Ухвала від 19.01.2024 по справі 398/4063/23

Справа №: 398/4063/23

провадження №: 1-кс/398/144/24

УХВАЛА

Іменем України

"19" січня 2024 р. м. Олександрія

Слідчий суддя Олександрійського міськрайонного суду Кіровоградської області ОСОБА_1 , за участі секретаря судового засідання ОСОБА_2 , прокурора ОСОБА_3 , розглянувши у закритому судовому засіданні, в залі суду клопотання старшого слідчого СВ Олександрійського РВП ГУНП в Кіровоградській області ОСОБА_4 , погоджене прокурором Олександрійської окружної прокуратури в Кіровоградській області ОСОБА_3 , про надання дозволу на затримання підозрюваного:

ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця селища Олександрівка Олександрівського району Кіровоградської області, українця, громадянина України, із повною загальною середньою освітою, військовозобов'язаного, неодруженого, який не має на своєму утриманні малолітніх та неповнолітніх дітей, офіційно не працюючого, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , фактично проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 , раніше не судимого,

з метою приводу для участі у розгляді клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою у кримінальному провадженні, внесеному 04.04.2023 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12023175460000075 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених частиною 3 статті 190 Кримінального кодексу України,

ВСТАНОВИВ:

19.01.2024 року старший слідчий СВ Олександрійського РВП ГУНП в Кіровоградській області ОСОБА_4 звернулася до Олександрійського міськрайонного суду Кіровоградської області із вказаним вище клопотанням, у якому просить надати дозвіл на затримання підозрюваного ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця селища Олександрівка Олександрівського району Кіровоградської області, громадянина України, з метою його приводу для участі у розгляді клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

В обґрунтування клопотання зазначено, що у ході досудового розслідування встановлено, що у період часу, протягом 2022 року та 2023 року, більш точного часу та дати не встановлено, ОСОБА_5 , за місцем реєстрації, а саме за адресою: АДРЕСА_1 , умисно розмістив оголошення на сайті «OLX» про продаж дитячого будиночку (вігвам), який не мав наміру продавати. У подальшому, ОСОБА_5 , з метою протиправного заволодіння грошовими коштами користувачів сайту «OLX», шляхом незаконних операцій з використанням електронно - обчислювальної техніки за допомогою невстановленої комп'ютерної техніки та мобільних терміналів підключених до всесвітньої мережі Інтернет, через мобільних операторів стільникового зв'язку, умисно розміщував оголошення з приводу продажу дитячого будиночку (вігвам), який не мав наміру продавати, після передоплати замовлення.

Своїми протиправними діями ОСОБА_5 вчинив заволодіння чужим майном шляхом обману (шахрайство), шляхом незаконних операцій з використанням електронно-обчислювальної техніки, вчинене повторно, тобто кримінальне правопорушення, передбачене ч.3 ст.190 КК України.

31.12.2023 року слідчим було складено повідомлення про підозру ОСОБА_5 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.3 ст.190 КК України, яке було затверджено прокурором, що здійснює процесуальне керівництво в даному кримінальному провадженні. 19.01.2024 року підозрюваного ОСОБА_5 було оголошено у розшук, на що була заведена оперативно-розшукова справа. Все вищезазначене свідчить про той факт, що ОСОБА_5 ухиляється від явки до слідчого для проведення слідчих дій. На даний час по даному кримінальному провадженню необхідно допитати підозрюваного ОСОБА_5 .

В провадженні суду також перебуває клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою відносно ОСОБА_5 .

Прокурор в судовому засіданні клопотання підтримав та просив задовольнити з підстав викладених в ньому. Зазначив, що проведеними оперативно-розшуковими заходами встановити місце перебування підозрюваного не вдалося.

Заслухавши доводи прокурора щодо необхідності затримання ОСОБА_5 з метою приводу, і дослідивши матеріали, що додані до клопотання в їх сукупності, слідчий суддя приходить до наступних висновків.

З клопотання та наданих матеріалів кримінального провадження вбачається, що в провадженні СВ Олександрійського РВП ГУНП в Кіровоградській області знаходиться кримінальне провадження, внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12023175460000075 від 04.04.2023 року за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених частиною 3 статті 190 Кримінального кодексу України.

31.12.2023 року слідчим було складено повідомлення про підозру ОСОБА_5 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.3 ст.190 КК України, яке було затверджено прокурором, що здійснює процесуальне керівництво в даному кримінальному провадженні, та вручено 31.12.2023 року сестрі ОСОБА_5 - ОСОБА_6 .

31.12.2023 року сестрі ОСОБА_5 - ОСОБА_6 вручено повістку про виклик її брата на 04.01.2024 року до слідчого, однак ОСОБА_5 до слідчого так і не з'явився.

31.12.2023 року о/у СКП Олександрійського районного відділу поліції було здійснено виїзд за місцем останнього проживання ОСОБА_5 , за адресою: АДРЕСА_2 , але за вказаною адресою ніхто не проживає, зі слів сусідів ОСОБА_5 виїхав із вищевказаної адреси відносно нещодавно, куди саме невідомо, про що було складено рапорт.

31.12.2023 року о/у СКП Олександрійського районного відділу поліції було здійснено виїзд за місцем попереднього мешкання ОСОБА_5 , за адресою: АДРЕСА_3 , але за вказаною адресою ніхто не проживає, із даного приводу було допитано свідків мешканців вищевказаного будинку, які повідомили, що ОСОБА_5 виїхав за межі області, куди саме та коли точно невідомо. За вказаною адресою ОСОБА_5 не проживає вже близько чотирьох місяців, про що було складено рапорт.

08.01.2024 року о/у СКП Олександрійського районного відділу поліції було здійснено виїзд за місцем останнього проживання ОСОБА_5 , за адресою: АДРЕСА_2 , але за вказаною адресою двері до будинку ніхто не відчинив. Зі слів власника будинку, було встановлено, що ОСОБА_5 виїхав з орендованого будинку відразу після проведення обшуку та на даний час його місцезнаходження невідомо, про що було складено рапорт.

10.01.2024 року о/у СКП Олександрійського районного відділу поліції було здійснено неодноразові виклики на номер мобільного телефону НОМЕР_1 , НОМЕР_2 , НОМЕР_3 та НОМЕР_4 , які ОСОБА_7 залишив в якості своїх контактних даних, але на даний час мобільні номера телефонів НОМЕР_1 , НОМЕР_2 вимкнені, а мобільними номерами НОМЕР_3 та НОМЕР_4 користується ОСОБА_6 та ОСОБА_8 .. Зі слів останніх ОСОБА_5 виїхав на Західну Україну та куди саме останнім невідомо.

10.01.2024 року о/у СКП Олександрійського районного відділу поліції було здійснено виїзд за місцем реєстрації ОСОБА_5 , за адресою: АДРЕСА_1 , за вказаною адресою ніхто не проживає, домоволодіння перебуває в занедбаному стані, зі слів сусідів за вказаною адресою останні 5 років ніхто не проживає.

19.01.2024 року підозрюваного ОСОБА_5 оголошено у розшук та заведена оперативно-розшукова справа.

За положеннями ч.1 ст.188 КПК України, слідчий за погодженням з прокурором має право звернутися із клопотанням про дозвіл на затримання підозрюваного з метою його приводу для участі в розгляді клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Частиною 4 ст.189 КПК України визначено, що підставою для задоволення даного клопотання є доведення прокурором, що зазначені в клопотанні обставини вказують на наявність підстав для тримання під вартою підозрюваного, а також є достатні дані вважати, що підозрюваний переховується від органів досудового розслідування, або одержавши відомості про звернення слідчого, прокурора до суду із клопотанням про застосування запобіжного заходу, підозрюваний до початку розгляду клопотання про застосування запобіжного заходу вчинить дії, які є підставою для застосування запобіжного заходу і зазначені у ст.177 КПК України.

Як наголошує ч.1 ст.177 КПК України, підставою застосування запобіжного заходу є наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення, а також наявність ризиків, які дають достатні підстави слідчому судді вважати, що підозрюваний може переховуватись від органів досудового розслідування або суду, незаконно впливати на потерпілого, свідків, знищити, сховати або спотворити речі, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення, вчинити інше кримінальне правопорушення чи продовжити кримінальне правопорушення, у якому підозрюється.

На даний час в ході слідчих (розшукових) дій та оперативно-розшукових заходів місцезнаходження підозрюваного ОСОБА_5 не встановлено.

В провадженні суду також перебуває клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою відносно ОСОБА_5 .

За таких обставин, слідчий суддя дійшов висновку, що досліджені в судовому засіданні докази, надають достатні підстави вважати, що підозрюваний, у даному кримінальному провадженні, обґрунтовано підозрюється у вчиненні інкримінованих кримінальних правопорушень, передбачених частиною 1 статті 190 Кримінального кодексу України, переховується від органів досудового розслідування та існують ризики передбачені ч.1 ст.177 КПК України, а тому клопотання про надання дозволу на затримання підлягає задоволенню.

Керуючись ст.ст.131-132, 176-178, 188-190, 309, 372 КПК України, слідчий суддя

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання старшого слідчого СВ Олександрійського РВП ГУНП в Кіровоградській області ОСОБА_4 , погоджене прокурором Олександрійської окружної прокуратури в Кіровоградській області ОСОБА_3 , про надання дозволу на затримання підозрюваного ОСОБА_5 з метою приводу для участі у розгляді клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою у кримінальному провадженні, внесеному 04.04.2023 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12023175460000075 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених частиною 3 статті 190 Кримінального кодексу України- задовольнити.

Надати дозвіл на затримання підозрюваного ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця селища Олександрівка Олександрівського району Кіровоградської області, українця, громадянина України, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , фактично проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 , з метою його приводу для участі в розгляді клопотання про обрання йому запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Виконання ухвали суду доручити Олександрійському РВП ГУНП в Кіровоградській області.

Контроль за виконанням ухвали покласти на прокурора Олександрійської окружної прокуратури в Кіровоградській області ОСОБА_3 .

Ухвала про затримання з метою приводу втрачає законну силу з моменту: приводу підозрюваного до суду; закінчення строку дії ухвали, зазначеного в ній, або закінчення шести місяців із дати постановлення ухвали, у якій не зазначено строку її дії; відкликання ухвали прокурором.

Відповідно до ст. 191 КПК України, затримана на підставі ухвали слідчого судді особа не пізніше 36 (тридцяти шести) годин з моменту затримання повинна бути звільнена або доставлена до слідчого судді, який постановив ухвалу про дозвіл на затримання з метою приводу. Службова особа, яка на підставі ухвали слідчого судді про дозвіл на затримання затримала особу, зобов'язана негайно вручити їй копію зазначеної ухвали. Уповноважена службова особа (особа, якій законом надане право здійснювати затримання), яка затримала особу на підставі ухвали слідчого судді про дозвіл на затримання або у якої під вартою тримається особа, щодо якої діє ухвала про дозвіл на затримання, негайно повідомляє про це слідчого, прокурора, зазначеного в ухвалі.

Якщо після затримання підозрюваного з'ясується, що він був затриманий на підставі ухвали про дозвіл на затримання, яка відкликана прокурором, підозрюваний має бути негайно звільнений уповноваженою службовою особою, під вартою якої він тримається, якщо немає інших законних підстав для його подальшого затримання.

Строк дії ухвали визначити в шість місяців, тобто з 19 січня 2024 року по 19 липня 2024 року.

Ухвала підлягає негайному виконанню після її проголошення.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

Попередній документ
116410174
Наступний документ
116410176
Інформація про рішення:
№ рішення: 116410175
№ справи: 398/4063/23
Дата рішення: 19.01.2024
Дата публікації: 22.01.2024
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Кримінальне
Суд: Олександрійський міськрайонний суд Кіровоградської області
Категорія справи: Кримінальні справи (з 01.01.2019); Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про; дозвіл на затримання з метою приводу
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто: рішення набрало законної сили (11.03.2026)
Дата надходження: 11.03.2026
Предмет позову: -
Розклад засідань:
30.11.2023 16:00 Олександрійський міськрайонний суд Кіровоградської області
11.12.2023 16:00 Олександрійський міськрайонний суд Кіровоградської області
18.12.2023 11:30 Олександрійський міськрайонний суд Кіровоградської області
27.08.2025 08:45 Олександрійський міськрайонний суд Кіровоградської області