Рішення від 23.01.2024 по справі 340/8496/23

КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 січня 2024 року м. Кропивницький Справа № 340/8496/23

Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі судді Хилько Л.І., розглянув в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (позивач) до Відділу державного нагляду (контролю) у Кіровоградській області Державної служби України з безпеки на транспорті (також - відповідач) про визнання протиправною та скасування постанови,

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до Кіровоградського окружного адміністративного суду з цим позовом, в якому просить суд визнати протиправною та скасувати постанову № ПШ 014908 від 26.09.2023 про застосування адміністративно-господарського штрафу в сумі 17000 грн..

В обґрунтування позовних вимог зазначив, що під час винесення спірної постанови відповідачем було порушено процесуальні права позивача, що полягає у його неповідомленні про дату, час і місце розгляду справи. Внаслідок такого порушення процесуальних прав позивач був позбавлений права, передбаченого п.26 Порядку № 1567, бути присутнім при розгляді справи і захищати свої права. Також, відповідач використав недостовірні відомості про вагові параметри транспортного засобу при здійсненні вагового контролю 29.08.2023, що стали підставою для визначення позивача відповідальною особою у порушенні правил перевезення вантажів та винесення спірної постанови. Недостовірність даних зважування обґрунтовується тим, що визначення вагових параметрів транспортного засобу з вантажем було проведено за допомогою засобів вимірювальної вагової техніки, функціональні характеристики якої не дозволяють проводити зважування транспортного засобу у русі, та яка (вимірювальна вагова техніка) не пройшла метрологічну повірку за належним ДСТУ. Крім того, в ході проведення 29.08.2023 габаритно - вагового контролю посадовими особами відповідача було грубо порушено статтю 16 Порядку №1567, оскільки ваговий контроль було проведено однією особою, в той час як ч.2 ст.16 цього Порядку зазначено, що габаритно-ваговий контроль проводиться двома особами.

Представник відповідача у відзиві позовні вимоги не визнав та просив відмовити в їх задоволенні, оскільки за результатами проведення габаритно-вагового контролю транспортного засобу, реєстраційний номер НОМЕР_1 (талон зважування №), встановлено перевищення вагових параметрів на одиночну вісь, а саме фактична вага на вісь становила 12,71 тон, при нормативно допустимій на одиночну вісь 11,5 тон. Зважування транспортного засобу проводилось належною вимірювальною технікою, яка перебувала в робочому стані та була визнана придатною до застосування, що в свою чергу підтверджується свідоцтвом про повірку робочого засобу і підстав для сумніву у достовірності результатів зважування не вбачається. Правом повторного зважування водій не скористався. Про дату, час і місце розгляду справи позивача було повідомлено належним чином (а.с.54-56).

Позивач у відповіді на відзив (а.с.76-80), додаткових поясненнях (а.с.86-88, 98-100) не погодився з позицією відповідача, позовні вимоги підтримав та просив їх задовольнити в повному обсязі.

Дослідивши наявні в справі матеріали, судом встановлено наступне.

29.08.2023 посадовими особами Укртрансбезпеки на а/д Н-14 "Олександрівка - Кропивницький - Миколаїв" (75 + 812 км) проводилась рейдова перевірка транспортних засобів, в ході проведення якої був зупинений транспортний засіб марки MAN, р/н НОМЕР_1 , причіп WILCOX, р/н НОМЕР_2 , які належать позивачеві (а.с.25-28) та використовувались останнім 29.08.2023 як автомобільним перевізником (а.с.24).

За результатами проведення габаритно-вагового контролю (талон зважування №1) транспортного засобу встановлено перевищення вагових параметрів на одиночну вісь, а саме фактична вага на одиночну вісь становила 12,71 тон, при нормативно допустимій 11,5 тон.

За цим фактом 29.08.2023 складено Акт проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом; Довідку про результати здійснення габаритно-вагового контролю; Акт про перевищення транспортним засобом нормативних вагових параметрів; та довідку про результати здійснення контролю (а.с.58-60).

Вказані матеріали перевірки стали підставою для винесення відповідачем постанови від 26.09.2023 №ПШ014908 про застосування до позивача, на підставі абзацу 15 частини 1 статті 60 Закону України "Про автомобільний транспорт", адміністративно-господарського штрафу в сумі 17000 грн. (а.с.57).

Не погоджуючись з прийнятою постановою, позивач звернувся до суду з даним позовом.

Вирішуючи спір по суті заявлених вимог, суд зазначає наступне.

Відповідно до пунктів 1, 8 Положення про Державну службу України з безпеки на транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.02.2015 № 103 Державна служба України з безпеки на транспорті (Укртрансбезпека) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра інфраструктури і який реалізує державну політику з питань безпеки на наземному транспорті.

Укртрансбезпека здійснює свої повноваження безпосередньо, через утворені в установленому порядку територіальні органи.

Відповідно до пп. 15, 27 п. 5 Положення про Державну службу України з безпеки на транспорті, Укртрансбезпека відповідно до покладених на неї завдань: здійснює габаритно-ваговий контроль транспортних засобів на автомобільних дорогах загального користування; здійснює нарахування, вживає заходів щодо стягнення плати за проїзд автомобільними дорогами транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні, під час здійснення габаритно-вагового контролю.

У зв'язку з реорганізацією в структурі територіальних органів Державної служби з безпеки на транспорті, проведеної на виконання розпорядження Кабінету Міністрів України №1579-р від 02.12.2021 року "Про оптимізацію діяльності територіальних органів Державної служби з безпеки на транспорті", було утворено територіальні органи Державної служби з безпеки на транспорті як структурні підрозділи апарату Служби, зокрема відділ державного нагляду (контролю) у Кіровоградській області шляхом поділу Центрального міжрегіонального управління Укртрансбезпеки.

Пунктом 3 розпорядження Кабінету Міністрів України №1579-р від 02.12.2021 "Про оптимізацію діяльності територіальних органів Державної служби з безпеки на транспорті" також установлено, що міжрегіональні територіальні органи Державної служби з безпеки на транспорті, які реорганізуються, продовжують здійснювати свої повноваження до передачі таких повноважень територіальним органам, що утворюються.

Наказом голови Державної служби України з безпеки на транспорті №1046 від 30 грудня 2021 року з 31 грудня 2021 року введено в дію нову структуру Укртрансбезпеки та штатний розпис з урахуванням новоутворених територіальних органів.

Таким чином, відповідач є належним суб'єктом щодо притягнення автомобільних перевізників до відповідальності за порушення ними законодавства про автомобільний транспорт та застосовуються до них адміністративно-господарських штрафів.

Засади організації та діяльності автомобільного транспорту визначає Закон України від 05.04.2001 № 2344-III "Про автомобільний транспорт" (далі по тексту - Закон №2344-ІІІ), який регулює відносини між автомобільними перевізниками, замовниками транспортних послуг, органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування, пасажирами, власниками транспортних засобів, а також їх відносини з юридичними та фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності, які забезпечують діяльність автомобільного транспорту та безпеку перевезень.

Згідно абз.15 ч. 1 ст. 60 Закону №2344-ІІІ за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються адміністративно-господарські штрафи за перевищення встановлених законодавством габаритно-вагових норм понад 10 відсотків, але не більше 20 відсотків при перевезенні неподільного вантажу без відповідного дозволу або подільного вантажу - штраф у розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Відповідно до статей 4 і 29 Закону України "Про дорожній рух", статті 33 Закону України "Про автомобільні дороги" постановою Кабінету Міністрів України від 27.06.2007 № 879 затверджено Порядок здійснення габаритно-вагового контролю та справляння плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові та/або габаритні параметри яких перевищують нормативні.

Відповідно до підпункту 2 пункту 2 Порядку № 879, вимірювання (зважування) - процес визначення за допомогою вимірювального (зважувального) обладнання габаритно-вагових параметрів фактичної маси та навантаження на вісь (осі) транспортного засобу.

Згідно пункту 21 Порядку № 879, у разі виявлення факту перевищення вагових та/або габаритних параметрів транспортного засобу під час руху без дозволу на рух або у разі здійснення руху з порушенням умов, визначених у дозволі на рух, подальший рух такого транспортного засобу забороняється до усунення порушення шляхом отримання дозволу на рух за пройдену частину маршруту або повного (часткового) перевантаження вантажу, що перевозиться в інший транспортний засіб, з подальшим підтвердженням дотримання вагових та/або габаритних параметрів, установлених законодавством, або отримання дозволу на рух на весь маршрут.

Відповідно до пункту 22 Правил дорожнього руху, затверджених постановою Кабінету Міністрів України № 1306 від 10.10.2001 року (в редакції, чинній на день виникнення спірних правовідносин), маса вантажу, що перевозиться, і розподіл навантаження на осі не повинні перевищувати величин, визначених технічною характеристикою даного транспортного засобу.

Пунктом 22.5 Правил дорожнього руху передбачено, що рух транспортних засобів та їх составів допускається у разі, коли їх параметри не перевищують:

а) зовнішніх габаритів…;

б) фактичної маси….;

в) навантаження на вісь:

Кількість осейМаксимальне значення для автомобільних доріг

державного значення, тоннмісцевого значення, тонн

На одинарну вісь11,57

На здвоєні осі, якщо відстань між осями:

менш як 1 метр11,57

від 1 до 1,3 метра1610

від 1,3 до 1,8 метра при неспарених колесах1810,5

від 1,3 до 1,8 метра при спарених колесах, за умови, що навантаження на кожну вісь не перевищує 9,5 тонни1911,5

від 1,3 до 1,8 метра чотирьохвісних автомобілів, ведучі вісі яких оснащені спареними колесами, за умови, що навантаження на кожну ведучу вісь не перевищує 11,5 тонни2311,5

від 1,8 до 2,5 метра для причепів та напівпричепів 2011,5

На строєні осі, в тому числі транспортних засобів спеціалізованого призначення (контейнеровозів), що здійснюють перевезення одного або більше контейнерів, якщо відстань між осями:

1,3 метра або менше 2113

понад 1,3 до 1,4 метра2414.

Рух транспортних засобів та їх составів у разі, коли хоча б один з їх габаритних та/або вагових параметрів перевищує нормативи, визначені цим пунктом, здійснюється відповідно до Правил проїзду великогабаритних та великовагових транспортних засобів автомобільними дорогами, вулицями та залізничними переїздами, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 18 січня 2001 р. № 30 "Про проїзд великогабаритних та великовагових транспортних засобів автомобільними дорогами, вулицями та залізничними переїздами" (Офіційний вісник України, 2001 р., № 3, ст. 75).

Так, з метою забезпечення безпеки руху великовагових та великогабаритних транспортних засобів постановою Кабінету Міністрів України від 18 січня 2001 року №30 було затверджено Правила проїзду великогабаритних та великовагових транспортних засобів автомобільними дорогами, вулицями та залізничними переїздами (далі - Правила № 30).

Згідно з п. 3 Правил №30 транспортний засіб чи автопоїзд з вантажем або без вантажу вважається великоваговим, якщо максимальна маса або осьова маса перевищує хоча б один з параметрів, зазначених у пункті 22.5 Правил дорожнього руху.

П. 4 цих Правил №30 визначено, що рух великовагових та великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами, вулицями та залізничними переїздами здійснюється на підставі дозволу на участь у дорожньому русі транспортних засобів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні (далі - дозвіл), виданим перевізникові уповноваженим підрозділом Національної поліції, або документа про внесення плати за проїзд таких транспортних засобів.

Допускається перевищення вагових параметрів порівняно з визначеними у пункті 22.5 Правил дорожнього руху на 2 відсотки (величина похибки) без оформлення відповідного дозволу та внесення плати за проїзд.

Отже, з наведеного слідує, що перевищення вагових параметрів транспортного засобу порівняно з визначеними у пункті 22.5 Правил дорожнього руху дозволяється не більше ніж на 2%.

Згідно зі ст. 6 Закону України "Про автомобільний транспорт" державному контролю підлягають усі транспортні засоби українських та іноземних перевізників, які здійснюють автомобільні перевезення пасажирів і вантажів на території України, у тому числі - габаритно-ваговий контроль транспортних засобів.

Державний контроль на автомобільному транспорті здійснюється посадовими особами органу державного контролю в тому числі, шляхом проведення рейдових перевірок.

Відповідно до ст. 6 Закону України "Про автомобільний транспорт" постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 № 1567 затверджено Порядок здійснення державного контролю на автомобільному транспорті (далі - Порядок №1567).

Згідно п.14 Порядку № 1567 рейдовою перевіркою (перевіркою на дорозі) є перевірка транспортних засобів автомобільних перевізників на всіх видах автомобільних доріг на маршруті руху в будь-який час з урахуванням інфраструктури (автовокзали, автостанції, автобусні зупинки, місця посадки та висадки пасажирів, стоянки таксі і транспортних засобів, місця навантаження та розвантаження вантажних автомобілів, зони габаритно-вагового контролю, інші об'єкти, що використовуються автомобільними перевізниками для забезпечення діяльності автомобільного транспорту) щодо додержання автомобільними перевізниками вимог законодавства про автомобільний транспорт.

Пунктом 16 Порядку № 1567 визначено, що рейдова перевірка (перевірка на дорозі) може проводитися однією посадовою особою Укртрансбезпеки.

Габаритно-ваговий контроль проводиться двома посадовими особами Укртрансбезпеки або однією посадовою особою Укртрансбезпеки у разі залучення посадових осіб відповідного підрозділу Національної поліції, Агентства відновлення, власника (балансоутримувача) пункту габаритно-вагового контролю.

Відповідно до п. 20 Порядку № 1567, виявлені під час рейдової перевірки (перевірки на дорозі) порушення вимог законодавства та норм і стандартів щодо організації перевезень автомобільним транспортом зазначаються в акті з посиланням на порушену норму.

Згідно з п. 21 Порядку № 1567, у разі виявлення в ході рейдової перевірки (перевірки на дорозі) транспортного засобу порушення законодавства про автомобільний транспорт посадовою особою (особами), що провела перевірку, складається акт за формою згідно з додатком 3.

Про результати перевірки транспортного засобу (відсутність порушення або зазначення номера складеного акта) посадова особа робить запис у дорожньому листі (за наявності такого) із зазначенням дати, часу, місця перевірки, свого прізвища, місця роботи і посади, номера службового посвідчення та ставить свій підпис, а у разі проведення перевірки виконання Європейської угоди ставить відповідний відбиток печатки на реєстраційному листку режиму праці та відпочинку водіїв (у разі наявності).

Відповідно до пп.25-27 Порядку № 1567 справа про порушення розглядається в територіальному органі Укртрансбезпеки за місцезнаходженням автомобільного перевізника або за місцем виявлення порушення (за письмовою заявою уповноваженої особи автомобільного перевізника) не пізніше ніж протягом двох місяців з дня його виявлення.

Справа про порушення розглядається у присутності уповноваженої особи автомобільного перевізника.

Про час і місце розгляду справи про порушення уповноважена особа автомобільного перевізника повідомляється під розписку чи рекомендованим листом із повідомленням або надсиланням на офіційну електронну адресу (за наявності).

У разі неявки уповноваженої особи автомобільного перевізника справа про порушення розглядається без її участі.

За наявності підстав керівник територіального органу Укртрансбезпеки або його заступник виносить постанову про застосування адміністративно-господарських штрафів, яка оформляється згідно з додатком 5.

З матеріалів справи судом встановлено, що підставою для прийняття постанови про застосування до позивача адміністративно-господарського штрафу слугував факт порушення ним законодавства про автомобільний транспорт, а саме перевищення вагових параметрів на одиночну вісь, а саме фактична вага на одиночну вісь становила 12,71 тон, при нормативно допустимій 11,5 тон.

Щодо посилань позивача на недотримання відповідачем порядку повідомлення про розгляд справи про порушення вимог законодавства про автомобільний транспорт, то суд зазначає наступне.

Суд встановив, що позивач як фізична особа-підприємець зареєстрований за наступною адресою: АДРЕСА_1 .

Повідомлення про розгляд справи № 68544/30/24-23 від 07.09.2023, яким позивач був запрошений прибути на розгляд справи на 26.09.2023, було направлено рекомендованим листом (поштовий трек код 2500908371275) також на вищевказану адресу та яке згідно рекомендованого повідомлення про вручення поштового відправлення отримане позивачем 15.09.2023 (а.с.64, 96).

Згідно виписки із офіційного сайту "Укрпошта" вбачається, що поштове відправлення (поштовий трек код 2500908371275) було прийнято на поштовому відділені 12.09.2023; 15.09.2023 прямує до точки видачі/доставки (28214 Термінал Україна); 15.09.2023 відправлення вручено особисто (25444, м.Долинська, Україна).

Позивач зазначив, що не має ніякого відношення до поштового відділення 25444 у м. Долинській і взагалі не має жодного уявлення хто особисто отримав дане поштове відправлення.

Ухвалою суду від 11.12.2023 витребувано у Кіровоградської дирекції АТ "Укрпошта" (вул. Гоголя, 72, м. Кропивницький, 25006) письмову інформацію щодо поштового відправлення (поштовий трек код 2500908371275), а саме щодо поштової адреси його направлення та вручення (а.с.89).

05.01.2024 на адресу суду засобами поштового зв'язку надійшов лист від 26.12.2023 №100.012.001.-23646-23, в якому посадовою особою АТ "Укрпошта" повідомлено, що за повідомленням відповідних структурних підрозділів Укрпошти, рекомендований лист №2500908371275 від 12.09.2023 прийнятий до пересилання у відділенні поштового зв'язку №25009 м. Кропивницький на адресу ОСОБА_1 ( АДРЕСА_2 ) надійшов 15.09.2023 за адресою обслуговування до пересувного відділення поштового зв'язку (ПВПЗ) №44 та того ж дня вручений адресату під підпис. Додатково зазначено, що в автоматизованій системі відстеження Укрпошти подія вручення листа створена на робочому місці ПВПЗ №44 з технологічним індексом 25444 (м. Долинська), яке обслуговує с. Тарасівка (а.с.114-115).

Отже, відповідачем вживались відповідні заходи щодо повідомлення позивача про розгляд справи про порушення автотранспортного законодавства. Надсилання повідомлення про розгляд справи про порушення автотранспортного законодавства рекомендованою кореспонденцією є належним виконанням відповідачем своїх обов'язків згідно Порядку №1567. Більше того, на день винесення спірної постанови у відповідача був наявний доказ повідомлення позивача про дату, час і місце розгляду справи. Водночас, відносини між оператором відповідного поштового зв'язку, який має доставити такий лист та адресатом (позивачем), перебувають поза контролем відправника (відповідача).

Стосовно доводів щодо визначення вагових параметрів транспортного засобу з вантажем за допомогою засобів вимірювальної вагової техніки, функціональні характеристики якої не дозволяють проводити зважування транспортного засобу у русі, та яка (вимірювальна вагова техніка) не пройшла метрологічну повірку за належним ДСТУ, слід зазначити таке.

Судом встановлено, що габаритно-ваговий контроль транспортного засобу позивача проводився пересувними автомобільними вагами для зважування у русі - 20 ВА-Д-2-1 WWS-0.9, зав.№2129.

Обґрунтовуючи позовні вимоги в цій частині позивач зазначив, що відповідачем було використано недостовірні відомості про вагові параметри ТЗ при здійсненні вагового контролю 29.08.2023, що стали підставою для винесення спірної постанови. До вказаний висновків позивач дійшов ознайомившись зі свідоцтвом про повірку законодавчо регульованого засобу вимірювальної техніки №2359 від 22.08.2023, виданого ТОВ "Повірочна Лабораторія", яке було пред'явлено на вимогу водія (позивача) посадовими особами Укртрансбезпеки, які проводили габаритно-ваговий контроль і яке водій (позивач) зафіксував на свій особистий телефон (копію долучено до матеріалів позовної заяви при зверненні до суду з даним позовом). Як вбачається зі змісту свідоцтва, засіб вимірювальної техніки ваги автомобільні 20 ВА-Д зав.№2129, виробник компанія "Ваговимірювальні системи", відповідає вимогам ДСТУ EN 45501 Метрологічні аспекти неавтоматичних зважувальних приладів (EN 45501, ITD) (а.с.23).

Заперечуючи проти доводів позивача в цій частині, представник відповідача у поданому до суду відзиві посилався на те, що зважування ТЗ позивача проводилось належною вимірювальною технікою, яка перебувала у робочому стані та визнана придатною до застосування, що підтверджується долученою до відзиву копією свідоцтва про повірку законодавчо регульованого засобу вимірювальної техніки №2359/1 від 22.08.2023, виданого ТОВ "Повірочна Лабораторія", згідно змісту якого засіб вимірювальної техніки ваги автомобільні 20-ВА-Д зав.№2129, виробник компанія "Ваговимірювальні системи", також відповідає вимогам ДСТУ OIML R 134-1:2010 (а.с.68).

Ухвалою суду від 11.12.2023 витребувано у товариства з обмеженою відповідальністю "Повірочна Лабораторія" (49083, м. Дніпро, просп. Слобожанський, буд. 29) письмову інформацію чи видавались та кому свідоцтво про повірку законодавчо регульованого засобу вимірювальної техніки №2359 (№2359/1) від 22.08.2023 (а.с.89).

02.01.2024 на адресу суду засобами поштового зв'язку надійшов лист ТОВ "Повірочна Лабораторія" вих.№039 від 26.12.2023, в якому повідомлено, що свідоцтво про повірку законодавчо регульованого засобу вимірювальної техніки №№2359 та 2359/1 від 22.08.2023 видано ТОВ "Компанія Ваговимірювальні системи" після проведення робіт з повірки згідно з Договором субпідряду №02/03/23 від 01.03.2023 року (а.с.109-111).

Згідно свідоцтва про повірку законодавчо регульованого засобу вимірювальної техніки №2359/1 від 22.08.2023, яке чинне до 22.08.2024, ваги автомобільні 20 ВА-Д, зав.№2129, відповідають вимогам ДСТУ OIML R 134-1:2010 "Прилади автоматичні для зважування дорожніх транспортних засобів у русі та вимірювання навантаження на вісь. Загальні технічні вимоги та методи випробування (а.с.68-71, 110).

Таким чином, засіб зважувальної техніки (ваги автомобільні для зважування у русі 20 ВА-Д-2-1 WWS-0.9, зав.№2129), за допомогою якого здійснювалося зважування транспортного засобу позивача, дозволяє проводити зважування транспортного засобу у русі, є сертифікованим, має свідоцтво про повірку законодавчо регульованого засобу вимірювальної техніки та є технічно справним (доказів протилежного не надано).

Посилання позивача на те, що габаритно-ваговий контроль проведений одноособово працівником Укртрансбезпеки, що є порушенням п. 16 Порядку №1567, суд вважає безпідставними та такими, що не спростовують виявленого порушення.

Як зазначалось, пунктом 16 Порядку № 1567 визначено, що рейдова перевірка (перевірка на дорозі) може проводитися однією посадовою особою Укртрансбезпеки.

Габаритно-ваговий контроль проводиться двома посадовими особами Укртрансбезпеки або однією посадовою особою Укртрансбезпеки у разі залучення посадових осіб відповідного підрозділу Національної поліції, Агентства відновлення, власника (балансоутримувача) пункту габаритно-вагового контролю.

Так, довідка про результати здійснення габаритно-вагового контролю від 29.08.2023 №0055360 була складена та підписана посадовою особою Укртрансбезпеки, що проводила габаритно-ваговий контроль - старшим державним інспектором Хитровським Д.В., тобто належним суб'єктом її оформлення.

Крім того, на підтвердження факту проведення 29.08.2023 рейдової перевірки посадовими особами Укртрансбезпеки спільно з працівниками Національної поліції відповідач надав до суду графік щоденної (цілодобової) роботи пересувного пункту габаритно-вагового контролю в Кіровоградській області на серпень 2023, погоджений начальником Головного управління Національної поліції в Кіровоградській області, начальником Відділу державного нагляду (контролю) у Кіровоградській області та затверджений першим заступником начальника Кіровоградської обласної військової адміністрації (а.с.67), де зазначено спільну роботу, зокрема 29.08.2023 з 00:00 до 24:00 год. (з урахуванням вимог трудового законодавства) на ділянці дороги Н-14 Олександрівка-Кропивницький-Миколаїв, 75 + 812.

Відсутність у довідці від 29.08.2023 №0055360 інформації щодо працівників органів Національної поліції жодним чином не вказує, що такі особи не були залучені до проведення відповідної процедури.

Підсумовуючи вищевказане, позовні вимоги задоволенню не підлягають.

Керуючись ст.ст.6, 9, 11, 14, 72, 73, 77, 90, 139, 241, 250 КАС України, суд,

ВИРІШИВ:

В задоволенні адміністративного позову - відмовити.

Рішення суду набирає законної сили в порядку, встановленому ст.255 КАС України, та може бути оскаржено в апеляційному порядку протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення до Третього апеляційного адміністративного суду за правилами, встановленими ст.ст. 293, 295-297 КАС України.

Суддя Кіровоградського

окружного адміністративного суду Л.І. ХИЛЬКО