчасове розміщення (перебування) внутрішньо переміщених осіб» особи, що розмістили внутрішньо переміщених осіб, в опалювальний сезон обрахунок вартості виплати за один людино-день становив 30 грн.
У подальшому, на підставі сформованого працівниками Управління соціального захисту населення Калуської міської ради, переліку осіб, що розмістили внутрішньо переміщених осіб та подали заяву про отримання компенсації витрат Національним комітетом Червоного Хреста України було зайво виплачено ОСОБА_2 грошову компенсацію за лютий 2023 в розмірі 840 грн., якими остання заволоділа шляхом обману.
Після цього, у квітні 2023 року у ОСОБА_2 , знову виник умисел на повторне заволодіння державними грошовими коштами розпорядником яких являється Національний комітет Червоного Хреста України, а саме компенсацією витрат за безкоштовне розміщення внутрішньо переміщених осіб, передбачених постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження порядку компенсації витрат за тимчасове розміщення (перебування) внутрішньо переміщених осіб» № 333 від 19.03.2022 року.
Реалізуючи свій злочинний умисел ОСОБА_2 , 03.04.2023 року відповідно до пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження порядку компенсації витрат за тимчасове розміщення (перебування) внутрішньо переміщених осіб» № 333 від 19.03.2022 звернулась до ЦНАПу віддаленого робочого місця у с. Боднарів, Боднарівського старостинського округу Калуської ТГ Калуського району, з заявою особи, що розмістила внутрішньо переміщених осіб, про отримання компенсації витрат, який є власником житлового приміщення що пов'язані з безоплатним розміщенням внутрішньо переміщених осіб за березень 2023 року.
Відповідно до даних наданих Головним Центром обробки спеціальної інформації Державної Прикордонної служби України в результаті перевірки інформації, що зберігається в базі даних «Відомості про осіб, які перетнули державний кордон України, в'їхали на тимчасово окуповану територію України або виїхали з такої території» ОСОБА_6 ІНФОРМАЦІЯ_2 21.01.2023 року об 00:18:18 год., перетнув пункт пропуску Шегимні через державний кордон України на кордоні з Польщею.
Тому відповідно до вищевказаної інформації гр. ОСОБА_6 , не міг перебувати за місцем тимчасового переміщення в АДРЕСА_2 , у березні 2023 року, оскільки 21.01.2023 року об 00:18:18 год. він вже знаходився поза межами України.
Відповідно до абзацу 5 пункту 4 постанови від 19 березня 2022 р. № 333 «Про затвердження Порядку компенсації витрат за тимчасове розміщення (перебування) внутрішньо переміщених осіб» особи, що розмістили внутрішньо переміщених осіб, також зобов'язані в день припинення розміщення внутрішньо переміщених осіб або зміни їх кількості подати повідомлення разом з інформацією про зміну переліку осіб, розміщених у житловому приміщенні, із зазначенням можливості у подальшому розміщувати внутрішньо переміщених осіб у такому приміщенні.
Відповідно до пункту 15 постанови від 19 березня 2022 р. № 333 «Про затвердження Порядку компенсації витрат за тимчасове розміщення (перебування) внутрішньо переміщених осіб», сума компенсації розраховується виходячи з кількості днів, протягом яких житлове приміщення надавалося для розміщення внутрішньо переміщеної особи (далі - людино-день), з дня розміщення, але не раніше дати взяття на облік внутрішньо переміщених осіб відповідним органом або внесення відповідної інформації до Єдиного державного веб-порталу електронних послуг.
Відповідно до абзацу 2 пункту 15 постанови від 19 березня 2022 р. № 333 «Про затвердження Порядку компенсації витрат за тимчасове розміщення (перебування) внутрішньо переміщених осіб» Кількість людино-днів визначається шляхом додавання кількості внутрішньо переміщених осіб, які проживали у житловому приміщенні, наданому для розміщення внутрішньо переміщених осіб, у кожний день місяця.
Тому грошова компенсація не виплачується за осіб, які є внутрішньо переміщеними особами, та які фактично не проживають за адресою яку вона вказувала. При цьому під час заповнення вказаної заяви ОСОБА_2 , умисно, з корисливих мотивів з метою особистого збагачення, усвідомлюючи протиправний характер своїх дій, шляхом обману, передбачаючи суспільно-небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, достеменно знаючи, що ОСОБА_6 від 21.01.2023 перебуває закордоном та не проживає за місцем тимчасового переміщення в АДРЕСА_2 , внесла відомість в суми компенсації за 31 людино-день у березні місяці.
Відповідно до абзацу 3 пункту15 постанови від 19 березня 2022 р. № 333 «Про затвердження Порядку компенсації витрат за тимчасове розміщення (перебування) внутрішньо переміщених осіб» особи, що розмістили внутрішньо переміщених осіб, в опалювальний сезон обрахунок вартості виплати за один людино-день становив 30 грн.
У подальшому, на підставі сформованого працівниками Управління соціального захисту населення Калуської міської ради, переліку осіб, що розмістили внутрішньо переміщених осіб та подали заяву про отримання компенсації витрат Національним комітетом Червоного Хреста України було знову виплачено ОСОБА_2 грошову компенсацію за березень 2023 в розмірі 930 грн., якими остання заволоділа шляхом обману.
Після цього, у травні 2023 року у ОСОБА_2 , знову виник умисел на повторне заволодіння державними грошовими коштами розпорядником яких являється Національний комітет Червоного Хреста України, а саме компенсацією витрат за безкоштовне розміщення внутрішньо переміщених осіб, передбачених постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження порядку компенсації витрат за тимчасове розміщення (перебування) внутрішньо переміщених осіб» № 333 від 19.03.2022 року.
Реалізуючи свій злочинний умисел ОСОБА_2 , 01.05.2023 року відповідно до пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження порядку компенсації витрат за тимчасове розміщення (перебування) внутрішньо переміщених осіб» № 333 від 19.03.2022 звернулась до ЦНАПу віддаленого робочого місця у с. Боднарів, Боднарівського старостинського округу Калуської ТГ Калуського району, з заявою особи, що розмістила внутрішньо переміщених осіб, про отримання компенсації витрат, який є власником житлового приміщення що пов'язані з безоплатним розміщенням внутрішньо переміщених осіб за квітень 2023 року.
Відповідно до даних наданих Головним Центром обробки спеціальної інформації Державної Прикордонної служби України в результаті перевірки інформації, що зберігається в базі даних «Відомості про осіб, які перетнули державний кордон України, в'їхали на тимчасово окуповану територію України або виїхали з такої території» ОСОБА_6 ІНФОРМАЦІЯ_2 21.01.2023 року об 00:18:18 год., перетнув пункт пропуску Шегимні через державний кордон України на кордоні з Польщею.
Тому відповідно до вищевказаної інформації гр. ОСОБА_6 , не міг перебувати за місцем тимчасового переміщення в АДРЕСА_2 , у квітні 2023 року, оскільки 21.01.2023 року об 00:18:18 год. він вже знаходився поза межами України.
Відповідно до абзацу 5 пункту 4 постанови від 19 березня 2022 р. № 333 «Про затвердження Порядку компенсації витрат за тимчасове розміщення (перебування) внутрішньо переміщених осіб» особи, що розмістили внутрішньо переміщених осіб, також зобов'язані в день припинення розміщення внутрішньо переміщених осіб або зміни їх кількості подати повідомлення разом з інформацією про зміну переліку осіб, розміщених у житловому приміщенні, із зазначенням можливості у подальшому розміщувати внутрішньо переміщених осіб у такому приміщенні.
Відповідно до пункту 15 постанови від 19 березня 2022 р. № 333 «Про затвердження Порядку компенсації витрат за тимчасове розміщення (перебування) внутрішньо переміщених осіб», сума компенсації розраховується виходячи з кількості днів, протягом яких житлове приміщення надавалося для розміщення внутрішньо переміщеної особи (далі - людино-день), з дня розміщення, але не раніше дати взяття на облік внутрішньо переміщених осіб відповідним органом або внесення відповідної інформації до Єдиного державного веб-порталу електронних послуг.
Відповідно до абзацу 2 пункту 15 постанови від 19 березня 2022 р. № 333 «Про затвердження Порядку компенсації витрат за тимчасове розміщення (перебування) внутрішньо переміщених осіб» кількість людино-днів визначається шляхом додавання кількості внутрішньо переміщених осіб, які проживали у житловому приміщенні, наданому для розміщення внутрішньо переміщених осіб, у кожний день місяця.
Тому грошова компенсація не виплачується за осіб, які є внутрішньо переміщеними особами, та які фактично не проживають за адресою яку вона вказувала. При цьому під час заповнення вказаної заяви ОСОБА_2 , умисно, з корисливих мотивів з метою особистого збагачення, усвідомлюючи протиправний характер своїх дій, шляхом обману, передбачаючи суспільно-небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, достеменно знаючи, що ОСОБА_6 від 21.01.2023 перебуває закордоном та не проживає за місцем тимчасового переміщення в АДРЕСА_2 , внесла відомість в суми компенсації за 30 людино-день у квітні місяці.
Відповідно до абзацу 3 п. 15 постанови від 19 березня 2022 р. № 333 «Про затвердження Порядку компенсації витрат за тимчасове розміщення (перебування) внутрішньо переміщених осіб» особи, що розмістили внутрішньо переміщених осіб, в неопалювальний сезон обрахунок вартості виплати за один людино-день становив 14,77 грн.
У подальшому, на підставі сформованого працівниками Управління соціального захисту населення Калуської міської ради, переліку осіб, що розмістили внутрішньо переміщених осіб та подали заяву про отримання компенсації витрат Національним комітетом Червоного Хреста України було знову виплачено ОСОБА_2 грошову компенсацію за квітень 2023 в розмірі 443,1 грн., якими остання заволоділа шляхом обману.
Після цього, у червні 2023 року у ОСОБА_2 , знову виник умисел на повторне заволодіння державними грошовими коштами розпорядником яких являється Національний комітет Червоного Хреста України, а саме компенсацією витрат за безкоштовне розміщення внутрішньо переміщених осіб, передбачених постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження порядку компенсації витрат за тимчасове розміщення (перебування) внутрішньо переміщених осіб» № 333 від 19.03.2022 року.
Реалізуючи свій злочинний умисел ОСОБА_2 , 01.06.2023 року відповідно до пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження порядку компенсації витрат за тимчасове розміщення (перебування) внутрішньо переміщених осіб» № 333 від 19.03.2022 звернулась до ЦНАПу віддаленого робочого місця у с. Боднарів, Боднарівськогостаростинського округу Калуської ТГ Калуського району, з заявою особи, що розмістила внутрішньо переміщених осіб, про отримання компенсації витрат, який є власником житлового приміщення що пов'язані з безоплатним розміщенням внутрішньо переміщених осіб за травень 2023 року.
Відповідно до даних наданих Головним Центром обробки спеціальної інформації Державної Прикордонної служби України в результаті перевірки інформації, що зберігається в базі даних «Відомості про осіб, які перетнули державний кордон України, в'їхали на тимчасово окуповану територію України або виїхали з такої території» ОСОБА_6 ІНФОРМАЦІЯ_2 21.01.2023 року об 00:18:18 год., перетнув пункт пропуску Шегимні через державний кордон України на кордоні з Польщею.
Тому відповідно до вищевказаної інформації гр. ОСОБА_6 , не міг перебувати за місцем тимчасового переміщення в АДРЕСА_2 , у травні 2023 року, оскільки 21.01.2023 року об 00:18:18 год. він вже знаходився поза межами України.
Відповідно до абзацу 5 пункту 4 постанови від 19 березня 2022 р. № 333 «Про затвердження Порядку компенсації витрат за тимчасове розміщення (перебування) внутрішньо переміщених осіб» особи, що розмістили внутрішньо переміщених осіб, також зобов'язані в день припинення розміщення внутрішньо переміщених осіб або зміни їх кількості подати повідомлення разом з інформацією про зміну переліку осіб, розміщених у житловому приміщенні, із зазначенням можливості у подальшому розміщувати внутрішньо переміщених осіб у такому приміщенні.
Відповідно до пункту 15 постанови від 19 березня 2022 р. № 333 «Про затвердження Порядку компенсації витрат за тимчасове розміщення (перебування) внутрішньо переміщених осіб», сума компенсації розраховується виходячи з кількості днів, протягом яких житлове приміщення надавалося для розміщення внутрішньо переміщеної особи (далі - людино-день), з дня розміщення, але не раніше дати взяття на облік внутрішньо переміщених осіб відповідним органом або внесення відповідної інформації до Єдиного державного веб-порталу електронних послуг.
Відповідно до абзацу 2 пункту 15 постанови від 19 березня 2022 р. № 333 «Про затвердження Порядку компенсації витрат за тимчасове розміщення (перебування) внутрішньо переміщених осіб» кількість людино-днів визначається шляхом додавання кількості внутрішньо переміщених осіб, які проживали у житловому приміщенні, наданому для розміщення внутрішньо переміщених осіб, у кожний день місяця.
Тому грошова компенсація не виплачується за осіб, які є внутрішньо переміщеними особами, та які фактично не проживають за адресою яку вона вказувала. При цьому під час заповнення вказаної заяви ОСОБА_2 , умисно, з корисливих мотивів з метою особистого збагачення, усвідомлюючи протиправний характер своїх дій, шляхом обману, передбачаючи суспільно-небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, достеменно знаючи, що ОСОБА_6 від 21.01.2023 перебуває закордоном та не проживає за місцем тимчасового переміщення в АДРЕСА_2 , внесла відомість в суми компенсації за 31людино-день у травні місяці.
Відповідно до абзацу 3 пункту 15 постанови від 19 березня 2022 р. № 333 «Про затвердження Порядку компенсації витрат за тимчасове розміщення (перебування) внутрішньо переміщених осіб» особи, що розмістили внутрішньо переміщених осіб, в неопалювальний сезон обрахунок вартості виплати за один людино-день становив 14,77 грн.
У подальшому, на підставі сформованого працівниками Управління соціального захисту населення Калуської міської ради, переліку осіб, що розмістили внутрішньо переміщених осіб та подали заяву про отримання компенсації витрат Національним комітетом Червоного Хреста України було виплачено ОСОБА_2 грошову компенсацію за травень 2023 в розмірі 457,87 грн., якими остання заволоділа шляхом обману.
Після цього, у липні 2023 року у ОСОБА_2 , знову виник умисел на повторне заволодіння державними грошовими коштами розпорядником яких являється Національний комітет Червоного Хреста України, а саме компенсацією витрат за безкоштовне розміщення внутрішньо переміщених осіб, передбачених постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження порядку компенсації витрат за тимчасове розміщення (перебування) внутрішньо переміщених осіб» № 333 від 19.03.2022 року.
Реалізуючи свій злочинний умисел ОСОБА_2 , 01.07.2023 року відповідно до пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження порядку компенсації витрат за тимчасове розміщення (перебування) внутрішньо переміщених осіб» № 333 від 19.03.2022 звернулась до ЦНАПу віддаленого робочого місця у с. Боднарів, Боднарівського старостинського округу Калуської ТГ Калуського району, з заявою особи, що розмістила внутрішньо переміщених осіб, про отримання компенсації витрат, який є власником житлового приміщення що пов'язані з безоплатним розміщенням внутрішньо переміщених осіб за червень 2023 року.
Відповідно до даних наданих Головним Центром обробки спеціальної інформації Державної Прикордонної служби України в результаті перевірки інформації, що зберігається в базі даних «Відомості про осіб, які перетнули державний кордон України, в'їхали на тимчасово окуповану територію України або виїхали з такої території» ОСОБА_6 ІНФОРМАЦІЯ_2 21.01.2023 року об 00:18:18 год., перетнув пункт пропуску Шегимні через державний кордон України на кордоні з Польщею.
Тому відповідно до вищевказаної інформації гр. ОСОБА_6 , не міг перебувати за місцем тимчасового переміщення в АДРЕСА_2 , у червні 2023 року, оскільки 21.01.2023 року об 00:18:18 год. він вже знаходився поза межами України.
Відповідно до абзацу 5 пункту 4 постанови від 19 березня 2022 р. № 333 «Про затвердження Порядку компенсації витрат за тимчасове розміщення (перебування) внутрішньо переміщених осіб» особи, що розмістили внутрішньо переміщених осіб, також зобов'язані в день припинення розміщення внутрішньо переміщених осіб або зміни їх кількості подати повідомлення з інформацією про зміну переліку осіб, розміщених у житловому приміщенні, із зазначенням можливості у подальшому розміщувати внутрішньо переміщених осіб у такому приміщенні.
Відповідно до пункту 15 постанови від 19 березня 2022 р. № 333 «Про затвердження Порядку компенсації витрат за тимчасове розміщення (перебування) внутрішньо переміщених осіб», сума компенсації розраховується виходячи з кількості днів, протягом яких житлове приміщення надавалося для розміщення внутрішньо переміщеної особи (далі - людино-день), з дня розміщення, але не раніше дати взяття на облік внутрішньо переміщених осіб відповідним органом або внесення відповідної інформації до Єдиного державного веб-порталу електронних послуг.
Відповідно до абзацу 2 пункту 15 постанови від 19 березня 2022 р. № 333 «Про затвердження Порядку компенсації витрат за тимчасове розміщення (перебування) внутрішньо переміщених осіб» кількість людино-днів визначається шляхом додавання кількості внутрішньо переміщених осіб, які проживали у житловому приміщенні, наданому для розміщення внутрішньо переміщених осіб, у кожний день місяця.
Тому грошова компенсація не виплачується за осіб, які є внутрішньо переміщеними особами, та які фактично не проживають за адресою яку вона вказувала. При цьому під час заповнення вказаної заяви ОСОБА_2 , умисно, з корисливих мотивів з метою особистого збагачення, усвідомлюючи протиправний характер своїх дій, шляхом обману, передбачаючи суспільно-небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, достеменно знаючи, що ОСОБА_6 від 21.01.2023 перебуває закордоном та не проживає за місцем тимчасового переміщення в АДРЕСА_2 , внесла відомість в суми компенсації за 30 людино-день у червні місяці.
Відповідно до абзацу 3 пункту 15 постанови від 19 березня 2022 р. № 333 «Про затвердження Порядку компенсації витрат за тимчасове розміщення (перебування) внутрішньо переміщених осіб» особи, що розмістили внутрішньо переміщених осіб, в неопалювальний сезон обрахунок вартості виплати за один людино-день становив 14,77 грн.
У подальшому, на підставі сформованого працівниками Управління соціального захисту населення Калуської міської ради, переліку осіб, що розмістили внутрішньо переміщених осіб та подали заяву про отримання компенсації витрат Національним комітетом Червоного Хреста України було знову виплачено ОСОБА_2 грошову компенсацію за червень 2023 в розмірі 443,1 грн., якими остання заволоділа шляхом обману.
Після цього, у серпні 2023 року у ОСОБА_2 , знову виник умисел на повторне заволодіння державними грошовими коштами розпорядником яких являється Національний комітет Червоного Хреста України, а саме компенсацією витрат за безкоштовне розміщення внутрішньо переміщених осіб, передбачених постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження порядку компенсації витрат за тимчасове розміщення (перебування) внутрішньо переміщених осіб» № 333 від 19.03.2022 року.
Реалізуючи свій злочинний умисел ОСОБА_2 , 01.08.2023 року відповідно до пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження порядку компенсації витрат за тимчасове розміщення (перебування) внутрішньо переміщених осіб» № 333 від 19.03.2022 звернулась до ЦНАПу віддаленого робочого місця у с. Боднарів, Боднарівського старостинського округу Калуської ТГ Калуського району, з заявою особи, що розмістила внутрішньо переміщених осіб, про отримання компенсації витрат, який є власником житлового приміщення що пов'язані з безоплатним розміщенням внутрішньо переміщених осіб за липень 2023 року.
Відповідно до даних наданих Головним Центором обробки спеціальної інформації Державної Прикордонної служби України в результаті перевірки інформації, що зберігається в базі даних «Відомості про осіб, які перетнули державний кордон України, в'їхали на тимчасово окуповану територію України або виїхали з такої території» ОСОБА_6 ІНФОРМАЦІЯ_2 21.01.2023 року об 00:18:18 год., перетнув пункт пропуску Шегимні через державний кордон України на кордоні з Польщею.
Тому відповідно до вищевказаної інформації гр. ОСОБА_6 , не міг перебувати за місцем тимчасового переміщення в АДРЕСА_2 , у липні 2023 року, оскільки 21.01.2023 року об 00:18:18 год. він вже знаходився поза межами України.
Відповідно до абзацу 5 пункту 4 постанови від 19 березня 2022 р. № 333 «Про затвердження Порядку компенсації витрат за тимчасове розміщення (перебування) внутрішньо переміщених осіб» особи, що розмістили внутрішньо переміщених осіб, також зобов'язані в день припинення розміщення внутрішньо переміщених осіб або зміни їх кількості подати повідомлення разом з інформацією про зміну переліку осіб, розміщених у житловому приміщенні, із зазначенням можливості у подальшому розміщувати внутрішньо переміщених осіб у такому приміщенні.
Відповідно до пункту 15 постанови від 19 березня 2022 р. № 333 «Про затвердження Порядку компенсації витрат за тимчасове розміщення (перебування) внутрішньо переміщених осіб сума компенсації розраховується виходячи з кількості днів, протягом яких житлове приміщення надавалося для розміщення внутрішньо переміщеної особи (далі - людино-день), з дня розміщення, але не раніше дати взяття на облік внутрішньо переміщених осіб відповідним органом або внесення відповідної інформації до Єдиного державного веб-порталу електронних послуг.
Відповідно до абзацу 2 пункту 15 постанови від 19 березня 2022 р. № 333 «Про затвердження Порядку компенсації витрат за тимчасове розміщення (перебування) внутрішньо переміщених осіб» кількість людино-днів визначається шляхом додавання кількості внутрішньо переміщених осіб, які проживали у житловому приміщенні, наданому для розміщення внутрішньо переміщених осіб, у кожний день місяця.
Тому грошова компенсація не виплачується за осіб, які є внутрішньо переміщеними особами, та які фактично не проживають за адресою яку вона вказувала. При цьому під час заповнення вказаної заяви ОСОБА_2 , умисно, з корисливих мотивів з метою особистого збагачення, усвідомлюючи протиправний характер своїх дій, шляхом обману, передбачаючи суспільно-небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, достеменно знаючи, що ОСОБА_6 від 21.01.2023 перебуває закордоном та не проживає за місцем тимчасового переміщення в АДРЕСА_2 , внесла відомість в суми компенсації за 31 людино-день у липні місяці.
Відповідно до абзацу 3 пункту 15 постанови від 19 березня 2022 р. № 333 «Про затвердження Порядку компенсації витрат за тимчасове розміщення (перебування) внутрішньо переміщених осіб» особи, що розмістили внутрішньо переміщених осіб, в неопалювальний сезон обрахунок вартості виплати за один людино-день становив 14,77 грн.
У подальшому, на підставі сформованого працівниками Управління соціального захисту населення Калуської міської ради, переліку осіб, що розмістили внутрішньо переміщених осіб та подали заяву про отримання компенсації витрат Національним комітетом Червоного Хреста України було знову виплачено ОСОБА_2 грошову компенсацію за липень2023 в розмірі 457,87 грн., якими остання заволоділа шляхом обману.
Своїми діями гр. ОСОБА_2 завдала матеріальної шкоди Національному комітету Червоного Хреста України за період із січня по липень 2023 року на загальну суму 3901,94 грн. які були, зайво виплачені їй за тимчасове розміщення (перебування) внутрішньо переміщених осіб, якими остання заволоділа шляхом обману.
Дії обвинуваченої кваліфіковані за ч. 1 ст. 190 та ч. 2 ст. 190 КК України.
Під час досудового розслідування між прокурором Калуської окружної прокуратури та обвинуваченою за участю захисника укладена угода про визнання винуватості від 17.01.2024 р., згідно умов якої враховано:
- ступінь та характер сприяння підозрюваної у проведенні кримінального провадження щодо нього, зокрема те, що в ході досудового розслідування підозрювана ОСОБА_2 , вину визнала повністю, активно сприяла розкриттю вчиненого нею кримінального правопорушення, щиро покаялась, та компенсувала у повному обсязі матеріальну шкоду Національному комітету Червоного Хреста України;
- характер і тяжкість підозри, зокрема те, що кримінальне правопорушення, у вчиненні якого підозрюється ОСОБА_2 , є нетяжким кримінальним правопорушенням;
- наявність суспільного інтересу в забезпеченні швидкого досудового розслідування і судового провадження, зокрема ОСОБА_2 , повністю визнано вину, активно сприяла розкриттю злочину, добровільно відшкодувала завдані збитки, беззастережно готова на призначене покарання.
Представник потерпілого, не заперечує щодо укладання угоди про визнання винуватості, притензій матеріального і морального характеру немає оскільки завдана шкода добровільно відшкодована.
Підозрювана ОСОБА_2 , розкаялася та повністю визнає свою вину у вчиненому. Окрім цього ОСОБА_2 раніше не судима.
Обставинами, які згідно ст. 66 КК України пом'якшують покарання, є активне сприяння розкриттю злочину, щире каяття та добровільна компенсація у повному обсязі матеріальної шкоди Національному комітету Червоного Хреста України.
Обставин, які згідно ст. 67 КК України обтяжували покарання, не встановлено.
Враховуючи, що обвинувачена раніше не судима, на обліку в лікаря психіатра та нарколога не перебуває, щиро покаялась, активно сприяла розкриттю кримінального правопорушення, беззастережно визнала свою вину у вчиненні кримінального правопорушення, добровільно відшкодувала шкоду тому сторони погоджуються на те, щоб призначити покарання: за ч. 1 ст. 190 КК України - 1 рік обмеження волі; за ч. 2 ст. 190 КК України - 1 рік позбавлення волі. Згідно ст. 70 КК України шляхом поглинання менш суворого покарання більш суворим остаточно призначити покарання у виді 1 ріку позбавлення волі та із застосуванням ст. 75 КК України звільнити ОСОБА_2 від відбування покарання з випробувальним строком на один рік. Покласти на ОСОБА_2 , обов'язки, передбачені пунктами 1 і 2 ч. 1 ст. 76 КК України.
У підготовчому судовому засіданні прокурор просить затвердити угоду, призначивши обвинуваченій визначену сторонами міру покарання.
Обвинувачена у підготовчому судовому засіданні визнала себе винною у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 190, ч. 2 ст. 190 КК України, дала згоду на призначення узгодженого виду та міри покарання у разі затвердження угоди про визнання винуватості та заявила, що здатна реально виконати взяті на себе, відповідно до угоди про визнання винуватості, зобов'язання. Угоду уклала добровільно і примусового тиску під час укладання угоди на неї не було. Просить угоду про визнання винуватості затвердити та призначити узгоджене покарання.
Захисник підтримав позицію своєї підзахисної і також просив затвердити угоду про визнання винуватості.
Як вбачається з письмової заяви представник потерпілого дала свою згоду на затвердження угоди про визнання винуватості.
Заслухавши думку сторін провадження, роз'яснивши сторонам провадження наслідки укладення та затвердження угоди відповідно до вимог ст. 473 КПК України, з'ясувавши в обвинуваченої чи цілком вона розуміє права і обставини, визначені ч. 4 ст. 474 КПК України, дослідивши матеріали кримінального провадження, перевіривши угоду на відповідність вимогам КПК України і закону, переконавшись, що укладення сторонами даної угоди є добровільним та не є наслідком застосування насильства, примусу, погроз або наслідком обіцянок чи дії будь-яких інших обставин, ніж ті, що передбачені в угоді про визнання винуватості, відповідає суспільним інтересам, суд вважає, що укладену між прокурором та підозрюваним угоду про визнання винуватості слід затвердити з наступних підстав.
Так, згідно ч. 4 ст. 469 КПК України угода про визнання винуватості між прокурором та підозрюваним чи обвинуваченим може бути укладена у провадженні щодо кримінальних проступків, нетяжких злочинів, тяжких злочинів. Відповідно до положень ст. 12 КК України, кримінальне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 190 КК України, є кримінальним проступком, а кримінальне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 190 КК України, є нетяжким злочином.
Дана угода про визнання винуватості відповідає вимогам ст. 472 КПК України щодо змісту угоди про визнання винуватості. Під час судового засідання встановлено, що укладення угоди сторонами є добровільним. Обставин, які би перешкоджали затвердженню угоди - не встановлено.
Взяті обвинуваченою на себе за угодою про визнання винуватості зобов'язання очевидно можливі для виконання.
Судом встановлено, що дії обвинуваченої правильно кваліфіковано згідно обвинувального акту та угоди про визнання винуватості за ч. 1 ст. 190, ч. 2 ст. 190 КК України, як заволодіння чужим майном шляхом обману (шахрайство) та заволодіння чужим майном шляхом обману (шахрайство) вчинено повторно.
Із врахуванням ступеня тяжкості вчинених кримінальних правопорушень, суспільної небезпеки вчиненого, даних про особу обвинуваченої та обставин, що пом'якшують її покарання, узгоджене сторонами угоди покарання обвинуваченій буде необхідним і достатнім для її виправлення і попередження вчинення нових правопорушень.
З огляду на викладене, враховуючи пом'якшуючі обставини, а саме щире каяття, активне сприяння розкриттю злочину, відшкодування завданої шкоди, особу ОСОБА_2 , яка раніше не судима, на обліку у лікаря-нарколога та лікаря-психіатра не перебуває, відсутні негативні характеристики по місцю її проживання, а також те, що завдана шкода відшкодована в повному обсязі, що суспільний інтерес виражається в зменшенні рівня злочинності, запобіганні, виявленні та припиненні кримінального правопорушення і забезпеченні швидкого досудового розслідування та судового розгляду, суд вбачає наявність фактичних підстав для доведення винуватості обвинуваченої ОСОБА_2 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 190, ч. 2 ст. 190 КК України, та затвердження угоди про визнання винуватості.
Таким чином, під час підготовчого судового засідання встановлені законні підстави для затвердження угоди і призначення узгодженої сторонами міри покарання.
Ухвалою слідчого судді Калуського міськрайонного суду Івано-Франківської області від 11.01.2024 р. до обвинуваченої ОСОБА_2 застосовано запобіжний захід у виді особистого зобов'язання, який слід залишити в силі до набрання вироком законної сили.
Судові витрати та речові докази відсутні.
Керуючись ст.ст. 314, 373, 374, 468, 469, 470, 472, 473, 474, 475, 476 КПК України,
Затвердити угоду про визнання винуватості, укладену 17.01.2024 р. між прокурором Калуської окружної прокуратури - ОСОБА_4 та обвинуваченою - ОСОБА_2 .
ОСОБА_2 визнати винною у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 190, ч. 2 ст. 190 КК України, та призначити їй покарання:
- за ч. 1 ст. 190 КК України у виді обмеження волі строком на 1 рік.
- за ч. 2 ст. 190 КК України у виді позбавлення волі строком на 1 рік.
На підставі ст. 70 КК України шляхом поглинання менш суворого покарання більш суворим остаточно призначити ОСОБА_2 покарання у виді позбавлення волі строком на 1 рік.
На підставі ст. 75 КК України ОСОБА_2 звільнити від відбування призначеного покарання у виді позбавлення волі з випробуванням з іспитовим строком на один рік, якщо вона впродовж визначеного іспитового строку не вчинить нового кримінального правопорушення і виконає наступні покладені на неї обов'язки, передбачені ст. 76 КК України:
- періодично з'являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації;
- повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання, роботи або навчання.
Запобіжний захід у виді особистого зобов'язання ОСОБА_2 залишити без змін до набрання вироком суду законної сили, зобов'язавши її прибувати до суду за вимогою. Після набрання вироком законної сили запобіжний захід скасувати.
Вирок суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги, вирок, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.
Вирок може бути оскаржено виключно з підстав, передбачених ч. 4 ст. 394 КПК України, шляхом подачі апеляційної скарги до Івано-Франківського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його оголошення.
Суддя ОСОБА_1