(про відмову у заміні сторони у виконавчому провадженні)
19 січня 2024 року м. Житомир справа № 240/3280/19
категорія 112030300
Житомирський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Капинос О.В.,
розглянувши у письмовому провадженні питання про заміну сторони виконавчого провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Лугинської районної державної адміністрації Житомирської області про зобов"язання вчинити дії,
встановив:
ОСОБА_2 звернулася до суду із заявою про заміну сторін у виконавчому провадженні при виконанні виконавчих листів у справі на правонаступників. ОСОБА_2 просить у виконавчих провадженнях замінити стягувача на неї, як правонаступника та боржника на правонаступника - Управління соціальної політики Коростенської районної державної адміністрації.
Керуючись приписами частини третьої статті 194, частини дев'ятої статті 205, частини четвертої статті 229 Кодексу адміністративного судочинства України (далі -КАС України), суд вважає за можливе провести розгляд заяви у порядку письмового провадження.
Дослідивши матеріали адміністративної справи та заяву, суд дійшов висновку, що вказана заява задоволенню не підлягає з наступних підстав.
Рішенням Житомирського окружного адміністративного суду від 16.06.2020 адміністративний позов задоволено частково.
Зобов'язано Управління праці та соціального захисту населення Лугинської районної державної адміністрації Житомирської області (смт.Лугини, Лугинський район, Житомирська область, 11301, РНОКПП 2401709674) з 01.09.2018 по 28.02.2019 нарахувати та виплатити ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) щомісячну грошову допомогу у зв'язку з обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва та особистого підсобного господарства, встановленої статтею 37 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" в розмірі, що дорівнює 40% від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на 01 січня календарного року.
Зобов'язано Управління праці та соціального захисту населення Лугинської районної державної адміністрації Житомирської області (смт.Лугини, Лугинський район, Житомирська область, 11301, РНОКПП 2401709674) здійснити із 01.09.2018 по 28.02.2019 нарахування та виплату доплати ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) як працюючому у зоні гарантованого добровільного відселення, у розмірі, визначеному статтею 39 Закону України від 28 лютого 1991 року № 796-XII "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", що дорівнює двом мінімальним заробітним платам (згідно із законом про Державний бюджет України на відповідний рік).
В іншій частині позову відмовлено.
Стягнуто за рахунок бюджетних асигнувань Управління праці та соціального захисту населення Лугинської районної державної адміністрації Житомирської області (смт.Лугини, Лугинський район, Житомирська область, 11301, РНОКПП 2401709674) на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) судовий збір у розмірі 768,40 грн. (сімсот шістдесят вісім гривень сорок копійок).
На виконання рішення суду, Житомирським окружним адміністративним судом позивачу надіслано виконавчі листи.
Відповідно до ст. 1216 Цивільного кодексу України спадкуванням є перехід прав та обов'язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).
Відповідно ст. 1218 Цивільного кодексу України до складу спадщини входять усі права та обов'язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.
Відповідно ст. 1227 Цивільного кодексу України суми заробітної плати, пенсії, стипендії, аліментів, допомог у зв'язку з тимчасовою непрацездатністю, відшкодувань у зв'язку з каліцтвом або іншим ушкодженням здоров'я, інших соціальних виплат, які належали спадкодавцеві, але не були ним одержані за життя, передаються членам його сім'ї, а у разі їх відсутності - входять до складу спадщини.
Відповідно до ст.379 КАСУ у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, замінює сторону виконавчого провадження її правонаступником.
Отже, належним доказом правонаступництва та підставою для заміни сторони правонаступником, є наявність документів, визначених законом, про те, що права позивача в частині виплат, які нараховані за рішенням в адміністративній справі перейшли до заявника, і він є єдиним спадкоємцем.
Наявні в матеріалах справи докази не містять належного підтвердження, що позивач є єдиним спадкоємцем позивача спадкування соціальних виплат, які нараховані позивачу за рішенням в адміністративній справі та залишилися недоотриманими, відтак відсутні докази того, що саме заявник є правонаступником вказаної частини спадкового майна, а не інший спадкоємець.
З урахуванням наведеного, на час розгляду судом заява про заміну сторони виконавчого провадження є передчасною, відтак задоволенню не підлягає.
З вказаних підстав також не підлягає задоволенню заява в частині заміни боржника у виконавчих провадженнях на правонаступника, оскільки заява подана не стороною у справі.
Враховуючи вищевикладене та з огляду на відсутність належних доказів на підтвердження викладених у заяві обставин, суд вважає її необґрунтованою та такою, що не підлягає задоволенню.
Керуючись статтями 243, 248, 256, 379 Кодексу адміністративного судочинства України,
ухвалив:
Відмовити у задоволенні заяви ОСОБА_2 про заміну сторін у виконавчому провадженні.
Ухвала суду набирає законної сили негайно після її підписання суддею.
Ухвала суду може бути оскаржена до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня її складення.
Суддя О.В. Капинос