Ухвала від 22.01.2024 по справі 761/47228/19

УХВАЛА

22 січня 2024 року

м. Київ

справа № 761/47228/19

провадження № 61-18150ск23

Верховний Суд у складі судді Касаційного цивільного суду Коротуна В. М. розглянув заяву ОСОБА_1 , яка підписана представником ОСОБА_2 , про усунення недоліків касаційної скарги в справі за позовом ОСОБА_1 до Відділу приватизації Державного житлового фонду Управління житлово-комунального господарства Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації, треті особи: Комунальне підприємство з утримання та експлуатації житлового фонду спеціального призначення «Спецжитлофонд», громадська організація «Київська міська спілка безквартирних офіцерів», про отримання права на оформлення в приватну власність житлового приміщення квартири,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 подала до Верховного Суду касаційну скаргу на постанову Київського апеляційного суду від 13 вересня 2023 року з пропуском строку на касаційне оскарження судового рішення.

Ухвалою Верховного Суду від 27 грудня 2023 року касаційну скаргу залишено без руху. Заявнику запропоновано надати належні докази на підтвердження поважності причин пропуску строку на касаційне оскарження судового рішення та докази сплати судового збору.

У січні 2024 року до Верховного Суду надійшла заява ОСОБА_1 , яка підписана представником ОСОБА_2 , про усунення недоліків касаційної скарги, яка не може бути прийнята до розгляду, оскільки не відповідає вимогам пункту 1 частини четвертої статті 393 ЦПК України.

Подана заява не може бути прийнята до розгляду та вирішення питання про відкриття касаційного провадження та підлягає поверненню, оскільки, підписана особою, яка не має права її підписувати.

Частиною першою статті 58 Цивільного процесуального кодексу України

(далі - ЦПК України) сторона, третя особа, а також особа, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи, може брати участь у судовому процесі особисто (самопредставництво) та (або) через представника.

Відповідно до статті 59 Конституції України кожен має право на професійну правничу допомогу. У випадках, передбачених законом, ця допомога надається безоплатно. Кожен є вільним у виборі захисника своїх прав.

Пунктами 11 та 16-1 Перехідних положень Конституції України встановлено, що представництво відповідно до пункту 3 частини першої статті 131-1 та статті 131-2 Конституції виключно прокурорами або адвокатами у Верховному Суді та судах касаційної інстанції здійснюється з 01 січня 2017 року.

Зазначені зміни до Конституції України набули чинності 30 вересня 2016 року.

Представництво в суді у провадженнях, розпочатих до набрання чинності Законом України «Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)» здійснюється за правилами, які діяли до набрання ним чинності, - до ухвалення у відповідних справах остаточних судових рішень, які не підлягають оскарженню.

Враховуючи, що провадження у вказаній справі було розпочате після 30 вересня 2016 року, у зв'язку з чим представництво сторін у Верховному Суді має здійснюватися адвокатами.

Частиною четвертою статті 62 ЦПК України передбачено, що повноваження адвоката як представника підтверджуються довіреністю або ордером, виданим відповідно до Закону України «Про адвокатуру і адвокатську діяльність».

Відповідно до частини першої статті 26 Закону України «Про адвокатуру» адвокатська діяльність здійснюється на підставі договору про надання правової допомоги. Документами, що посвідчують повноваження адвоката на надання правової допомоги, можуть бути: 1) договір про надання правової допомоги; 2) довіреність; 3) ордер; 4) доручення органу (установи), уповноваженого законом на надання безоплатної правової допомоги.

ОСОБА_2 додав до заяви копію довіреності на представництво інтересів ОСОБА_1 від 21 грудня 2020 року, однак не надав документів, що посвідчують повноваження адвоката на надання правничої допомоги.

Частиною першою статті 17 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» передбачено, що рада адвокатів України забезпечує ведення Єдиного реєстру адвокатів України з метою збирання, зберігання, обліку та надання достовірної інформації про чисельність і персональний склад адвокатів України, адвокатів іноземних держав, які відповідно до цього Закону набули права на заняття адвокатською діяльністю в Україні, про обрані адвокатами організаційні форми адвокатської діяльності. Внесення відомостей до Єдиного реєстру адвокатів України здійснюється радами адвокатів регіонів та Радою адвокатів України.

Згідно з інформацією з Єдиного реєстру адвокатів України відомості здійснення ОСОБА_2 адвокатської діяльності та набуття ним статусу адвоката відсутні.

Відповідно до частин другої і четвертої статті 183 ЦПК України письмова заява, клопотання чи заперечення підписуються заявником чи його представником.

Суд, встановивши, що письмову заяву (клопотання, заперечення) подано без додержання вимог частини першої або другої цієї статті, повертає її заявнику без розгляду.

Заява ОСОБА_1 , яка підписана представником ОСОБА_2 , про усунення недоліків касаційної скарги, яка надійшла до Верховного Суду подана без додержання вимог статті 183 ЦПК України, тому підлягає поверненню.

Керуючись статтею 183 ЦПК України,

УХВАЛИВ:

Заяву ОСОБА_1 , яка підписана представником ОСОБА_2 , про усунення недоліків касаційної скарги повернути заявнику.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя В. М. Коротун

Попередній документ
116446043
Наступний документ
116446045
Інформація про рішення:
№ рішення: 116446044
№ справи: 761/47228/19
Дата рішення: 22.01.2024
Дата публікації: 23.01.2024
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Касаційний цивільний суд Верховного Суду
Категорія справи: Цивільні справи (з 01.01.2019); Справи позовного провадження; Справи у спорах, що виникають із житлових відносин, з них
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: (05.02.2025)
Результат розгляду: Приєднано до матеріалів справи
Дата надходження: 06.12.2024
Предмет позову: про отримання права на оформлення в приватну власність житлового приміщення квартири
Розклад засідань:
22.04.2020 13:00 Шевченківський районний суд міста Києва
09.07.2020 12:00 Шевченківський районний суд міста Києва
10.09.2020 13:00 Шевченківський районний суд міста Києва
07.10.2020 13:30 Шевченківський районний суд міста Києва
22.10.2020 14:00 Шевченківський районний суд міста Києва
08.12.2020 14:00 Шевченківський районний суд міста Києва
28.01.2021 16:00 Шевченківський районний суд міста Києва
02.03.2021 16:15 Шевченківський районний суд міста Києва
Учасники справи:
головуючий суддя:
КРАТ ВАСИЛЬ ІВАНОВИЧ
Крат Василь Іванович; член колегії
КРАТ ВАСИЛЬ ІВАНОВИЧ; ЧЛЕН КОЛЕГІЇ
ФРОЛОВА ІРИНА ВІКТОРІВНА
ЧЕРВИНСЬКА МАРИНА ЄВГЕНІВНА
ЧЕРВИНСЬКА МАРИНА ЄВГЕНІВНА; ЧЛЕН КОЛЕГІЇ
суддя-доповідач:
КОРОТУН ВАДИМ МИХАЙЛОВИЧ
ОЛІЙНИК АЛЛА СЕРГІЇВНА
РУСИНЧУК МИКОЛА МИКОЛАЙОВИЧ
ФРОЛОВА ІРИНА ВІКТОРІВНА
відповідач:
Відділ (орган) приватизації Державного житлового фонду Управління житлово-комунального господарства ШРДА
позивач:
Дімітрова Алла Григорівна
заінтересована особа:
Київська міська рада
третя особа, яка не заявляє самостійні вимоги на предмет спору:
Громадська організація "Київська міська спілка безквартирних офіцерів"
Комунальне підприємство з утримання та експлуатації житлового фонду спеціального призначення "Спецжитлофонд"
член колегії:
АНТОНЕНКО НАТАЛІЯ ОЛЕКСАНДРІВНА
Антоненко Наталія Олександрівна; член колегії
АНТОНЕНКО НАТАЛІЯ ОЛЕКСАНДРІВНА; ЧЛЕН КОЛЕГІЇ
ДУНДАР ІРИНА ОЛЕКСАНДРІВНА
ЗАЙЦЕВ АНДРІЙ ЮРІЙОВИЧ
КОРОТЕНКО ЄВГЕН ВАСИЛЬОВИЧ
Коротенко Євген Васильович; член колегії
КОРОТЕНКО ЄВГЕН ВАСИЛЬОВИЧ; ЧЛЕН КОЛЕГІЇ
КРАСНОЩОКОВ ЄВГЕНІЙ ВІТАЛІЙОВИЧ
СТУПАК ОЛЬГА В'ЯЧЕСЛАВІВНА
СТУПАК ОЛЬГА В'ЯЧЕСЛАВІВНА; ЧЛЕН КОЛЕГІЇ
Ступак Ольга В`ячеславівна; член колегії
ТІТОВ МАКСИМ ЮРІЙОВИЧ
ЧЕРВИНСЬКА МАРИНА ЄВГЕНІВНА
ЯРЕМКО ВАСИЛЬ ВАСИЛЬОВИЧ