Постанова від 23.01.2024 по справі 606/170/24

Справа № 606/170/24

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 січня 2024 року м. Теребовля

Теребовлянський районний суд Тернопільської області в складі

головуючого судді ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2

розглянувши подання т.в.о. начальника ВП №3 (м. Теребовля) Тернопільського РУ поліції ГУ НП в Тернопільській області ОСОБА_3 про встановлення адміністративного нагляду щодо:

ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця та жителя АДРЕСА_1 , громадянина України, раніше судимого, за участю особи, щодо якої внесено подання про встановлення адміністративного нагляду ОСОБА_4 ,-

ВСТАНОВИВ:

Т.в.о. начальника ВП №3 (м. Теребовля) Тернопільського РУ поліції ГУ НП в Тернопільській області ОСОБА_3 звернувся до Теребовлянського районного суду Тернопільської області з поданням про встановлення адміністративного нагляду щодо ОСОБА_4 , з встановленням наступних обмежень: заборона виходу з будинку по місцю проживання (реєстрації) в період з 22 год. 00 хв. до 06 год. 00 хв. ранку наступного дня;заборона відвідувати заклади торгівлі у яких здійснюється продаж алкогольних напоїв на розлив; здійснювати реєстрацію в ВП №3 (м. Теребовля) Тернопільського РУ поліції ГУ НП в Тернопільській області чотири рази на місяць, а саме :1, 10, 15 та 25 числа кожного місяця; заборона виїзду за межі області без дозволу органів Національної поліції та повідомляти працівників поліції, які будуть здійснювати нагляд про зміну місця роботи та проживання.

Подання обґрунтовано тим, що ОСОБА_4 з 22.12.2018 року по 19.12.2022 відбував покарання в установах Державної кримінально-виконавчої служби, був звільнений з Чортківської установи виконання покарань № 26, що підтверджується довідкою про звільнення.

Після звільнення ОСОБА_4 проживає в с. Довге Тернопільського району Тернопільської області. За час проживання в селі Довге проявив себе з негативної сторони три рази притягувався до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 178 КупАП, ч. 1 ст. 175 - 1 КУпАП, ст.. 152 КУпАП, у зв'язку з чим ОСОБА_4 слід встановити адміністративний нагляд.

У судовому засіданні ОСОБА_4 заперечив систематичне вчинення адміністративних правопорушень, вказав, що не порушує громадський порядок, на нього не надходило жодних скарг, накладено штраф за те, що біля будинку був пісок, який він прибрав.

Вивчивши подання, заслухавши пояснення особи, відносно якої було внесено подання, дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що подання не підлягає до задоволення, виходячи з наступних підстав.

Відповідно до ст. 1 ЗУ «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд - це система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавлення волі, що здійснюються органами Національної поліції та встановлюється з метою запобігання вчиненню злочинів окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них.

Разом з тим, всупереч вимог вказаних положень закону подання не містить належного обґрунтування необхідності встановлення адміністративного нагляду.

Згідно п.«в» ст.3 Закону України „Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється до засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.

Відповідно до ст. 5 Закону України „Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі у поданні мають бути визначені обмеження, які пропонує встановити на підставі статті 10 цього Закону відповідно начальник установи виконання покарань чи начальник органу Національної поліції щодо поведінки піднаглядного, та обгрунтування доцільності таких заходів. Разом з поданням до суду надсилаються копія вироку та матеріали, що свідчать про необхідність продовження адміністративного нагляду за відповідною особою.

Як вбачається із характеристики виданої Теребовлянською міською радою 22.12.2023 року №09-04/12/450, ОСОБА_4 зареєстрований та проживає з 04.05.2023 в с. Довге Тернопільської області, зловживає спиртними напоями, скарги на його поведінку не поступали.

Згідно роз'яснень Постанови Пленуму Верховного Суду України № 3 від 28 березня 1986 року «Про практику застосування судами України законодавства у справах про порушення правил адміністративного нагляду», суд, при розгляді питання встановлення чи продовження адміністративного нагляду, не може допускати формального підходу, тому слід повно досліджувати всі обставини та перевіряти обґрунтованість встановлення і продовження адміністративного нагляду.

Дослідивши зміст подання та матеріали додані до нього, суд дійшов висновку, що подання є необґрунтованим і таким що не підлягає задоволенню, оскільки в поданні не вказані підстави вважати, що ОСОБА_4 , щодо якого необхідно встановити адміністративний нагляд, залишається небезпечним для суспільства, яке потребує необхідності встановлення над ним адміністративного нагляду.

На підставі наведеного, керуючись ч.2 ст.3, ст.ст. 4, 5, 6 Закону України Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі ,-

ПОСТАНОВИВ:

У задоволенні подання т.в.о. начальника ВП №3 (м. Теребовля) Тернопільського РУ поліції ГУ НП в Тернопільській області ОСОБА_3 про встановлення адміністративного нагляду щодо:

ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця та жителя АДРЕСА_1 , громадянина України відмовити.

Постанова може бути оскаржена у передбаченому законом порядку.

Суддя ОСОБА_1