Ухвала від 23.01.2024 по справі 400/12443/23

МИКОЛАЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

м. Миколаїв

23 січня 2024 р.справа № 400/12443/23

Миколаївський окружний адміністративний суд, у складі судді Мороза А.О., в загальному позовному провадженні, в письмовому провадженні, розглянув адміністративну справу

за позовомОСОБА_1 , АДРЕСА_1 ,

до відповідачаТериторіального управління Державної судової адміністрації України в Миколаївській області, вул. Фалєєвська, 14, м. Миколаїв, 54001,

треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмету спору на стороні відповідачатретя особа 1: Державна казначейська служба України, вул. Бастіонна, 6, м. Київ, 01601, третя особа 2: Державна судова адміністрація України, вул. Липська, 18/5, м. Київ, 01021,

провизнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулась з позовом до ТУ ДСА України в Миколаївській області, треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмету спору на стороні відповідача Державна казначейська служба України та Державна судова адміністрація України, в якому просить суд:

1) визнати протиправними дії ТУ ДСА України в Миколаївській області щодо нарахування та виплати ОСОБА_1 суддівської винагороди за період з 1 січня 2021 р. до 31 серпня 2023 р., обчисленої виходячи з прожиткового мінімуму для працездатних осіб, який застосовується для визначення базового розміру посадового окладу судді в розмірі 2 102 грн.;

2) зобов'язати ТУ ДСА України в Миколаївській області провести нарахування суддівської винагороди ОСОБА_1 на підставі ст. 135 ч. 2, 3 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" виходячи з базового розміру посадового окладу суддів 30 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, розмір якого встановлено на 1 січня 2021 р., а саме в сумі 2 270 грн., щомісячних доплат за вислугу років в розмірі 40% від посадового окладу, з утриманням з цих сум передбачених законом податків та обов'язкових платежів при їх виплаті за період з 1 січня до 27 вересня 2021 р.;

3) зобов'язати ТУ ДСА України в Миколаївській області провести нарахування суддівської винагороди ОСОБА_1 на підставі ст. 135 ч. 2, 3 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" виходячи з базового розміру посадового окладу суддів 30 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, розмір якого встановлено на 1 січня 2021 р., а саме в сумі 2 270 грн., щомісячних доплат за вислугу років в розмірі 50% від посадового окладу, з утриманням з цих сум передбачених законом податків та обов'язкових платежів при їх виплаті за період з 28 вересня до 31 грудня 2021 р.;

4) зобов'язати ТУ ДСА України в Миколаївській області провести нарахування суддівської винагороди ОСОБА_1 на підставі ст. 135 ч. 2, 3 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" виходячи з базового розміру посадового окладу суддів 30 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, розмір якого встановлено на 1 січня 2022 р., а саме в сумі 2 481 грн., щомісячних доплат за вислугу років в розмірі 50% від посадового окладу, з утриманням з цих сум передбачених законом податків та обов'язкових платежів при їх виплаті за період з 1 січня до 31 грудня 2022 р.;

5) зобов'язати ТУ ДСА України в Миколаївській області провести нарахування суддівської винагороди ОСОБА_1 на підставі ст. 135 ч. 2, 3 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" виходячи з базового розміру посадового окладу суддів 30 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, розмір якого встановлено на 1 січня 2023 р., а саме в сумі 2 684 грн., щомісячних доплат за вислугу років в розмірі 50% від посадового окладу, з утриманням з цих сум передбачених законом податків та обов'язкових платежів при їх виплаті за період з 1 січня до 31 серпня 2023 р.

Ухвалою від 13 жовтня 2023 р. судом відкрито провадження в даній справі за правилами загального позовного провадження.

Ухвалою від 16 листопада 2023 р. суд закрив підготовче провадження та призначив справу до судового розгляду по суті.

23 листопада 2023 р. від Державної судової адміністрації України надійшли пояснення, в яких одночасно міститься клопотання про залучення до участі у справі в якості третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача Міністерство фінансів України та Кабінет Міністрів України.

Клопотання обґрунтовано тим, що виділення з державного бюджету коштів, є компетенцією Міністерства фінансів України та Кабінету Міністрів України.

Вирішуючи клопотання, суд враховує наступне.

Відповідно до ст. 49 ч. 2 КАС України, треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права, свободи, інтереси або обов'язки. Вони можуть бути залучені до участі у справі також за клопотанням учасників справи. Якщо адміністративний суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до судового розгляду встановить, що судове рішення може вплинути на права та обов'язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі в справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору. Вступ третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, не має наслідком розгляд адміністративної справи спочатку.

Як слідує з наведеної норми, участь в розгляді справи третіх осіб обумовлена тим, що рішення суду може безпосередньо вплинути на їх права та/або обов'язки.

Суд наголошує, що такий вплив повинен носити безпосередній характер, через встановлення судом для третьої особи або нових обов'язків або нових прав.

В даній справі Державна судова адміністрація України обґрунтовує клопотання про залучення до участі у справі Міністерства фінансів України та Кабінету Міністрів України їх участю в бюджетному процесі, тобто вказується на можливу участь у виконанні рішення, але виконання бюджетних функцій цими суб'єктами є частиною їх законних повноважень, реалізація яких здійснюється в силу закону і не потребує їх залучення до участі в цій справі.

За таких обставини відсутні підстави для задоволення клопотання Державної судової адміністрації України.

Керуючись ст. ст. 49, 248, 257 КАС України, суд, -

УХВАЛИВ:

1. У задоволенні клопотання Державної судової адміністрації України про залучення Міністерства фінансів України та Кабінету Міністрів України в якості третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача, відмовити.

2. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею в порядку ст. 256 КАС України.

3. Оскарження ухвали окремо від рішення суду не допускається. Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.

Суддя А. О. Мороз