Рішення від 22.01.2024 по справі 826/19053/15

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22 січня 2024 року м. Київ № 826/19053/15

Київський окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді Головенка О.Д., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами (в порядку письмового провадження) адміністративний позов ОСОБА_1 до Уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію Публічного акціонерного товариства «Всеукраїнський акціонерний банк» Славкіної Марини Анатоліївни, третя особа без самостійних вимог на предмет спору - Фонд гарантування вкладів фізичних осіб, про зобов'язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

До Окружного адміністративного суду міста Києва звернувся ОСОБА_1 з позовом до Уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію Публічного акціонерного товариства «Всеукраїнський акціонерний банк» Славкіної Марини Анатоліївни, третя особа без самостійних вимог на предмет спору - Фонд гарантування вкладів фізичних осіб, в якому просив суд:

зобов'язати Уповноважену особу Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію ПАТ «Всеукраїнський акціонерний банк» Славкіну Марину Анатоліївну включити позивача до Переліку вкладників, які мають право на відшкодування коштів за вкладом ПАТ «Всеукраїнський акціонерний банк» у розмірі 141002,00 грн;

зобов'язати Уповноважену особу Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію ПАТ «Всеукраїнський акціонерний банк» Славкіну Марину Анатоліївну подати до Фонду гарантування вкладів фізичних осіб додаткову інформацію щодо позивача, який має право на відшкодування коштів за вкладом в ПАТ «Всеукраїнський акціонерний банк» у розмірі 141002,00 грн.

В обґрунтування позовних вимог позивач вважає протиправною бездіяльність відповідача щодо не включення його до Переліку та Загального реєстру вкладників, які мають право на відшкодування коштів за вкладами за рахунок Фонду, оскільки суперечить вимогам Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб» та порушує право на отримання гарантованої суми вкладу.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 10.11.2015 відкрито провадження в адміністративній справі.

26.11.2025 до суду від Уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію Публічного акціонерного товариства «Всеукраїнський акціонерний банк» Славкіної Марини Анатоліївни надійшли заперечення на адміністративний позов, за змістом яких, кошти про які зазначено позивачем у позові, належать ОСОБА_2 на підставі договорів банківського вкладу. Оскільки ОСОБА_2 звернувся із заявою про перерахування грошових коштів на ім'я ОСОБА_1 22.10.2014 та 23.10.2014, перерахування не здійснювалось, тому що відповідно до Постанови Правління Національного банку України від 03.10.2014 № 631/БТ було встановлено обмеження діяльності ПАТ «ВіЕйБі Банк», зокрема, було зобов'язано ПАТ «ВіЕйБі Банк» не допускати проведення будь-яких операцій, за результатами яких збільшується гарантована сума відшкодування за вкладами фізичних осіб Фондом гарантування вкладів фізичних осіб, а отже, грошові кошти ОСОБА_2 залишились на його рахунках, з подальшим списанням по результатам затвердження реєстру акцептованих вимог кредиторів. Також, рахунки клієнта ОСОБА_2 , станом на 23.11.2015, закриті, а гарантована сума виплачена в повному обсязі. Кошти в сумі 43382,47 грн виплачені 15.02.2015, а кошти в сумі 156617,53 грн виплачені 25.02.2015 під час дії тимчасової адміністрації. Кошти, що перевищують гарантовану суму становлять 344909,35 грн.. Вимога від власника рахунку щодо включення до акцептованого реєстру кредиторів Банку надійшла на суму 344903,27 грн. Вимога внесена до реєстру акцептованих вимог кредиторів ПАТ «ВіЕйБі Банк», акцептована сума становить 344903,27 гривень. Окрім цього, 07.04.2015 під час ліквідації, ОСОБА_1 виплачені банком - агентом згідно реєстру грошові кошти в межах гарантованої суми. Отже, Фондом гарантування вкладів фізичних осіб була повернута позивачу сума вкладу в граничних розмірах відшкодування, в порядку та черговості, передбачених ст. 52 Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб». Кошти, на які претендує позивач, будуть виплачуватись в порядку та черговості, передбачених ст. 52 Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб» ОСОБА_2 .

08.12.2015 до суду від Фонду гарантування вкладів фізичних осіб надійшли заперечення по справі.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 27.04.2016 зупинено провадження в адміністративній справі № 826/19053/15 до набрання законної сили рішенням Конституційного Суду України за результатом розгляду у справі № 1-26/2016 (№ 2-4/2016) за поданням Верховного Суду України щодо відповідності Конституції України (конституційності) Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб" від 23.02.2012.

15.12.2022 набрав чинності Закон України від 13.12.2022 № 2825-IX «Про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва та утворення Київського міського окружного адміністративного суду».

Відповідно до абзаців 1-3 п. 2 Прикінцевих та перехідних положень зазначеного закону, Окружний адміністративний суд міста Києва припиняє здійснення правосуддя, а до початку роботи Київського міського окружного адміністративного суду справи, підсудні окружному адміністративному суду, територіальна юрисдикція якого поширюється на місто Київ, розглядаються та вирішуються Київським окружним адміністративним судом. Окружний адміністративний суд міста Києва невідкладно, протягом десяти робочих днів, передає судові справи, які перебувають у його володінні, до Київського окружного адміністративного суду.

Відтак, розгляд зазначеної справи підпадає під територіальну юрисдикцію Київського окружного адміністративного суду.

Відповідно до супровідного листа Окружним адміністративним судом м. Києва 22.04.2023 дану справу передано до Київського окружного адміністративного суд.

Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддям, головуючим суддею у даній справі визначено суддю Головенка О.Д.

Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 01.05.2023 прийнято адміністративну справу до провадження за за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами (в порядку письмового провадження).

Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд виходить з наступного.

Позивач, обґрунтовуючи позовні вимоги зазначив про те, що у родини позивача - ОСОБА_1 були певні грошові заошадження. Під час сімейної наради членами сім'ї було прийнято рішення вільні грошові кошти розмістити на депозитному рахунку в банку для отримання відсотків, тоді ОСОБА_2 , шо є братом позивача, запропонував розмістити ці кошти в ПАТ «Всеукраїнський акціонерний банк», тоді позивач передав йому ці кошти, та усі заошадження були покладені депозитний рахунок у розмірі 140000 гривень.

Починаючи із березня 2014 року, в банка почалися проблеми із виплатами відсотків по депозитах. Зняти кошти у касі банку було майже неможливо. По картках почали діяти обмеження на розрахунки у торговельних мережах.

Беручи до уваги, що грошові кошти розміщені на депозитному рахунку належать позивачу - ОСОБА_1 , а договір банківського вкладу фактично укладений із ОСОБА_2 , з метою набуття права на грошові кошти у незабороненому законом порядку, позивач с з братом почали звертатися до керівництва банку із вимогою про укладання додаткової угоди до вищезазначеного депозитного договору (де було б визначено декілька власників вкладу у відповідних частках), або переоформлення відповідних договорів бажівських вкладів на декількох осіб.

Позивач зазначає про те, що усі спроби вирішити питання із укладанням додаткової угоди на рівні відділення не досягли результату, тому, було прийнято рішення негайно вжити заходів та повернути кошти - 22.10.2014 та 23.10.2014 було скеровано та зареєстровано до відділення банку № 55 відповідні заяви про розірвання дію договору № 696857/2013 рахунок № 26357260601119 на суму 40501 грн, та дію договору № 705423/2013 рахунок № 26354260601167 на суму 100501 грн та перерахувати всю суму на ім'я ОСОБА_1 . Всього перерахувати на рахунок 141002 грн.

На підставі постанови Правління Національного банку України від 20.11.2014 № 733 «Про віднесення ПУБЛІЧНОГО АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА «ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ АКЦІОНЕРНИЙ БАНК» до категорії неплатоспроможних», виконавчою дирекцією Фонду гарантування вкладів фізичних осіб прийнято рішення від 20.11.2014 № 123 «Про запровадження тимчасової адміністрації у ПАТ «ВіЕйБі Банк», згідно з яким з 21.11.2014 запроваджено тимчасову адміністрацію та призначено уповноважену особу Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на тимчасову адміністрацію в ПУБЛІЧНЕ АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО «ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ АКЦІОНЕРНИЙ БАНК».

З огляду на наведене, банк припинив усі розрахунки, так і не виконав доручення по перерахуванню грошових коштів.

Позивач вважає, що банк зобов'язаний був перерахувати кошти позивача в день їх надходження і підстав для невиконання доручення клієнта в банку не було.

Позивач вважає, що своєю бездіяльністю відповідач порушив конституційне право громадянина України на отримання своєї приватної власності у визначеному законом розмірі та порядку, що виявилось у не включенні його до Переліку та Загального реєстру вкладників, які мають право на відшкодування коштів за вкладами за рахунок Фонду за Законом України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб».

Наведене і стало підставою для звернення до суду з даним позовом.

При вирішенні спору, суд виходить з наступного.

Постановою Правління Національного банку України від 20.11.2014 № 733, ПАТ «Всеукраїнський акціонерний банк» віднесено до категорії неплатоспроможних.

Згідно рішення виконавчої дирекції Фонду гарантування вкладів фізичних осіб від 20.11.2014 № 123, розпочато процедуру виведення Публічного акціонерного товариства «Всеукраїнський акціонерний банк» з ринку шляхом запровадження тимчасової адміністрації.

Відповідно до Постанови Правління Національного банку України від 19.03.2015 № 188 «Про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію ПАТ «Всеукраїнський акціонерний банк», виконавчою дирекцією Фонду гарантування вкладів фізичних осіб прийнято рішення від 20.03.2015 № 63 «Про початок процедури ліквідації ПАТ «Всеукраїнський акціонерний банк».

Правові, фінансові та організаційні засади функціонування системи гарантування вкладів фізичних осіб, повноваження Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, порядок виплати Фондом відшкодування за вкладами, а також регулюються відносини між Фондом, банками, Національним банком України, визначаються повноваження та функції Фонду щодо виведення неплатоспроможних банків з ринку і ліквідації банків визначаються Законом України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб» від 23.02.2012 № 4452-VI (далі - Закон № 4452).

Відповідно до норм ч. 1. ст. 26 Закону № 4452, Фонд гарантує кожному вкладнику банку відшкодування коштів за його вкладом. Фонд відшкодовує кошти в розмірі вкладу, включаючи відсотки, нараховані на день початку процедури виведення Фондом банку з ринку, але не більше суми граничного розміру відшкодування коштів за вкладами, встановленого на дату прийняття такого рішення, незалежно від кількості вкладів в одному банку. Сума граничного розміру відшкодування коштів за вкладами не може бути меншою 200000 гривень. Адміністративна рада Фонду не має права приймати рішення про зменшення граничної суми відшкодування коштів за вкладами.

Виконання зобов'язань Фонду перед вкладниками здійснюється Фондом з дотриманням вимог щодо найменших витрат Фонду та збитків для вкладників у спосіб, визначений цим Законом, у тому числі шляхом передачі активів і зобов'язань банку приймаючому банку, продажу банку, створення перехідного банку протягом дії тимчасової адміністрації або виплати відшкодування вкладникам після ухвалення рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідації банку.

Згідно змісту ст. 44 Закону № 4452, Національний банк України приймає рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку за пропозицією Фонду та з інших підстав, передбачених Законом України «Про банки і банківську діяльність».

Фонд вносить Національному банку України пропозицію про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку: 1) відповідно до плану врегулювання; 2) у разі закінчення строку тимчасової адміністрації банку та/або невиконання плану врегулювання; 3) в інших випадках, передбачених цим Законом.

Національний банк України зобов'язаний прийняти рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку протягом п'яти днів з дня отримання пропозиції Фонду про ліквідацію банку. Національний банк України інформує Фонд про прийняття рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку не пізніше дня, наступного за днем прийняття такого рішення.

Фонд призначає уповноважену особу Фонду та розпочинає процедуру ліквідації банку в день отримання рішення Національного банку України про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку, за виключенням випадку, коли ліквідація здійснюється за ініціативою власників банку.

Протягом 30 днів з дня опублікування відомостей про відкликання банківської ліцензії, ліквідацію банку та призначення уповноваженої особи Фонду кредитори мають право заявити уповноваженій особі Фонду про свої вимоги до банку. Вимоги фізичних осіб-вкладників у межах гарантованої Фондом суми відшкодування за вкладами не заявляються.

Порядок визначення вкладників, які мають право на відшкодування коштів за вкладами, визначений ст. 27 Закону № 4452.

Так, Уповноважена особа Фонду складає перелік вкладників та визначає розрахункові суми відшкодування коштів за вкладами за рахунок Фонду відповідно до вимог цього Закону та нормативно-правових актів Фонду станом на день отримання рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку (ч. 1 ст. 27 Закону № 4452).

Уповноважена особа Фонду протягом трьох днів з дня отримання Фондом рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку формує повний перелік вкладників, які мають право на відшкодування коштів за вкладами за рахунок Фонду, із визначенням сум, що підлягають відшкодуванню (ч. 2 ст. 27 Закону № 4452).

Уповноважена особа Фонду зазначає у переліку вкладників суму відшкодування для кожного вкладника, яка розраховується виходячи із сукупного обсягу всіх його вкладів у банку та нарахованих процентів. Нарахування процентів за вкладами припиняється з дня прийняття рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку (ч. 3 ст. 27 Закону № 4452).

Інформація про вкладника в переліку вкладників має забезпечувати його ідентифікацію відповідно до законодавства (ч. 4 ст. 27 Закону № 4452).

Протягом шести днів з дня отримання Фондом рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку виконавча дирекція Фонду затверджує реєстр вкладників для здійснення виплат відповідно до наданого уповноваженою особою Фонду переліку вкладників. Фонд публікує оголошення про відшкодування коштів вкладникам у газетах «Урядовий кур'єр» або «Голос України» та на своїй офіційній сторінці в мережі Інтернет не пізніше ніж через сім днів з дня отримання Фондом рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку (ч. 5 ст. 27 Закону № 4452).

Відповідно до норм п. 3 ч. 1 ст. 48 Закону № 4452, Уповноважена особа Фонду з дня свого призначення здійснює такі повноваження, зокрема складає не пізніше ніж через три дні з дня свого призначення перелік вкладників, які мають право на відшкодування коштів за вкладами за рахунок коштів Фонду.

Пунктом 2 розділу IV Положення про порядок відшкодування Фондом гарантування вкладів фізичних осіб коштів за вкладами, затвердженого рішенням виконавчої дирекції Фонду гарантування вкладів фізичних осіб від 09.08.2012 № 14 (надалі - Положення № 14) та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 07.09.2012 за № 1548/21860, передбачено, що Фонд складає на підставі Переліку загальний Реєстр вкладників, які мають право на відшкодування коштів за вкладами за рахунок Фонду, за формою, наведеною у додатку 11 до цього Положення (далі - Загальний Реєстр).

Пунктом 4 розділу IV Положення № 14, передбачено, що Виконавча дирекція Фонду приймає рішення про відшкодування коштів за вкладами та затверджує Загальний Реєстр протягом шести днів з дня отримання рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку.

Тож, з навеедного слідує, що Перелік, який складається Уповноваженою особою, та Загальний реєстр вкладників, який затверджується Фондом, є різними за суттю, змістом та призначенням документами. Перелік складається Уповноваженою особою Фонду, а Загальний реєстр вкладників формується та затверджується Фондом на підставі Переліку. Перелік, який складається Уповноваженою особою, по суті має характер попереднього документу, який надалі у формі Загального реєстру затверджується Фондом.

Слід звернути увагу на те, що позивач у позовній заяві зазначає, що він разом зі своїм братом ОСОБА_2 порадились, та вирішили негайно вжити заходів щодо повернення коштів.

Як вбачається з матеріалів справи та доданих до позову договорів банківського вкладу, кошти належать ОСОБА_2 на підставі договорів № 696857/2013 від 17.12.2013 та № 705423/2013 від 24.12.2013.

Також, позивач зазначає, що ОСОБА_2 повинен був перерахувати грошові кошти в сумі 141002,00 грн з своїх рахунків № НОМЕР_1 та № НОМЕР_2 на картку ПАТ КБ «Приватбанк» № НОМЕР_3 розрахунковий рахунок НОМЕР_4 , МФО 305299 на ім'я ОСОБА_1 .

Судом враховується, що оскільки ОСОБА_2 звернувся із заявою про перерахування грошових коштів на ім'я ОСОБА_1 22.10.2014 та 23.10.2014, перерахування коштів не здійснювалось, тому що відповідно до Постанови Правління Національного банку України від 03.10.2014 № 631/БТ було встановлено обмеження діяльності ПАТ «ВіЕйБі Банк», зокрема, було зобов'язано ПАТ «ВіЕйБі Банк» не допускати проведення будь-яких операцій, за результатами яких збільшується гарантована сума відшкодування за вкладами фізичних осіб Фондом гарантування вкладів фізичних осіб, а отже, грошові кошти ОСОБА_2 залишились на його рахунках, з подальшим списанням по результатам затвердження реєстру акцептованих вимог кредиторів.

На підтвердження навеедного, відповідачем до справи додано виписки з вкладних (депозитних) рахунків по договорам банківських вкладів № 696857/2013 та № 705423/2013.

Також, рахунки клієнта ОСОБА_2 ( НОМЕР_5 ), станом на 23.11.2015, закриті. Гарантована сума у розмірі 200000,00 грн виплачена в повному обсязі. Кошти в сумі 43382,47 грн виплачені 15.02.2015 та кошти в сумі 156617,53 грн виплачені 25.02.2015 під час дії тимчасової адміністрації.

Кошти, що перевищують гарантовану суму становлять 344909,35 грн. Вимога від власника рахунку щодо включення до акцептованого реєстру кредиторів Банку надійшла на суму 344903,27 грн. Вимога внесена до реєстру акцептованих вимог кредиторів ПАТ «ВіЕйБі Банк», акцептована сума становить 344903,27 грн. На підтвердження зазначеного, стороною відповідача до заперечень було додано відповідну довідку.

Окрім цього, 07.04.2015 під час ліквідації, ОСОБА_1 виплачені банком-агентом згідно реєстру грошові кошти в межах гарантованої суми. На підтвердження вказаного, відповідачем було додано довідку.

Отже, Фондом гарантування вкладів фізичних осіб була повернута позивачу сума вкладу в граничних розмірах відшкодування, в порядку та черговості, передбачених ст. 52 Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб».

У свою чергу, кошти, на які претендує позивач, будуть виплачуватись в порядку та черговості, передбачених ст. 52 Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб» саме ОСОБА_2 .

З огляду на вимоги статей 2, 5 КАС України, об'єктом судового захисту в адміністративному судочинстві є не будь-який законний інтерес, а порушений суб'єктом владних повноважень.

Для визначення інтересу, як об'єкта судового захисту в порядку адміністративного судочинства, окрім загальних ознак інтересу, він повинен містити спеціальні, визначені КАС України. Якщо перша група ознак необхідна для віднесення тієї чи іншої категорії до інтересу, то друга - дозволяє кваліфікувати такий інтерес, як об'єкт судового захисту в адміністративному судочинстві.

Судовому захисту в адміністративних судах України підлягає лише порушене право, а отже, предмет оскарження за правилами адміністративного судочинства повинен мати юридичне значення, тобто, впливати на коло прав, свобод, законних інтересів чи обов'язків, а також встановлені законом умови їх реалізації.

Суд вважає, що відповідачем не вчинено протиправних дій відносно позивача ОСОБА_1 , а тому, відсутні підстави для зобов'язання включити позивача до переліку вкладників, окрім того, позивач отримав відшкодування коштів за вкладом № 854092/2014 від 10.10.2014 в ПАТ «ВіЕйБі Банк» за рахунок Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.

Суд зазначає, що під час розгляду даного спору, сторона позивача не довела обставин, які покладені в основу позовних вимог, такі не знайшли свого підтвердження під час розгляду спору в суді.

Таким чином, на час розгляду даної справи по суті, відсутнє порушене право позивача, а отже, позовні вимоги задоволенню не підлягають.

Згідно з приписами ст. 90 КАС України, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Ніякі докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.

Відповідно до ч. 1 ст. 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. Частиною 2 ст. 77 КАС України, передбачено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Згідно із ст. 242 КАС України, рішення суду повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні, з наданням оцінки всім аргументам учасників справи.

За наслідком розгляду даного спору, суд дійшов висновку про те, що позовні вимоги є необґрунтованими та недоведеними, не знайшли свого підтвердження та задоволенню не підлягають. Судові витрати розподілу не підлягають.

Керуючись статтями 77, 90, 241-247, 255, 293, 295-297 КАС України, суд,

ВИРІШИВ:

У задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 до Уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію Публічного акціонерного товариства «Всеукраїнський акціонерний банк» Славкіної Марини Анатоліївни, третя особа без самостійних вимог на предмет спору - Фонд гарантування вкладів фізичних осіб, про зобов'язання вчинити дії відмовити.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

У разі оголошення судом лише вступної та резолютивної частини рішення, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення.

Суддя Головенко О.Д.