Справа № 289/149/24
Номер провадження 1-в/289/16/24
19.01.2024 м. Радомишль
Суддя Радомишльського районного суду Житомирської області ОСОБА_1 , з участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні подання начальника Відділення поліції №3 Житомирського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Житомирській області відносно:
ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, уродженця с. Грозино, Коростенського району, Житомирської області, з середньою освітою, не одруженого, не працюючого, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , засудженого 12.12.2018 Коростишівським районним судом Житомирської області за ч. 2 ст. 185, ч. 1 ст. 71 КК України до 1 року 6 місяців позбавлення волі; звільненого 07.08.2020 з Коростенської виправної колонії №71 Житомирської області,
про встановлення адміністративного нагляду,
17.01.2024 до Радомишльського районного суду Житомирської області надійшло подання начальника Відділення поліції №3 Житомирського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Житомирській області про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_3 .
Подання обґрунтовується тим, що вироком Коростишівського районного суду Житомирської області від 12.12.2018 ОСОБА_3 засуджено за вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 185 КК України, на призначено на підставі ч. 1 ст. 71 КК України покарання у виді 1 року 6 місяців позбавлення волі. В подальшому, 07.08.2020 ОСОБА_3 було звільнено з Коростенської виправної колонії №71 Житомирської області. Однак, після звільнення з місць позбавлення волі останній на шлях виправлення не став, належних висновків для себе не зробив, зловживає спиртними напоями, схильний до вчинення правопорушень та неодноразово попереджався відділенням поліції №3 Житомирського районного управління поліції ГУНП в Житомирській області про можливе встановлення адміністративного нагляду за вчинення адміністративних правопорушень, зокрема:
- 25.09.2023 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 176 КУпАП, застосовано адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 68 грн.;
- 30.10.2023 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 176 КУпАП, застосовано адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 51 грн.;
- 11.01.2024 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 175-1 КУпАП, застосовано адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 51 грн.;
- 15.01.2024 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 178 КУпАП, застосовано адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 51 грн.
ОСОБА_3 та представник відділення поліції №3 ОСОБА_4 в судове засідання не з'явились, про дату, час та місце розгляду справи повідомлені належним чином, подали до суду заяви, в яких просять розглянути подання без їх участі на підставі наявних матеріалів.
Судом встановлено, що 07.08.2020 ОСОБА_3 було звільнено з Коростенської виправної колонії №71 Житомирської області від відбування покарання за вчинення нетяжкого злочину.
Однак, ОСОБА_3 , будучи більше двох разів засудженим до позбавлення волі за вчинення умисних злочинів, після звільнення від відбування покарання систематично порушує громадський порядок, що підтверджується інформаціями з "Armor" про притягнення останнього до адміністративної відповідальності.
Згідно письмових попереджень Відділення поліції №3 Житомирського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Житомирській області ОСОБА_3 попереджено, що якщо він не припинить порушувати громадський порядок та права інших громадян за ним буде встановлено адміністративний нагляд.
Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що подання про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_3 підлягає задоволенню.
Статтею 2 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» визначено, що адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню злочинів окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них.
Відповідно до п. «в» ч. 1 ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб, засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Як вбачається з листів КНП «Радомишльська лікарня» Радомишльської міської ради ОСОБА_3 за медичною допомогою до лікаря психіатра та нарколога не звертався.
Згідно характеристики Радомишльської міської ради Житомирської області №01-22/112 від 15.01.2024 остання не володіє компрометуючими матеріалами відносно ОСОБА_3 , однак згідно письмових пояснень ОСОБА_5 та ОСОБА_6 встановлено, що ОСОБА_3 після звільнення з місць позбавлення волі на шлях виправлення не став, зловживає спиртними напоями, схильний до вчинення адміністративних правопорушень, веде аморальний спосіб життя.
Згідно листа Радомишльського відділу Житомирської філії Житомирського обласного центру зайнятості вбачається, що ОСОБА_3 до обласного центру зайнятості не звертався.
Враховуючи, що ОСОБА_3 був засуджений та після відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушує громадський порядок, суд вважає доцільним встановити стосовно нього адміністративний нагляд, з метою запобігання вчинення останнім кримінальних правопорушень і здійснення виховного впливу.
На підставі викладеного, відповідно до ст. ст. 3, 5 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», суд,
1. Встановити стосовно ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , адміністративний нагляд строком на 1 (один) рік.
2. Встановити стосовно ОСОБА_3 наступні обмеження:
- заборонити вихід з будинку за місцем проживання по АДРЕСА_1 , у період часу з 22 год. 00 хв. до 06 год. 00 хв. наступного дня;
- зобов'язати з'являтися на реєстрацію до Відділення поліції № 3 Житомирського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Житомирській області (місце розташування: вул. Мала Житомирська, 11 А, м. Радомишль, Житомирського району, Житомирської області) два рази на місяць, кожну другу та четверту п'ятницю місяця;
- заборонити виїзд в особистих справах за межі Радомишльської територіальної громади Житомирського району Житомирської області без відповідного дозволу органу національної поліції, який здійснює адміністративний нагляд;
- заборонити відвідування барів, кафе, ресторанів, розважальних закладів після 20 год. 00 хв.
Попередити ОСОБА_3 про те, що у випадку порушення ним правил адміністративного нагляду, його буде притягнуто до відповідальності, згідно діючого законодавства.
Термін адміністративного нагляду починається з дня оголошення особі постанови судді про встановлення адміністративного нагляду.
Виконання даної постанови покласти на Відділення поліції №3 Житомирського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Житомирській області.
Постанова може бути оскаржена до Житомирського апеляційного суду протягом 7 днів з дня проголошення.
Суддя ОСОБА_7