Справа № 302/94/24
Провадження № 1-кс/302/36/24
25.01.2024 смт. Міжгір'я Закарпатської області
Слідчий суддя Міжгірського районного суду Закарпатської області ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши клопотання прокурора Міжгірського відділу Хустської окружної прокуратури ОСОБА_3 в кримінальному провадженні, відомості про яке 20.01.2024 внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12024078110000015, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 190 Кримінального кодексу України (далі - КК України), про розкриття банківської таємниці та проведення вилучення речей і документів,
Прокурор Міжгірського відділу Хустської окружної прокуратури ОСОБА_3 звернулася до суду з клопотанням про розкриття банківської таємниці та проведення вилучення речей і документів.
В клопотанні зазначає, що 19.01.2024 в чергову частину ВП № 2 Хустського РУП ГУНП в Закарпатській області надійшла письмова заява ОСОБА_4 про те, що в інтернет-ресурсі на сайті адресою: « ІНФОРМАЦІЯ_1 », він знайшов оголошення про продаж мобільного телефону марки/моделі «Iphone/11 Рrо», після цього здійснив замовлення даного телефону де йому надіслали реквізити на оплату за телефон, а саме: номер банківської картки « НОМЕР_1 » банку « ІНФОРМАЦІЯ_2 ». 07.01.2024 перерахувавши грошові кошти зі своєї банківської картки « НОМЕР_2 » банку « ІНФОРМАЦІЯ_3 » грошові кошти в сумі 9350,00 грн. Однак, мобільний телефон не був надісланий, а грошові кошти не повертались.
Вказаний факт 20.01.2024 відповідно до положень статті 214 Кримінального процесуального кодексу України (далі - КПК України) внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12024078110000015 із зазначенням правової кваліфікації кримінального правопорушення - частина 1 статті 190 КК України.
Вході досудового розслідування опитаний ОСОБА_4 підтвердив обставини зазначені ним та зафіксовані в протоколі прийняття заяви про вчинене кримінальне правопорушення.
Таким чином, під час досудового розслідування виникла необхідність у здійсненні тимчасового доступу до відомостей наявних в АТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 ».
Прокурором у клопотанні висловлено прохання про розгляд такого без її участі та участі володільця інформації. Клопотання підтримує в повному обсязі.
На підставі частини 2 статті 163 КПК України, з огляду на наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, розгляд даного клопотання необхідно проводити без виклику особи, у володінні якої вони знаходиться, та з метою досягнення дієвості кримінального провадження.
В силу частини 4 статті 107 та статті 108 КПК України фіксація судового засідання за допомогою технічних засобів не проводиться.
Дослідивши клопотання, слідчий суддя дійшов висновку про його обґрунтованість, оскільки відомості, що перебувають у володінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », сприятимуть встановленню дійсних даних про особу, яка причетна до вчинення кримінального правопорушення
На обґрунтування клопотання прокурором надані копії наступних документів: витяг з ЄРДР № 12024078110000015 від 20.01.2024, рапорт чергового ВП № 2 Хустського РУП в Закарпатській області від 19.01.2024, протокол прийняття заяви про вчинене кримінальне правопорушення, письмові пояснення ОСОБА_4 від 19.01.2024, скірншоти з інтернет сайту, виписка по картці.
Згідно з частиною 6 статті 163 КПК України слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною 5 статті 163 КПК України, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Беручи до уваги вищевикладене та враховуючи, що клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, відповідає вимогам статті 160 КПК України, а також наявність в матеріалах клопотання достатніх підстав вважати, що тимчасовий доступ до відомостей, які перебувають у володінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », можуть бути використані як доказ, що має суттєве значення для встановлення причетної особи, а також обставин події, що розслідується, і відповідно встановлення істини у провадженні, слідчий суддя вважає клопотання обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню.
Керуючись положеннями статей 159, 160, 162-165, 309, 369-372, 395 КПК України, слідчий суддя
Клопотання прокурора Міжгірського відділу Хустської окружної прокуратури ОСОБА_3 - задовольнити.
Надати тимчасовий доступ дізнавачеві сектору дізнання відділення поліції № 2 Хустського районного управління поліції в Закарпатській області старшому лейтенанту поліції ОСОБА_5 , старшому дізнавачеві СД відділення поліції № 2 Хустського районного управління поліції в Закарпатської області ОСОБА_6 , оперативним уповноваженим відділення поліції № 2 Хустського районного управління поліції в Закарпатській області, старшому лейтенанту поліції ОСОБА_7 , капітану поліції ОСОБА_8 , лейтенанту поліції ОСОБА_9 , капітану поліції ОСОБА_10 , майору поліції ОСОБА_11 , старшому інспектору з особливих доручень ВПК в Закарпатській області ДКП НПУ капітану поліції ОСОБА_12 , старшому інспектору ВПК в Закарпатській області ДКП НПУ капітану поліції ОСОБА_13 , інспектору ВПК в Закарпатській області ДКП НПУ старшому лейтенанту поліції ОСОБА_14 , до відомостей наявних в Акціонерного товариства « ІНФОРМАЦІЯ_2 », код ЄДРПОУ НОМЕР_3 , за юридичною адресою АДРЕСА_1 , а саме до:
- банківської карти AT « ІНФОРМАЦІЯ_2 » № НОМЕР_1 у вигляді завіреної копії паспорту громадянина України (усі сторінки з відмітками), фото підтвердження отримання банківської карти;
- матеріали відео-нагляду по операціях в атм по банківській карті AT « ІНФОРМАЦІЯ_2 » № НОМЕР_1 з 07.01.2024 по 24.01.2024;
- інформацію про дату/час входу в сдбо по банківській карті AT « ІНФОРМАЦІЯ_2 » № НОМЕР_1 з 07.01.202 по 24.01.2024;
- IP адреси точок входу по банківській карті AT « ІНФОРМАЦІЯ_2 » № НОМЕР_4 з 07.01.2024 по 24.01.2024;
- точні адреси розташування місця зняття грошових коштів по банківській карті AT « ІНФОРМАЦІЯ_2 » № НОМЕР_1 з 07.01.2024 по 07.01.2024;
- інформацію виписки про рух коштів по всіх інших рахунках куди були переказані грошові кошти по банківській карті AT « ІНФОРМАЦІЯ_2 » № НОМЕР_1 з 07.01.2024 по 24.01.2024.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала підлягає виконанню протягом двох місяців починаючи з 25.01.2024 і така має одноразовий характер.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1