Справа № 3/714/82/24
ЄУН: 714/106/24
"24" січня 2024 р. м. Герца
Суддя Герцаївського районного суду Чернівецької області Єфтемій С.М., розглянувши матеріали адміністративної справи які надійшли з відділу прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ІНФОРМАЦІЯ_2 про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 ,
ІНФОРМАЦІЯ_3 ,
жителя
АДРЕСА_1 ,
Працюючого водієм ТОВ «ТБД»
за 2 ст. 204-1 Кодексу про адміністративні правопорушення України, -
ОСОБА_1 , 23 січня 2024 року о 19 год. 45 хв., на порушення статей 9, 12 Закону України «Про державний кордон України», разом із ОСОБА_2 , з метою перетину державного кордону, слідували в напрямку прикордонного знаку № 904, що на території Герцаївської об'єднаної територіальної громади, на відстані 3000 метрів від лінії державного кордону України з Румунією, однак був затриманий працівниками прикордонної служби, чим вчинив адміністративне правопорушення передбачене ч. 2 ст. 204-1 КУпАП, як спроба незаконного перетинання державного кордону України поза пунктами пропуску через державний кордон України, вчинене групою осіб.
Будучи допитаним в судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину в скоєнні даного правопорушення визнав та суду пояснив, що у зазначений у протоколі час разом із знайомим ОСОБА_2 , рухалися в напрямку державного кордону з метою його перетину аби далі добратися до Німеччини, проте були затриманні працівниками прикордонної служби неподалік лінії державного кордону. У вчиненому розкаюється.
Заслухавши пояснення особи що притягується до адміністративної відповідальності, дослідивши додані до протоколу письмові докази, слід зазначити про наступне.
Відповідно до вимог ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
За змістом ст. 204-1 КУпАП перетинання або спроба перетинання державного кордону України будь-яким способом поза пунктами пропуску через державний кордон України або в пунктах пропуску через державний кордон України без відповідних документів або з використанням підробленого документа чи таких, що містять недостовірні відомості про особу, чи без дозволу відповідних органів влади тягнуть за собою адміністративну відповідальність.
За перетинання або спробу перетинання державного кордону України будь-яким способом поза пунктами пропуску через державний кордон України або в пунктах пропуску через державний кордон України без відповідних документів або за документами, що містять недостовірні відомості про особу, чи без дозволу відповідних органів влади, вчинені групою осіб, винні несуть адміністративну відповідальність за ч. 2 ст. 204-1 КУпАП.
Отже, диспозицією даної статті передбачено адміністративну відповідальності за вчинення умисних дій, спрямованих на незаконне перетинання державного кордону України.
Частинами 1, 2 ст. 9 Закону України «Про державний кордон України» передбачено, що перетинання державного кордону України здійснюється на шляхах сполучення через державний кордон з додержанням встановленого порядку. Пішохідне сполучення через державний кордон України здійснюється в пунктах пропуску, що встановлюються Кабінетом Міністрів України відповідно до законодавства і міжнародних договорів України, а також поза пунктами пропуску через державний кордон України у випадках, визначених законодавством.
Крім того, ч. 3 ст. 9 вказаного Закону визначено що, пункт пропуску через державний кордон України - це спеціально виділена територія на залізничних та автомобільних станціях, у морських і річкових портах, аеропортах (аеродромах) з комплексом будівель, споруд і технічних засобів, де здійснюються прикордонний, митний та інші види контролю і пропуск через державний кордон осіб, транспортних засобів, вантажів та іншого майна.
Відповідно до ч. 1 ст. 12 зазначеного Закону пропуск осіб, які перетинають державний кордон України, здійснюється органами Державної прикордонної служби України за дійсними документами на право в'їзду на територію України або виїзду з України.
Згідно з Указом Президента України №64/2022 «Про введення воєнного стану в України» з 24 лютого 2022 року на території Україні запроваджено воєнний стан (воєнний стан - це особливий правовий режим, що вводиться в Україні або в окремих її місцевостях у разі збройної агресії чи загрози нападу, небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності та передбачає надання відповідним органам державної влади, військовому командуванню, військовим адміністраціям та органам місцевого самоврядування повноважень, необхідних для відвернення загрози, відсічі збройної агресії та забезпечення національної безпеки, усунення загрози небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності, а також тимчасове, зумовлене загрозою, обмеження конституційних прав і свобод людини і громадянина та прав і законних інтересів юридичних осіб із зазначенням строку дії цих обмежень).
Також Указом Президента України від 24 лютого 2022 року № 69/2022 в Україні запроваджено загальну мобілізацію, що передбачає здійснення визначених Законом України «Про правовий режим воєнного стану» заходів, зокрема, обмеження виїзду чоловіків 18-60 років за кордон.
Як вбачається з дослідженого протоколу затримання ОСОБА_1 було затримано 23 січня 2024 року о 19 год. 45 хв., на напрямку 904 прикордонного знаку №871, на відстані 3000 метрів від лінії державного кордону України з Румунією.
Ураховуючи вище наведенні норми правових актів та дослідженні в матеріалах справи докази, зокрема, протокол про адміністративне затримання та протокол про адміністративне правопорушення, враховуючи наявність у ОСОБА_1 під час його затримання паспорта громадянина України для виїзду за корон, з огляду на те, що останній перебував у прикордонній смузі у нічний час, суд приходить до висновку, що останній у групі осіб із ОСОБА_2 , мав намір незаконно перетнути державний кордон з України в Румунію поза встановленими пунктами пропуску через державний кордон.
За таких обставин, суд доходить висновку, що ОСОБА_1 своїми діями вчинив адміністративне правопорушення передбачені ч. 2 ст. 204-1 КпАП, як спроба незаконного перетинання державного кордону України поза пунктами пропуску через державний кордон України, вчинене групою осіб.
Визначаючи вид та розмір адміністративного стягнення суд відповідно до вимог ст. 33 КУпАП враховує всі обставини справи, особу яка притягується до адміністративної відповідальності, ступінь його вини, майновий стан і вважає за необхідним призначити йому адміністративне стягнення необхідне для його виховання і запобігання вчиненню нових правопорушень як для самого правопорушника так і для інших осіб.
На підставі наведеного, керуючись ч.2 ст. 204-1, ст.ст. 283, 284 КУпАП, -
Визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч.2 ст. 204-1 КпАП України і призначити йому адміністративне стягнення у розмірі 500 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що складає 8500 (вісім тисячі п'ятсот) грн.
У разі несплати штрафу ОСОБА_1 не пізніше 15 днів з дня вручення йому постанови про накладання штрафу, а в разі оскарження цієї постанови не пізніш як через 15 днів з дня повідомлення про залишення скарги або протесту без задоволення, відповідно до ч. 2 ст. 308 КпАП України у порядку примусового виконання даної постанови, стягнути з ОСОБА_1 подвійний розмір штрафу, а саме 17000 (сімнадцять тисяч) грн.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 605 (шістсот п'ять) грн. 60 коп.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Чернівецького апеляційного суду через Герцаївський районний суд шляхом подачі в 10-и денний строк з дня її винесення апеляційної скарги.
Суддя :