Рішення від 22.01.2024 по справі 520/32072/23

Харківський окружний адміністративний суд 61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Харків

22 січня 2024 р. справа № 520/32072/23

Суддя Харківського окружного адміністративного суду Біленський О.О., розглянувши адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Височанської селищної ради (вул. Бульварна, буд. 12, смт. Високий, Харківський район, Харківська область, 62459, код ЄДРПОУ 04396503) про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовом до Височанської селищної ради, в якому просить суд:

- визнати протиправною бездіяльність Височанської селищної ради щодо невиплати ОСОБА_1 надбавки за вислугу років та звільнення без повного розрахунку;

- зобов'язати Височанську селищну раду нарахувати та виплатити ОСОБА_1 надбавку за вислугу років відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 09.03.2006 р. № 268 «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів» у розмірі 30 (тридцяти) відсотків до посадового окладу за час перебування на посаді заступника Височанського селищного голови з 04.01.2021 р. по 28.02.2023 р. включно;

- зобов'язати Височанську селищну раду нарахувати та виплатити ОСОБА_1 середній заробіток за час затримки виплати надбавки за вислугу років з 01 березня 2023 року по день фактичної виплати надбавки за вислугу років у розмірі 30 (тридцяти) відсотків до посадового окладу за час перебування на посаді заступника Височанського селищного голови з 04.01.2021 р. по 28.02.2023 р. включно.

Ухвалою Харківського окружного адміністративного суду від 20.11.2023 відкрито спрощене провадження в адміністративній справі згідно з положеннями п. 3 та п. 10 ч. 6 ст. 12, ч. 1 ст. 257 КАС України, якими унормовано що за правилами спрощеного позовного провадження розглядаються справи незначної складності.

Згідно з ч. 4 ст. 229 КАС України, у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Відповідно до ст. 258 КАС України, суд розглядає справи за правилами спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів із дня відкриття провадження у справі.

Згідно з положеннями ч. 2, 3, 4, 5 ст. 262 КАС України, розгляд справи по суті за правилами спрощеного позовного провадження починається з відкриття першого судового засідання. Якщо судове засідання не проводиться, розгляд справи по суті розпочинається через тридцять днів, а у випадках, визначених статтею 263 цього Кодексу, - через п'ятнадцять днів з дня відкриття провадження у справі. Підготовче засідання при розгляді справи за правилами спрощеного позовного провадження не проводиться. Якщо для розгляду справи у порядку спрощеного позовного провадження відповідно до цього Кодексу судове засідання не проводиться, процесуальні дії, строк вчинення яких відповідно до цього Кодексу обмежений першим судовим засіданням у справі, можуть вчинятися протягом тридцяти днів, а у випадках, визначених статтею 263 цього Кодексу, - протягом п'ятнадцяти днів з дня відкриття провадження у справі. Перше судове засідання у справі проводиться не пізніше тридцяти днів із дня відкриття провадження у справі. За клопотанням сторони суд може відкласти розгляд справи з метою надання додаткового часу для подання відповіді на відзив та (або) заперечення, якщо вони не подані до першого судового засідання з поважних причин. Суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

Справа розглянута з урахуванням перебування судді Біленського О.О. у відпустці в період з 22.12.2023 по 19.01.2024 включно.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що з 04.01.2021 по 28.02.2023 працював в органах місцевого самоврядування на посаді заступника Височанського селищного голови. Рішенням XX (позачергової) сесії Височанської селищної ради VІІІ скликання від 28.02.2023 позивача з займаної посади на підставі п. 1 ч. 1 ст. 40 Кодексу законів про працю України у зв'язку із скороченням штату працівників. Позивач посилається на те, що розрахунок при звільненні проведено 02.03.2023 в неповному обсязі. Так, станом на 01.01.2021 стаж державної служби позивача складав в органах внутрішніх справ 20 років 2 місяці 22 дні, в Покотилівській селищній раді - 1 рік 11 місяців. Таким чином, вислуга років позивача на день призначення (станом на 04.01.2021) на посаду заступника Височанського селищного голови складала 22 роки 1 місяць 22 дні. Згідно наданих довідок вбачається, що Височанською селищною радою позивачу не було нараховано та сплачено надбавку за вислугу років, виходячи з розміру 30% до посадового окладу з урахуванням доплати за ранг за період роботи з 04.01.2021 по 28.02.2023. На звернення позивача до Височанської селищної ради із заявою від 27.10.2023 про нарахування та виплату надбавки за вислугу років, виходячи з розміру 30% до посадового окладу з урахуванням доплати за ранг за період роботи з 01.01.2021 по 28.02.2023 включно відповідачем відмовлено. Підставою відмови відповідач вказав про відсутність даних щодо стажу проходження позивачем служби в органах внутрішніх справ з 14.08.1995 по 06.11.2015. Вважаючи вказану бездіяльність відповідача протиправною, позивач звернувся з даним позовом до суду.

На звернення позивача до Представник відповідача надав до суду відзив на адміністративний позов, в якому просив відмовити у задоволенні позовних вимог. В обґрунтування відзиву зазначив, що Рішенням XХ сесії (позачергової) Височанської селищної ради Харківської області VIII скликання від 28.02.2023 «Про звільнення заступника Височанського селищного голови з правових питань та розвитку території громади ОСОБА_1 » позивача звільнено із займаної посади з 28.02.2023 за п. 1 ч. 1 ст. 40 КЗпП України. Розпорядженням Височанського селищного голови від 28.02.2023 №07-в доручено відділу бухгалтерського обліку та звітності здійснити повний розрахунок з ОСОБА_1 при звільненні. 28.02.2023 ОСОБА_1 отримав у Височанській селищній раді свою трудову книжку та розрахунковий лист, про що свідчить його власноручна розписка. Відповідно до платіжної інструкції №305 від 01.03.2023 ОСОБА_1 переховано суму вказану в розрахунковому листі у розмірі 45 610,04 грн.Відповідач зазначає, що доданий до позову ОСОБА_1 витяг з послужного списку про проходження служби в органах внутрішніх справ №2/89 від 18.04.2023 виданий йому вже після звільнення з Височанської селищної ради і не надавався ним до особової справі та не міг слугувати підставою для нарахування надбавки.

У відповіді на відзив позивач підтримав заявлені позовні вимоги та просив їх задовольнити у повному обсязі. Зазначив, що трудова книжка позивача серії НОМЕР_2 знаходилась у розпорядженні відповідача до часу його звільнення. Згідно із записами в трудовій книжці серії НОМЕР_2 в ній містяться є відомості про трудову діяльність позивача з 14.08.1995 по 06.11.2015 в органах внутрішніх справ, з 01.02.2019 по 31.12.2020 - в Покотилівській селищній раді. Під час проходження служби в Покотилівській селищній раді позивачу нараховувалась надбавка за вислугу років в розмірі 30% до посадового окладу з урахуванням доплати за ранг за період служби з 01.02.2019 по 31.12.2020 включно, що підтверджується довідкою Височанською селищною радою від 15.11.2023 №03-09/2388 про складові заробітної плати позивача з часу призначення на посаду спеціаліста Покотилівської селищної ради по день звільнення. Позивач звертає увагу суду, що відповідач в своєму відзиві підтверджує факт не нарухування та не виплати позивачу надбавки за вислугу років в розмірі 30% до посадового окладу з урахуванням доплати за ранг за період служби на посаді заступника Височанського селищного голови з 04.01.2021 по 28.02.2023 рік, що на думку позивача, є протиправним.

Дослідивши матеріали справи, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок наявних у справі доказів у їх сукупності, суд зазначає наступне.

Судом встановлено, що позивач на підставі Розпорядження Височанського селищного голови №8 від 04.01.2021 ОСОБА_1 призначений на посаду заступника Височанського селищного голови з правових питань та розвитку територій громади і йому присвоєно 11 ранг посадової особи місцевого самоврядування, про що 05.01.2021 зроблено відповідний запис у трудовій книжці серії НОМЕР_2 від 29.08.2011.

Рішення XХ (позачергової) сесії VIII скликання Височанської селищної ради Харківського району Харківської області від 28.02.2023 «Про звільнення заступника Височанського селищного голови з правових питань та розвитку території громади ОСОБА_1 » позивача звільнено із займаної посади з 28.02.2023 за п. 1 ч. 1 ст. 40 КЗпП України.

Згідно Розпорядження Височанської селищної ради Харківського району Харківської області від 28.02.2023 №07-в "Про виплату вихідної допомоги та грошової компенсації за невикористані дні щорічної відпустки" зобов'язано відділ бухгалтерського обліку та звітності здійснити повний розрахунок з ОСОБА_1 при звільненні.

Відповідно до розрахункового листа за лютий 2023 року ОСОБА_1 нараховано при звільненні компенсацію невикористаної щорічної відпустки 27 календарних днів у розмірі 21141,12 грн. та вихідну допомогу у розмірі 36230,00 грн., всього до виплати з урахуванням податків та зборів - 45610,04 грн.

Як вбачається з платіжної інструкції №305 від 01.03.2023, вказану в розрахунковому листі суму перераховано на особистий рахунок позивача, що також підтверджується відомістю розподілу витрат ОМС Височанська селищна рада від 02.03.2023.

Згідно витягу з послужного списку про проходження служби в органах внутрішніх справ ОСОБА_1 з 14.08.1995 по 06.11.2015 проходив службу в органах внутрішніх справ, що також підтверджується копією трудової книжки позивача серії НОМЕР_2 від 29.08.2011. Вислуга років на день звільнення складає 20 років 02 місяці 22 дні.

З копії довідки, виданої виконавчим комітетом Височанської селищної ради від 15.11.2023 за №50 про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця вбачається, що ОСОБА_1 станом на листопад 2020 нараховувалась надбавка за вислугу років у розмірі 30% за стаж державної служби 22 роки.

Згідно довідки №46 від 26.10.2023, виданої Височанською селищною радою, за період роботи позивача на посаді заступника Височанського селищного голови з правових питань та розвитку території громади з 05.01.2021 по 28.02.2023, позивачу нараховувалась заробітна плата без надбавки за вислугу років.

27.10.2023 позивач звернувся до Височанської селищної ради із заявою, в якій просив нарахувати та виплатити йому надбавку за вислугу років виходячи з розміру 30% до посадового окладу з урахуванням доплати за ранг за період з 01.01.2021 по 28.02.2023 включно.

Листом від 08.112023 №03-09/2344 Височанська селищна рада повідомила позивача, що йому нараховані всі суми при звільненні та проведено повний розрахунок відповідно до чинного законодавства, тому не має правових підстав для нарахування вказаної у заяві надбавки. Також зазначено, що позивачем під час перебування на посаді не надано необхідні документи, які б підтверджували стаж служби в органах внутрішніх справ для його зарахування до стажу служби в органах місцевого самоврядування.

Не погодившись із вказаною відмовою відповідача, позивач звернувся до суду з даним адміністративним позовом.

Надаючи правову оцінку обставинам справи, суд зазначає наступне.

Статтею 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади, їх посадові особи повинні діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно з ч. 1 ст. 43 Конституції України кожен має право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає або на яку вільно погоджується.

Відповідно до ст. 1 Закону України "Про державну службу" державна служба - це публічна, професійна, політично неупереджена діяльність із практичного виконання завдань і функцій держави, зокрема щодо: 1) аналізу державної політики на загальнодержавному, галузевому і регіональному рівнях та підготовки пропозицій стосовно її формування, у тому числі розроблення та проведення експертизи проектів програм, концепцій, стратегій, проектів законів та інших нормативно-правових актів, проектів міжнародних договорів; 2) забезпечення реалізації державної політики, виконання загальнодержавних, галузевих і регіональних програм, виконання законів та інших нормативно-правових актів; 3) забезпечення надання доступних і якісних адміністративних послуг; 4) здійснення державного нагляду та контролю за дотриманням законодавства; 5) управління державними фінансовими ресурсами, майном та контролю за їх використанням; 6) управління персоналом державних органів; 7) реалізації інших повноважень державного органу, визначених законодавством.

Статтею 2 Закону України "Про державну службу" державний службовець - це громадянин України, який займає посаду державної служби в органі державної влади, іншому державному органі, його апараті (секретаріаті) (далі - державний орган), одержує заробітну плату за рахунок коштів державного бюджету та здійснює встановлені для цієї посади повноваження, безпосередньо пов'язані з виконанням завдань і функцій такого державного органу, а також дотримується принципів державної служби

Постановою Кабінету Міністрів України №283 від 03.05.1994 затверджено Порядок обчислення стажу державної служби (надалі - Порядок №283), яким визначалися посади і органи, час роботи в яких зараховується до стажу державної служби.

Відповідно до абзацу 23 пункту 3 Порядку №283 (який було доповнено постановою Кабінету Міністрів України "Про доповнення пункту 3 Порядку обчислення стажу державної служби" №804 від 07.06.2006, в редакції постанови Кабінету Міністрів України "Про внесення зміни до пункту 3 Порядку обчислення стажу державної служби" від 24.01.2007 №36) до стажу державної служби включається час служби на посадах рядового та начальницького складу осіб, яким присвоєно встановлені законодавством спеціальні звання міліції, в органах внутрішніх справ, що входили або входять до структури Міністерства внутрішніх справ.

Отже, час перебування осіб рядового і начальницького складу на службі в органах внутрішніх справ зараховується до загального і безперервного трудового стажу, а також до стажу за спеціальністю, згідно з законодавством.

Відповідно до частини 1 статті 2 Закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування" (далі - Закон №2493-III) посадовою особою місцевого самоврядування є особа, яка працює в органах місцевого самоврядування, має відповідні посадові повноваження щодо здійснення організаційно-розпорядчих та консультативно-дорадчих функцій і отримує заробітну плату за рахунок місцевого бюджету.

Згідно із ст. 3 Закону №2493-III посадами в органах місцевого самоврядування є: виборні посади, на які особи обираються на місцевих виборах; виборні посади, на які особи обираються або затверджуються відповідною радою; посади, на які особи призначаються сільським, селищним, міським головою, головою районної, районної у місті, обласної ради на конкурсній основі чи за іншою процедурою, передбаченою законодавством України.

Відповідно до частин 2, 3, 4, 5 ст. 21 Закону №2493-III посадові особи одержують заробітну плату, розмір якої має забезпечувати достатній життєвий рівень. Умовиь оплати праці посадових осіб місцевого самоврядування визначаються Кабінетом Міністрів України.

Джерелом формування фонду оплати праці посадових осіб місцевого самоврядування є місцевий бюджет.

Статтею 22 Закону №2493-III визначено, що до стажу служби в органах місцевого самоврядування зараховується період роботи на посадах, на які поширюється дія цього Закону, а також на посадах і в органах, час роботи в яких зараховується до стажу державної служби.

Згідно із пунктами 2, 3 Розділу VII Прикінцевих та перехідних положень Закону №2493-III дія Закону України "Про державну службу" поширюється на органи і посадових осіб місцевого самоврядування в частині, що не суперечить Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", цього Закону та іншим законам України, що регулюють діяльність місцевого самоврядування.

За посадовими особами місцевого самоврядування, посади яких на момент набуття чинності цим Законом було віднесено до відповідних категорій та яким присвоєно ранг згідно з пунктом 5 розділу V "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", зберігається така сама категорія та присвоюється такий самий ранг з додержанням вимог цього Закону.

З набранням чинності цим Законом посадовим особам органів місцевого самоврядування присвоюються ранги на рівні тих, які вони мали відповідно до Закону України "Про державну службу".

Відповідно до ст. 8 Закону України "Про державну службу" від 10.12.2015 р. №889-VIII стаж державної служби за періоди роботи (служби) до набуття чинності цим Законом обчислюється у порядку та на умовах, установлених на той час законодавством.

Абзацом 2 пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 09.03.2006 №268 «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів» (далі - Постанова №268) визначено, що умови оплати праці посадових осіб місцевого самоврядування визначаються органом місцевого самоврядування, виходячи з умов оплати праці, встановлених для державних службовців відповідних категорій і схем посадових окладів згідно з додатками 48-54 і 57.

Відповідно до підпункту 4 пункту 3 Постанови №268 (в редакції, що діяла станом на момент виникнення спірних правовідносин) виплачувати працівникам органів, зазначених у пункті 1 цієї постанови надбавку за вислугу років: державним службовцям, посадовим особам органів місцевого самоврядування у відсотках до посадового окладу з урахуванням надбавки за ранг (спеціальне звання) і залежно від стажу державної служби, служби в органах місцевого самоврядування в таких розмірах: понад 3 роки - 10 %, понад 5 років - 15 %, понад 10 років - 20 %, понад 15 років - 25 %, понад 20 років - 30 %, понад 25 років - 40 %.

Разом із тим, з відповіді Височанської селищної ради від 08.11.2023 №03-09/2344 на заяву позивача від 27.10.2023 про нарахування та виплату надбавки за вислугу років, виходячи з розміру 30% до посадового окладу з урахуванням доплати за ранг за період з 01.01.2021 по 28.02.2023 включно, вбачається, що відповідачем фактично відмовлено ОСОБА_1 у задоволенні його заяви у зв'язку з відсутністю у селищній раді під час перебування на посаді документів, які б підтверджували б стаж його роботи (служби) в органах внутрішніх справ для зарахування (включення) до стажу служби в органах місцевого самоврядування, що є протиправними діями відповідача.

Отже, відмовляючи позивачу у нарахуванні та виплаті надбавки за вислугу років, виходячи з розміру 30% до посадового окладу Височанська селищна рада не розглянула порушене заявником питання відповідно до підпункту 4 пункту 3 Постанови №268.

Враховуючи вищезазначене, суд приходить до висновку щодо неналежного розгляду заяви позивача про нарахування та виплату надбавки за вислугу років.

З огляду на викладене, належним способом захисту позивача в даному випадку є зобов'язання відповідача повторно розглянути заяву ОСОБА_1 від 27.10.2023 з урахуванням висновків суду.

З приводу стягнення середнього заробітку, суд зазначає наступне.

При звільненні працівника виплата всіх сум, що належать йому від підприємства, установи, організації, провадиться в день звільнення. Якщо працівник в день звільнення не працював, то зазначені суми мають бути виплачені не пізніше наступного дня після пред'явлення звільненим працівником вимоги про розрахунок. Про нараховані суми, належні працівникові при звільненні, власник або уповноважений ним орган повинен письмово повідомити працівника перед виплатою зазначених сум.

В разі спору про розмір сум, належних працівникові при звільненні, власник або уповноважений ним орган в усякому випадку повинен в зазначений у цій статті строк виплатити не оспорювану ним суму (ст. 116 КЗпП України).

В разі невиплати з вини власника або уповноваженого ним органу належних звільненому працівникові сум у строки, зазначені в статті 116 цього Кодексу, при відсутності спору про їх розмір підприємство, установа, організація повинні виплатити працівникові його середній заробіток за весь час затримки по день фактичного розрахунку.

При наявності спору про розміри належних звільненому працівникові сум власник або уповноважений ним орган повинен сплатити зазначене в цій статті відшкодування в тому разі, коли спір вирішено на користь працівника. Якщо спір вирішено на користь працівника частково, то розмір відшкодування за час затримки визначає орган, який виносить рішення по суті спору (ст. 117 КЗпП України).

Наведені норми передбачають два окремі випадки виплати середнього заробітку за весь час затримки розрахунку: 1) при відсутності спору щодо розміру коштів, які повинен був отримати працівник при звільненні, роботодавець самостійно обраховує період затримки та за цей час нараховує середній заробіток, 2) якщо між роботодавцем та працівником існує спір з приводу розміру належних до виплати коштів, роботодавець сплачує середній заробіток після вирішення такого спору повністю на користь працівника, а у випадку часткового вирішення спору на користь працівника, розмір середнього заробітку визначає орган, який розглянув спір.

Як слідує з наведеного, обов'язковою передумовою для виплати (стягнення) середнього заробітку за час затримки розрахунку, є попереднє вирішення питання про розмір належним позивачу сум.

Так як в даній справі, з мотивів, наведених судом вище, не нараховувалось надбавки за вислугу років, відповідний розрахунок відповідачем наразі ще не проводився, то в такому випадку вирішення спору щодо стягнення середнього заробітку за час затримки виплати такої надбавки, є передчасним.

За приписами ч. 1 та ч. 2 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 КАС України. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Статтею 19 Конституції України передбачено, що правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ч. 1 та ч. 2 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України, завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень. У справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Зважаючи на встановлені у справі обставини, з огляду на приписи норм чинного законодавства, які регулюють спірні правовідносини, суд дійшов висновку про часткове задоволення адміністративного позову.

Судові витрати підлягають розподілу відповідно до приписів ст. 139 Кодексу адміністративного судочинства України.

Керуючись ст.ст. 19, 205, 229, 241-247, 250, 255, 293, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Височанської селищної ради (вул. Бульварна, буд. 12, смт. Високий, Харківський район, Харківська область, 62459, код ЄДРПОУ 04396503) про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити частково.

Визнати протиправними дії Височанської селищної ради щодо неналежного розгляду заяви ОСОБА_1 про нарахування та виплату надбавки за вислугу років.

Зобов'язати Височанську селищну раду повторно розглянути заяву ОСОБА_1 від 27.10.2023 з урахуванням висновків суду.

В іншій частині позовних вимог - відмовити.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення, з урахуванням приписів п. 3 Прикінцевих положень КАС України.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя Біленський О.О.