308/15246/23
16.01.2024 м. Ужгород
Суддя Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області Фазикош О.В., за участі представника Закарпатської митниці Держмитслужби Зубенко І.І., розглянувши справу про порушення митних правил що надійшла із Закарпатської митниці відносно громадянина України ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , місце народження - Україна, м. Дніпропетровськ; місце проживання - АДРЕСА_1 ; місце роботи - тимчасово не працює; паспорт гр. України для виїзду за кордон НОМЕР_1 виданий 24.02.2016, орган, що видав 1201, ідентифікаційний код платника податків, за ч. 1 ст. 483 МК України,-
З протоколу про порушення митних правил № 0797/30500/23 від «31» липня 2023 року, вбачається, що 30.07.2023 о 21 год. 46 хв. в зону митного контролю митного поста "Ужгород-автомобільний" Закарпатської митниці по вантажному напрямку “в'їзд в Україну" заїхав транспортний засіб марки «Nissan» моделі «X-Trail», реєстраційний номерний знак України р.н.з. НОМЕР_2 під керуванням громадянина України ОСОБА_1 .
У протоколі про порушення митних правил вказано на те, що до митного контролю ОСОБА_2 було подано декларацію про перелік товарів, що визнаються гуманітарною допомогою, клопотання ГО «Дніпровський штаб Національного захисту, інвалідів та членів сімей загиблих бійців АТО» у сприянні перетину митного кордону та свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу марки «Nissan» моделі «X-Trail».
Відповідно до декларації по перелік товарів, що визнаються гуманітарною допомогою відправником гуманітарного вантажу виступає - Волонтери Чехії, а отримувачем є Громадська організація «Кам'янський штаб національного захисту ветеранів, інвалідів та членів сімей загиблих бійців АТО», для потреб ЗСУ, код ЄДРПОУ 39582708 (Україна, 51905, Дніпропетровська область, м. Кам'янське, Південний р-н, вул. Брестська, буд. 39). Фактичне місце розвантаження гуманітарного вантажу зазначено: Україна, 51905, Дніпропетровська обл., м. Кам'янська, вул. Брестська,буд.39.
30.07.2023 о 22 год. 44 хв. вказаний транспортний засіб було затримано з метою подальшої перевірки документів, поданих до митного контролю, а саме клопотання у сприянні безперешкодному пропуску транспортних засобів призначених для ЗСУ від 27.07.2023 №435.
У протоколі про порушення митних правил зазначено, що управлінням боротьби з контрабандою та порушеннями митних правил Закарпатської митниці на постійній основі здійснюються перевірочні заходи щодо дотримання вимог законодавства України під час ввезення на митну територію України гуманітарних вантажів.
Так, з метою перевірки клопотання та декларації про перелік товарів, що визнаються гуманітарною допомогою Закарпатською митницею направлено лист з додатками ГО «Кам'янський штаб національного захисту ветеранів, інвалідів та членів сімей загиблих бійців АТО» від 31.07.2023 №7.70-20-03/17/5686 щодо підтвердження очікування транспортного засобу марки «Nissan» моделі «X-Trail» VIN-код НОМЕР_3 в якості гуманітарного вантажу.
Листом від 31.07.2023 ГО «Кам'янський штаб національного захисту ветеранів, інвалідів та членів сімей загиблих бійців АТО» повідомило Закарпатську митницю, що будь-яких листів в паперовому або електронному виді не надавало до Закарпатської митниці, додатки до листа Закарпатської митниці є фальсифікованими (підробними).
При цьому у ПМП зазначено, що 31.07.2023 відповідно до ст. 63 Конституції України громадянин ОСОБА_1 відмовився надавати будь-які пояснення.
У ПМП вказано, що громадянин України ОСОБА_1 вчинив дії спрямовані на переміщення гуманітарного вантажу, а саме транспортного засобу марки «Nissan» моделі «X-Trail» VIN-код НОМЕР_3 , р.н.з. НОМЕР_2 з приховуванням від митного контролю шляхом подання митному органу, як підставу для переміщення товарів підроблених документів та таких, що містять неправдиві відомості щодо отримувача товару. Зазначені дії мають ознаки порушення (порушень) митних правил, передбаченого (передбачених) частиною 1 статтею 483 Митного кодексу України.
Представник митниці у судовому засіданні просив визнати ОСОБА_1 , винним у порушенні митних правил, накласти на нього стягнення згідно санкції ч.1 ст. 483 МК України. При цьому представник митниці просив долучити до матеріалів справи лист із МИТНОГО УПРАВЛІННЯ МИХАЙЛІВЦІ, що надійшов у відповідь на запит Закарпатської митниці від 07.09.2023, згідно якого ОСОБА_3 транспортний засіб марки «Nissan» моделі «X-Trail» VIN-код НОМЕР_3 , р.н.з. НОМЕР_2 , був заявлений на підставі усного декларування на пункті пропуску «Вишнє Нємецьке», та зазначений товар не був задекларований у якості гуманітарної допомоги й так само не надавався перелік товарів, що визнаються гуманітарною допомогою.
ОСОБА_1 , у судове засідання повторно не з'явився, повідомлений про дату та час розгляду справи належним чином. Слід зазначити, що розгляд справи судом за клопотанням представника ОСОБА_1 , адвоката Шаранич С., було відкладено неодноразово. Окрім того, слід зазначити, що від адвоката Шаранич С. надійшло повідомлення про зупинення правничої допомоги. Суд вважає за можливе проводити розгляд справи за відсутності останнього.
Заслухавши пояснення представника Закарпатської митниці Держмитслужби, дослідивши матеріали справи приходжу до наступного висновку.
Відповідно до п.4 ст.318 МКУ митний контроль товарів, транспортних засобів у пунктах пропуску через державний кордон України здійснюється відповідно до типових технологічних схем митного контролю, що затверджуються Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до п. 7 Типової технологічної схеми здійснення митного контролю автомобільних транспортних засобів перевізників і товарів, що переміщуються ними, у пунктах пропуску через державний кордон, затвердженої Постановою Кабінету Міністрів України № 451 від 21.05.2012 року митний контроль автомобільних транспортних засобів і товарів у пунктах пропуску здійснюється шляхом застосування таких форм митного контролю, як: перевірка документів та відомостей, які відповідно до законодавства надаються митним органам під час переміщення автомобільних транспортних засобів і товарів через митний кордон України; подання запитів до інших державних органів, установ та організацій, уповноважених органів іноземних держав для встановлення автентичності документів, наданих митним органам.
Відповідно до п.8, 9 постанови Кабінету Міністрів України від 27.01.1995, № 57 "Про затвердження Правил перетинання державного кордону громадянами України" в'їзд/вхід на територію пункту пропуску громадян, які перетинають державний кордон, перебування у пункті пропуску та виїзд/вихід громадян з нього здійснюється за паспортними документами. Громадяни, які перетинають державний кордон, зобов'язані пройти прикордонний, митний та інші види контролю відповідно до законодавства.
Відповідно до ч. 6 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 03.06.2005 № 8 "Про судову практику у справах про контрабанду та порушення митних правил" підставою для переміщення товарів через митний кордон є визначені нормативними актами документи, без яких неможливо одержати дозвіл митного органу на пропуск товарів через митний кордон. Підробленими треба вважати як фальшиві документи, так і справжні, до яких внесено неправдиві відомості чи окремі зміни, що перекручують зміст інформації щодо фактів, які ними посвідчуються, а також документи з підробленими підписами, відбитками печаток та штампів.
Відповідно до ч. 1 ст. 257 МК України декларування здійснюється шляхом заявлення за встановленою формою (письмовою, усною, шляхом вчинення дій) точних відомостей про товари, мету їх переміщення через митний кордон України, а також відомостей, необхідних для здійснення їх митного контролю та митного оформлення. Відповідно до ч.4 ст. 265 МК України громадяни можуть бути декларантами після досягнення ними 16-річного віку. Відповідно до ч.1 ст. 266 МК України декларант зобов'язаний: 1) здійснити декларування товарів, транспортних засобів комерційного призначення відповідно до порядку, встановленого цим Кодексом; 2) на вимогу органу доходів і зборів пред'явити товари, транспортні засоби комерційного призначення для митного контролю і митного оформлення; 3) надати органу доходів і зборів передбачені законодавством документи і відомості, необхідні для виконання митних формальностей.
Відповідно до п.57 ч.1 ст. 4 МК України товари - це будь-які рухомі речі, у тому числі ті, на які законом поширено режим нерухомої речі (крім транспортних засобів комерційного призначення), валютні цінності, культурні цінності, а також електроенергія, що переміщується лініями електропередачі. Відповідно до п. 33 цієї статті нерезиденти - фізичні особи: іноземці та особи без громадянства, громадяни України, які мають постійне місце проживання за межами України, у тому числі ті, які тимчасово перебувають на території України.
З матеріалів справи встановлено, що 30.07.2023 о 21 год. 46 хв. в зону митного контролю митного поста "Ужгород-автомобільний" Закарпатської митниці по вантажному напрямку “в'їзд в Україну" заїхав транспортний засіб марки «Nissan» моделі «X-Trail», реєстраційний номерний знак України р.н.з. НОМЕР_2 під керуванням громадянина України ОСОБА_1 .
До митного контролю ОСОБА_2 було подано декларацію про перелік товарів, що визнаються гуманітарною допомогою, клопотання ГО «Дніпровський штаб Національного захисту, інвалідів та членів сімей загиблих бійців АТО» у сприянні перетину митного кордону та свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу марки «Nissan» моделі «X-Trail».
Відповідно до декларації по перелік товарів, що визнаються гуманітарною допомогою відправником гуманітарного вантажу виступає - Волонтери Чехії, а отримувачем є Громадська організація «Кам'янський штаб національного захисту ветеранів, інвалідів та членів сімей загиблих бійців АТО», для потреб ЗСУ, код ЄДРПОУ 39582708 (Україна, 51905, Дніпропетровська область, м. Кам'янське, Південний р-н, вул. Брестська, буд. 39). Фактичне місце розвантаження гуманітарного вантажу зазначено: Україна, 51905, Дніпропетровська обл., м. Кам'янська, вул. Брестська,буд.39.
Під час виконання митних формальностей щодо пропуску вказаного вантажу та транспортного засобу через митний кордон України, на підставі п. 1 ч. 1 ст. 336 та ч. 1 ст. 337 Митного кодексу України, здійснено візуальну перевірку документів та відомостей, які відповідно до статті 335 цього Кодексу надаються митним органам під час переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України.
30.07.2023 о 22 год. 44 хв. вказаний транспортний засіб було затримано з метою подальшої перевірки документів, поданих до митного контролю, а саме клопотання у сприянні безперешкодному пропуску транспортних засобів призначених для ЗСУ від 27.07.2023 №435.
З метою перевірки клопотання та декларації про перелік товарів, що визнаються гуманітарною допомогою Закарпатською митницею направлено лист з додатками ГО «Кам'янський штаб національного захисту ветеранів, інвалідів та членів сімей загиблих бійців АТО» від 31.07.2023 №7.70-20-03/17/5686 щодо підтвердження очікування транспортного засобу марки «Nissan» моделі «X-Trail» VIN-код НОМЕР_3 в якості гуманітарного вантажу.
Листом від 31.07.2023 №49 ГО «Кам'янський штаб національного захисту ветеранів, інвалідів та членів сімей загиблих бійців АТО» повідомило Закарпатську митницю, що будь-яких листів в паперовому або електронному виді не надавало до Закарпатської митниці, додатки до листа Закарпатської митниці є фальсифікованими (підробними).
Як вбачається зі змісту письмових пояснень, що містяться в матеріалах справи, від 31.07.2023 відповідно до ст. 63 Конституції України громадянин ОСОБА_1 відмовився надавати будь-які пояснення.
Згідно з ч.1 ст. 486 МК України, завданнями провадження у справах про порушення митних правил є своєчасне, всебічне, повне та об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її з дотриманням вимог закону, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню порушень митних правил, та запобігання таким правопорушенням.
Відповідно до ч.1 ст. 489 МК України, посадова особа при розгляді справи про порушення митних правил зобов'язана з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують та/або обтяжують відповідальність, чи є підстави для звільнення особи, що вчинила правопорушення, від адміністративної відповідальності, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Статтею 9 КУпАП передбачено, що адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Згідно з ч. 1 ст.458 МК України порушення митних правил є адміністративним правопорушенням, яке являє собою протиправні, винні (умисні або з необережності) дії чи бездіяльність, що посягають на встановлений цим Кодексом та іншими актами законодавства України порядок переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України, пред'явлення їх митним органам для проведення митного контролю та митного оформлення, а також здійснення операцій з товарами, що перебувають під митним контролем або контроль за якими покладено на митні органи цим Кодексом чи іншими законами України, і за які цим Кодексом передбачена адміністративна відповідальність.
Частиною 1 ст. 483 МК України передбачено відповідальність за переміщення або дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, тобто з використанням спеціально виготовлених сховищ (тайників) та інших засобів або способів, що утруднюють виявлення таких товарів, або шляхом надання одним товарам вигляду інших, або з поданням митному органу як підстави для переміщення товарів підроблених документів чи документів, одержаних незаконним шляхом, або таких, що містять неправдиві відомості щодо найменування товарів, їх ваги (з урахуванням допустимих втрат за належних умов зберігання і транспортування) або кількості, країни походження, відправника та/або одержувача, кількості вантажних місць, їх маркування та номерів, неправдиві відомості, необхідні для визначення коду товару згідно з УКТ ЗЕД та його митної вартості.
Підставою притягнення особи до адміністративної відповідальності є наявність в її діях складу адміністративного правопорушення - сукупності юридичних ознак (об'єктивних і суб'єктивних), що визначаються вчинене протиправне діяння як конкретне адміністративне правопорушення.
Тобто при складанні протоколу про порушення митних правил враховуються ознаки складу правопорушення, які мають узгоджуватись з диспозицією статті, до відповідальності за якою притягується особа. У іншому випадку відсутність однієї із ознак складу правопорушення виключає можливість притягнення особи до відповідальності.
Виходячи з вищевказаних положень діючого законодавства, вбачається, що: - об'єктом правопорушення за ч. 1 ст. 483 МК України, є - охоронюваний МК України та іншими актами законодавства України порядок переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю; - об'єктивною стороною передбаченого ч. 1ст. 483 МК України правопорушення є переміщення або дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю; - суб'єктом правопорушення є громадяни-декларанти, які на момент вчинення такого правопорушення досягли 16-річного віку, а при вчиненні порушень митних правил підприємствами - посадові особи цих підприємств.; - суб'єктивна сторона за ч.1 ст.483 МК України передбачає умисел, тобто винна у скоєнні правопорушення особа усвідомлювала протиправний характер своєї дії чи бездіяльності, передбачала її шкідливі наслідки і бажала їх або свідомо допускала настання цих наслідків.
У відповідності до п. 6 постанови Пленуму Верховного Суду України від 03.06.2005 №8 «Про судову практику у справах про контрабанду та порушення митних правил» підставою для переміщення товарів через митний кордон є визначені нормативними актами документи, без яких неможливо одержати дозвіл митного органу на пропуск товарів через митний кордон. Це, зокрема, можуть бути митна декларація, контракт, коносамент, ліцензія, квота, товарно-супровідні документи, дозвіл відповідних державних органів.
Підробленими треба вважати як фальшиві документи, так і справжні, до яких внесено неправдиві відомості чи окремі зміни, що перекручують зміст інформації щодо фактів, які ними посвідчуються, а також документи з підробленими підписами, відбитками печаток та штампів.
Незаконно одержаними слід визнавати документи, які особа отримала за відсутності законних підстав або з порушенням установленого порядку.
Документами, що містять неправдиві дані, є, зокрема, такі, в яких відомості щодо суті угоди, найменування, асортименту, ваги, кількості чи вартості товарів, а також їх відправника чи одержувача, держави, з якої вони вивезені чи в яку переміщуються, не відповідають дійсності.
Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь - які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган ( посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Для кваліфікації дій за ч. 1 ст. 483 МК України не мають значення мотив і мета їх вчинення, а також те чи настали від цього шкідливі наслідки.
Як роз'яснено у п. п. 5, 6 постанови Пленуму Верховного Суду України «Про судову практику у справах про контрабанду та порушення митних правил» від 03.06.2005 №8 (зі змінами), незаконне переміщення предметів із приховуванням від митного контролю це їх переміщення через митний кордон України з використанням спеціально виготовлених сховищ (тайників) та інших засобів чи способів, що утруднюють їх виявлення, або шляхом надання одним товарам вигляду інших, або з поданням митному органу як підстави для переміщення товарів підроблених документів чи одержаних незаконним шляхом або таких, що містять неправдиві дані. Судам необхідно враховувати, що підставою для переміщення товарів через митний кордон є визначені нормативними актами документи, без яких неможливо одержати дозвіл митного органу на пропуск товарів через митний кордон. Це, зокрема, можуть бути митна декларація, контракт, коносамент, ліцензія, квота, товаросупровідні документи, дозвіл відповідних державних органів. Підробленими треба вважати як фальшиві документи, так і справжні, до яких внесено неправдиві відомості чи окремі зміни, що перекручують зміст інформації щодо фактів, які ними посвідчуються, а також документи з підробленими підписами, відбитками печаток та штампів. Документами, що містять неправдиві дані, є, зокрема, такі, в яких відомості щодо суті угоди, найменування, асортименту, ваги, кількості чи вартості товарів, а також їх відправника чи одержувача, держави, з якої вони вивезені чи в яку переміщуються, не відповідають дійсності.
Вина ОСОБА_1 , у вчиненні правопорушення повністю підтверджується: протоколом про порушення митних правил, листом Управління боротьби з контрабандою та порушеннями митних правил Закарпатської митниці, Декларацією про перелік товарів, визнаються гуманітарною допомогою, листом керівника ГО «Кам'янський штаб національного захисту ветеранів, інвалідів та членів сімей загиблих бійців АТО», відомостями з баз даних АСМО Інспектор, запитом від 31.07.2023Закарпатської митниці скерованого ГО «Кам'янський штаб національного захисту ветеранів, інвалідів та членів сімей загиблих бійців АТО», відповіддю від 31.07.223 №49 ГО «Кам'янський штаб національного захисту ветеранів, інвалідів та членів сімей загиблих бійців АТО» на лист Закарпатської митниці.
Згідно з ст. 9 Конституції України, а також ст. 17 Закону України «Про міжнародні договори» від 22.12.1993 року, міжнародні договори, згода на обов'язковість яких дана Верховною Радою України, є часткою національного законодавства України. Також передбачається, що якщо міжнародним договором встановлені інші права, ніж ті, які передбачені законодавством України, то застосовуються правила міжнародного договору України. Тобто, в такому випадку міжнародно - правові норми мають пріоритетне значення.
17 липня 1997 року Україна ратифікувала Європейську Конвенцію «Про захист прав людини і основоположних свобод», а також Протоколи 1, 2, 4, 7, 11, які є невід'ємною частиною Конвенції, чим визнала її дію в національній правовій системі, a також обов'язковість рішень Європейського Суду з прав людини по всім питанням що стосуються тлумачення і застосування Конвенції.
Згідно з рішеннями ЄСПЛ, судові рішення, якими застосовується конфіскація майна, є втручанням в право особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, на повагу власності.
Необхідно дослідити, чи буде досягнуто необхідний справедливий баланс завдяки втручанню між захистом права власності та вимогами загального інтересу суспільства у разі конфіскації тимчасово вилученої валюти. ЄСПЧ вважає, що не буде досягнуто, якщо відповідний власник майна буде змушений нести «особистий та надмірний тягар».
Аналізуючи обставини справи можливо констатувати, що наявні ознаки того, що ОСОБА_1 , навмисно прагнув обійти митні правила. Будь-яких доказів, які підтверджують факт наявності «індивідуального і надмірного тягаря» при накладенні стягнення передбаченого ч. 1 ст. 483 МК України на ОСОБА_1 , суду не надано.
Враховуючи характер та ступінь вчиненого правопорушення, обставини справи, особу порушника та те, що вина ОСОБА_1 , у вчиненні правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 483 МК України доведена, об'єктивно з'ясувавши обставини справи, повно та всебічного дослідивши надані суду докази, письмові пояснення, суд вважає за необхідне застосувати щодо нього стягнення необхідне та достатнє для досягнення ст.23 КУпАП мети, зокрема виховання в дусі додержання законів України та запобігання вчиненню нових правопорушень, в межах санкції статті ч.1 ст. 483 МК України, за якою кваліфіковано правопорушення.
Разом з тим, з 05.01.2024 року набрав чинності Закон України, яким внесено зміни в ст.483 МК України та пом'якшено стягнення за вчинення даного правопорушення.
Відповідно до ст.58 Конституції України, закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи.
Наразі санкція ч. 1 ст. 483 МК України передбачає адміністративне стягнення у вигляді накладення штрафу в розмірі від 50 до 100 відсотків вартості товарів - безпосередніх предметів порушення митних правил з конфіскацією товарів, транспортних засобів із спеціально виготовленими сховищами (тайниками), що використовувалися для приховування товарів - безпосередніх предметів порушення митних правил від митного контролю, або з конфіскацією товарів - безпосередніх предметів порушення митних правил, а також товарів, транспортних засобів із спеціально виготовленими сховищами (тайниками), що використовувалися для приховування товарів - безпосередніх предметів порушення митних правил від митного контролю.
З наведеного вбачається, що санкція ч. 1 ст. 483 МК України є альтернативною, суд вирішуючи питань про накладення адміністративного стягнення наділений правом застосовувати одну із двох вищезазначених санкцій.
При накладенні адміністративного стягнення враховується особа порушника, ступінь його вини, характер та спосіб вчиненого правопорушення.
Обставин, які б пом'якшували або обтяжували відповідальність правопорушника за вчинення вказаного адміністративного правопорушення відповідно до вимог ст.ст. 34, 35 КУпАП судом не встановлено.
При визначенні розміру штрафу, суд бере до уваги те, що згідно наявного в матеріалах справи висновку експерта №142000-3800-0207 складеного 31 серпня 2023 року, вартість легкового транспортного засобу марки ««Nissan» моделі «X-Trail» VIN-код НОМЕР_3 , р.н.з. НОМЕР_2 , 2184 см3, 2003 р.в., двигун дизельний, код згідно з УКТЗЕД - 8703, станом на дату оцінки, становить 225 903,41 грн.
Враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, суд дійшов висновку про застосування до особи, яка притягається до адміністративної відповідальності адміністративного стягнення у виді штрафу в розмірі 50% вартості товару - безпосередніх предметів порушення митних правил з конфіскацією цих товарів.
При цьому, суд враховує, що накладене на ОСОБА_1 , адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 50% вартості товару 112 951,71 грн. із конфіскацією безпосередніх товарів порушення митних правил, буде мати достатній профілактичний вплив та дозволить запобігти вчиненню ним у подальшому інших правопорушень.
Згідно положень ч.5 ст. 283 КУпАП постанова суду (судді) про накладення адміністративного стягнення повинна містити положення про стягнення з особи, щодо якої її винесено, судового збору.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
У відповідності до п.5 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» підлягає стягненню з гр. ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у розмірі 536, 80 грн.
Керуючись ст. 4, ч. 1 ст. 483, ст. ст. 526,527-529 МК України, ст. ст. 33,40-1,265,283-285,287,294 КУпАП, п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», суддя
Громадянина України ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винним вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 483 МК України та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 50 відсотків вартості цих товарів, що складає 112 951 (сто дванадцять тисяч дев'ятсот п'ядесят одну) гривню 71 коп., з конфіскацією: легкового транспортного засобу марки ««Nissan» моделі «X-Trail» VIN-код НОМЕР_3 , р.н.з. НОМЕР_2 , НОМЕР_4 , 2003 р.в., двигун дизельний, код згідно з УКТЗЕД - 8703.
Стягнути з громадянина України ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 на користь держави 536,80 гривень судового збору.
Постанова суду (судді) у справі про порушення митних правил може бути оскаржена особою, стосовно якої вона винесена, представником такої особи або митним органом, який здійснював провадження у цій справі, до Закарпатського апеляційного суду через Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області протягом десяти днів з дня її винесення.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова може бути пред'явлена до виконання протягом трьох місяців.
Суддя Ужгородського
міськрайонного суду О.В. Фазикош