Рішення від 22.01.2024 по справі 420/23424/23

Справа № 420/23424/23

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22 січня 2024 року м. Одеса

Одеський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Марина П.П., розглянув за правилами спрощеного позовного провадження без виклику учасників справи справу за адміністративним позовом товариство з обмеженою відповідальністю «ВСТ-ОЙЛ» до Головного управління ДПС у Закарпатській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень - рішень

ВСТАНОВИВ:

До Одеського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов товариство з обмеженою відповідальністю «ВСТ-ОЙЛ» до Головного управління ДПС у Закарпатській області, в якому позивач просить:

визнати протиправними та скасувати податкові повідомлення-рішення Головного управління ДПС у Закарпатській області від 08.05.2023 №№00019030902, 00018970902, 00019050902.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що Головним управлінням ДПС у Закарпатській області проведено перевірку позивача, з питань дотриманням норм законодавства у сфері обігу та оподаткування підакцизних товарів. За результатами перевірки складено акт №1987/07/16/09/44882553 від 07.04.2023 року, на підставі якого винесені податкові повідомлення-рішення від 08.05.2023 №№00019030902, 00018970902, 00019050902. Позивач посилаючись на відсутність підстав для проведення його перевірки зазначає, що вважає податковими повідомлення-рішення протиправними та такими, що підлягають скасуванню з тих підстав, що: відповідальність за порушення строків облаштування акцизних складів витратомірами-лічильниками та/або рівнемірами-лічильниками рівня пального у резервуарі та реєстрація таких в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі нормами Податкового кодексу України не передбачена; при проведенні перевірки позивача вбачається наявність витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників на акцизному складі, та що такі були встановлені, повірені та зареєстровані. Щодо порушення п.230.1.3 позивач зазначає, що у запиті відповідача не було вимог надати докази про подання довідок про зведені за добу підсумкові облікові дані щодо обсягів пального та залишків пального на акцизному складі з уніфікованим номером 1019038 за період з 04.11.2022 по 24.11.2022 включно, тобто це не було предметом перевірки. Також позивач у позовній заяві зазначає, що у нього немає обов'язку зберігати документи про повірку засобів вимірювальної техніки за попередні періоди, які вже вичерпали свою дію та є недійсними.

До суду від представника відповідача надійшов відзив, в якому з посиланням на обставини, зазначені в акті перевірки №1987/07/16/09/44882553 від 07.04.2023 року зазначено, що з позовними вимогами викладеними у позовній заяві відповідач не згоден, вважає їх необґрунтованими та такими, що не підлягають задоволенню.

Від позивача до суду 04.10.2023 року за вх. №33754/23 надійшла відповідь на відзив, в якій позивачем зазначено, що доводи відповідача не спростовують доводів, викладених в адміністративному позові.

12.09.2023 ухвалою суду прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження в адміністративній справі та вирішено розглядати справу за правилами спрощеного позовного провадження без виклику учасників справи.

Вивчивши матеріали справи, дослідивши обставини та факти, якими обґрунтовувалися вимоги, перевіривши їх доказами, суд встановив наступні факти та обставини.

Товариство обмеженою відповідальністю «ВСТ-ОЙЛ» (далі - ТОВ «ВСТ-ОЙЛ») зареєстроване в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань 17.06.2022 року за номером 1010701020000000197 з основним видом діяльності за КВЕД: 47.30 Роздрібна торгівля пальним.

На підставі наказу Головного управління ДПС у Закарпатській області від 20.02.2023 року № 84-п, з метою належної організації заходів по контролю за дотриманням норм законодавства у сфері обігу та оподаткування підакцизних товарів та відповідно до підпункту 20.1.10 пункту 20.1 статті 20, підпункту 75.1.3 пункту 75.1 статті 75, підпункту 80.2.5 пункту 80.2 статті 80 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року № 2755-УІ, із змінами та доповненнями, проведено фактичну перевірку ТОВ «ВСТ-ОЙЛ» (код ЄДРПОУ - 44882553), за адресою: - Закарпатська область, Хустський район, село Стеблівка, Автодорога Мукачево - Івано-Франківськ - Рогатин - Львів, 80км., Автозаправочна станція (АЗС-кіоск №100) терміном 10 (десять) діб, починаючи з 28.03.2023 року.

За результатами проведення перевірки ТОВ «ВСТ-ОЙЛ» складено Акт від 07.04.2023 №1987/07/16/09/44882553, яким встановлено порушення підпунктів 230.1.2 та 230.1.3 пункту 230.1 статті 230 ПК України (за неподання Довідок про зведені за добу підсумкові облікові дані щодо обсягів обігу (отримання/відпуску) та залишків пального на акцизному складі пального), підпунктів 230.1.2 та 230.1.3 пункту 230.1 статті 230, пункту 44.1 статті 44 Податкового кодексу України за необладнання рівнемірами-лічильниками та витратомірами-лічильниками, порушення статті 15 Закону №481/95-ВР за зберігання пального без отримання відповідної ліцензії.

Від підписання акту № 1987/07/16/09/44882553 від 07.04.2023 року начальник АЗС відмовився, про що складений акт відмови платника податків (його представника або особи, яка фактично проводить розрахункові операції) від підписання та отримання акту про результати фактичної перевірки.

Акт № 1987/07/16/09/44882553 від 07.04.2023 року був направлений на адресу ТОВ «ВСТ-ОЙЛ» засобами поштового зв'язку та був отриманий 18.04.2023 року, що підтверджується рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення.

При цьому, у акті № 1987/07/16/09/44882553 від 07.04.2023 року відповідачем встановлено таке: «...Під час проведення фактичної перевірки письмовий запит «Про надання документів та проведення інвентаризації» №3786/6/07-16-09-02-04 від 27.03.2023 вручено під підпис начальнику АЗС №100 Оніщуку Олександру Олександровичу 28.03.2023. Станом на дату складання акту 06.04.2023 відповіді на запит не отримано, чим порушено вимоги п.44.1 ст.44.

…Під час проведення фактичної перевірки ТОВ «ВСТ-ОЙЛ» представлено:

- Журнал обліку надходження газу на АЗС;

- Журнал обліку надходження нафтопродуктів на АЗС;

- Свідоцтво про повірку засобів вимірювальної техніки №П2219/23 на рівномір Veeder-Root MAGD3, зав №0000312271 від 16.02.2022;

- Свідоцтва про повірку засобів вимірювальної техніки від 26.12.2022:

№П1159/22 на рівномір Veeder-Root MAGD3, зав №0000312254;

№П1157/22 на рівномір Veeder-Root MAG12, зав №0000455929;

№П1158/22 на рівномір Veeder-Root MAGD3, зав №0000319717.

- Паспорт-формуляр колонки для відпуску скрапленого газу Шельф LGP-100-2 зав. №14070 із відмітками про проходження повірки витратоміра №2011191 22.12.2022 та витратоміра №2011192 17.02.2023;

- формуляр колонки паливороздавальної Wayne DRESSER, тип 478.4.2, зав. №92877 із відмітками про проходження повірки витратоміра №94040585 22.12.2022 та витратоміра №94040596 22.12.2022.

…ТОВ «ВЕСТ ОЙЛ» порушено вимоги пп.230.1.3 п.230.1 ст.230 ПКУ, а саме: не подано 21 (двадцять одну) довідку про зведені за добу підсумкові облікові дані щодо обсягів обігу (отримання/відпуску) та залишків пального на акцизному складі пального з уніфікованим номером 1019038 за період: 04.11.2022 по 24.11.2022 (включно).

Відповідно до чеку ФН №3 з РРО 3001025397 (який зареєстровано на акцизному складі 1019038) від 04.11.2022 о 15:51 з АЗС №100 (акцизний склад з уніфікованим номером 1019038) відпущено бензин А-95 у кількості 4,35 літрів за ціною 45,90 грн/літр.

Відповідно до чеку ФН №6 з РРО 3001025397 від 04.11.2022 о 17:12 з АЗС №100 (акцизний склад з уніфікованим номером 1019038) відпущено дизельне паливо у кількості 11,34 літрів за ціною 52,90 грн/літр.

Відповідно до чеку ФН №5 з РРО 3001025397 від 07.11.2022 о 12:33 з АЗС №100 (акцизний склад з уніфікованим номером 1019038) відпущено ГАЗ Пропан-Бутан у кількості 25,08 літрів за ціною 27,90 грн/літр.

Згідно довідки про розпорядника акцизного складу пального, акцизні склади пального, розташовані на них резервуари пального, витратоміри та рівнеміри №9217304172 від 21.10.2022 ТОВ «ВСТ ОЙЛ» на акцизному складі з уніфікованим номером 1019038 встановлено та зареєстровано в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі резервуар №5/1019038 Self (серійний номер 3220) ємністю 5 м3 із встановленим у ньому рівнеміром Veeder-Root TLS4B (серійний номер 388911) а також витратомір-лічильник Self (серійний номер 8634) який під'єднано до резервуару №5/1019038.

Згідно довідки про розпорядника акцизного складу пального, акцизні склади пального, розташовані на них резервуари пального, витратоміри та рівнеміри 9068952128 від 04.04.2023 ТОВ «ВСТ ОЙЛ» на акцизному складі з уніфікованим номером 1019038 встановлено та зареєстровано в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі резервуар №5/1019038 ЗГ-10Н-1-УХЛ1 (серійний номер 1466) ємністю 10 м3 із встановленим у ньому рівнеміром Veeder-Root MAG12 (серійний номер 0000455929) а також витратомірами-лічильниками Шельф №2011191 (повірено 22.12.2022), №2011192 (повірено 17.02.2023).

ТОВ «ВСТ ОЙЛ» не надано документів під час фактичної перевірки, які би підтверджували позитивні результати повірки (або оцінки відповідності його калібрування):

- рівнеміра-лічильника Veeder-Root TLS4B (серійний номер 388911) та витратоміра-лічильника Self (серійний номер 8634) у період з 07.11.2022 по 03.04.2023 (включно);

- рівнеміра-лічильника Veeder-Root MAG12 № 0000455929 у період з 07.11.2022 по 25.12.2022 (включно), витратоміра-лічильника Шельф №2011191 у період з 07.11.2022 по 25.12.2022 (включно);

- витратоміра-лічильника Шельф №2011192 у період з 07.11.2022 по 16.02.2023 (включно).

Згідно довідки про розпорядника акцизного складу пального, акцизні склади пального розташовані на них резервуари пального, витратоміри та рівнеміри 9217304172 від 21.10.2022 ТОВ «ВСТ ОЙЛ» на акцизному складі з уніфікованим номером 1019038 встановлено та зареєстровано в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі резервуар №1/1019038 РГС-25 (серійний номер Б/Н) із встановленим на ньому рівнеміром Veeder-Root TLS4B (серійний номер 312240); резервуар №4/1019038 РГС-25 (серійний номер Б/Н) із встановленим на ньому рівнеміром Veeder-Root TLS4B (серійний номер 319117) та витратомірами-лічильниками Weynt №2094040515, №94040585.

Згідно довідки про розпорядника акцизного складу пального, акцизні склади пального розташовані на них резервуари пального, витратоміри та рівнеміри №9068952128 від 04.04.2023 ТОВ «ВСТ ОЙЛ» на акцизному складі з уніфікованим номером 1019038 встановлено та зареєстровано в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі резервуар №1/1019038 РГС (серійний номер Б/Н) із встановленим на ньому рівнеміром Veeder-Root MAGD3 (серійний номер 0000312254); резервуар №4/1019038 РГС (серійний номер Б/Н) із встановленим на ньому рівнеміром Veeder-Root MAGD3 (серійний номер 0000319717) та витратоміром-лічильником Weynе Dresser №94040596.

ТОВ «ВСТ ОЙЛ» під час фактичної перевірки не надано свідоцтв про повірку, оцінку відповідності калібрування або інших документів, які засвідчували б проходження позитивного результату повірки рівнемірів-лічильників №№312240, 319117 у період з 04.11.2022 по 03.04.2023 (включно).

ТОВ «ВСТ ОЙЛ» під час фактичної перевірки не надано свідоцтв про повірку, оцінку відповідності калібрування або інших документів, які засвідчували б проходження позитивного результату повірки рівнемірів-лічильників №№0000312254, 0000319717 у період з 04.11.2022 по 25.02.2022 (включно).

ТОВ «ВСТ ОЙЛ» під час фактичної перевірки не надано свідоцтв про повірку, оцінку відповідності калібрування або інших документів, які засвідчували б проходження позитивного результату повірки витратомірів-лічильників №№94040585, 94040596 у період з 04.11.2022 по 21.11.2022 (включно).

ТОВ «ВСТ ОЙЛ» здійснювався відпуск та реалізацію пального Бензину А-95, Дизельного пального, ГАЗу Пропану-Бутану на акцизному складі пального (уніфікований номер акцизного складу 1019038) за адресою: Закарпатська обл., Хустський район, село Стеблівка, автодорога Мукачево-Івано-Франківськ-Рогатин-Львів, 80 км., Автозаправна станція (АЗС-кіоск №100) із застосуванням витратомірів-лічильників без позитивного результату повірки або оцінки відповідності або калібрування або інших документів, які засвідчували б проходження позитивного результату повірки.

…Таким чином розпорядником акцизного складу (ТОВ «ВСТ ОЙЛ», код ЄДРПОУ 44882553) з уніфікованим номером 1019038 (Закарпатська обл., Хустський район, село Стеблівка, автодорога Мукачево-Івано-Франківськ-Рогатин-Львів, 80 км., Автозаправна станція (АЗС-кіоск №100)) на акцизному складі не обладнано:

- 1 (одним) рівнеміром-лічильником Veeder-Root TLS4B (серійний номер 388911) та 1 (одним) витратоміром-лічильником Self (серійний номер 8634) у період з 07.11.2022 по 03.04.2023 (включно);

- 1 (одним) рівнеміром-лічильником Veeder-Root MAGD3 №0000455929 у період з 07.11.2022 по 25.12.2022 (включно);

- 2 (двома) рівнемірами-лічильниками №№312240, 319117 у період з 04.11.2022 по 03.04.2023 (включно);

- 2 (двома) рівнемірами-лічильниками №№0000312254, 0000319717 у період з 04.11.2022 по 25.12.2022 (включно);

- 1 (одним) витратоміром-лічильником №2011191 у період з 07.11.2022 по 21.12.2022 (включно);

- 1 (одним) витратоміром-лічильником №2011192 у період з 07.11.2022 по 16.02.2023 (включно);

- 3 (трьома) витратомірами-лічильниками №№94040515, 94040585, 94040596 у період з 04.11.2022 по 21.12.2022 (включно), чим допущено порушення пп.230.1.2 п 230.1 ст.230 Податкового кодексу України №2755-VI від 02.12.2010.

Види порушень:

…6. необладнання та/або відсутність реєстрації в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі рівнеміра-лічильника на введеному в експлуатацію резервуарі, розташованому на акцизному складі, та/або витратоміра-лічильника на місці відпуску пального наливом з акцизного складу, розташованого на акцизному складі. - ст.230 Кодексу

…8. незабезпечення з вини розпорядника акцизного складу своєчасного подання до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, електронних документів, що містять дані про фактичні залишки пального та обсяг обігу пального або спирту етилового. - ст.230 Кодексу

…11. інші порушення податкового та іншого законодавства, контроль за яким покладений на органи Державної податкової служби: п.44.1 ст.44 ПКУ.

…Висновок.

Перевіркою пунктів №1,2,3,4,5,7,9,10 переліку, порушень не встановлено.

Перевіркою встановлено порушення п.п.230.1.2, п. 230.1 ст.230 ПКУ №2755-VI від 02.12.2010, пп.230.1.3 п.230.1 ст.230 ПКУ №2755-VI від 02.12.2010, п.44.1 ст.44 ПКУ №2755-VI від 02.12.2010».

Не погоджуючись із зазначеним актом перевірки позивачем подано на нього до відповідача заперечення, за результатами розгляд яких позивачу надано лист від 03.05.2023 року №5374/6/07-16-09-02-09, в якому зазначено: «…За результатами розгляду заперечення до акту фактичної перевірки ТОВ «ВСТ-ОЙЛ» Головне управління ДПС у Закарпатській області прийнято висновок про наступне:

1. Доводи, зазначені у запереченні ТОВ «ВСТ-ОЙЛ» (код ЄДРПОУ 44882553) від 24.04.2023 №24/04-23 (вх. № ГУ ДПС 6971/6/ЕКР/09 від 24.04.2023), частково взяти до уваги, висновки акту фактичної перевірки від 07.04.2023 №1987/07/16/09/44882553 «Про результати фактичної перевірки з питань дотримання вимог податкового та іншого законодавства з питань виробництва, зберігання та обігу пального», штрафні санкції, передбачені п. 128-1.1 ст. 128-1 Податкового кодексу України, викласти в наступній редакції.

Перевіркою встановлені наступні порушення:

Перевіркою встановлено, за вказаною адресою ТОВ «ВСТ-ОЙЛ» отримано ліцензію на право роздрібної торгівлі пальним №07170314202200033 від 26.10.2022 та зареєстровано акцизний склад з уніфікованим номером 1019038 20.10.2022 року.

Під час проведення фактичної перевірки письмовий запит «Про надання документів та проведення інвентаризації» №3786/6/07-16-09-02-09 від 27.03.2023 вручено під підпис начальнику АЗС №100 Оніщуку Олександру Олександровичу 28.03.2023. Станом на дату написання акту 06.04.2023 відповіді на запит не отримано, чим порушено вимоги п.44.1 ст.44 ПКУ.

… Під час проведення фактичної перевірки ТОВ «ВСТ-ОЙЛ» представлено:

• Журнал обліку надходження газу на АГЗС;

• Журнал обліку надходження нафтопродуктів на АЗС

• Свідоцтво про повірку засобів вимірювальної техніки №П2219/23 на Рівнемір Veeder-Root MAGD3, зав. №0000312271 від 16.02.2023;

• Свідоцтва про повірку засобів вимірювальної техніки від 26.12.2022:

- №П1159/22 на Рівнемір Veeder-Root MAGD3, зав. №0000312254;

- №П1157/22 на Рівнемір Veeder-Root MAG12, зав. №0000455929;

- №П1158/22 на Рівнемір Veeder-Root MAGD3, зав. №0000319717.

• Паспорт-формуляр Колонки для відпуску скрапленого газу Шельф LPG 100-2, зав. № 14070 із відмітками про проходження повірки витратоміра №2011191 22.12.2022 та витратоміра №2011192 17.02.2023;

• Формуляр Колонки паливо роздавальної Wayne Dresser, тип 478.4.2, зав. №92879 із відмітками про проходження повірки витратоміра №94040515 22.12.2022;

• Формуляр Колонки паливо роздавальної Wayne Dresser, тип 478.4.2, зав.№92877 із відмітками про проходження повірки витратоміра №94040585 22.12.2022 та витратоміра №94040596 22.12.2022.

…ТОВ «ВСТ-ОЙЛ» порушено вимоги пп. 230.1.3 п 230.1 ст. 230 ПКУ, а саме: не подано 21 (Двадцять одну) Довідку про зведені за добу підсумкові облікові дані щодо обсягів обігу (отримання/відпуску) та залишків пального на акцизному складі пального з уніфікованим номером 1019038 за період: 04.11.2022 по 24.11.2022 (включно).

Відповідно до чеку ФН №3 з РРО 3001025397 від 04.11.2022 о 15:51 з АЗС №100(акцизний склад з уніфікованим номером 1019038) відпущено Бензин А-95 у кількості 4,35л. за ціною 45,90грн/літр.

Відповідно до чеку ФН №6 з РРО 3001025397 від 04.11.2022 о 17:12 з АЗС №100(акцизний склад з уніфікованим номером 1019038) відпущено Дизельне паливо у кількості 11,34л. за ціною 52,90грн/літр.

Відповідно до чеку ФН №5 з РРО 3001025397 від 07.11.2022 о 12:33 з АЗС №100 (акцизний склад з уніфікованим номером 1019038) відпущено ГАЗ Пропан-Бутан у кількості 25.08л. за ціною 27,90грн/літр.

Згідно Довідки про розпорядника акцизного складу пального, акцизні склади пального, розташовані на них резервуари пального, витратоміри та рівнеміри №9217304172 від 21.10.2022 ТОВ «ВСТ-ОЙЛ» на акцизному складі з уніфікованим номером 1019038 встановлено та зареєстровано в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі резервуар №5/1019038 Self (серійний номер 3220) ємністю 5 м3 із встановленим на ньому рівнеміром Veeder-Root TLS4B (серійний номер 388911), а також витратомір-лічильник Self (серійний номер 8634) який під'єднано до резервуару №5/1019038.

Згідно Довідки про розпорядника акцизного складу пального, акцизні склади пального, розташовані на них резервуари пального, витратоміри та рівнеміри №9068952128 від 04.04.2023 ТОВ «ВСТ-ОЙЛ» на акцизному складі з уніфікованим номером 1019038 встановлено та зареєстровано в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі резервуар №5/1019038 ЗГ-10.Н.1-УХЛ1 (серійний номер 1466) ємністю 10 м3 із встановленим на ньому рівнеміром Veeder-Root MAG12 (серійний номер 0000455929), а також витратомірами-лічильники Шельф №2011191(повірено 22.12.2022), №2011192 (повірено 17.02.2023).

ТОВ «ВСТ-ОЙЛ» не надано документів під час фактичної перевірки, які би підтверджували позитивні результати повірки (або оцінки відповідності):

- рівнеміра-лічильника Уеебег-Кооі: МАСІ2 №0000455929 у період з 07.11.2022 по 25.12.2022 (включно), витратоміра-лічильника Шельф №2011191 у період з 07.11.2022 по 21.12.2022 (включно);

- витратоміра-лічильника Шельф №2011192 у період з 07.11.2022 по 16.02.2023 (включно)

Згідно Довідки про розпорядника акцизного складу пального, акцизні склади пального, розташовані на них резервуари пального, витратоміри та рівнеміри №9217304172 від 21.10.2022 ТОВ «ВСТ-ОЙЛ» на акцизному складі з уніфікованим номером 1019038 встановлено та зареєстровано в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі: резервуар №1/1019038 РГС-25(серійний номер Б/Н) із встановленим на ньому рівнеміром Veeder-Root TLS4B (серійний номер 312240); резервуар №4/1019038 РГС-25(серійний номер Б/Н) із встановленим на ньому рівнеміром Veeder-Root TLS4B (серійний номер 319117) та витратомірами-лічильниками Waynt №94040515, №94040585.

Згідно Довідки про розпорядника акцизного складу пального, акцизні склади пального, розташовані на них резервуари пального, витратоміри та рівнеміри №9068952128 від 04.04.2023 ТОВ «ВСТ-ОЙЛ» на акцизному складі з уніфікованим номером 1019038 встановлено та зареєстровано в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі резервуар №1/1019038 РГС(серійний номер Б/Н) із встановленим на ньому рівнеміром Veeder-Root MAGD3 (серійний номер 0000312254); №4/1019038 РГС (серійний номер Б/Н) із встановленим на ньому рівнеміром Veeder-Root MAGD3 (серійний номер 0000319717) та витратоміром-лічильником Wayne Dresser №94040596.

ТОВ «ВСТ-ОЙЛ» під час фактичної перевірки не надано свідоцтв про повірку, оцінку відповідності, калібрування або інших документів які засвідчували б проходження позитивного результату повірки рівнемірів-лічильників №№0000312254, 0000319717 у період з 04.11.2022 по 25.12.2022 (включно).

ТОВ «ВСТ-ОЙЛ» під час фактичної перевірки не надано свідоцтв про повірку, оцінку відповідності, калібрування або інших документів які засвідчували б проходження позитивного результату повірки витратомірів-лічильників №94040596 у період 3,04.11.2022 по 21.12.2022 (включно).

ТОВ «ВСТ-ОЙЛ» здійснювався відпуск та реалізація пального Бензину А-95, Дизельного палива, ГАЗу Пропану-Бутану на акцизному складі пального(Уніфікований номер акцизного складу 1019038) за адресою Закарпатська обл., Хустський район, село Стеблівка, Автодорога Мукачево - Івано-Франківськ - Рогатин - Львів, 80км., Автозаправочна Станція (АЗС-кіоск №100) із застосуванням витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників без позитивного результату повірки або оцінки відповідності, або калібрування або інших документів, які засвідчували б проходження позитивного результату повірки.

Наказом №03/11-оз-100 від 03.11.2022 «Про виведення з експлуатації основних засобів» у зв'язку з відсутності виробничої необхідності за адресою: Закарпатська обл., Хустський район, село Стеблівка, Автодорога Мукачево - Івано-Франківськ - Рогатин - Львів, 80км., Автозаправочна Станція (АЗС №100), виведено з експлуатації основні засоби:

1) резервуар РГС-25 уніфікований номер 1/1019038 з рівнеміром-лічильником Veeder-Root TLS4B, серійний номер 312240;

2) резервуар РГС-25 уніфікований номер 4/1019038 з рівнеміром-лічильником Veeder-Root TLS4B, серійний номер 319117;

3) резервуар Self уніфікований номер 5/1019038 з рівнеміром-лічильником Veeder-Root TLS4B, серійний номер 388911;

4) паливно-роздавальна колонка Self з витратоміром-лічильником №8634;

5) паливно-роздавальна колонка Waynt з витратомірами-лічильниками №№940405515,94040585.

Таким чином розпорядником акцизного складу (ТОВ «ВСТ-ОЙЛ», код ЄДРПОУ 44882553) з уніфікованим номером 1019038 (Закарпатська обл., Хустський район, село Стеблівка, Автодорога Мукачево - Івано-Франківськ - Рогатин - Львів, 80км., Автозаправочна Станція (АЗС-кіоск №100) на акцизному складі не обладнано:

- 1 (одним) рівнеміром-лічильником Veeder-Root MAG12 №0000455929 у період з 07.11.2022 по 25.12.2022 (включно);

- 2 (двома) рівнемірів-лічильників №№0000312254, 0000319717 у період з 04.11.2022 по 25.12.2022 (включно);

- 1 (одним) витратоміром-лічильником №2011191 у період з 07.11.2022 по 21.12.2022 (включно);

- 1 (одним) витратоміром-лічильником №2011192 у період з 07.11.2022 по 16.02.2023 (включно);

- 1 (одним) витратоміром-лічильником №94040596 у період з 04.11.2022 по 21.12.2022 (включно),

чим допущено порушення пп.230.1.2 п.230.1 ст.230 Податкового кодексу України №2755-VІ від 02.12.2010».

08.05.2023 року на підставі Акту перевірки № 3444/07/16/09/44882553 від 22.05.2023 року Головним управління ДПС у Закарпатській області складено податкові повідомлення-рішення:

- №00019030902, яким за порушення п.230.1.2 п.230.1 ст.230 Податкового кодексу України на підставі підпункту 54.3.3 пункту 54.3 статті 54 Податкового кодексу України до ТОВ «ВСТ-ОЙЛ» застосовано 120000,00 грн штрафних санкцій;

- №00018970902, яким за порушення п.230.1.3 п.230.1 ст.230 Податкового кодексу України на підставі підпункту 54.3.3 пункту 54.3 статті 54 Податкового кодексу України до ТОВ «ВСТ-ОЙЛ» застосовано 21000,00 грн штрафних санкцій;

- №00019050902, яким за порушення п.44.1 ст.44 Податкового кодексу України на підставі підпункту 54.3.3 пункту 54.3 ст.54 Податкового кодексу України о ТОВ «ВСТ-ОЙЛ» застосовано 1020,00 грн штрафних санкцій.

Позивачем на вказані вище податкові повідомлення-рішення подано скаргу, за результатами розгляду якої Державною податковою службою України прийнято рішення від 31.07.2023 №20923/6/99-00-06-03-01-06, яким оскаржувані податкові повідомлення-рішення залишено без змін, а скаргу - без задоволення.

Не погоджуючись з податковими повідомленнями - рішеннями позивач звернувся до суду з даним адміністративним позовом.

Відповідно до вимог ч.2 ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до вимог ч.2 ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів регулює Податковий кодекс України, який, зокрема, визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час адміністрування податків, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.

Верховним Судом у постанові від 21 лютого 2020 року у справі № 826/17123/18 судова палата з розгляду справ щодо податків, зборів та інших обов'язкових платежів Касаційного адміністративного суду відступила від висновків Верховного Суду, які викладено в постановах Верховного Суду від 13 березня 2018 року (справа № 804/1113/16), від 24 травня 2019 року (справа № 826/16221/15), від 3 жовтня 2019 року (справа № 820/850/16), від 16 жовтня 2019 року (справа № 820/11291/15), від 22 листопада 2019 року (справа № 815/4392/15) та сформулювала правовий висновок, відповідно до якого незалежно від прийнятого платником податків рішення про допуск (недопуск) посадових осіб до перевірки, оскаржуючи в подальшому наслідки проведеної контролюючим органом перевірки у вигляді податкових повідомлень-рішень та інших рішень, платник податків не позбавлений можливості посилатись на порушення контролюючим органом вимог законодавства щодо проведення такої перевірки, якщо вважає, що вони зумовлюють протиправність таких податкових повідомлень-рішень. При цьому, таким підставам позову, за їх наявності, суди повинні надавати правову оцінку в першу чергу, а у разі, якщо вони не визнані судом такими, що тягнуть протиправність рішень, прийнятих за наслідками такої перевірки, - переходити до перевірки підстав позову щодо наявності порушень податкового та/або іншого законодавства.

Тому, питання дотримання відповідачем процедури призначення перевірки є істотним для правильного вирішення справи.

Отже, суд зазначає, що рішення органів податкового контролю не можуть ґрунтуватися на матеріалах перевірок, проведених з порушенням встановлених законом підстав, а прийняті на підставі таких перевірок рішення органів податкового контролю підлягають скасуванню, дійшов обґрунтованих висновків щодо протиправності прийнятих на підставі висновків проведеної з порушенням законних підстав перевірки та їх скасування.

Разом з тим, в даній справі суд не повинен обмежуватись лише дослідженням дотримання відповідачем процедурних питань, оскільки предметом розгляду в даній справі є встановлення правомірності прийнятого відповідачем на підставі актів про неможливість проведення фактичної перевірки від 29.06.2022 року та від 05.07.2022 року розпорядження від 18.07.2022 №155-р.

Так, пунктом 75.1 статті 75 Податкового кодексу України передбачено, що контролюючі органи мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки.

В силу підпункту 75.1.3 пункту 75.1 статті 75 Податкового кодексу України фактичною вважається перевірка, що здійснюється за місцем фактичного провадження платником податків діяльності, розташування господарських або інших об'єктів права власності такого платника. Така перевірка здійснюється контролюючим органом щодо дотримання норм законодавства з питань регулювання обігу готівки, порядку здійснення платниками податків розрахункових операцій, ведення касових операцій, наявності ліцензій, свідоцтв, у тому числі про виробництво та обіг підакцизних товарів, дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами).

Відповідно до п. 80.1 ст. 80 ПК України фактична перевірка здійснюється без попередження платника податків (особи).

Згідно з пп. 80.2.5 п. 80.2 ст. 80 ПК України фактична перевірка може проводитися на підставі рішення керівника (його заступника або уповноваженої особи) контролюючого органу, оформленого наказом, копія якого вручається платнику податків або його уповноваженому представнику, або особам, які фактично проводять розрахункові операції під розписку до початку проведення такої перевірки, та за наявності хоча б однієї з таких підстав, як зокрема, у разі наявності та/або отримання в установленому законодавством порядку інформації про порушення вимог законодавства в частині виробництва, обліку, зберігання та транспортування спирту, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та цільового використання спирту платниками податків, обладнання акцизних складів витратомірами-лічильниками та/або рівномірами-лічильниками, а також здійснення функцій, визначених законодавством у сфері виробництва і обігу спирту, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, пального.

Згідно приписів підпункту 80.2.5 пункту 80.2 статті 80 ПК України, в ньому поєднано дві окремі підстави для призначення проведення фактичної перевірки: першою підставою є наявність та/або отримання в установленому законодавством порядку інформації про порушення платником податків вимог законодавства в частині виробництва, обліку, зберігання та транспортування спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів та цільового використання спирту платниками податків, обладнання акцизних складів витратомірами-лічильниками та/або рівномірами-лічильниками; другою (самостійною, незалежною від першої) підставою є здійснення функцій, визначених законом у сфері виробництва і обігу спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів, пального.

Норма цього підпункту дозволяє проведення фактичної перевірки, у тому числі на виконання функцій контролюючого органу, визначених законодавством у сфері виробництва і обігу спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів, пального, які в силу приписів статті 16 Закону 481/95-ВР покладені на відповідача.

Аналогічна правова позиція відображена у постановах Верховного Суду Верховного Суду від 11.01.2023 у справі № 160/2357/21, від 08.12.2022 у справі №140/2889/21, від 12.08.2021 у справі №140/14625/20, від 10.04.2020 у справі №815/1978/18, від 25.01.2019 у справі №812/1112/16, від 07.11.2019 у справі №140/391/19, від 20.03.2018 у справі №820/4766/17, від 22.05.2018 у справі №810/1394/16, які в силу частини п'ятої статті 242 Кодексу адміністративного судочинства України (далі КАС України) враховуються при застосування норм права до спірних правовідносин.

Також у постанові від 05.11.2018 у справі № 803/988/17 (адміністративне провадження №К/9901/13259/18) Верховний Суд, зокрема, вказав: «… здійснення функцій, визначених законодавством у сфері виробництва і обігу спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів, пального є самостійною обставиною з якою законодавець пов'язує право контролюючого органу проводити фактичні перевірки суб'єктів господарювання за умови дотримання процедурних питань (прийняття наказу, вручення наказу, направлень, пред'явлення службових посвідчень) та не вимагає наявності та/або отримання в установленому законодавством порядку інформації про порушення вимог законодавства.

У цьому випадку достатньо факту покладення на контролюючий орган здійснення контролю за дотриманням норм законодавства у відповідній сфері правовідносин (виробництво і обіг спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів, пального).

Отримання в установленому законодавством порядку інформації про порушення вимог законодавства для призначення фактичної перевірки необхідно в частині проведення контролю за виробництвом, обліком, зберіганням та транспортуванням спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів та цільового використання спирту платниками податків.

Таким чином, колегія суддів суду касаційної інстанції погоджується з висновками суду апеляційної інстанції, що приймаючи оскаржуваний наказ податковий орган діяв відповідно до норм чинного законодавства, за наявності визначених законодавством підстав ...».

Як вбачається зі змісту наказу №84-п від 20.02.2023 року, контролюючий орган призначив перевірку на підставі підпункту 80.2.5 пункту 80.2 статті 80 Податкового кодексу України.

В свою чергу, підпунктом 80.2.5 пункту 80.2 статті 80 Податкового кодексу встановлено, що фактична перевірка може проводитися за наявності хоча б однієї з таких підстав, зокрема, у разі наявності та/або отримання в установленому законодавством порядку інформації про порушення вимог законодавства в частині виробництва, обліку, зберігання та транспортування спирту, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та рідин, що використовуються в електронних сигаретах і пального, та цільового використання спирту платниками податків, обладнання акцизних складів витратомірами-лічильниками та/або рівномірами-лічильниками, а також здійснення функцій, визначених законодавством у сфері регулювання виробництва і обігу спирту, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, пального.

Отже, перевірку за цим підпунктом може бути призначено за наявності хоча б однієї з двох перелічених підстав.

Здійснення функцій, визначених законодавством у сфері регулювання виробництва і обігу спирту, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, пального, безперечно відноситься до повноважень Головного управління ДПС у Дніпропетровській області та є однією з підстав, встановлених підпунктом 80.2.5 Податкового кодексу України, яка надає відповідачу право на призначення фактичної перевірки.

Відсутність в наказі конкретизації інформації не є підставою для висновку щодо протиправності наказу про призначення фактичної перевірки, оскільки такої підстави як здійснення функцій, визначених законодавством у сфері регулювання виробництва і обігу спирту, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, пального, є достатньо для призначення фактичної перевірки.

Враховуючи викладене, доводи представника позивача щодо протиправності оскаржуваного наказу в даному випадку є необґрунтованими.

Щодо податкового повідомлення-рішення від 08.05.2023 року №00019030902 яким до ТОВ «ВСТ-ОЙЛ» застосовано 120000,00 грн штрафних санкцій за порушення підпункту 230.1.2 пункту 230.1 статті 230 ПК України за необладнання рівнемірами-лічильниками та витратомірами-лічильниками, суд зазначає таке.

Як зазначено в акті перевірки, розпорядником акцизного складу (ТОВ «ВСТ-ОЙЛ», код ЄДРПОУ 44882553) з уніфікованим номером 1019038 (Закарпатська обл., Хустський район, село Стеблівка, Автодорога Мукачево - Івано-Франківськ - Рогатин - Львів, 80км., Автозаправочна Станція (АЗС-кіоск №100) на акцизному складі не обладнано:

- 1 (одним) рівнеміром-лічильником Veeder-Root MAG12 №0000455929 у період з 07.11.2022 по 25.12.2022 (включно);

- 2 (двома) рівнемірами-лічильниками №№0000312254, 0000319717 у період з 04.11.2022 по 25.12.2022 (включно);

- 1 (одним) витратоміром-лічильником №2011191 у період з 07.11.2022 по 21.12.2022 (включно);

- 1 (одним) витратоміром-лічильником №2011192 у період з 07.11.2022 по 16.02.2023 (включно);

- 1 (одним) витратоміром-лічильником №94040596 у період з 04.11.2022 по 21.12.2022 (включно), чим допущено порушення підпункту 230.1.2 п.230.1 ст.230 ПК України.

Відповідно пункту 230.1 статті 230 ПК України акцизні склади та акцизні склади пересувні утворюються з метою підвищення ефективності роботи із запобігання та боротьби з незаконним виробництвом і обігом спирту етилового, горілки та лікеро-горілчаних виробів, пального, посилення контролю за повнотою та своєчасністю надходження до бюджету акцизного податку.

Підпунктом 230.1.2 пункту 230.1 статті 230 ПК України акцизні склади, на території яких здійснюється виробництво, оброблення (перероблення), змішування, розлив, навантаження-розвантаження, зберігання, реалізація пального, повинні бути обладнані витратомірами-лічильниками на кожному місці відпуску пального наливом з акцизного складу, розташованому на акцизному складі, та рівнемірами-лічильниками рівня таких товарів (продукції) у резервуарі, а для скрапленого газу (пропану або суміші пропану з бутаном), інших газів, бутану, ізобутану за кодами згідно з УКТ ЗЕД 2711 12 11 00, 2711 12 19 00, 2711 12 91 00, 2711 12 93 00, 2711 12 94 00, 2711 12 97 00, 2711 13 10 00, 2711 13 30 00, 2711 13 91 00, 2711 13 97 00, 2711 14 00 00, 2711 19 00 00, 2901 10 00 10 - також можуть бути обладнані пристроями для вимірювання рівня або відсотка пального у резервуарі (далі - рівнемір-лічильник) на кожному введеному в експлуатацію стаціонарному резервуарі, розташованому на акцизному складі.

Акцизні склади, на яких здійснюється діяльність з переробки нафти, газового конденсату, природного газу та їх суміші, з очищення коксового газу, з метою вилучення цільових компонентів (сировини), що передбачає повний технологічний цикл їх переробки в готову продукцію (пальне), повинні бути обладнані лише витратомірами-лічильниками на кожному місці відпуску готової підакцизної продукції (пального) наливом з такого акцизного складу.

Акцизні склади, на яких здійснюються виключно зберігання та реалізація пального, що отримується та реалізується виключно у споживчій тарі без зміни розфасовки, а також скрапленого газу природного, бензолу, метанолу, не обладнуються витратомірами-лічильниками та рівнемірами-лічильниками.

Витратоміри-лічильники та резервуари повинні відповідати вимогам законодавства та мати позитивний результат повірки або оцінку відповідності, проведені відповідно до законодавства, а рівнеміри-лічильники повинні відповідати вимогам законодавства та мати позитивний результат повірки або оцінку відповідності, або калібрування, проведені відповідно до законодавства. У разі відсутності позитивного результату повірки або оцінки відповідності, або калібрування витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників для цілей цього Кодексу акцизні склади, на яких вони розташовані, вважаються необладнаними витратомірами-лічильниками та рівнемірами-лічильниками.

Паливороздавальні колонки та/або паливороздавальні колонки, встановлені на акцизних складах, на які є позитивні результати повірки або оцінка відповідності, проведені відповідно до законодавства, виконують функції витратомірів-лічильників.

Платники податку - розпорядники акцизних складів зобов'язані зареєструвати:

а) усі розташовані на акцизних складах резервуари, введені в експлуатацію, витратоміри-лічильники та рівнеміри-лічильники у розрізі акцизних складів - в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі;

б) усі акцизні склади - в системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового.

Один акцизний склад може бути зареєстрований виключно одним розпорядником акцизного складу. Один розпорядник акцизного складу може зареєструвати один і більше акцизних складів.

Забороняється здійснення реалізації пального без наявності зареєстрованих витратомірів-лічильників, рівнемірів-лічильників та резервуарів, без реєстрації акцизного складу.

Пунктом 12 підрозділу 5 розділу ХХ Податкового кодексу України визначено, що розпорядники акцизних складів відповідно до вимог цього Кодексу зобов'язані обладнати акцизні склади витратомірами-лічильниками та/або рівнемірами-лічильниками та зареєструвати їх в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі в такі строки: акцизний склад, де розташовано резервуари, загальна місткість яких перевищує 20000 куб. метрів, - не пізніше 1 липня 2019 року; акцизний склад, де розташовано резервуари, загальна місткість яких перевищує 1000 куб. метрів, але не перевищує 20000 куб. метрів, - не пізніше 1 жовтня 2019 року; акцизний склад, де розташовано резервуари, загальна місткість яких не перевищує 1000 куб. метрів, - не пізніше 1 січня 2020 року.

Таким чином, здійснення реалізації пального після 01.01.2020 без функціонуючих, зареєстрованих в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі, підтверджених процедурою повірки/оцінки відповідності/калібрування витратомірів-лічильників, а також без функціонуючих, зареєстрованих в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі, підтверджених процедурою повірки/оцінки відповідності/калібрування рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі є податковим правопорушенням у вигляді недотримання вимог підпункту 230.1.2 пункту 230.1 статті 230 ПК України.

Положеннями підрозділу 5 Розділу ХХ Податкового кодексу України встановлено строки для виконання обов'язку платником податку для облаштування акцизних складів витратомірами-лічильниками та/або рівнемірами-лічильниками рівня пального у резервуарі та реєстрації таких в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі, а також передбачено дату з якої до таких платників застосовуються норми пункту 128-1.1 статті 128-1 Податкового кодексу України.

При цьому слід зазначити, що відповідальності за недотримання вказаного строку, тобто з несвоєчасне обладнання акцизних складів витратомірами-лічильниками та/або рівнемірами-лічильниками та їх реєстрацію в відповідному Єдиному державному реєстрі нормами Податкового кодексу України не передбачено.

Відповідно до приписів пункту 109.1 статті 109 Податкового кодексу України податковим правопорушенням є протиправне діяння (дія чи бездіяльність) платників податків, податкових агентів. та/або їх посадових осіб, а також посадових осіб контролюючих органів, що призвели до невиконання або неналежного виконання вимог, установлених цим Кодексом та іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи

Отже, притягнення до юридичної відповідальності відповідно до пункту 1281.1 статті 1281 ПК України можливе виключно у випадку необладнання та/або відсутності реєстрації в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі рівнеміра-лічильника на введеному в експлуатацію резервуарі, розташованому на акцизному складі, та/або витратоміра-лічильника на місці відпуску пального наливом з акцизного складу, розташованого на акцизному складі, як передбачено диспозицією вказаної норми.

Порушення строків обладнання акцизних складів витратомірами-лічильниками та/або рівнемірами-лічильниками та реєстрації їх в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі (передбачених підпунктом 12 підрозділу 5 Розділу XX Податкового кодексу України), якщо на час проведення перевірки встановлено їх наявність на акцизних складах та їх реєстрація в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі, не може бути підставою для застосування до платника податків пункту 1281.1 статті 1281 ПК України.

Аналогічний правовий висновок міститься у постанові Верховного Суду від 19.01.2023 у справі № 580/9246/21.

Таким чином, оскільки на момент проведення фактичної перевірки на акцизному складі обладнано 3 рівномірами-лічильниками, які пройшли чергову повірку 26.12.2022 року, 2 витратомірами-лічильниками, які пройшли чергову повірку 22.12.2022 року, та 1 витратоміром-лічильником, який пройшов чергову повірку 17.02.2023 року, висновки відповідача щодо не обладнання ТОВ «ВСТ-ОЙЛ» акцизного складу рівномірами-лічильниками та витратомірами-лічильниками за що передбачена відповідальність відповідно до пункту 128-1.1 статті 128-1 ПК України є необґрунтованими.

За таких обставин, суд дійшов висновку, що податкове повідомлення - рішення від 08.05.2023 року №00019030902 є протиправним та підлягає скасуванню.

Щодо податкового повідомлення-рішення від 08.05.2023 року №0001890902, суд зазначає наступне.

Як встановлено судом, за наслідками проведеної перевірки встановлено, що ТОВ «ВСТ-ОЙЛ» порушено вимоги пп. 230.1.3 п 230.1 ст. 230 ПКУ, а саме: не подано 21 (двадцять одну) Довідку про зведені за добу підсумкові облікові дані щодо обсягів обігу (отримання/відпуску) та залишків пального на акцизному складі пального з уніфікованим номером 1019038 за період: 04.11.2022 по 24.11.2022 (включно).

Відповідно до п. 230.1.3 ст. 230 Податкового кодексу України розпорядники акцизних складів зобов'язані на кожному акцизному складі щоденно (крім днів, в які акцизний склад не працює) формувати дані про фактичні залишки пального на початок та кінець звітної доби та про добові фактичні обсяги отриманого та реалізованого пального (далі у цьому розділі - обсяг обігу пального) у розрізі кодів товарних підкатегорій згідно з УКТ ЗЕД у літрах, приведених до температури 15° С.

Розпорядники акцизних складів, на акцизних складах яких здійснюється діяльність з переробки нафти, газового конденсату, природного газу та їх суміші, з очищення коксового газу, з метою вилучення цільових компонентів (сировини), що передбачає повний технологічний цикл їх переробки в готову продукцію (пальне), зобов'язані на кожному акцизному складі щоденно формувати дані лише про добовий фактичний обсяг реалізованого пального у розрізі кодів товарних підкатегорій згідно з УКТ ЗЕД у літрах, приведених до температури 15° С.

Розпорядники акцизних складів, що використовують пальне виключно для потреб власного споживання чи промислової переробки і не здійснюють операцій з реалізації та зберігання пального іншим особам, зобов'язані на кожному акцизному складі формувати дані про обсяги обігу пального за звітний календарний місяць та фактичні залишки пального станом на перший та останній дні такого місяця у розрізі кодів товарних підкатегорій згідно з УКТ ЗЕД у літрах, приведених до температури 15°С.

Дані про фактичні залишки пального та про обсяг обігу пального формуються після проведення останньої операції з обігу пального у звітній добі, але не пізніше 23 години 59 хвилин цієї доби, до початку здійснення операцій з обігу пального у добу, що настає за звітною добою, та подаються до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, не пізніше 23 години 59 хвилин доби, що настає за звітною добою.

Дані про фактичні залишки пального на перший та останній дні календарного місяця та про обсяг обігу пального за звітний календарний місяць формуються розпорядниками акцизних складів, що використовують пальне виключно для потреб власного споживання чи промислової переробки і не здійснюють операцій з реалізації та зберігання пального іншим особам, після проведення останньої операції з обігу пального у звітному календарному місяці, але не пізніше 23 години 59 хвилин останнього дня звітного календарного місяця, до початку здійснення операцій з обігу пального у день, що настає за таким останнім днем звітного календарного місяця, та подаються до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, не пізніше 15 календарних днів, що настають за останнім днем звітного календарного місяця.

На кожному акцизному складі за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД формуються показники про:

обсяги залишків пального на початок та кінець звітної доби, що визначаються шляхом підсумовування обсягів залишків пального в кожному резервуарі на підставі показників рівнемірів-лічильників, встановлених на таких резервуарах, розташованих на такому акцизному складі;

добовий обсяг реалізованого пального, що визначається шляхом підсумовування обсягів реалізованого за звітну добу пального через кожне місце відпуску пального наливом з акцизного складу на підставі показників витратомірів-лічильників, встановлених на кожному місці відпуску пального наливом з акцизного складу, розташованому на такому акцизному складі;

добовий обсяг отриманого пального, що визначається шляхом віднімання від обсягу залишків пального на кінець звітної доби обсягу залишків пального на початок звітної доби та додавання добового обсягу реалізованого пального з такого акцизного складу з додаванням обсягу втраченого пального, зазначеного в акцизних накладних, зареєстрованих в Єдиному реєстрі акцизних накладних, та з відніманням додаткового обсягу пального, зазначеного в заявках на поповнення обсягу залишку пального або спирту етилового, зареєстрованих у системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового.

Дані про залишки пального та про обсяг обігу пального подаються електронними засобами зв'язку у формі електронних документів, яка затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.

Електронні документи заповнюються автоматично шляхом передачі до них даних з витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників (під час виходу з ладу, проведення повірки або калібрування рівнеміра-лічильника або витратоміра-лічильника - заповнюються відповідальною особою розпорядника акцизного складу).

В електронних документах також зазначаються відповідальною особою розпорядника акцизного складу дані про обсяги залишків пального, що знаходяться на акцизному складі в тарі, балонах, упаковці, про добовий обсяг реалізованого пального в тарі, балонах, упаковці, а також інформація про дні, в які акцизний склад не працює.

Процедуру створення та ведення Єдиного державного реєстру витратомірів-лічильників і рівнемірів - лічильників рівня пального у резервуарі (далі - Реєстр), а також порядок передачі облікових даних (обсягу обігу та залишку пального) з них електронними засобами зв'язку до контролюючих органів, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 22.11.2017 року № 891.

Згідно з пп.5, 6 п.2 Порядку № 891 реєстр - електронна база даних, яка містить податкову інформацію про розпорядників акцизних складів, наявні у них акцизні склади, розташовані на акцизних складах резервуари, витратоміри та рівнеміри, їх серійні (ідентифікаційні) номери, а також дані про фактичні залишки пального на початок та кінець звітної доби та про фактичний обсяг обігу пального у розрізі кодів товарних підкатегорій згідно з УКТЗЕД, акцизних складів та розпорядників акцизних складів; електронні засоби зв'язку - кінцеве телекомунікаційне обладнання, за допомогою якого можливо передавати на відстань певну інформацію у вигляді електричних сигналів, що посилаються через проводи, кабель, оптоволоконними лініями або взагалі без напрямних ліній.

Відповідно до п. 3 Порядку № 891 адміністратором та держателем Реєстру є контролюючий орган, який забезпечує: створення програмного продукту, що забезпечує функціонування Реєстру, приймання від розпорядників акцизних складів електронних документів для наповнення Реєстру, обробку електронних документів для наповнення Реєстру та перенесення з них даних до Реєстру, збереження даних, що містяться в Реєстрі; захист інформації, що міститься в Реєстрі, в установленому законодавством порядку.

Пунктом 4 порядку № 891 передбачено, що програмним продуктом, який забезпечує функціонування Реєстру, є набір комп'ютерних програм і пов'язаних з ними даних, що дають змогу, а саме:

- створити та вести Реєстр;

- формувати розпорядниками акцизних складів електронні документи для наповнення Реєстру, передавати їх до Реєстру телекомунікаційною мережею загального користування із застосуванням засобів криптографічного захисту інформації, що мають документ про відповідність або позитивний експертний висновок за результатами державної експертизи у сфері криптографічного захисту інформації;

- вести в Реєстрі за кожним розпорядником акцизного складу облік обсягу обігу та залишку пального за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТЗЕД у розрізі всіх наявних у розпорядника акцизного складу акцизних складів, де повинні бути встановлені (розташовані) витратоміри та рівнеміри;

- вести в Реєстрі уніфіковану нумерацію всіх резервуарів у розрізі акцизних складів, на яких вони розташовані;

- переглядати внесену до Реєстру за кожним розпорядником акцизного складу інформацію про всі наявні у нього акцизні склади, розташовані на них резервуари, витратоміри і рівнеміри та облікові дані щодо обсягу обігу та залишку пального за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТЗЕД у розрізі акцизних складів.

Відповідно до пп. 5 п. 5 Порядку № 891 електронні документи для наповнення Реєстру, які формуються розпорядниками акцизних складів та надсилаються до Реєстру за кожним місцем розташування акцизного складу, містять, зокрема, зведені за добу підсумкові облікові дані щодо:

обсягів фактичних залишків пального на початок та кінець звітної доби та добового обсягу обігу пального за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТЗЕД у літрах, приведених до температури 15 °С, у розрізі всіх наявних у розпорядника акцизного складу акцизних складів з уніфікованою нумерацією - для усіх розпорядників акцизних складів, крім зазначених в абзаці третьому цього підпункту;

добового фактичного обсягу реалізованого пального у розрізі кодів товарних підкатегорій згідно з УКТЗЕД у літрах, приведених до температури 15 °С, - для розпорядників акцизних складів, на акцизних складах яких провадиться діяльність з переробки нафти, газового конденсату, природного газу та їх суміші, з метою вилучення цільових компонентів (сировини), що передбачає повний технологічний цикл їх переробки в готову підакцизну продукцію (пальне);

Згідно з п. 6 Порядку № 891 електронні документи для наповнення Реєстру, що містять інформацію, зазначену в підпунктах 5 і 6 пункту 5 цього Порядку, формуються та надсилаються розпорядниками акцизних складів щодня (крім днів, у які акцизний склад не працює).

На кожному акцизному складі за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТЗЕД формуються показники про:

обсяги залишків пального на початок та кінець звітної доби, що визначаються шляхом підсумовування обсягів залишків пального в кожному резервуарі на підставі показань рівнемірів, установлених на таких резервуарах;

добовий обсяг реалізованого пального, що визначається шляхом підсумовування обсягів реалізованого за звітну добу пального через кожне місце відпуску пального шляхом наливу з акцизного складу на підставі показань витратомірів, установлених у кожному місці відпуску пального шляхом наливу з акцизного складу;

добовий обсяг отриманого пального, що визначається шляхом віднімання від обсягу залишків пального на кінець звітної доби обсягу залишків пального на початок звітної доби та додавання добового обсягу реалізованого пального з такого акцизного складу з додаванням обсягу втраченого пального, зазначеного в акцизних накладних, зареєстрованих в Єдиному реєстрі акцизних накладних, та з відніманням додаткового обсягу пального, зазначеного в заявках на поповнення обсягу залишку пального, зареєстрованих у системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового.

Отже, аналіз наведених вище норм свідчить про те, що розпорядник акцизного складу зобов'язаний подавати довідки про фактичні залишки пального та про обсяг обігу пального в електронному вигляді не пізніше наступного дня, який настає за звітнім днем.

Відповідно до п. 128-1.3 ст. 128-1 ПК України незабезпечення з вини розпорядника акцизного складу своєчасного подання до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, електронних документів, що містять дані про фактичні залишки пального та обсяг обігу пального або спирту етилового, - тягне за собою накладення штрафу в розмірі 1000 гривень за кожний неподаний електронний документ.

Разом з тим, аналіз вказаної правової норми свідчить, що застосування такого штрафу можливо за наявності вини розпорядника акцизного складу в несвоєчасному поданні даних про фактичні залишки пального та обсяг обігу пального.

Судом встановлено, що ТОВ «ВСТ-ОЙЛ» позивачем не надані докази складання та направлення до Єдиного державного реєстру витратомірів-лічильників і рівнемірів - лічильників рівня пального у резервуарі довідок про зведені за добу підсумкові облікові дані щодо обсягів обігу (отримання/відпуску) та залишків пального на акцизному складі пального за період з 04.11.2022 року по 24.11.2022 року.

При цьому, як стверджує відповідач та жодним чином не спростовується позивачем, згідно витягу з Єдиного державного реєстру витратомірів-лічильників та рівнемірів лічильників рівня пального у резервуарі встановлено, що ТОВ «ВСТ-ОЙЛ» подано першу Довідку про зведені за добу підсумкові облікові дані щодо обсягів обігу (отримання/відпуску) та залишків пального на акцизному складі пального з уніфікованим номером 1019038 за звітну добу 25.11.2022 (реєстраційний номер 9252503911 від 26.11.2022).

На підтвердження таких доводів відповідачем до суду надано витяг з Єдиного державного реєстру витратомірів-лічильників та рівнемірів лічильників рівня пального у резервуарі та довідку про зведені за добу підсумкові облікові дані щодо обсягів обігу (отримання/відпуску) та залишків пального на акцизному складі пального з квитанцією від 30.11.2022 року.

Відповідно до п.6 Порядку № 891 дані про фактичні залишки пального та про обсяг обігу (обсяг реалізованого та обсяг отриманого) пального, зазначені в підпункті 5 пункту 5 цього Порядку, формуються після проведення останньої операції з обігу пального за звітну добу, але не пізніше 23 години 59 хвилин такої доби, до початку проведення операцій з обігу пального за добу, що настає за звітною добою, та подаються до ДФС не пізніше 23 години 59 хвилин доби, що настає за звітною добою.

Щодо доводів позивача про те, що у запиті на надання документів до перевірки відсутня вимога про надання відповідних довідок суд зазначає, що одним із питань, що досліджені під час проведення фактичної перевірки є, зокрема, дотримання вимог нормативних документів щодо надання інформації органам ДПС про фактичні залишки та обсяги реалізації пального.

Зважаючи на те, що вказаним податковим повідомленням рішенням до позивача застосовано штраф на підставі п.128-1.3 ст.128-1 Податкового кодексу України, який передбачає відповідальність саме за незабезпечення з вини розпорядника акцизного складу своєчасного подання до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, електронних документів, що містять дані про фактичні залишки пального та обсяг обігу пального або спирту етилового, суд не приймає до уваги такі доводи.

Таким чином, суд дійшов висновку, що податкове повідомлення рішення від 08.05.2023 року №0001890902 прийняте відповідачем у межах повноважень та з дотриманням вимог чинного законодавства.

Щодо податкового повідомлення-рішення від 08.05.2023 року №00019050902, суд зазначає таке.

відповідно до п.44.1 ст.44 ПК України для цілей оподаткування платники податків зобов'язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов'язаних з визначенням об'єктів оподаткування та/або податкових зобов'язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, інформації, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством.

Платникам податків забороняється формування показників податкової звітності, митних декларацій на підставі даних, не підтверджених документами, що визначені абзацом першим цього пункту.

У випадках, передбачених статтею 216 Цивільного кодексу України, платники податків мають право вносити відповідні зміни до податкової звітності у порядку, визначеному статтею 50 цього Кодексу.

Вимоги цієї статті щодо обліку доходів, витрат та інших показників, пов'язаних з визначенням об'єктів оподаткування та/або податкових зобов'язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, застосовуються також до нерезидентів, які здійснюють господарську діяльність на території України через постійне представництво (незалежно від наявності у нерезидента зареєстрованого (акредитованого, легалізованого) відокремленого підрозділу), та до іноземних юридичних осіб, визначених у підпункті 133.1.5 пункту 133.1 статті 133 цього Кодексу.

Так, відповідачем в акті перевірки встановлено, що під час проведення фактичної перевірки письмовий запит «Про надання документів та проведення інвентаризації» №3786/6/07-16-09-02-09 від 27.03.2023 вручено під підпис начальнику АЗС №100 Оніщуку Олександру Олександровичу 28.03.2023 та що станом на дату написання акту 06.04.2023 відповіді на запит не отримано, чим порушено вимоги п.44.1 ст.44 ПКУ.

Як вбачається з запиту «Про надання документів та проведення інвентаризації» №3786/6/07-16-09-02-09 від 27.03.2023 року контролюючий орган просив надати такі документи:

- документи, що підтверджують право власності або право користування земельною ділянкою, на якій розташований об'єкт реалізації пального (Закарпатська обл., Хустський р., с Стеблівка, автодорога МукачевеІвано-Франківськ-Рогатин-Львів, 80 км.);

- документи, що підтверджують право власності або право користування об'єктом реалізації пального (Закарпатська обл., Хустський р., с. Стеблівка, автодорога Мукачеве-Івано-Франківськ-Рогатин-Львів, 80 км.);

- акт вводу в експлуатацію об'єкта або акт готовності об'єкта до експлуатації, або сертифікат про прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів, або інші документи, що підтверджують прийняття об'єктів в експлуатацію відповідно до законодавства;

- дозвіл на початок виконання робіт підвищеної небезпеки та початок експлуатації (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки);

- документи що підтверджують встановлення та введення в експлуатацію засоби вимірювальної техніки (витратоміри-лічильники, рівнеміри-лічильники, резервуари);

- свідоцтва про повірку або сертифікати відповідності на засоби вимірювальної техніки (витратоміри-лічильники, рівнеміри-лічильники, резервуари);

- документи що підтверджують право власності на / право користування засобів вимірювальної техніки (витратоміри-лічильники, рівнеміри-лічильники) та резервуари;

- записи в журналі обліку надходження нафтопродуктів на АЗС за формою N 13-НП за весь період здійснення господарської діяльності;

- дані про оприбутковані нафтопродукти змінного звіту АЗС за формою N 17-НП за весь період здійснення господарської діяльності.

Згідно з п.85.2 ст.85 ПК України платник податків зобов'язаний надати посадовим (службовим) особам контролюючих органів у повному обсязі всі документи, що належать або пов'язані з предметом перевірки. Такий обов'язок виникає у платника податків після початку перевірки.

При цьому з акту перевірки вбачається, що контролюючому органу до перевірки було надано:

- Журнал обліку надходження газу на АГЗС;

- Журнал обліку надходження нафтопродуктів на АЗС

- Свідоцтво про повірку засобів вимірювальної техніки №П2219/23 на Рівнемір Veeder-Root MAGD3, зав. №0000312271 від 16.02.2023;

- Свідоцтва про повірку засобів вимірювальної техніки від 26.12.2022: №П1159/22 на Рівнемір Veeder-Root MAGD3, зав. №0000312254; №П1157/22 на Рівнемір Veeder-Root MAG12, зав. №0000455929; 158/22 на Рівнемір Veeder-Root MAGD3, зав. №0000319717;

- Паспорт-формуляр Колонки для відпуску скрапленого газу Шельф LPG 100-2, зав. № 14070 із відмітками про проходження повірки витратоміра №2011191 22.12.2022 та витратоміра №2011192 17.02.2023;

- Формуляр Колонки паливо роздавальної Wayne Dresser, тип 478.4.2, зав. №92879 із відмітками про проходження повірки витратоміра №94040515 22.12.2022;

- Формуляр Колонки паливо роздавальної Wayne Dresser, тип 478.4.2, зав. №92877 із відмітками про проходження повірки витратоміра №94040585 22.12.2022 та витратоміра №94040596 22.12.2022.

Відповідно до п.44.6 ст.44 ПК України у разі якщо до закінчення перевірки або у терміни, визначені в пункті 86.7 статті 86 цього Кодексу платник податків не надає посадовим особам контролюючого органу, які проводять перевірку, документи (незалежно від причин такого ненадання, крім випадків виїмки документів або іншого вилучення правоохоронними органами), що підтверджують показники, відображені таким платником податків у податковій звітності, вважається, що такі документи були відсутні у такого платника податків на час складення такої звітності.

Зважаючи на те, що у акті перевірки відсутні дані щодо того, які документи не надано позивачем на вимогу контролюючого органу, враховуючи те, що Головним управлінням ДПС в Закарпатській області у акті наведено перелік документів, які надано посадовим особам відповідача під час перевірки, оскільки відповідно до п.121.1 ст.121 ПК України передбачено відповідальність за незабезпечення платником податків зберігання первинних документів, облікових та інших регістрів, бухгалтерської та статистичної звітності, інших документів з питань обчислення і сплати податків та зборів протягом установлених статтею 44 цього Кодексу строків їх зберігання та/або ненадання платником податків контролюючим органам оригіналів документів (крім документів, отриманих з Єдиного реєстру податкових накладних) чи їх копій при здійсненні податкового контролю у випадках, передбачених цим Кодексом, а не за ненадання відповіді на запит контролюючого органу, суд зазначає, що оскаржуване податкове повідомлення-рішення від 08.05.2023 року №0001890902 не є обґрунтованим та підлягає скасуванню.

Відповідно до ч.3 ст.2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку. Матеріали справи свідчать, що відповідні положення податкового законодавства відповідачем при прийнятті оскаржуваних рішень дотримані не були, оскільки рішення відповідачем прийнято передчасно, що в свою чергу зумовило необхідність звернення позивача за захистом свого порушеного права до суду.

Згідно з ч.1 ст.77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Таким чином, особливістю адміністративного судочинства є те, що обов'язок доказування в спорі покладається на відповідача орган публічної влади, який повинен надати суду всі матеріали, які свідчать про його правомірні дії.

Відповідно до ст.90 КАС України, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.

Оцінивши кожен доказ, який є у справі щодо його належності, допустимості, достовірності та їх достатності і взаємного зв'язку у сукупності, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, та враховуючи всі наведені обставини, суд вважає позов таким, що підлягає задоволенню.

Решта доводів та заперечень учасників справи висновків суду по суті позовних вимог не спростовують. Слід зазначити, що згідно практики Європейського суду з прав людини та зокрема, рішення у справі “Серявін та інші проти України” від 10 лютого 2010 року, заява 4909/04, відповідно до п.58 якого суд повторює, що згідно з його усталеною практикою, яка відображає принцип, пов'язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються. Хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов'язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент. Міра, до якої суд має виконати обов'язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення (рішення у справі “Руїс Торіха проти Іспанії” від 9 грудня 1994 року, серія A, N 303-A, п.29).

Відповідно до ч. 1 ст. 143 Кодексу адміністративного судочинства України суд вирішує питання щодо судових витрат у рішенні, постанові або ухвалі.

Відповідно до частини першої статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Згідно з ч.ч. 3, 4 ст. 139 КАС України при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог. При цьому суд не включає до складу судових витрат, які підлягають розподілу між сторонами, витрати суб'єкта владних повноважень на правничу допомогу адвоката та сплату судового збору. При частковому задоволенні позову, у випадку покладення судових витрат на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог, суд може зобов'язати сторону, на яку покладено більшу суму судових витрат, сплатити різницю іншій стороні. У такому випадку сторони звільняються від обов'язку сплачувати одна одній іншу частину судових витрат.

Позивачем за подання даного адміністративного позову сплачений судовий збір в розмірі 2684,00 грн, що підтверджується платіжною інструкцією №000202512 від 29.08.2023 року.

Враховуючи, що адміністративний позов підлягає задоволенню частково, з Головного управління ДПС у Закарпатській області на користь ТОВ «ВСТ-ОЙЛ» слід стягнути 2287,13 грн.

Керуючись ст.ст. 2, 3, 5, 6, 8, 9, 14, 22, 139, 241, 242-246, 250, 255, 295, КАС України, суд

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов товариства з обмеженою відповідальністю «ВСТ-ОЙЛ» до Головного управління Державної податкової служби України у Закарпатській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень - задовольнити частково.

Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДПС у Закарпатській області №00019030902 від 08.05.2023.

Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДПС у Закарпатській області №0001890902 від 08.05.2023.

У задоволенні іншої частини позовних вимог - відмовити.

Стягнути з Головного управління ДПС в Закарпатській області за рахунок його бюджетних асигнувань на користь товариства з обмеженою відповідальністю «ВСТ-ОЙЛ» судові витрати зі сплати судового збору в розмірі 2287,13 грн (дві тисячі двісті вісімдесят сім гривень 13 коп.).

Рішення суду набирає законної сили в порядку, визначеному ст.255 КАС України.

Відповідно до ст. 295 КАС України, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частину рішення суду, або розгляд справи проводився в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Позивач: товариство з обмеженою відповідальністю «ВСТ-ОЙЛ» (код ЄДРПОУ 44882553, адреса: вул. Вернидуба, буд. 9-В, с. Усатове, Одеський район, Одеська область, 67663).

Відповідач: Головне управління ДПС у Закарпатській області (код ЄДРПОУ ВП 44106694, адреса: вул. Волошина, 52, м. Ужгород, 88000).

Суддя П.П.Марин