Справа № 538/2331/23
Провадження № 3/538/12/24
16 січня 2024 року м. Лохвиця
Лохвицький районний суд Полтавської області в складі: судді - Бондарь В.А., за участю секретаря судового засідання - Волошиної Л.О., прокурора - Фурси В.І., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши матеріали, які надійшли з 1-го сектору (протидії корупції) Управління стратегічних розслідувань в Полтавській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, працюючої головним бухгалтером в Центрі надання соціальних послуг Лохвицької міської ради, проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-7 та ч. 2 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
До Лохвицького районного суду Полтавської області надійшов адміністративний матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення правопорушень, передбачених ч. ч. 1, 2 ст. 172-7 КУпАП.
Згідно протоколу № 540 про адміністративне правопорушення, пов"язане з корупцією від 15.11.2023 року, ОСОБА_1 , будучи головним бухгалтером Центру надання соціальних послуг Лохвицької міської ради, відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-7 КУпАП, являючись суб'єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», у порушення вимог ч. 1 ст. 28 вказаного Закону, усвідомлюючи наявну суперечність між приватним інтересом та своїми службовими повноваженнями, у встановленому законом порядку не повідомила про наявність у неї реального конфлікту інтересів, який нею був реалізований під час визначення конкретного розміру надбавок і премії та підписання Подання від 20.01.2022 № 01-11/32 голові Лохвицької міської ради, відповідно до якого прохала встановити на січень 2022 року надбавку в розмірі 50 % посадового окладу за складність та напруженість в роботі, премію в розмірі 30 % від посадового окладу та надбавок директору Центру надання соціальних послуг Лохвицької міської ради ОСОБА_2 , яка є її безпосереднім керівником, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.
Окрім того, згідно протоколу № 541 про адміністративне правопорушення, пов"язане з корупцією від 15.11.2023 року, ОСОБА_1 , будучи головним бухгалтером Центру надання соціальних послуг Лохвицької міської ради, відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-7 КУпАП, являючись суб'єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», у порушення вимог ч. 1 ст. 28 вказаного Закону, усвідомлюючи наявну суперечність між приватним інтересом та своїми службовими повноваженнями, прийняла рішення та вчинила дії в умовах реального конфлікту інтересів, який нею був реалізований під час визначення конкретного розміру надбавок і премії та підписання Подання від 20.01.2022 № 01-11/32 голові Лохвицької міської ради, відповідно до якого прохала встановити на січень 2022 року надбавку в розмірі 50 % посадового окладу за складність та напруженість в роботі, премію в розмірі 30 % від посадового окладу та надбавок директору Центру надання соціальних послуг Лохвицької міської ради ОСОБА_2 , яка є її безпосереднім керівником, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.
Окрім того, згідно протоколу № 542 про адміністративне правопорушення, пов"язане з корупцією від 15.11.2023 року, ОСОБА_1 , будучи головним бухгалтером Центру надання соціальних послуг Лохвицької міської ради, відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-7 КУпАП, являючись суб'єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», у порушення вимог ч. 1 ст. 28 вказаного Закону, усвідомлюючи наявну суперечність між приватним інтересом та своїми службовими повноваженнями, у встановленому законом порядку не повідомила про наявність у неї реального конфлікту інтересів, який нею був реалізований під час визначення конкретного розміру надбавок і премії та підписання Подання від 21.02.2022 № 01-10/84 голові Лохвицької міської ради, відповідно до якого прохала встановити на лютий 2022 року надбавку в розмірі 50 % посадового окладу за складність та напруженість в роботі, премію в розмірі 40 % від посадового окладу та надбавок директору Центру надання соціальних послуг Лохвицької міської ради ОСОБА_2 , яка є її безпосереднім керівником, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.
Окрім того, згідно протоколу № 543 про адміністративне правопорушення, пов"язане з корупцією від 15.11.2023 року, ОСОБА_1 , будучи головним бухгалтером Центру надання соціальних послуг Лохвицької міської ради, відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-7 КУпАП, являючись суб'єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», у порушення вимог ч. 1 ст. 28 вказаного Закону, усвідомлюючи наявну суперечність між приватним інтересом та своїми службовими повноваженнями, прийняла рішення та вчинила дії в умовах реального конфлікту інтересів, який нею був реалізований під час визначення конкретного розміру надбавок і премії та підписання Подання від 21.02.2022 № 01-10/84 голові Лохвицької міської ради, відповідно до якого прохала встановити на лютий 2022 року надбавку в розмірі 50 % посадового окладу за складність та напруженість в роботі, премію в розмірі 40 % від посадового окладу та надбавок директору Центру надання соціальних послуг Лохвицької міської ради ОСОБА_2 , яка є її безпосереднім керівником, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.
Окрім того, згідно протоколу № 544 про адміністративне правопорушення, пов"язане з корупцією від 15.11.2023 року, ОСОБА_1 , будучи головним бухгалтером Центру надання соціальних послуг Лохвицької міської ради, відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-7 КУпАП, являючись суб'єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», у порушення вимог ч. 1 ст. 28 вказаного Закону, усвідомлюючи наявну суперечність між приватним інтересом та своїми службовими повноваженнями, у встановленому законом порядку не повідомила про наявність у неї реального конфлікту інтересів, який нею був реалізований під час визначення конкретного розміру надбавок і премії та підписання Подання від 01.03.2022 № 01-10/119 голові Лохвицької міської ради, відповідно до якого прохала встановити на березень 2022 року надбавку в розмірі 50 % посадового окладу за складність та напруженість в роботі, премію в розмірі 40 % від посадового окладу та надбавок директору Центру надання соціальних послуг Лохвицької міської ради ОСОБА_2 , яка є її безпосереднім керівником, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.
Окрім того, згідно протоколу № 545 про адміністративне правопорушення, пов"язане з корупцією від 15.11.2023 року, ОСОБА_1 , будучи головним бухгалтером Центру надання соціальних послуг Лохвицької міської ради, відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-7 КУпАП, являючись суб'єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», у порушення вимог ч. 1 ст. 28 вказаного Закону, усвідомлюючи наявну суперечність між приватним інтересом та своїми службовими повноваженнями, прийняла рішення та вчинила дії в умовах реального конфлікту інтересів, який нею був реалізований під час визначення конкретного розміру надбавок і премії та підписання Подання від 01.03.2022 № 01-10/119 голові Лохвицької міської ради, відповідно до якого прохала встановити на березень 2022 року надбавку в розмірі 50 % посадового окладу за складність та напруженість в роботі, премію в розмірі 40 % від посадового окладу та надбавок директору Центру надання соціальних послуг Лохвицької міської ради ОСОБА_2 , яка є її безпосереднім керівником, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.
Окрім того, згідно протоколу № 546 про адміністративне правопорушення, пов"язане з корупцією від 15.11.2023 року, ОСОБА_1 , будучи головним бухгалтером Центру надання соціальних послуг Лохвицької міської ради, відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-7 КУпАП, являючись суб'єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», у порушення вимог ч. 1 ст. 28 вказаного Закону, усвідомлюючи наявну суперечність між приватним інтересом та своїми службовими повноваженнями, у встановленому законом порядку не повідомила про наявність у неї реального конфлікту інтересів, який нею був реалізований під час визначення конкретного розміру надбавок і премії та підписання Подання від 15.04.2022 № 01-10/166 голові Лохвицької міської ради, відповідно до якого прохала встановити на квітень 2022 року надбавку в розмірі 50 % посадового окладу за складність та напруженість в роботі, премію в розмірі 40 % від посадового окладу та надбавок директору Центру надання соціальних послуг Лохвицької міської ради ОСОБА_2 , яка є її безпосереднім керівником, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.
Окрім того, згідно протоколу № 547 про адміністративне правопорушення, пов"язане з корупцією від 15.11.2023 року, ОСОБА_1 , будучи головним бухгалтером Центру надання соціальних послуг Лохвицької міської ради, відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-7 КУпАП, являючись суб'єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», у порушення вимог ч. 1 ст. 28 вказаного Закону, усвідомлюючи наявну суперечність між приватним інтересом та своїми службовими повноваженнями, прийняла рішення та вчинила дії в умовах реального конфлікту інтересів, який нею був реалізований під час визначення конкретного розміру надбавок і премії та підписання Подання від 15.04.2022 № 01-10/166 голові Лохвицької міської ради, відповідно до якого прохала встановити на квітень 2022 року надбавку в розмірі 50 % посадового окладу за складність та напруженість в роботі, премію в розмірі 40 % від посадового окладу та надбавок директору Центру надання соціальних послуг Лохвицької міської ради ОСОБА_2 , яка є її безпосереднім керівником, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.
Окрім того, згідно протоколу № 548 про адміністративне правопорушення, пов"язане з корупцією від 15.11.2023 року, ОСОБА_1 , будучи головним бухгалтером Центру надання соціальних послуг Лохвицької міської ради, відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-7 КУпАП, являючись суб'єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», у порушення вимог ч. 1 ст. 28 вказаного Закону, усвідомлюючи наявну суперечність між приватним інтересом та своїми службовими повноваженнями, у встановленому законом порядку не повідомила про наявність у неї реального конфлікту інтересів, який нею був реалізований під час визначення конкретного розміру надбавок і премії та підписання Подання від 18.05.2022 № 01-10/216 голові Лохвицької міської ради, відповідно до якого прохала встановити на травень 2022 року надбавку в розмірі 50 % посадового окладу за складність та напруженість в роботі, премію в розмірі 40 % від посадового окладу та надбавок директору Центру надання соціальних послуг Лохвицької міської ради ОСОБА_2 , яка є її безпосереднім керівником, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.
Окрім того, згідно протоколу № 549 про адміністративне правопорушення, пов"язане з корупцією від 15.11.2023 року, ОСОБА_1 , будучи головним бухгалтером Центру надання соціальних послуг Лохвицької міської ради, відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-7 КУпАП, являючись суб'єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», у порушення вимог ч. 1 ст. 28 вказаного Закону, усвідомлюючи наявну суперечність між приватним інтересом та своїми службовими повноваженнями, прийняла рішення та вчинила дії в умовах реального конфлікту інтересів, який нею був реалізований під час визначення конкретного розміру надбавок і премії та підписання Подання від 18.05.2022 № 01-10/216 голові Лохвицької міської ради, відповідно до якого прохала встановити на травень 2022 року надбавку в розмірі 50 % посадового окладу за складність та напруженість в роботі, премію в розмірі 40 % від посадового окладу та надбавок директору Центру надання соціальних послуг Лохвицької міської ради ОСОБА_2 , яка є її безпосереднім керівником, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.
Окрім того, згідно протоколу № 550 про адміністративне правопорушення, пов"язане з корупцією від 15.11.2023 року, ОСОБА_1 , будучи головним бухгалтером Центру надання соціальних послуг Лохвицької міської ради, відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-7 КУпАП, являючись суб'єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», у порушення вимог ч. 1 ст. 28 вказаного Закону, усвідомлюючи наявну суперечність між приватним інтересом та своїми службовими повноваженнями, у встановленому законом порядку не повідомила про наявність у неї реального конфлікту інтересів, який нею був реалізований під час визначення конкретного розміру надбавок і премії та підписання Подання від 17.06.2022 № 01-10/258 голові Лохвицької міської ради, відповідно до якого прохала встановити на червень 2022 року надбавку в розмірі 50 % посадового окладу за складність та напруженість в роботі, премію в розмірі 40 % від посадового окладу та надбавок директору Центру надання соціальних послуг Лохвицької міської ради ОСОБА_2 , яка є її безпосереднім керівником, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.
Окрім того, згідно протоколу № 551 про адміністративне правопорушення, пов"язане з корупцією від 15.11.2023 року, ОСОБА_1 , будучи головним бухгалтером Центру надання соціальних послуг Лохвицької міської ради, відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-7 КУпАП, являючись суб'єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», у порушення вимог ч. 1 ст. 28 вказаного Закону, усвідомлюючи наявну суперечність між приватним інтересом та своїми службовими повноваженнями, прийняла рішення та вчинила дії в умовах реального конфлікту інтересів, який нею був реалізований під час визначення конкретного розміру надбавок і премії та підписання Подання від 17.06.2022 № 01-10/258 голові Лохвицької міської ради, відповідно до якого прохала встановити на червень 2022 року надбавку в розмірі 50 % посадового окладу за складність та напруженість в роботі, премію в розмірі 40 % від посадового окладу та надбавок директору Центру надання соціальних послуг Лохвицької міської ради ОСОБА_2 , яка є її безпосереднім керівником, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.
Окрім того, згідно протоколу № 552 про адміністративне правопорушення, пов"язане з корупцією від 15.11.2023 року, ОСОБА_1 , будучи головним бухгалтером Центру надання соціальних послуг Лохвицької міської ради, відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-7 КУпАП, являючись суб'єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», у порушення вимог ч. 1 ст. 28 вказаного Закону, усвідомлюючи наявну суперечність між приватним інтересом та своїми службовими повноваженнями, у встановленому законом порядку не повідомила про наявність у неї реального конфлікту інтересів, який нею був реалізований під час визначення конкретного розміру надбавок і премії та підписання Подання від 18.07.2022 № 01-10/317 голові Лохвицької міської ради, відповідно до якого прохала встановити на липень 2022 року надбавку в розмірі 50 % посадового окладу за складність та напруженість в роботі, премію в розмірі 40 % від посадового окладу та надбавок директору Центру надання соціальних послуг Лохвицької міської ради ОСОБА_2 , яка є її безпосереднім керівником, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.
Окрім того, згідно протоколу № 553 про адміністративне правопорушення, пов"язане з корупцією від 15.11.2023 року, ОСОБА_1 , будучи головним бухгалтером Центру надання соціальних послуг Лохвицької міської ради, відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-7 КУпАП, являючись суб'єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», у порушення вимог ч. 1 ст. 28 вказаного Закону, усвідомлюючи наявну суперечність між приватним інтересом та своїми службовими повноваженнями, прийняла рішення та вчинила дії в умовах реального конфлікту інтересів, який нею був реалізований під час визначення конкретного розміру надбавок і премії та підписання Подання від 18.07.2022 № 01-10/317 голові Лохвицької міської ради, відповідно до якого прохала встановити на липень 2022 року надбавку в розмірі 50 % посадового окладу за складність та напруженість в роботі, премію в розмірі 40 % від посадового окладу та надбавок директору Центру надання соціальних послуг Лохвицької міської ради ОСОБА_2 , яка є її безпосереднім керівником, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.
Окрім того, згідно протоколу № 554 про адміністративне правопорушення, пов"язане з корупцією від 15.11.2023 року, ОСОБА_1 , будучи головним бухгалтером Центру надання соціальних послуг Лохвицької міської ради, відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-7 КУпАП, являючись суб'єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», у порушення вимог ч. 1 ст. 28 вказаного Закону, усвідомлюючи наявну суперечність між приватним інтересом та своїми службовими повноваженнями, у встановленому законом порядку не повідомила про наявність у неї реального конфлікту інтересів, який нею був реалізований під час визначення конкретного розміру надбавок і премії та підписання Подання від 19.08.2022 № 01-10/387 голові Лохвицької міської ради, відповідно до якого прохала встановити на серпень 2022 року надбавку в розмірі 50 % посадового окладу за складність та напруженість в роботі, премію в розмірі 30 % від посадового окладу та надбавок директору Центру надання соціальних послуг Лохвицької міської ради ОСОБА_2 , яка є її безпосереднім керівником, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.
Окрім того, згідно протоколу № 555 про адміністративне правопорушення, пов"язане з корупцією від 15.11.2023 року, ОСОБА_1 , будучи головним бухгалтером Центру надання соціальних послуг Лохвицької міської ради, відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-7 КУпАП, являючись суб'єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», у порушення вимог ч. 1 ст. 28 вказаного Закону, усвідомлюючи наявну суперечність між приватним інтересом та своїми службовими повноваженнями, прийняла рішення та вчинила дії в умовах реального конфлікту інтересів, який нею був реалізований під час визначення конкретного розміру надбавок і премії та підписання Подання від 19.08.2022 № 01-10/387 голові Лохвицької міської ради, відповідно до якого прохала встановити на серпень 2022 року надбавку в розмірі 50 % посадового окладу за складність та напруженість в роботі, премію в розмірі 30 % від посадового окладу та надбавок директору Центру надання соціальних послуг Лохвицької міської ради ОСОБА_2 , яка є її безпосереднім керівником, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.
Окрім того, згідно протоколу № 556 про адміністративне правопорушення, пов"язане з корупцією від 15.11.2023 року, ОСОБА_1 , будучи головним бухгалтером Центру надання соціальних послуг Лохвицької міської ради, відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-7 КУпАП, являючись суб'єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», у порушення вимог ч. 1 ст. 28 вказаного Закону, усвідомлюючи наявну суперечність між приватним інтересом та своїми службовими повноваженнями, у встановленому законом порядку не повідомила про наявність у неї реального конфлікту інтересів, який нею був реалізований під час визначення конкретного розміру надбавок і премії та підписання Подання від 19.09.2022 № 01-10/454 голові Лохвицької міської ради, відповідно до якого прохала встановити на вересень 2022 року надбавку в розмірі 50 % посадового окладу за складність та напруженість в роботі, премію в розмірі 40 % від посадового окладу та надбавок директору Центру надання соціальних послуг Лохвицької міської ради ОСОБА_2 , яка є її безпосереднім керівником, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.
Окрім того, згідно протоколу № 557 про адміністративне правопорушення, пов"язане з корупцією від 15.11.2023 року, ОСОБА_1 , будучи головним бухгалтером Центру надання соціальних послуг Лохвицької міської ради, відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-7 КУпАП, являючись суб'єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», у порушення вимог ч. 1 ст. 28 вказаного Закону, усвідомлюючи наявну суперечність між приватним інтересом та своїми службовими повноваженнями, прийняла рішення та вчинила дії в умовах реального конфлікту інтересів, який нею був реалізований під час визначення конкретного розміру надбавок і премії та підписання Подання від 19.09.2022 № 01-10/454 голові Лохвицької міської ради, відповідно до якого прохала встановити на вересень 2022 року надбавку в розмірі 50 % посадового окладу за складність та напруженість в роботі, премію в розмірі 40 % від посадового окладу та надбавок директору Центру надання соціальних послуг Лохвицької міської ради ОСОБА_2 , яка є її безпосереднім керівником, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.
Окрім того, згідно протоколу № 558 про адміністративне правопорушення, пов"язане з корупцією від 15.11.2023 року, ОСОБА_1 , будучи головним бухгалтером Центру надання соціальних послуг Лохвицької міської ради, відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-7 КУпАП, являючись суб'єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», у порушення вимог ч. 1 ст. 28 вказаного Закону, усвідомлюючи наявну суперечність між приватним інтересом та своїми службовими повноваженнями, у встановленому законом порядку не повідомила про наявність у неї реального конфлікту інтересів, який нею був реалізований під час визначення конкретного розміру надбавок і премії та підписання Подання від 19.10.2022 № 01-10/538 голові Лохвицької міської ради, відповідно до якого прохала встановити на жовтень 2022 року надбавку в розмірі 50 % посадового окладу за складність та напруженість в роботі, премію в розмірі 40 % від посадового окладу та надбавок директору Центру надання соціальних послуг Лохвицької міської ради ОСОБА_2 , яка є її безпосереднім керівником, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.
Окрім того, згідно протоколу № 559 про адміністративне правопорушення, пов"язане з корупцією від 15.11.2023 року, ОСОБА_1 , будучи головним бухгалтером Центру надання соціальних послуг Лохвицької міської ради, відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-7 КУпАП, являючись суб'єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», у порушення вимог ч. 1 ст. 28 вказаного Закону, усвідомлюючи наявну суперечність між приватним інтересом та своїми службовими повноваженнями, прийняла рішення та вчинила дії в умовах реального конфлікту інтересів, який нею був реалізований під час визначення конкретного розміру надбавок і премії та підписання Подання від 19.10.2022 № 01-10/538 голові Лохвицької міської ради, відповідно до якого прохала встановити на жовтень 2022 року надбавку в розмірі 50 % посадового окладу за складність та напруженість в роботі, премію в розмірі 40 % від посадового окладу та надбавок директору Центру надання соціальних послуг Лохвицької міської ради ОСОБА_2 , яка є її безпосереднім керівником, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.
Окрім того, згідно протоколу № 560 про адміністративне правопорушення, пов"язане з корупцією від 15.11.2023 року, ОСОБА_1 , будучи головним бухгалтером Центру надання соціальних послуг Лохвицької міської ради, відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-7 КУпАП, являючись суб'єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», у порушення вимог ч. 1 ст. 28 вказаного Закону, усвідомлюючи наявну суперечність між приватним інтересом та своїми службовими повноваженнями, у встановленому законом порядку не повідомила про наявність у неї реального конфлікту інтересів, який нею був реалізований під час визначення конкретного розміру надбавок і премії та підписання Подання від 18.11.2022 № 01-10/622 голові Лохвицької міської ради, відповідно до якого прохала встановити на листопад 2022 року надбавку в розмірі 50 % посадового окладу за складність та напруженість в роботі, премію в розмірі 40 % від посадового окладу та надбавок директору Центру надання соціальних послуг Лохвицької міської ради ОСОБА_2 , яка є її безпосереднім керівником, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.
Окрім того, згідно протоколу № 561 про адміністративне правопорушення, пов"язане з корупцією від 15.11.2023 року, ОСОБА_1 , будучи головним бухгалтером Центру надання соціальних послуг Лохвицької міської ради, відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-7 КУпАП, являючись суб'єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», у порушення вимог ч. 1 ст. 28 вказаного Закону, усвідомлюючи наявну суперечність між приватним інтересом та своїми службовими повноваженнями, прийняла рішення та вчинила дії в умовах реального конфлікту інтересів, який нею був реалізований під час визначення конкретного розміру надбавок і премії та підписання Подання від 18.11.2022 № 01-10/622 голові Лохвицької міської ради, відповідно до якого прохала встановити на листопад 2022 року надбавку в розмірі 50 % посадового окладу за складність та напруженість в роботі, премію в розмірі 40 % від посадового окладу та надбавок директору Центру надання соціальних послуг Лохвицької міської ради ОСОБА_2 , яка є її безпосереднім керівником, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.
Окрім того, згідно протоколу № 562 про адміністративне правопорушення, пов"язане з корупцією від 15.11.2023 року, ОСОБА_1 , будучи головним бухгалтером Центру надання соціальних послуг Лохвицької міської ради, відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-7 КУпАП, являючись суб'єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», у порушення вимог ч. 1 ст. 28 вказаного Закону, усвідомлюючи наявну суперечність між приватним інтересом та своїми службовими повноваженнями, у встановленому законом порядку не повідомила про наявність у неї реального конфлікту інтересів, який нею був реалізований під час визначення конкретного розміру надбавок і премії та підписання Подання від 12.12.2022 № 01-10/683 голові Лохвицької міської ради, відповідно до якого прохала встановити на грудень 2022 року надбавку в розмірі 50 % посадового окладу за складність та напруженість в роботі, премію в розмірі 40 % від посадового окладу та надбавок директору Центру надання соціальних послуг Лохвицької міської ради ОСОБА_2 , яка є її безпосереднім керівником, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.
Окрім того, згідно протоколу № 563 про адміністративне правопорушення, пов"язане з корупцією від 15.11.2023 року, ОСОБА_1 , будучи головним бухгалтером Центру надання соціальних послуг Лохвицької міської ради, відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-7 КУпАП, являючись суб'єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», у порушення вимог ч. 1 ст. 28 вказаного Закону, усвідомлюючи наявну суперечність між приватним інтересом та своїми службовими повноваженнями, прийняла рішення та вчинила дії в умовах реального конфлікту інтересів, який нею був реалізований під час визначення конкретного розміру надбавок і премії та підписання Подання від 12.12.2022 № 01-10/683 голові Лохвицької міської ради, відповідно до якого прохала встановити на грудень 2022 року надбавку в розмірі 50 % посадового окладу за складність та напруженість в роботі, премію в розмірі 40 % від посадового окладу та надбавок директору Центру надання соціальних послуг Лохвицької міської ради ОСОБА_2 , яка є її безпосереднім керівником, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.
Окрім того, згідно протоколу № 564 про адміністративне правопорушення, пов"язане з корупцією від 15.11.2023 року, ОСОБА_1 , будучи головним бухгалтером Центру надання соціальних послуг Лохвицької міської ради, відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-7 КУпАП, являючись суб'єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», у порушення вимог ч. 1 ст. 28 вказаного Закону, усвідомлюючи наявну суперечність між приватним інтересом та своїми службовими повноваженнями, у встановленому законом порядку не повідомила про наявність у неї реального конфлікту інтересів, який нею був реалізований під час визначення конкретного розміру надбавок і премії та підписання Подання від 20.01.2023 № 01-10/46 голові Лохвицької міської ради, відповідно до якого прохала встановити на січень 2023 року надбавку в розмірі 50 % посадового окладу за складність та напруженість в роботі, премію в розмірі 40 % від посадового окладу та надбавок директору Центру надання соціальних послуг Лохвицької міської ради ОСОБА_2 , яка є її безпосереднім керівником, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.
Окрім того, згідно протоколу № 565 про адміністративне правопорушення, пов"язане з корупцією від 15.11.2023 року, ОСОБА_1 , будучи головним бухгалтером Центру надання соціальних послуг Лохвицької міської ради, відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-7 КУпАП, являючись суб'єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», у порушення вимог ч. 1 ст. 28 вказаного Закону, усвідомлюючи наявну суперечність між приватним інтересом та своїми службовими повноваженнями, прийняла рішення та вчинила дії в умовах реального конфлікту інтересів, який нею був реалізований під час визначення конкретного розміру надбавок і премії та підписання Подання від 20.01.2023 № 01-10/46 голові Лохвицької міської ради, відповідно до якого прохала встановити на січень 2023 року надбавку в розмірі 50 % посадового окладу за складність та напруженість в роботі, премію в розмірі 40 % від посадового окладу та надбавок директору Центру надання соціальних послуг Лохвицької міської ради ОСОБА_2 , яка є її безпосереднім керівником, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.
Окрім того, згідно протоколу № 566 про адміністративне правопорушення, пов"язане з корупцією від 15.11.2023 року, ОСОБА_1 , будучи головним бухгалтером Центру надання соціальних послуг Лохвицької міської ради, відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-7 КУпАП, являючись суб'єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», у порушення вимог ч. 1 ст. 28 вказаного Закону, усвідомлюючи наявну суперечність між приватним інтересом та своїми службовими повноваженнями, у встановленому законом порядку не повідомила про наявність у неї реального конфлікту інтересів, який нею був реалізований під час визначення конкретного розміру надбавок і премії та підписання Подання від 17.02.2023 № 01-10/105 голові Лохвицької міської ради, відповідно до якого прохала встановити на лютий 2023 року надбавку в розмірі 50 % посадового окладу за складність та напруженість в роботі, премію в розмірі 40 % від посадового окладу та надбавок директору Центру надання соціальних послуг Лохвицької міської ради ОСОБА_2 , яка є її безпосереднім керівником, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.
Окрім того, згідно протоколу № 567 про адміністративне правопорушення, пов"язане з корупцією від 15.11.2023 року, ОСОБА_1 , будучи головним бухгалтером Центру надання соціальних послуг Лохвицької міської ради, відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-7 КУпАП, являючись суб'єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», у порушення вимог ч. 1 ст. 28 вказаного Закону, усвідомлюючи наявну суперечність між приватним інтересом та своїми службовими повноваженнями, прийняла рішення та вчинила дії в умовах реального конфлікту інтересів, який нею був реалізований під час визначення конкретного розміру надбавок і премії та підписання Подання від 17.02.2023 № 01-10/105 голові Лохвицької міської ради, відповідно до якого прохала встановити на лютий 2023 року надбавку в розмірі 50 % посадового окладу за складність та напруженість в роботі, премію в розмірі 40 % від посадового окладу та надбавок директору Центру надання соціальних послуг Лохвицької міської ради ОСОБА_2 , яка є її безпосереднім керівником, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.
Окрім того, згідно протоколу № 568 про адміністративне правопорушення, пов"язане з корупцією від 15.11.2023 року, ОСОБА_1 , будучи головним бухгалтером Центру надання соціальних послуг Лохвицької міської ради, відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-7 КУпАП, являючись суб'єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», у порушення вимог ч. 1 ст. 28 вказаного Закону, усвідомлюючи наявну суперечність між приватним інтересом та своїми службовими повноваженнями, у встановленому законом порядку не повідомила про наявність у неї реального конфлікту інтересів, який нею був реалізований під час визначення конкретного розміру надбавок і премії та підписання Подання від 17.03.2023 № 01-10/165 голові Лохвицької міської ради, відповідно до якого прохала встановити на березень 2023 року надбавку в розмірі 50 % посадового окладу за складність та напруженість в роботі, премію в розмірі 40 % від посадового окладу та надбавок директору Центру надання соціальних послуг Лохвицької міської ради ОСОБА_2 , яка є її безпосереднім керівником, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.
Окрім того, згідно протоколу № 569 про адміністративне правопорушення, пов"язане з корупцією від 15.11.2023 року, ОСОБА_1 , будучи головним бухгалтером Центру надання соціальних послуг Лохвицької міської ради, відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-7 КУпАП, являючись суб'єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», у порушення вимог ч. 1 ст. 28 вказаного Закону, усвідомлюючи наявну суперечність між приватним інтересом та своїми службовими повноваженнями, прийняла рішення та вчинила дії в умовах реального конфлікту інтересів, який нею був реалізований під час визначення конкретного розміру надбавок і премії та підписання Подання від 17.03.2023 № 01-10/165 голові Лохвицької міської ради, відповідно до якого прохала встановити на березень 2023 року надбавку в розмірі 50 % посадового окладу за складність та напруженість в роботі, премію в розмірі 40 % від посадового окладу та надбавок директору Центру надання соціальних послуг Лохвицької міської ради ОСОБА_2 , яка є її безпосереднім керівником, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.
Окрім того, згідно протоколу № 570 про адміністративне правопорушення, пов"язане з корупцією від 15.11.2023 року, ОСОБА_1 , будучи головним бухгалтером Центру надання соціальних послуг Лохвицької міської ради, відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-7 КУпАП, являючись суб'єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», у порушення вимог ч. 1 ст. 28 вказаного Закону, усвідомлюючи наявну суперечність між приватним інтересом та своїми службовими повноваженнями, у встановленому законом порядку не повідомила про наявність у неї реального конфлікту інтересів, який нею був реалізований під час визначення конкретного розміру надбавок і премії та підписання Подання від 19.04.2023 № 01-10/246 голові Лохвицької міської ради, відповідно до якого прохала встановити на квітень 2023 року надбавку в розмірі 50 % посадового окладу за складність та напруженість в роботі, премію в розмірі 40 % від посадового окладу та надбавок директору Центру надання соціальних послуг Лохвицької міської ради ОСОБА_2 , яка є її безпосереднім керівником, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.
Окрім того, згідно протоколу № 571 про адміністративне правопорушення, пов"язане з корупцією від 15.11.2023 року, ОСОБА_1 , будучи головним бухгалтером Центру надання соціальних послуг Лохвицької міської ради, відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-7 КУпАП, являючись суб'єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», у порушення вимог ч. 1 ст. 28 вказаного Закону, усвідомлюючи наявну суперечність між приватним інтересом та своїми службовими повноваженнями, прийняла рішення та вчинила дії в умовах реального конфлікту інтересів, який нею був реалізований під час визначення конкретного розміру надбавок і премії та підписання Подання від 19.04.2023 № 01-10/246 голові Лохвицької міської ради, відповідно до якого прохала встановити на квітень 2023 року надбавку в розмірі 50 % посадового окладу за складність та напруженість в роботі, премію в розмірі 40 % від посадового окладу та надбавок директору Центру надання соціальних послуг Лохвицької міської ради ОСОБА_2 , яка є її безпосереднім керівником, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.
Окрім того, згідно протоколу № 572 про адміністративне правопорушення, пов"язане з корупцією від 15.11.2023 року, ОСОБА_1 , будучи головним бухгалтером Центру надання соціальних послуг Лохвицької міської ради, відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-7 КУпАП, являючись суб'єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», у порушення вимог ч. 1 ст. 28 вказаного Закону, усвідомлюючи наявну суперечність між приватним інтересом та своїми службовими повноваженнями, у встановленому законом порядку не повідомила про наявність у неї реального конфлікту інтересів, який нею був реалізований під час визначення конкретного розміру надбавок і премії та підписання Подання від 18.07.2023 № 01-10/468 голові Лохвицької міської ради, відповідно до якого прохала встановити на липень 2023 року надбавку в розмірі 50 % посадового окладу за складність та напруженість в роботі, премію в розмірі 40 % від посадового окладу та надбавок директору Центру надання соціальних послуг Лохвицької міської ради ОСОБА_2 , яка є її безпосереднім керівником, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.
Окрім того, згідно протоколу № 573 про адміністративне правопорушення, пов"язане з корупцією від 15.11.2023 року, ОСОБА_1 , будучи головним бухгалтером Центру надання соціальних послуг Лохвицької міської ради, відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-7 КУпАП, являючись суб'єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», у порушення вимог ч. 1 ст. 28 вказаного Закону, усвідомлюючи наявну суперечність між приватним інтересом та своїми службовими повноваженнями, прийняла рішення та вчинила дії в умовах реального конфлікту інтересів, який нею був реалізований під час визначення конкретного розміру надбавок і премії та підписання Подання від 18.07.2023 № 01-10/468 голові Лохвицької міської ради, відповідно до якого прохала встановити на липень 2023 року надбавку в розмірі 50 % посадового окладу за складність та напруженість в роботі, премію в розмірі 40 % від посадового окладу та надбавок директору Центру надання соціальних послуг Лохвицької міської ради ОСОБА_2 , яка є її безпосереднім керівником, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.
Відповідно до ч. 2 ст. 36 КУпАП адміністративні справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. ч. 1, 2 ст. 172-7 КУпАП об'єднані в одне провадження.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. ч. 1, 2 ст. 172-7 КУпАП не визнала та пояснила, що вона дійсно працює на посаді головного бухгалтера Центру надання соціальних послуг Лохвицької міської ради з 04.01.2021 року по теперішній час. Всі стимулюючі виплати директору Центру проводяться за погодження з розпорядником вищого рівня, тобто міським головою. У штатному розписі Центру немає заступника директора, керівника апарату або іншої посадової особи, яку можна було б уповноважити робити це подання і подавати його на погодження міському голові, тобто всі в прямому підпорядкуванні директора. Зазначила, що як посадова особа складала кошторис Центру згідно посадової інструкції, володіла інформацією про наявність грошей в кошторисі установи на можливі виплати і подавала це подання міському голові. Подання носило інформаційний характер про можливу виплату надбавок і премій, і наявність коштів на виплату цих надбавок і премій згідно кошторису установи. Підставою для нарахування надбавок та премій директору Центру являється розпорядження міського голови.
Прокурор Фурса В.І. обставини, викладені у протоколі про адміністративне правопорушення, підтримав, зазначив про наявність в діях ОСОБА_1 ознак діянь, передбачених ч. ч. 1, 2 ст. 172-7 КУпАП.
Відповідно до вимог ст. 252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Заслухавши учасників процесу, дослідивши матеріали справи, судом встановлено наступне.
Відповідно до ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є, зокрема, всебічне, повне і об'активне з'ясування обставин кожної справи та вирішення її в точній відповідності з законом.
Згідно зі ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису.
Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Так, розпорядженням виконкомом Лохвицької міської ради Полтавської області 04.01.2021 за № 3-О ОСОБА_2 з 08.01.2021 року прийнято на посаду директора Центру надання соціальних послуг Лохвицької міської ради, в порядку переведення з Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Лохвицького району.
Відповідно до наказу Центру надання соціальних послуг Лохвицької міської ради від 31.12.2020 року за № 31.12.2020 ОСОБА_1 прийнято з 04.01.2021 року на посаду головного бухгалтера, в порядку переведення з Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Лохвицького району.
Рішенням 7 сесії 8 скликання Лохвицької міської ради Миргородського району Полтавської області № 13 від 18.01.2021 року затверджено положення Центру соціальних послуг Лохвицької міської ради (в новій редакції) (а.с.82-85).
Відповідно до Положення «Про центр соціальних послуг Лохвицької міської ради (далі- Центр) (а.с.86-94) - Центр є юридичною особою, публічного права, з організаційно-правовою формою - комунальна установа, має самостійний баланс, відповідні рахунки в територіальних органах казначейської служби України та банках. Печатку, бланки зі штампом із своїм найменуванням.
Центр є неприбутковою установою у відповідності до Податкового кодексу України та утримується за рахунок коштів, які виділяються з місцевих бюджетів на соціальний захист населення та соціальне забезпечення, інших надходжень, у тому числі від діяльності його структурних підрозділів, від надання платних соціальних послуг, а також благодійних коштів громадян, підприємств, установ та організацій.
Відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктами, на яких поширюється дія цього Закону, є посадові особи юридичних осіб публічного права, які не зазначені у пункті 1 частини першої цієї статті і для цілей цього Закону прирівнюються до осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Згідно з Положенням про преміювання за виконання виробничих завдань і функцій працівників Центру надання соціальних послуг Лохвицької міської ради преміювання директора проводиться за погодженням керівника вищого рівня, тобто міським головою, шляхом видання відповідного наказу.
Відповідно до Положення про преміювання головний бухгалтер Центру щомісячно або щоквартально розраховує фонд преміювання залежно від штатної чисельності та доводить зазначену інформацію до відома керівнику вищого рівня.
Враховуючи зазначене, ОСОБА_1 , як головний бухгалтер Центру надання соціальних послуг Лохвицької міської ради, наділена повноваженнями стосовно внесення подання голові Лохвицької міської ради про преміювання директора Центру ОСОБА_2 .
Відповідно до п. п. 1, 2, 3 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пунктах 1, 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані: вживати заходів щодо недопущення виникнення реального, потенційного конфлікту інтересів; повідомляти не пізніше наступного робочого дня з моменту, коли особа дізналася чи повинна була дізнатися про наявність у неї реального чи потенційного конфлікту інтересів безпосереднього керівника, а у випадку перебування особи на посаді, яка не передбачає наявності у неї безпосереднього керівника, або в колегіальному органі - Національне агентство чи інший визначений законом орган або колегіальний орган, під час виконання повноважень у якому виник конфлікт інтересів, відповідно; не вчиняти дій та не приймати рішень в умовах реального конфлікту інтересів.
За змістом положень ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» потенційний конфлікт інтересів - це наявність у особи приватного інтересу у сфері, в якій вона виконує свої службові чи представницькі повноваження, що може вплинути на об'єктивність чи неупередженість прийняття нею рішень, або на вчинення чине вчинення дій під час виконання зазначених повноважень; реальний конфлікт інтересів - це суперечність між приватним інтересом особи та її службовими чи представницькими повноваженнями, що впливає на об'єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи не вчинення дій під час виконання зазначених повноважень; приватний інтерес - це будь-який майновий чи немайновий інтерес особи, у тому числі зумовлений особистими, сімейними, дружніми чи іншими позаслужбовими стосунками з фізичними чи юридичними особами, у тому числі ті, що виникають у зв'язку з членством або діяльністю в громадських, політичних, релігійних чи інших організаціях.
Відповідно до листа Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ № 223-943/0/4-17 від 22.05.2017 «Щодо притягнення до адміністративної відповідальності за окремі правопорушення, пов'язані з корупцією» зазначено, що аналіз термінів «потенційний інтерес» та «реальний інтерес», які містяться у ч. 1 ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції», дає можливість констатувати, що потенційний конфлікт інтересів відрізняється від реального тим, що при потенційному конфлікті встановлюється лише наявність, існування приватного інтересу особи, що може вплинути на об'єктивність' чи неупередженість прийняття нею рішень, тоді як при реальному конфлікті інтересів існуюча суперечність між наявним приватним інтересом особи та її службовими чи представницькими повноваженнями безпосередньо впливає (вплинула) на об'єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи не вчинення дій під час виконання вказаних повноважень. Крім того, це також визначає ступінь впливу цієї суперечності на прийняття рішення чи вчинення дії, який повинен мати об'єктивний вираз, а також часовий взаємозв'язок між прийняттям рішення та наявністю певних ознак, що мають місце при цьому. Тобто, для встановлення факту реального конфлікту інтересів недостатньо констатувати існування приватного інтересу, який потенційно може вплинути на об'єктивність або неупередженість прийняття рішень, а слід безпосередньо встановити, що приватний інтерес наявний, він суперечить службовим чи представницьким повноваженням, така суперечність не може вплинути, а реально впливає на об'єктивність чи неупередженість прийняття рішень чи вчинення дій.
Таким чином, для встановлення наявності факту прийняття рішення, вчинення чи не вчинення дії в умовах реального конфлікту інтересів та розмежування реального і потенційного конфлікту інтересів для кваліфікації рішення як такого, що прийняте в умовах реального конфлікту інтересів, необхідно встановити наявність обов'язкової сукупності таких юридичних фактів, як: наявність у правопорушника факту приватного інтересу, який має бути чітко сформульований та визначений; наявність факту суперечності між приватним інтересом і службовими чи представницькими повноваженнями із зазначенням того, в чому саме ця суперечність знаходить свій вияв або вплив на прийняття рішення; наявність повноважень на прийняття рішення, наявність факту реального впливу суперечності між приватним та службовим чи представницьким інтересом на об'єктивність або неупередженість рішення. Встановлення цих фактів має бути відображено в протоколі про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією.
Матеріали справи про адміністративне правопорушення містить подання за підписом ОСОБА_1 про преміювання директора Центру надання соціальних послуг Лохвицької міської ради ОСОБА_2 , яка є її безпосереднім керівником.
Головою Лохвицької міської ради були видані розпорядження на підставі подань ОСОБА_1 про надбавки та преміювання ОСОБА_2 .
Суд звертає увагу, що розмір надбавок та премій, на підставі відповідних розпоряджень голови Лохвицької міської ради, директору Центру ОСОБА_2 фактично здійснюється у два етапи: вчинення дій щодо визначення її розміру на підставі подання та вчинення дій (прийняття рішення) щодо юридичного оформлення нарахування та виплати премій та надбавок у визначеному розмірі.
У даному випадку суд вважає, що реальний конфлікт інтересів наступає виключно у випадку, якщо особа вчинила би дії на обох етапах одночасно.
Під час судового розгляду встановлено, що ОСОБА_1 не приймала рішень щодо премій та надбавок ОСОБА_2 , оскільки не мала повноважень щодо видачі наказів та розпоряджень про преміювання.
Факт наявності приватного інтересу ОСОБА_1 унеможливлений наявністю встановленого механізму преміювання директору Центру, тому в таких діях відсутній реальний конфлікт інтересів, і навпаки такі дії свідчать про виконання ОСОБА_1 своїх службових обов'язків.
Алгоритм дій головного бухгалтера ОСОБА_1 пов'язаний з готуванням подання про преміювання працівників Центру, регламентований наведеними локальними нормативними актами, обмежує її можливість вчиняти дії, які можуть бути оцінені як дисциплінарний проступок, адміністративне, чи кримінальне правопорушення.
З огляду на існуючий механізм преміювання працівників Центру, визначений Положенням про преміювання, суд вважає, що в матеріалах справи відсутні будь-які докази, які б свідчили про суперечність між приватним інтересом головного бухгалтера ОСОБА_1 та її директора ОСОБА_2 , що вплинуло на об'єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи не вчинення дій під час виконання вказаних повноважень.
Відповідно до ст. 9 Кодексу України про адміністративні правопорушення, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Частиною першою статті 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачено адміністративну відповідальність за неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів.
Частиною другою статті 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення встановлено адміністративну відповідальність за вчинення дій чи прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів.
Враховуючи наведене, суд вважає, що зібраними матеріалами справи не доведена наявність суперечності між приватним майновим інтересом ОСОБА_1 та її службовими повноваженнями як головного бухгалтера Центру надання соціальних послуг Лохвицької міської ради та директором Центру ОСОБА_2 , і не визначено, в чому саме полягав вплив цієї суперечності на об'єктивність або неупередженість його дій щодо надання пропозицій по преміюванню працівників Центру, шляхом підписання підготовленого подання, яке включало розмір премій, на ім'я голови Лохвицької міської ради , яке в подальшому останнім враховано та реалізовано, шляхом видання відповідних розпоряджень по Центру надання соціальних послуг Лохвицької міської ради.
Таким чином, суд дійшов висновку, що неповідомлення про наявність реального конфлікту інтересів та існування реального конфлікту інтересів не доведено в судовому засіданні під час розгляду справи про адміністративні правопорушення відносно ОСОБА_1 .
Подання головного бухгалтера Центру надання соціальних послуг Лохвицької міської ради ОСОБА_1 про преміювання ОСОБА_2 складено на підставі розрахунків бухгалтерії, та погоджено розпорядженнями головою міською ради.
Згідно з п. 2 ч. 1 ст. 29 Закону України «Про запобігання корупції» зовнішнє врегулювання конфлікту інтересів здійснюється шляхом, застосування зовнішнього контролю за виконанням особою відповідного завдання, вчиненням нею певних дій чи прийняття рішень.
Відповідно до ст. 33 Закону України «Про запобігання корупції» службові повноваження здійснюються особою, уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, прирівняною до неї особи під зовнішнім контролем у разі, якщо усунення особи від виконання завдання, вчинення дій, прийняття рішення чи участі в його прийнятті в умовах реального чи потенційного конфлікту інтересів, обмеження її доступу до інформації чи перегляд її повноважень є неможливим та відсутні підстави для її переведення на іншу посаду або звільнення.
Зовнішній контроль здійснюється в таких формах: 1) перевірка працівником, визначеним керівником органу, підприємства, установи, організації, стану та результатів виконання особою завдання, вчинення нею дій, змісту рішень чи проектів рішень, що приймаються або розробляються особою або відповідним колегіальним органом з питань, пов'язаних із предметом конфлікту інтересів; 2) виконання особою завдання, вчинення нею дій, розгляд справ, підготовка та прийняття нею рішень у присутності визначеного керівником органу працівника; 3) участь уповноваженої особи Національного агентства в роботі колегіального органу в статусі спостерігача без права голосу.
З матеріалів справи вбачається, що саме головою Лохвицької міської ради ОСОБА_3 були видані розпорядження щодо преміювання директора Центру надання соціальних послуг Лохвицької міської ради ОСОБА_2 на підставі подання головного бухгалтера Центру ОСОБА_1 .
Таким чином, під час судового розгляду справи судом не встановлено порушення ОСОБА_1 вимог ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» під час підписання подань про преміювання директора Центру ОСОБА_2 .
Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за умови відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
З огляду на те, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-7, ч. 2 ст. 172-7 КУпАП, провадження у справі про притягнення її до адміністративної відповідальності необхідно закрити.
Оскільки стягнення судового збору передбачено законом лише при накладенні адміністративного стягнення, судовий збір стягненню не підлягає.
Керуючись ст. ст. 23, 126, 247, 283, 284, 287, 288, 291 КУпАП, ст. 376 КПК України суд,-
Провадження у справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за ч. ч. 1, 2 ст. 172-7 КУпАП закрити на підставі п. 1 ст. 247 КУпАП за відсутністю в її діях складу адміністративного правопорушення.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених частиною п'ятою статті 7 та частиною першою статті 287 КУпАП.
Апеляційна скарга подається до Полтавського апеляційного суду через Лохвицький районний суд Полтавської області.
Суддя Лохвицького районного
суду Полтавської області В.А. Бондарь