Справа № 524/634/24
Номер провадження 3/524/624/24
19.01.2024 року суддя Автозаводського районного суду м. Кременчука Полтавської області Олейнікова Г.М., розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов із Управління державного агенства меліорації та рибного господарства у Полтавській області про притягнення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , не працюючого, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , до адміністративної відповідальності за ст.88-1 ч.1 КпАП України,-
В протоколі про адміністративне правопорушення зазначено, що 03.08.2023 року о 21 год. 30 хв., в м.Кременчуці, карьєр "Арт склади", працівниками поліції був затриманий ОСОБА_2 та ОСОБА_3 , які за допомогою двох раколовок - зонтиків та "павука" виловили раків у кількості - 81 шт, чим порушили розділ 4 пункт 1 підпункт 1 "Правил любительського та спортивного рибальства" та вчинив адміністративне правопорушення передбачене ст.85 ч.4 КУпАП.
Суддя відповідно до ст.278 ч.1 п.2 КУпАП перевіривши матеріали справи, приходить до наступних висновків:
На підставі ст. 19 Конституції України органи державної влади, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до статті 256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, прізвище викривача (за його письмовою згодою), якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі. Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами. У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання. При складенні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз'яснюються його права і обов'язки, передбачені статтею 268 цього Кодексу, про що робиться відмітка у протоколі.
Диспозиція ст. 85 ч.4 КУпАП передбачає адміністративну відповідальність за грубе порушення правил рибальства (рибальство із застосуванням вогнепальної зброї, електроструму, вибухових або отруйних речовин, інших заборонених знарядь лову, промислових знарядь лову особами, які не мають дозволу на промисел, вилов водних живих ресурсів у розмірах, що перевищують встановлені ліміти або встановлену правилами любительського і спортивного рибальства добову норму вилову).
З урахуванням вищевикладеного, суддя вважає за необхідним повернути адміністративний матеріал відносно ОСОБА_2 за ст. 85 ч.4 КУпАП для належного оформлення до Управління державного агенства меліорації та рибного господарства у Полтавській області, у зв'язку із тим, що в протоколі про адміністративне правопорушення не зазначено місце вчинення адміністративного правопорушення, а саме адресу, та вказано тільки, що ОСОБА_2 здійснював вилов раків в м.Кременчук, карьєр "Арт склади", тому не можливо встановити підсудність даного адміністративного матеріалу, так як адміністративно-територіальний поділ м.Кременчука передбачає Крюківський та Автозаводський район. Також в порушення вимог ст.256 КУпАП, в п.6 протоколу зазначено, що: "У особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, виявлені і вилучені: вказано в протоколі № 011600 від 03.08.2023 року, складений на ОСОБА_3 , однак відсутність належним чином посвідчених копій вказаного протоколу відносно ОСОБА_3 , позбавляє суд повно та всебічно дослідити матеріали справи.
Протокол про адміністративне правопорушення є офіційним документом і до нього висуваються певні вимоги. Обов'язок щодо належного складання протоколу про адміністративне правопорушення та надання доказів на підтвердження викладених в протоколі відомостей, покладається на особу, яка його складає та не може бути перекладено на суд.
Відсутність в протоколі про адміністративне правопорушення зазначених даних без належного оформлення уповноваженою на складання протоколу про адміністративне правопорушення особою протоколу унеможливлює повний та всебічний розгляд справи відносно особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, та позбавляє суд можливості з'ясувати всі обставини справи.
Керуючись ст. 85, 256, 276, 278 КпАП України, суд, -
Повернути для належного оформлення Управлінню державного агенства меліорації та рибного господарства у Полтавській області адміністративний матеріал відносно ОСОБА_2 про притягнення до адміністративної відповідальності за ст. 85 ч.4 КпАП України.
Постанова оскарженню не підлягає.
Головуючий суддя: Ганна ОЛЕЙНІКОВА