Постанова від 25.01.2024 по справі 360/867/23

ПЕРШИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25 січня 2024 року справа №360/867/23

м. Дніпро

Перший апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів: головуючого Блохіна А.А., суддів Геращенко І.В., Казначеєва Е.Г., розглянув в порядку письмового провадження апеляційну скаргу Управління соціального захисту населення Лисичанської міської військово-цивільної адміністрації Сєвєродонецького району Луганської області на рішення Луганського окружного адміністративного суду від 06 листопада 2023 року у справі № 360/867/23 (головуючий І інстанції Кисельова Є.О.) за позовом ОСОБА_1 до Управління соціального захисту населення Лисичанської міської військово-цивільної адміністрації Сєвєродонецького району Луганської області про визнання протиправним та скасування рішення, -

УСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (далі - ОСОБА_1 , позивач) звернувся до суду з позовом до Управління соціального захисту населення Лисичанської міської військово-цивільної адміністрації Сєвєродонецького району Луганської області (далі - УПСЗН, відповідач), в якій позивач просить суд визнати протиправним та скасувати розпорядження Управління праці та соціального захисту населення Лисичанської міської ради від 11.05.2019 про втрату статусу особи з інвалідністю внаслідок війни ОСОБА_1 .

В обґрунтування позовних вимог зазначено, що позивач є учасником ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та особою, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи на підставі посвідчень серії НОМЕР_1 та № 081690, виданих Луганською ОДА 04.08.2015 та 21.04.1998 відповідно. Також є особою з інвалідністю внаслідок війни на підставі посвідчення серія НОМЕР_2 , виданого відповідачем 11.07.2016.

Постановою Лисичанського міського суду від 19.01.2018 по справі № 415/7858/17 визнано бездіяльність управління Пенсійного фонду України в м. Лисичанську Луганської області з перерахунку пенсії учасника ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи під час проходження ним дійсної строкової служби ОСОБА_1 , що став особою з інвалідністю у зв'язку зі зміною частини 3 статті 59 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” № 796-Х 11 незаконною, та зобов'язано управління Пенсійного фонду України в м. Лисичанську Луганської області зробити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 , який внаслідок ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи під час проходження дійсної строкової служби став особою з інвалідністю, пенсію з інвалідності з 01.10.2017 року з п'ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року. Тобто з 19.01.2018 судом встановлено статус позивача, як особи з інвалідністю внаслідок ліквідації Чорнобильської катастрофи під час проходження дійсної строкової служби.

11.05.2019, в супереч судового рішення, відповідачем було прийнято розпорядження про втрату статусу особи з інвалідністю внаслідок війни з посиланням на експертний висновок ЦМЕК МОЗ та МНС України від 15.02.2019 № 2155 (висновок цивільного ліквідатора).

Вважає вказане вище розпорядження протиправним та таким що порушує його права, оскільки позивач брав участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС і як цивільна особа і як військовослужбовець, зібрав медичні документи та в жовтні 2019 року повторно звернувся до Центральної міжвідомчої експертної комісії МОЗ та МНС України. 04.11.2019 повторно отримав Експертний висновок № 6543: Захворювання пов'язане з виконання обов'язків військової служби по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. Цей військовий висновок є чинним. Відповідно до посвідчення серії НОМЕР_2 позивач має право на пільги, установлені законодавством України для ветеранів військової служби. Вищенаведені обставини встановлені вказаним вище рішенням Лисичанського міського суду від 19.01.2018 по справі № 415/7858/17 та не підлягають додатковому доказуванню.

Крім того, рішеннями Першого та Третього апеляційних адміністративних судів від 16.03.2023 № 360/905/22 та від 25.04.2023 № 415/7858/17 відповідно встановлено, що ОСОБА_2 жодного статусу не втратив. Позивач звернувся до відповідача 02.05.2023 з доданням копій цих судових рішень, проте 26.05.2023 отримав відмову скасовувати спірне розпорядження від 11.05.2019.

08.06.2023 державним виконавцем Віхлініним Д.В. відновлено виконавче провадження за постановою Лисичанського міського суду від 19.01.2018, яким встановлено статус позивача як особи з інвалідністю внаслідок ліквідації Чорнобильської катастрофи під час проходження дійсної строкової служби. Проте наявність оскаржуваного розпорядження впливає на виконання судового рішення Пенсійним фондом України.

Рішенням Луганського окружного адміністративного суду від 06 листопада 2023 року у справі № 360/867/23 позов задоволено, внаслідок чого визнано протиправним та скасовано розпорядження Управління праці та соціального захисту населення Лисичанської міської ради від 11 травня 2019 року про втрату статусу особи з інвалідністю внаслідок війни ОСОБА_1 .

Відповідач не погодився з рішенням суду першої інстанції, подав апеляційну скаргу, в якій просив скасувати оскаржене судове рішення та прийняти нове рішення про відмову у задоволенні позовних вимог.

В обґрунтування апеляційної скарги зазначено, що ОСОБА_1 перебуває на обліку в управлінні, як учасник ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Розпорядженням управління праці та соціального захисту населення Лисичанської міської ради від 11.05.2019, на підставі експертного висновку центральної міжвідомчої комісії МОЗ та МНС України по встановленню причинного зв'язку хвороб, що привели до інвалідності та смерті з дією іонізуючого випромінювання та інших шкідливих чинників внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС від 15.02.2019 № 2155, копія якого була надана листом Департаменту соціального захисту населення Луганської обласної державної адміністрації (далі - ДСЗН Луганської облдержадміністрації) від 08.05.2019 №14/2968-31, враховуючи приписи пункту 1 частини другої статті 7 ЗУ “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” ОСОБА_1 визнаний таким, що втратив статус особи з інвалідністю внаслідок війни.

Через тимчасову окупацію території Лисичанської міської територіальної громади, зокрема м. Лисичанськ (з 03.07.2022 по цей час), управління не було доступу до необхідної службової документації, яка знаходиться за його юридичною адресою: АДРЕСА_1 . Враховуючи викладене, з метою розгляду заяви ОСОБА_1 від 14.04.2023 до управління щодо відміни розпорядження управління праці та соціального захисту населення Лисичанської міської ради від 11.05.2019 про втрату ним статусу особи з інвалідністю внаслідок війни, управлінням було здійснено запит від 04.05.2023 № 690 до Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області.

На підставі отриманих від Пенсійного фонду документів, наявних в особовій пенсійній справі ОСОБА_1 , вбачається наступне. Відповідно до експертних висновків Центральної міжвідомчої експертної комісії МОЗ та МНС України від 08.06.2016 № 8800 та від 04.11.2019 № 6543 щодо розгляду на засіданнях Центральної міжвідомчої експертної комісії (від 26.01.2016 № 32 та від 29.10.2019 № 70) поданих позивачем документів на предмет встановлення причинного зв'язку хвороб, інвалідності і смерті з дією іонізуючого випромінювання та інших шкідливих чинників внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС, захворювання пов'язано з виконанням обов'язків військової служби при ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.

Проте, Центральна міжвідомча експертна комісія МОЗ та МНС України листами від 04.03.2019 № 2191 та 25.03.2020 № 9689 (які були направлені на адреси ОСОБА_1 та ДСЗН Луганської облдержадміністрації) повідомила, що експертні висновки Центральної міжвідомчої експертної комісії МОЗ та МНС України від 08.06.2016 № 8800 та від 04.11.2019 № 6543 слід вважати недійсними, у зв'язку із виявленими помилками.

Відповідно до експертного висновку Центральної міжвідомчої експертної комісії МОЗ та МНС України від 15.02.2019 № 2155, висновок: “Захворювання пов'язано з роботами по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС”.

Із посиланням на положення пунктів 1, 2 частини другої статті 7 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” зазначають, що захворювання ОСОБА_1 не пов'язане з виконанням обов'язків військової служби або службових обов'язків під час ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, правові підстави для скасування розпорядження управління праці та соціального захисту населення Лисичанської міської ради від 11.05.2019 відсутні.

Справу розглянуто в порядку письмового провадження у відповідності до ст. 311 КАС України.

Відповідно до вимог ч. 1,2 ст. 308 КАС України суд апеляційної інстанції переглядає справу за наявними у ній і додатково поданими доказами та перевіряє законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів та вимог апеляційної скарги. Суд апеляційної інстанції не обмежений доводами та вимогами апеляційної скарги, якщо під час розгляду справи буде встановлено порушення норм процесуального права, які є обов'язковою підставою для скасування рішення, або неправильне застосування норм матеріального права.

Колегія суддів заслухала доповідь судді-доповідача, перевірила матеріали справи, вивчила доводи апеляційної скарги, і дійшла висновку, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом першої та апеляційної інстанції встановлено, що ОСОБА_1 є учасником ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та особою , яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи на підставі посвідчень серії НОМЕР_1 та № 081690, виданих Луганською ОДА 04.08.2015 та 21.04.1998 відповідно. Також позивач є особою з інвалідністю внаслідок війни на підставі посвідчення серія НОМЕР_2 , виданого відповідачем 11.07.2016.

На підставі протоколу від 26.01.2016 № 32 Центральною міжвідомчою експертною комісією по встановленню причинного зв'язку захворювань та інвалідності з роботами по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС (далі - комісія) складено експертний висновок від 08.06.2016 № 8800, згідно якого захворювання ОСОБА_1 пов'язано з виконанням обов'язків військової служби при ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.

Комісія листом від 04.03.2019 № 2191 надіслала експертний висновок позивачу про зв'язок захворювання з роботами по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС та зазначила, що 05.02.2019 розглянуто медичну експертну справу ОСОБА_1 26.01.2016 на засіданні 32. Також зазначено, що враховуючи завантаженість роботи комісії, співробітник відділення експертизи, не розібравшись, повторно робить помилку в надрукуванні експертного висновку ОСОБА_1 та відповідно хворому надсилається невірний експертний висновок як військовозобов'язаному. У зв'язку з чим експертний висновок № 8800 від 08.06.2016 вважати недійсним.

В жовтні 2019 року позивач повторно звернувся до Комісії з заявою про встановлення причинного зв'язку захворювання пов'язаного з виконанням обов'язків військової служби при ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.

04.11.2019 Комісією на підставі протоколу від 29.10.2019 № 70 складено експертний висновок від № 6543, згідно якого захворювання ОСОБА_1 пов'язано з виконанням обов'язків військової служби при ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.

З матеріалів справи вбачається, що на підставі вказаного вище протоколу від 29.10.2019 № 70 Комісією складено експертний висновок від 16.03.2019 № 9686, згідно якого захворювання ОСОБА_1 пов'язано з роботами по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.

Таким чином, судом встановлено, що Центральна міжвідомча експертна комісія по встановленню причинного зв'язку захворювань та інвалідності з роботами по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, виправивши технічні помилки 29.10.2019, надіслала виправлений експертний висновок № 9686 від 16.03.2019 на ОСОБА_1 , згідно якого захворювання ОСОБА_1 пов'язано з виконанням обов'язків при ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.

Вивченням змісту вказаного вище висновку, судом встановлено, що саме 29.10.2019 внесено зміни до висновку від 16.03.2019 № 9686, в якому зазначено, що захворювання ОСОБА_1 пов'язано з виконанням обов'язків при ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.

Тобто, Комісією 29.10.2019 не складено новий висновок за наслідками засідання щодо розгляду заяви позивача про розгляд документації на предмет встановлення причинного зв'язку захворювання пов'язаного з роботами по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС під час виконання обов'язків військової служби, а на цьому засіданні внесені зміни до висновку № 9686, складеного 16.03.2019.

Судом встановлено та підтверджено матеріалами справи, що розпорядженням відповідача від 11.05.2019, на підставі експертного висновку центральної міжвідомчої комісії МОЗ та МНС України по встановленню причинного зв'язку хвороб, що привели до інвалідності та смерті з дією іонізуючого випромінювання та інших шкідливих чинників внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС від 15.02.2019 № 2155, враховуючи приписи пункту 1 частини другої статті 7 ЗУ “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” ОСОБА_1 визнаний таким, що втратив статус особи з інвалідністю внаслідок війни.

Листом від 16.03.2020 № 9687 Центральна міжвідомча експертна комісія по встановленню причинного зв'язку захворювань та інвалідності з роботами по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС повідомила головного лікаря Луганського комунального закладу "Обласного центру МСЕ" та ОСОБА_1 , що при надрукуванні повторного експертного висновку ОСОБА_1 друкаркою відділення експертизи помилково було прийнято до уваги копію військового квитка та постанову Центральної ВЛК МО України про зв'язок захворювання з наслідками Чорнобильської катастрофи в період проходження військової служби. Комісією зазначено, що експертні висновки № 8800 від 08.06.2016 та № 6543 від 04.11.2019 слід вважати недійсними.

Судом встановлено, що постановою Лисичанського міського суду від 19.01.2018 по справі № 415/7858/17 визнано бездіяльність управління Пенсійного фонду України в м. Лисичанську Луганської області з перерахунку пенсії учасника ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи під час проходження ним дійсної строкової служби ОСОБА_1 , що став особою з інвалідністю у зв'язку зі зміною частини 3 статті 59 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” № 796-Х 11 незаконною, та зобов'язано управління Пенсійного фонду України в м. Лисичанську Луганської області зробити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 , який внаслідок ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи під час проходження дійсної строкової служби став особою з інвалідністю, пенсію з інвалідності з 01.10.2017 року з п'ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року. Тобто з 19.01.2018 судом встановлено статус позивача, як особи з інвалідністю внаслідок ліквідації Чорнобильської катастрофи під час проходження дійсної строкової служби.

Вказане рішення суду постановою Донецького апеляційного адміністративного суду від 24.05.2018 залишено без змін. Тобто це рішення суду набрало законної сили 24.05.2018.

08.06.2023 державним виконавцем Віхлініним Д.В. відновлено виконавче провадження по виконанню вказаної вище постанови Лисичанського міського суду від 19.01.2018.

Судом встановлено, що позивач вважає, що оскаржуване розпорядження відповідача від 11.05.2019 впливає на виконання судового рішення Пенсійним фондом України.

Надаючи правову оцінку встановленим обставинам справи, колегія суддів зазначає наступне.

Частиною другою статті 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

За визначенням частини першої статті 12 Закону України Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" причинний зв'язок між захворюванням, пов'язаним з Чорнобильською катастрофою, частковою або повною втратою працездатності громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, і Чорнобильською катастрофою визнається встановленим (незалежно від наявності дозиметричних показників чи їх відсутності), якщо його підтверджено під час стаціонарного обстеження постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи уповноваженою медичною комісією не нижче обласного рівня або спеціалізованими медичними установами Міністерства оборони України, Міністерства внутрішніх справ України, Служби безпеки України, які мають ліцензію центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони здоров'я.

Система експертизи щодо встановлення причинного зв'язку хвороб, інвалідності і смерті з дією іонізуючого випромінювання та інших шкідливих чинників внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС визначається Положенням про систему експертизи щодо встановлення причинного зв'язку хвороб, інвалідності і смерті з дією іонізуючого випромінювання та інших шкідливих чинників внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС, затвердженої наказом Міністерства охорони здоров'я України, Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи від 30.05.1997 N 166/129 (у редакції наказу Міністерства охорони здоров'я України, Міністерства надзвичайних ситуацій України від 10.10.2012 N 789/1248), зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 20.10.1997 за N 491/2295 (далі - Положення N 166/129).

Відповідно до пунктів 4.1 - 4.10 розділу IV Положення N 166/129 формою роботи експертної комісії є засідання.

План засідання експертної комісії визначається головою комісії з урахуванням кількості медичних справ і строку їх розгляду.

Періодичність засідань експертної комісії визначається головою комісії, але не менше ніж один раз на місяць.

Засідання експертної комісії вважається правоможним, якщо в ньому бере участь не менше двох третин її членів.

Рішення експертної комісії приймається простою більшістю голосів складу експертної комісії.

У разі рівного розподілу голосів щодо встановлення (невстановлення) зв'язку хвороб, інвалідності і смерті з дією іонізуючого випромінювання та інших шкідливих чинників внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС вирішальним є голос головуючого на засіданні експертної комісії.

У разі незгоди з прийнятим експертною комісією рішенням член (члени) експертної комісії може (можуть) викласти у письмовому вигляді окрему думку, яка додається до протоколу засідання експертної комісії (за бажанням такого (таких) члена (членів) експертної комісії протокол засідання надсилається до МОЗ України).

Засідання експертної комісії оформлюється протоколом.

Протокол засідання експертної комісії підписується головуючим, всіма присутніми на засіданні членами експертної комісії.

Рішення експертної комісії заноситься до протоколу засідання комісії, підписується головою та членами експертної комісії та засвідчується печаткою комісії.

Згідно з пунктами 5.8 - 5.10 розділу V Положення N 166/129 на підставі прийнятого рішення про наявність (відсутність) зв'язку хвороб, інвалідності і смерті з дією іонізуючого випромінювання та інших шкідливих чинників внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС експертною комісією надається експертний висновок, який підписується головуючим на засіданні експертної комісії та засвідчується печаткою комісії.

Датою встановлення причинного зв'язку хвороб, інвалідності і смерті з дією іонізуючого випромінювання та інших шкідливих чинників внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС вважається день подання медичної справи до експертної комісії.

Повторний розгляд медичних справ у разі встановлення відсутності причинного зв'язку хвороб, інвалідності і смерті з дією іонізуючого випромінювання та інших шкідливих чинників внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС проводиться тією самою експертною комісією у разі надходження додаткової інформації про зміни у стані здоров'я і працездатності постраждалого та/або у разі виявлення неврахування чи часткового врахування медичних та дозиметричних даних.

З аналізу наведених норм вбачається, що єдиною формою роботи експертної комісії є засідання, яке оформлюється протоколом. При цьому, рішення експертної комісії заноситься до протоколу засідання комісії і лише на підставі такого рішення видається експертний висновок.

При цьому, розділом VI Положення N 166/129 передбачено, що у разі незгоди постраждалого з рішенням:

Донецької та Львівської РМЕК - медична справа розглядається Центральною МЕК;

Рівненської дитячої облспецЛКК - медична справа розглядається Центральною дитячою спецЛКК.

Рішення Центральної МЕК та Центральної дитячої спецЛКК може бути оскаржене до МОЗ України.

Сектор радіаційної безпеки та медичних проблем наслідків аварії на ЧАЕС управління спеціалізованої медичної допомоги Департаменту реформ та розвитку медичної допомоги МОЗ України за результатами розгляду медичної справи готує письмовий висновок та передає медичну справу на позачергове засідання до Центральної МЕК або Центральної дитячої спецЛКК для прийняття відповідного рішення.

Центральна МЕК, Центральна дитяча спецЛКК у місячний строк з дати отримання медичної справи надають або надсилають повідомлення особам, яким встановлено (не встановлено) причинний зв'язок хвороб, інвалідності і смерті з дією іонізуючого випромінювання та інших шкідливих чинників внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС, про результати розгляду медичної справи та винесене рішення.

Рішення експертних комісій можуть бути оскаржені до суду.

При цьому, суд зазначає, що наведеними нормами Положення N 166/129 не встановлено порядку виправлення будь-яких помилок в експертних висновках, натомість, передбачено повторний розгляд медичних справ, зокрема, у випадку виявлення неврахування чи часткового врахування медичних та дозиметричних даних.

За наведених обставин, суд дійшов висновку, що недійсність експертних висновків не може бути встановлена листом.

Враховуючи, відповідачем не було проведено повторного розгляду медичної справи позивача, суд дійшов висновку, що лист Центральної міжвідомчої експертної комісії МОЗ та МНС України від 16.03.2020 № 9687 не може нівелювати правові наслідки експертних висновків № 8800 від 08.06.2016 та № 6543 від 04.11.2019, що призводить до існування чинних взаємовиключних експертних висновків.

Крім того, як вже зазначалося судом раніше, постановою Лисичанського міського суду від 19.01.2018 по справі № 415/7858/17 визнано бездіяльність управління Пенсійного фонду України в м. Лисичанську Луганської області з перерахунку пенсії учасника ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи під час проходження ним дійсної строкової служби ОСОБА_1 , що став особою з інвалідністю у зв'язку зі зміною частини 3 статті 59 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” № 796-Х 11 незаконною, та зобов'язано управління Пенсійного фонду України в м. Лисичанську Луганської області зробити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 , який внаслідок ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи під час проходження дійсної строкової служби став особою з інвалідністю, пенсію з інвалідності з 01.10.2017 року з п'ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року. Тобто з 19.01.2018 судом встановлено статус позивача, як особи з інвалідністю внаслідок ліквідації Чорнобильської катастрофи під час проходження дійсної строкової служби.

Вказане рішення суду набрало законної сили на підставі постанови Донецького апеляційного адміністративного суду від 24.05.2018.

08.06.2023 державним виконавцем Віхлініним Д.В. відновлено виконавче провадження по виконанню вказаної вище постанови Лисичанського міського суду від 19.01.2018.

Рішенням суду надано правову оцінку статусу позивача саме, як особи з інвалідністю внаслідок ліквідації Чорнобильської катастрофи під час проходження дійсної строкової служби.

Відповідно до частини четвертої статті 78 Кодексу адміністративного судочинства України обставини, встановлені рішенням суду у господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом.

Оскільки постановою Лисичанського міського суду від 19.01.2018 по справі № 415/7858/17 встановлено статус позивача, як особи з інвалідністю внаслідок ліквідації Чорнобильської катастрофи під час проходження дійсної строкової служби, у зв'язку з чим позивач має пільги, визначені Законом України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", тому оскаржуване розпорядження Управління праці та соціального захисту населення Лисичанської міської ради від 11.05.2019 про втрату статусу особи з інвалідністю внаслідок війни ОСОБА_1 впливає на виконання вказаного рішення суду в порядку примусового виконання. Відтак позовні вимоги судом визнаються обгрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Сторонами суду не наведено інших специфічних, доречних та важливих аргументів, які суд зобов'язаний оцінити, виконуючи свої зобов'язання щодо пункту 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

За встановлених в цій справі фактичних обставин та з урахуванням правового регулювання спірних правовідносин, суд дійшов висновку, що основні (суттєві) аргументи позовної заяви є обґрунтованими, у зв'язку з чим позов слід задовольнити.

З огляду на вищевикладене, колегія суддів вважає, що суд першої інстанції дійшов вірного висновку про задоволення позову.

Статтею 316 КАС України визначено, що суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а рішення або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Ураховуючи наведене, колегія суддів не знаходить правових підстав для задоволення апеляційної скарги і відповідно для скасування оскаржуваного судового рішення, оскільки судом першої інстанції правильно встановлено обставини справи, судове рішення ухвалено з додержанням норм матеріального і процесуального права, правові висновки суду першої інстанції скаржником не спростовані.

Керуючись 315, 316, 321, 322, 325, 328, 329 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ :

Апеляційну скаргу Управління соціального захисту населення Лисичанської міської військово-цивільної адміністрації Сєвєродонецького району Луганської області на рішення Луганського окружного адміністративного суду від 06 листопада 2023 року у справі № 360/867/23 - залишити без задоволення.

Рішення Луганського окружного адміністративного суду від 06 листопада 2023 року у справі № 360/867/23 - залишити без змін.

Повне судове рішення складено 25 січня 2024 року.

Постанова суду апеляційної інстанції набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена до Верховного Суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення в порядку, передбаченому ст. 328 Кодексу адміністративного судочинства України.

Головуючий суддя А.А. Блохін

Судді І.В. Геращенко

Е.Г. Казначеєв