Ухвала від 18.01.2024 по справі 924/4/21

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

29000, м. Хмельницький, майдан Незалежності, 1 тел. 71-81-84, факс 71-81-98

УХВАЛА

"18" січня 2024 р. Справа № 924/4/21

м. Хмельницький

Господарський суд Хмельницької області у складі судді Субботіної Л.О. за участю секретаря судового засідання Мізика М.А., розглянувши матеріали заяви НАК "Нафтогаз України" про заміну боржника у виконавчому провадженні у справі

за позовом Акціонерного товариства "Національна акціонерна компанія Нафтогаз України" м.Київ

до Комунального підприємства "Тепловик" смт Теофіполь Хмельницького району Хмельницької області

про стягнення 120867,71 грн

Представники сторін та Теофіпольської селищної ради : не з'явилися

В судовому засіданні відповідно до ч. 6 ст. 233 ГПК України проголошено вступну та резолютивну частини ухвали.

ВСТАНОВИВ:

Рішенням Господарського суду Хмельницької області від 04.03.2021 у справі №924/4/21 позов Акціонерного товариства "Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" до Комунального підприємства "Тепловик" про стягнення 120867,71 грн задоволено. Вирішено стягнути з Комунального підприємства "Тепловик" на користь Акціонерного товариства "Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" 65888,23 грн основного боргу, 12296,80 грн пені, 9421,93 грн 3% річних, 33260,75 грн інфляційних втрат, 2102,00 грн витрат по оплаті судового збору.

На виконання рішення суду 25.03.2021 видано судовий наказ.

До Господарського суду Хмельницької області 09.01.2024 надійшла заява НАК "Нафтогаз України", відповідно до якої позивач просить замінити у виконавчому провадженні ВП №65293851 з примусового виконання рішення суду № 924/4/21 старого боржника: Комунальне підприємство "Тепловик" на нового боржника: Теофіпольську селищну раду. В обґрунтування заяви вказує, що рішенням Теофіпольської селищної ради восьмого скликання від 24.06.2022 №19-24/2022 припинено діяльність шляхом ліквідації юридичної особи - Комунального підприємства "Тепловик" Теофіпольської селищної ради (код ЄДРПОУ 14151286). Рішенням Теофіпольської селищної ради восьмого скликання від 24.06.2022 №17-24/2022 передано на безоплатній основі з балансу Комунального підприємства "Тепловик" на баланс Теофіпольській селищній раді комунальне майно згідно з додатком 1. Заявник звертає увагу, що відповідно до ч. 3 ст. 22 Закону України "Про теплопостачання" від 02.06.2005 у разі якщо суб'єкту господарювання надано в користування (оренду, концесію, управління тощо) цілісний майновий комплекс (індивідуально визначене майно) з вироблення теплової енергії, такий суб'єкт стає правонаступником за борговими зобов'язаннями з оплати спожитих енергоносіїв та послуг з їх транспортування і постачання, що виникли у суб'єкта господарювання, який раніше використовував зазначене майно (володів або користувався ним). Вказує, що станом на 09.01.2023 згідно рішення суду у судовій справі №924/4/21 за боржником рахується борг в сумі 57081,48 грн. З огляду на вказане, Акціонерне товариство "Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" просить замінити у виконавчому провадженні №65293851 з примусового виконання рішення суду №924/4/21 КП "Тепловик" на Теофіпольську селищну раду.

На підтвердження доводів, що викладені в заяві, НАК "Нафтогаз України" надала:

- рішення Теофіпольської селищної ради від 19.11.2021 №39-15/2021 "Про безоплатну передачу Комунальному підприємству "Тепловик" Теофіпольської селищної ради на баланс та в господарське відання комунального майна", згідно з яким передано на безоплатній основі з балансу Теофіпольської селищної ради на баланс Комунального підприємства "Тепловик" Теофіпольської селищної ради комунальне майно, управління яким здійснює селищна рада, а саме: приміщення та обладнання котелень закладів освіти згідно з додатком 1. Визначено закріпити вказане в додатку 1 комунальне майно за Комунальним підприємством "Тепловик" Теофіпольської селищної ради на праві господарського відання;

- рішення Теофіпольської селищної ради від 24.06.2022 №19-24/2022 "Про ліквідацію Комунального підприємства "Тепловик" Теофіпольської селищної ради", згідно з яким рада, зокрема вирішила припинити діяльність шляхом ліквідації юридичної особи - Комунального підприємства "Тепловик" Теофіпольської селищної ради, створити ліквідаційну комісію з припинення Комунального підприємства "Тепловик" Теофіпольської селищної ради;

- рішення Теофіпольської селищної ради від 24.06.2022 №17-24/2022 "Про безоплатну передачу з Комунального підприємства "Тепловик" Теофіпольської селищної ради комунального майна" з додатком 1 до вказаного рішення "Перелік комунального майна, яке безоплатно передається з балансу Комунального підприємства "Тепловик" Теофіпольської селищної ради на баланс Теофіпольської селищної ради";

- інформацію з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань стосовно КП "Тепловик" Теофіпольської селищної ради, з якого вбачається, що 28.06.2022 внесено відомості щодо перебування юридичної особи в процесі припинення на підставі рішення засновника;

- постанову старшого державного виконавця Теофіпольського районного відділу ДВС Центрально-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Хмельницький) про відкриття виконавчого провадження №65293851 від 28.04.2021 з виконання наказу Господарського суду Хмельницької області №924/4/21 від 25.03.2021.

Ухвалою суду від 10.01.2024 заяву НАК "Нафтогаз України" від 09.01.2024 про заміну боржника у виконавчому провадженні призначено до розгляду в судовому засіданні на 15:30 год. 18 січня 2024 року.

Представник НАК "Нафтогаз України" для участі в судовому засіданні 18.01.2024 не з'явився, до суду надіслав клопотання про відкладення розгляду заяви. Обґрунтовуючи клопотання зазначає, що на призначену судом дату представник компанії не матиме змоги взяти участь в судовому засіданні у зв'язку із відрядженням.

Комунальне підприємство "Тепловик" не направило повноважного представника для участі в судовому засіданні 18.01.2024, у надісланому до суду клопотанні просило здійснювати розгляд заяви без його участі та зазначило, що не підтримує заяву про заміну боржника у виконавчому провадженні.

Представник Теофіпольської селищної ради для участі в судовому засіданні 18.01.2024 не з'явилась, до суду надіслала заяву про розгляд заяви без її участі. У надісланих до суду поясненнях вказує, що станом на 11.01.2024 КП "Тепловик" Теофіпольської селищної ради перебуває в стані припинення, тобто боржник як сторона виконавчого провадження не вибув з правовідносин, переходу прав та обов'язків сторони боржника до інших осіб, зокрема до Теофіпольської селищної ради не відбулося, тому усі права та обов'язки КП "Тепловик" Теофіпольської селищної ради на час розгляду заяви про заміну сторони у виконавчому провадженні продовжують належати боржнику. Звертає увагу, що КП "Тепловик" не є казенним підприємством, тому субсидіарна відповідальність за зобов'язаннями казенного підприємства не застосовується відповідно до ст.ст. 76,77 ГК України. Зазначає, що Теофіпольська селищна рада, як засновник, надало КП "Тепловик" майно на праві оперативного управління, і дане майно є комунальною власністю Теофіпольської селищної ради. Згідно поданого Переліку переданим майном є котельні, які використовувались для обслуговування дитячих садочків та загальноосвітніх закладів району. Зауважує, що заявник не надав докази, які необхідні для заміни сторони виконавчого провадження. Також вказує, що відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 15.12.2021 № 1340 "Деякі питання здійснення заходів, передбачених пунктом 27 статті 14 Закону України "Про Державний бюджет України на 2021 рік" здійснювались заходи щодо погашення заборгованості з різниці в тарифах, що підлягає урегулюванню згідно із Законом України "Про заходи, спрямовані на врегулювання заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих організацій та підприємств централізованого водопостачання і водовідведення". Субвенція надавалася з державного бюджету місцевим бюджетам для погашення заборгованості з різниці в тарифах за рахунок та в межах коштів спеціального фонду державного бюджету за цільовим призначенням, джерелом формування яких є надходження, визначені пунктами 13 і 14 статті 11 Закону України "Про Державний бюджет України на 2021 рік", згідно з розподілом. З метою погашення заборгованості, сторонами зроблено акт звіряння розрахунків станом на 30 листопада 2021 року, виставлено для оплати платіжне доручення №1 від 24 грудня 2021 року на суму 178 322,00 грн , через Державне казначейство проведено оплату та укладено договір № 122/1340 про організацію взаєморозрахунків від 23 грудня 2021 року. Відповідно до підпункту 6 пункту 7 договору сторони зобов'язувались не вчиняти дій щодо оскарження результатів проведення взаєморозрахунків згідно з цим договором у судовому порядку. З вищеперарахованих підстав, сторона угоди НАК "Нафтогаз України" недотримала умов договору і звернулась до суду. Зважаючи на усе вищевикладене селищна рада просила відмовити в задоволенні заяви НАК "Нафтогаз України".

На підтвердження доводів, викладених в поясненнях селищна рада надала, зокрема статут КП "Тепловик" Теофіпольської селищної ради, договір № 122/1340 про організацію взаєморозрахунків від 23.12.2021, укладений між НАК "Нафтогаз України", АТ "Укргазвидобування", Департаментом фінансів Хмельницької обласної державної адміністрації та Комунальним підприємством "Тепловик", у п. 5 якого визначено, що КП "Тепловик" перераховує на рахунок НАК "Нафтогаз" кошти в сумі 178322,00 грн для погашення заборгованості за природний газ у тому числі за договором про постачання природного газу №2245/16-БО-34 від 15.12.2015 в сумі 65888,23 грн, а також платіжне доручення № 1 від 24.12.2021 про сплату КП "Тепловик" на рахунок НАК "Нафтогаз України" коштів в сумі 178322,00 грн.

При розгляді клопотання представника НАК "Нафтогаз України" про відкладення розгляду справи суд враховує, що за приписами ч. 3 ст. 334 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) суд розглядає заяву про заміну сторони її правонаступником у десятиденний строк з дня її надходження до суду у судовому засіданні з повідомленням учасників справи та заінтересованих осіб. Неявка учасників справи та інших осіб не є перешкодою для вирішення питання про заміну сторони виконавчого провадження.

Заява про заміну сторони у виконавчому провадженні надійшла через систему "Електронний суд" 09.01.2024.

Враховуючи, що ч. 3 ст. 334 ГПК України обмежено строк для розгляду заяви про заміну сторони у виконавчому провадженні її правонаступником (19.01.2024 є останнім днем такого розгляду), а також з огляду на те, що неявка сторін не може бути перешкодою для її розгляду, суд відмовляє представнику НАК "Нафтогаз України" у задоволенні клопотання про відкладення розгляду заяви.

Розглянувши заяву НАК "Нафтогаз України" про заміну боржника у виконавчому провадженні, суд враховує наступне.

Згідно зі ст. 129-1 Конституції України судове рішення є обов'язковим до виконання. Держава забезпечує виконання судового рішення у визначеному законом порядку. Контроль за виконанням судового рішення здійснює суд.

Відповідно до ст. 326 ГПК України судові рішення, що набрали законної сили, є обов'язковими на всій території України, а у випадках, встановлених міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, - і за її межами. Невиконання судового рішення є підставою для відповідальності, встановленої законом.

Виконання судового рішення є невід'ємною складовою права кожного на судовий захист і охоплює, зокрема, законодавчо визначений комплекс дій, спрямованих на захист і відновлення порушених прав, свобод, законних інтересів фізичних та юридичних осіб, суспільства, держави (п. 2 мотивувальної частини рішення Конституційного Суду України від 13.12.2012р. № 18-рп/2012). Невиконання судового рішення загрожує сутності права на справедливий розгляд судом (п. 3 мотивувальної частини рішення Конституційного Суду України від 25.04.2012р. № 11-рп/2012).

Таким чином, оскільки виконання рішення суду є невід'ємною стадією процесу правосуддя, то і заміна сторони на цій стадії може відбуватися не інакше, як на підставах та у порядку, визначеному ГПК України та Законом України "Про виконавче провадження", який регулює умови і порядок виконання рішень судів, що відповідно до закону підлягають примусовому виконанню у разі невиконання їх у добровільному порядку.

Приписами ч.ч. 1, 5 ст. 334 ГПК України визначено, що у разі вибуття однієї зі сторін виконавчого провадження суд замінює таку сторону її правонаступником.

Подібні за змістом положення закріплені також у ст. 15 Закону України "Про виконавче провадження", згідно з якою у разі вибуття однієї із сторін виконавець за заявою сторони, а також заінтересована особа мають право звернутися до суду із заявою про заміну сторони її правонаступником. Для правонаступника усі дії, вчинені до його вступу у виконавче провадження, є обов'язковими тією мірою, якою вони були б обов'язковими для сторони, яку правонаступник замінив.

Положеннями ст. 52 ГПК України передбачено, що у разі смерті або оголошення фізичної особи померлою, припинення юридичної особи шляхом реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення), заміни кредитора чи боржника в зобов'язанні, а також в інших випадках заміни особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд залучає до участі у справі правонаступника відповідного учасника справи на будь-якій стадії судового процесу. Усі дії, вчинені в судовому процесі до вступу у справу правонаступника, обов'язкові для нього так само, як вони були обов'язкові для особи, яку правонаступник замінив. Про заміну або про відмову в заміні учасника справи його правонаступником суд постановляє ухвалу.

Отже, процесуальне правонаступництво є похідним від матеріального та випливає з юридичних фактів правонаступництва (заміни сторони у матеріальному правовідношенні її правонаступником). Для процесуального правонаступництва юридичної особи, яка є стороною чи третьою особою у судовому процесі, необхідне встановлення або правонаступника такої юридичної особи внаслідок її припинення шляхом реорганізації, або правонаступника окремих її прав чи обов'язків внаслідок заміни сторони у відповідному зобов'язанні. В обох випадках для встановлення процесуального правонаступництва прав та обов'язків юридичної особи на стадії виконавчого провадження суд має визначити підстави такого правонаступництва, а також обсяг прав та обов'язків, який перейшов до правонаступника у спірних правовідносинах.

У зв'язку з цим для вирішення судом питання про процесуальну заміну сторони у справі необхідна наявність відповідних первинних документів, які підтверджують факт вибуття особи з матеріального правовідношення та перехід її прав та обов'язків до іншої особи - правонаступника.

Отже, процесуальне правонаступництво - це перехід процесуальних прав та обов'язків сторони у справі до іншої особи у зв'язку з вибуттям особи у спірному матеріальному правовідношенні.

Процесуальне правонаступництво на стадії виконання судового рішення є однією з процесуальних гарантій захисту та відновлення захищених судом прав та інтересів фізичних і юридичних осіб.

Правовою підставою для здійснення правонаступництва у даній справі позивач вказав ч. 3 ст. 22 Закону України "Про теплопостачання".

Так, частиною 3 ст. 22 Закону України "Про теплопостачання" встановлено, що у разі якщо суб'єкту господарювання надано в користування (оренду, концесію, управління тощо) цілісний майновий комплекс (індивідуально визначене майно) з вироблення теплової енергії, такий суб'єкт стає правонаступником за борговими зобов'язаннями з оплати спожитих енергоносіїв та послуг з їх транспортування і постачання, що виникли у суб'єкта господарювання, який раніше використовував зазначене майно (володів або користувався ним).

Зазначена норма передбачає особливий вид правонаступництва за борговими зобов'язаннями суб'єкта господарювання, який раніше використовував цілісний майновий комплекс (індивідуально визначене майно) з вироблення теплової енергії, новим суб'єктом господарювання, який одержав таке майно в користування.

Відтак, у передбаченому вказаною нормою випадку має місце сингулярне правонаступництво зобов'язань боржника з дотриманням умов, визначених законодавцем, яке не може ототожнюватися з правонаступництвом юридичної особи за ст.ст. 104, 107 ЦК України.

Суд встановив, що відповідно до п. 1.1 Статуту Комунального підприємства "Тепловик" Теофіпольської селищної ради, затвердженого 20.08.2021 Теофіпольським селищним головою, вказане підприємство засноване на базі майна комунальної власності Теофіпольської селищної ради, що перебуває в управлінні Теофіпольської селищної ради, перейменованого з Комунального підприємства "Тепловик" на Комунальне підприємство "Тепловик" Теофіпольської селищної ради.

Майно підприємства є комунальною власністю Теофіпольської селищної ради, перебуває в управлінні Теофіпольської селищної ради і закріплене за підприємством на праві господарського відання будь-які дії, що не суперечать чинному законодавству та цьому статуту (п. 5.3 Статуту).

У п. 5.7 Статуту визначено, що підприємство не відповідає за зобов'язаннями власника майна, а власник майна не відповідає за зобов'язаннями підприємства.

Припинення діяльності підприємства здійснюється шляхом його реорганізації або ліквідації. Ліквідація підприємства здійснюється ліквідаційною комісією, яка утворюється власником майна. Власник майна встановлює порядок та визначає строки проведення ліквідації, а також строк для заяви претензій кредиторами, що не може бути меншим, ніж два місяці з дня оголошення про ліквідацію (п.п. 9.1, 9.4, 9.5 Статуту).

За змістом п.п. 9.8, 9.9 Статуту ліквідаційна комісія оцінює майно підприємства, яке ліквідується, і розраховується з кредиторами, складає ліквідаційний баланс та подає його власнику майна. Підприємство вважається ліквідованим або реорганізованим з моменту виключення його з державного реєстру України.

Згідно з рішенням Теофіпольської селищної ради від 19.11.2021 №39-15/2021 з балансу Теофіпольської селищної ради на баланс Комунального підприємства "Тепловик" Теофіпольської селищної ради було передано на безоплатній основі комунальне майно, управління яким здійснює селищна рада, а саме: приміщення та обладнання котелень закладів освіти згідно з додатком 1. Визначено закріпити вказане в додатку 1 комунальне майно за Комунальним підприємством "Тепловик" Теофіпольської селищної ради на праві господарського відання.

В подальшому згідно з рішенням Теофіпольської селищної ради від 24.06.2022 №19-24/2022 було вирішено припинити діяльність шляхом ліквідації юридичної особи - Комунального підприємства "Тепловик" Теофіпольської селищної ради та створити ліквідаційну комісію з припинення Комунального підприємства "Тепловик" Теофіпольської селищної ради.

Рішенням Теофіпольської селищної ради від 24.06.2022 №17-24/2022 було визначено передати на безоплатній основі з балансу Комунального підприємства "Тепловик" Теофіпольської селищної ради на баланс Теофіпольської селищної ради комунальне майно згідно з додатком 1; створити комісію з прийому-передачі комунального майна згідно з додатком 2; комісії здійснити передачу комунального майна та надати в селищну раду акт прийому-передачі.

Таким чином, у даній справі мали місце обставини повернення суб'єктом господарювання (КП "Тепловик" Теофіпольської селищної ради) майна з вироблення теплової енергії засновнику (власнику) такого суб'єкта господарювання (Теофіпольській селищній раді), в зв'язку з прийняттям останнім рішення про його ліквідацію. При цьому будь-яких рішень з приводу подальшої передачі такого майна в користування (оренду, концесію, управління тощо) іншому суб'єкту господарювання селищною радою не приймалось. Доказів на спростування вказаного матеріали справи не містять.

Також суд враховує, що матеріали справи не містять акту прийому-передачі комунального майна з балансу Комунального підприємства "Тепловик" Теофіпольської селищної ради на баланс Теофіпольської селищної ради, складеного та підписаного комісією, створеною згідно з рішенням Теофіпольської селищної ради від 24.06.2022 №17-24/2022.

За таких обставин суд дійшов висновку про відсутність підстав для здійснення правонаступництва відповідно до ч. 3 ст. 22 Закону України "Про теплопостачання".

Суд зазначає, що покладення на засновника теплопостачальної або теплогенеруючої організації в разі прийняття рішення про ліквідацію такої організації обов'язку забезпечити погашення боргу перед постачальником енергоносіїв передбачено ч. 5 ст. 22 Закону України "Про теплопостачання", якою визначено, що учасник (засновник) теплопостачальної або теплогенеруючої організації у разі прийняття рішення про її ліквідацію забезпечує погашення боргу такої організації перед постачальником енергоносіїв.

Вказаною нормою визначено саме умови виникнення зобов'язань з погашення заборгованості перед постачальником енергоносіїв у засновника теплопостачальної або теплогенеруючої організації, як субсидіарного боржника, що відповідає правовій позиції, викладеній в постанові Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного господарського суду у справі №924/1274/20 від 22.09.2021.

Отже, за приписами ч. 5 ст. 22 вищевказаного Закону засновник теплопостачальної або теплогенеруючої організації може нести субсидіарну відповідальність поряд з боржником, а не стає правонаступником за борговими зобов'язаннями такої організації.

Також суд враховує, що заборгованість Комунального підприємства "Тепловик" перед Акціонерним товариством "Національна акціонерна компанія Нафтогаз України", яка була предметом спору у даній справі, виникла у зв'язку з невиконанням останнім умов договору про постачання природного газу №2245/16-БО-34 від 15.12.2015.

Постановою Кабінету Міністрів України від 15 грудня 2021 року № 1340 "Деякі питання здійснення заходів, передбачених пунктом 27 статті 14 Закону України "Про Державний бюджет України на 2021 рік" затверджено надання у 2021 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на погашення заборгованості з різниці в тарифах, що підлягає урегулюванню згідно із Законом України “Про заходи, спрямовані на врегулювання заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих організацій та підприємств централізованого водопостачання і водовідведення”.

Пунктом 3 вказаного Порядку передбачено, що підставою для проведення розрахунків з погашення заборгованості з різниці в тарифах є договір про організацію взаєморозрахунків, який укладається суб'єктами господарювання та іншими учасниками розрахунків з погашення заборгованості (далі - учасники розрахунків) за наявності в учасників розрахунків кредиторської та/або дебіторської заборгованості (без урахування пені, штрафних і фінансових санкцій).

Матеріали справи містять договір №122/1340 про організацію взаєморозрахунків від 23.12.2021, укладений між НАК "Нафтогаз України", АТ "Укргазвидобування", Департаментом фінансів Хмельницької обласної державної адміністрації та Комунальним підприємством "Тепловик", предметом якого є організація проведення сторонами взаєморозрахунків за субвенцією з державного бюджету місцевим бюджетам та погашення заборгованості з різниці в тарифах, що підлягає урегулюванню.

За умовами п. 5 вказаного договору КП "Тепловик" перераховує на рахунок НАК "Нафтогаз" кошти в сумі 178322,00 грн для погашення заборгованості за природний газ у тому числі за договором про постачання природного газу №2245/16-БО-34 від 15.12.2015 в сумі 65888,23 грн.

У підп. 2, 5, 6 ч. 7 договору сторони передбачили, що з метою виконання договору сторони зобов'язуються, в тому числі не вчиняти до проведення взаєморозрахунків дій з погашення заборгованості відповідно до договору; забезпечити проведення розрахунків відповідно до договору; не вчиняти дій щодо оскарження результатів проведення взаєморозрахунків згідно з цим договором у судовому порядку.

Укладенню договору №122/1340 від 23.12.2021 передувало підписання між НАК "Нафтогаз України" та КП "Тепловик" акту звіряння розрахунків станом на 30.11.2021 на суму 178322,00 грн., зокрема і за договором №2245/16-БО-34 від 15.12.2015.

Згідно з платіжним дорученням №1 від 24.12.2021 КП "Тепловик" перерахувало НАК "Нафтогаз України" 178322,00 грн за природний газ за договором №122/1340 від 23.12.2021.

З огляду на вказане, суд вважає, що сторони врегулювали порядок виконання боргових зобов'язань, у тому числі за договором №3168/15-КП-34 від 15.12.2015, який був предметом розгляду у справі №924/4/21.

Крім того приймається до уваги, що згідно з інформацією, яка міститься в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, станом на 11.01.2024, юридична особа - Комунальне підприємство "Тепловик" Теофіпольської селищної ради зареєстрована в державному реєстрі. В розділі актуальний стан на фактичну дату та час формування зазначено, що юридична особа перебуває в стані припинення. Дані про юридичних осіб - правонаступників відсутні.

Відповідно до ч. 1 ст. 77 ГПК України обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.

Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених законом (ч. 3 ст. 13, ст. 74 ГПК України).

Суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об'єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів (ч. 1 ст. 86 ГПК України).

В ході судового розгляду заяви НАК "Нафтогаз України" про заміну сторони у виконавчому провадженні заявник не довів, а суд не встановив наявності обставин, які б свідчили про перехід прав та обов'язків КП "Тепловик" до Теофіпольської селищної ради.

Враховуючи викладене, суд приходить до висновку про відсутність передбачених законодавством підстав для задоволення заяви НАК "Нафтогаз України" про заміну боржника у виконавчому провадженні у справі №924/4/21 з Комунального підприємства "Тепловик" на Теофіпольську селищну раду.

Керуючись ст.ст. 52, 234, 235, 334 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

У задоволенні заяви НАК "Нафтогаз України" про заміну сторони у виконавчому провадженні ВП №65293851 з примусового виконання рішення суду у справі №924/4/21 з Комунального підприємства "Тепловик" на Теофіпольську селищну раду відмовити.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання 18.01.2024 та може бути оскаржена у порядку та строки, встановлені ст.ст. 256, 257 Господарського процесуального кодексу України до Північно-західного апеляційного господарського суду.

Повний текст ухвали складено 23.01.2024.

Суддя Л.О. Субботіна

Виготовлено у 4 примірниках.

1 - до справи,

2- НАК "Нафтогаз України" до ел. кабінету,

3- Комунальнму підприємству "Тепловик" на ел. адресу: kpteplovik@ukr.net

4- Теофіпольській селищній раді до ел. кабінету та на ел. адресу: teofrada@ukr.net