Ухвала від 22.01.2024 по справі 200/16/24

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

22 січня 2024 року Справа №200/16/24

Суддя Донецького окружного адміністративного суду Стойка В.В., ознайомившись з матеріалами позовної заяви ОСОБА_1 до Головного управління пенсійного фонду України в Донецькій області про визнання дій протиправними, зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з позовом до Головного управління пенсійного фонду України в Донецькій області про визнання дій протиправними, зобов'язання вчинити певні дії.

Позов подано адвокатом Єрьоміною В.А.

Позов обґрунтований тим, що з 01.07.2021 року відповідачем було припинено виплату суми в розмірі 2000, 00грн., яка передбачена Постановою “Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб” №713 від 14 липня 2021 року та яка входила до загальної суми пенсії позивача, призначеної на підставі Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”. Щодо строку звернення до суду зазначено, що про порушення своїх прав позивач дізнався з листа відповідача, отриманого в 2023 році.

Ухвалою суду від 05.01.2024 року позовну заяву ОСОБА_1 до Головного управління пенсійного фонду України в Донецькій області про визнання дій протиправними, зобов'язання вчинити певні дії залишено без руху. Встановлено позивачу строк - 10 днів з моменту отримання копії ухвали для усунення недоліків позовної заяви шляхом надання: додатків до позовної заяви, клопотання про поновлення строку звернення до суду із зазначенням обґрунтованих обставин, які позбавили можливості своєчасного звернення до суду.

15.01.2024 року адвокатом надано клопотання, згідно змісту якого представник наголошує, що припинення /не нарахування/ спірної доплати мало місце під час перерахунку пенсії позивача на виконання рішення суду, в результаті чого розмір його пенсії зріс, через що у нього не виникало сумнівів щодо виплати пенсії в повному розмірі. Лише після звернення із заявою та отримання відповіді від відповідача позивач достовірно дізнався про припинення йому виплати /не нарахування спірної доплати до пенсії. Отже представник наголошує, що позивачем вживалися заходи для отримання інформації про складові пенсійної виплати та причини припинення виплати щомісячної доплати до пенсії в сумі 2000 грн., встановленої відповідно до постанови КМ України № 713 від 14.07.2021р. «Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб». Після отримання вказаної відповіді позивач без зайвих зволікань звернувся до суду із розглядуваним позовом.

Також стосовно висновків суду про те, що отримання періодичних пенсійних платежів свідчить про поінформованість позивача про припинення виплати спірної доплати, представник позивача вважає, що таке широке і поверхневе тлумачення спірних обставин в розглядуваному випадку суперечить такій засаді (принципу) адміністративного судочинства як верховенство права, оскільки поза розумним сумнівом ОСОБА_1 зацікавлений у вирішенні питання про виплату йому пенсії в повному розмірі. При цьому, тривале перебування позивача в стані правової невизначеності зумовлено безпосередніми діями (бездіяльністю) суб'єкта владних повноважень, а саме відповідача.

Резюмуючи представник зазначає, що перекладання на позивача наслідків пропуску строку звернення до суду через бездіяльність відповідача, незабезпечення належного інформування особи про зміни складових пенсійної виплати є недопустимим; просить поновити строк звернення до суду.

Дослідивши обставини, визначені представником в клопотанні, суд наголошує, що клопотання не містить жодного чіткого аргументу, який скерований на обґрунтування поважності пропуску строку звернення до суду. Загальний зміст наданого клопотання скерований на підтримання позиції щодо строку звернення, яка була визначена в позові та яка аналізована в ухвалі суду від 05.01.2024 та визнана судом помилковою.

Таким чином клопотання про поновлення строку звернення до суду не містить обґрунтування поважності всього періоду, який було пропущено, а тому задоволенню не підлягає.

Відповідно до ч. 1 ст. 118 КАС України, процесуальні строки - це встановлені законом або судом строки, у межах яких вчиняються процесуальні дії. Процесуальні строки встановлюються законом, а якщо такі строки законом не визначені - встановлюються судом.

Згідно з ч. 2 ст. 121 цього Кодексу, встановлений судом процесуальний строк може бути продовжений судом за заявою учасника справи, поданою до закінчення цього строку, чи з ініціативи суду.

Враховуючи наведене вище, суд дійшов висновку про необхідність продовження на десять днів строку для усунення недоліків позовної заяви шляхом надання до суду клопотання про поновлення строку звернення до суду із зазначенням поважних причин пропуску такого строку.

Керуючись положеннями КАС України, суд -

УХВАЛИВ:

В задоволенні клопотання від 13.01.2024 року про поновлення строку звернення до суду, - відмовити.

Продовжити строк на усунення недоліків позовної заяви ОСОБА_1 до Головного управління пенсійного фонду України в Донецькій області про визнання дій протиправними, зобов'язання вчинити певні дії.

Встановити позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви 10 днів з дня отримання копії ухвали, шляхом надання до суду клопотання про поновлення строку звернення до суду із зазначенням поважних причин пропуску такого строку.

При невиконанні вимог даної ухвали, зазначена позовна заява буде повернута позивачу.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя В.В. Стойка