Ухвала від 18.01.2024 по справі 480/6822/21

УХВАЛА

18 січня 2024 року

м. Київ

справа № 480/6822/21

провадження № К/990/20/24

Верховний Суд у складі судді-доповідача Касаційного адміністративного суду Смоковича М. І., перевіривши касаційну скаргу Ковпаківського відділу державної виконавчої служби у місті Суми Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми) на постанову Другого апеляційного адміністративного суду від 07 вересня 2023 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Ковпаківського відділу державної виконавчої служби у місті Суми Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми) про визнання дій неправомірними, зобов'язання повернути кошти та стягнення моральної шкоди,

УСТАНОВИВ:

01 січня 2024 року зазначена касаційна скарга надійшла на електронну пошту суду касаційної інстанції.

За правилами частини першої статті 334 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі - КАС України) за відсутності підстав для залишення касаційної скарги без руху, повернення касаційної скарги чи відмови у відкритті касаційного провадження суд касаційної інстанції постановляє ухвалу про відкриття касаційного провадження у справі.

За змістом частини першої статті 330, статті 331 КАС України касаційна скарга подається у письмовій формі безпосередньо до суду касаційної інстанції.

Варто зазначити, що частинами сьомою, восьмою статті 44 КАС України визначено, що документи (в тому числі процесуальні документи, письмові та електронні докази тощо) можуть подаватися до суду, а процесуальні дії вчинятися учасниками справи в електронній формі з використанням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, за винятком випадків, визначених цим Кодексом.

Процесуальні документи в електронній формі мають подаватися учасниками справи до суду з використанням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи в порядку, визначеному Положенням про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та/або положеннями, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).

Відповідно до абзацу 2 частини восьмої статті 18 КАС України особи, які зареєстрували офіційні електронні адреси в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі, подають процесуальні та інші документи, письмові та електронні докази, вчиняють інші процесуальні дії в електронній формі виключно за допомогою Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, з використанням власного електронного підпису, прирівняного до власноручного підпису відповідно до Закону України «Про електронні довірчі послуги», якщо інше не визначено цим Кодексом.

Згідно з частиною шостою статті 18 КАС України адвокати, нотаріуси, державні та приватні виконавці, судові експерти, органи державної влади та інші державні органи, органи місцевого самоврядування, інші юридичні особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов'язковому порядку. Інші особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в добровільному порядку.

Отже, адвокати, нотаріуси, приватні виконавці, судові експерти, державні органи та органи місцевого самоврядування, суб'єкти господарювання державного та комунального секторів економіки зобов'язані зареєструвати свої офіційні електронні адреси в ЄСІТС в обов'язковому порядку.

Зазначені особи можуть подати касаційну скаргу в електронній формі лише через підсистеми Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи «Електронний суд» та «Електронний кабінет».

Так, матеріали касаційної скарги надіслані на електронну адресу суду касаційної інстанції, однак, в матеріалах касаційної скарги відсутні відомості про її сформування у підсистемі «Електронний суд», що свідчить про використання автором касаційної скарги непередбаченого чинним процесуальним законодавством способу звернення до Верховного Суду із касаційною скаргою.

Відповідно до пункту 1 частини п'ятої статті 332 КАС України касаційна скарга не приймається до розгляду і повертається суддею-доповідачем якщо касаційна скарга подана особою, яка не має адміністративної процесуальної дієздатності, не підписана або підписана особою, яка не має права її підписувати, або особою, посадове становище якої не зазначено.

Таким чином, незважаючи на те, що касаційна скарга засвідчена кваліфікованим електронним підписом, проте, подана на електронну пошту суду, вона не може вважатися касаційною скаргою, підписаною у встановленому законом порядку, а тому вважається не підписаною та, відповідно, не може бути прийнята до розгляду і належить поверненню особі, яка її подала.

На підставі викладеного, керуючись пунктом 1 частини п'ятої статті 332 КАС України,

УХВАЛИВ:

1. Касаційну скаргу Ковпаківського відділу державної виконавчої служби у місті Суми Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми) на постанову Другого апеляційного адміністративного суду від 07 вересня 2023 року у справі № 480/6822/21 за позовом ОСОБА_1 до Ковпаківського відділу державної виконавчої служби у місті Суми Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми) про визнання дій неправомірними, зобов'язання повернути кошти та стягнення моральної шкоди повернути особі, яка її подала.

2. Роз'яснити, що повернення касаційної скарги не позбавляє права повторного звернення до суду касаційної інстанції в порядку, встановленому законом.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не оскаржується.

Суддя М. І. Смокович

Попередній документ
116396845
Наступний документ
116396847
Інформація про рішення:
№ рішення: 116396846
№ справи: 480/6822/21
Дата рішення: 18.01.2024
Дата публікації: 19.01.2024
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Адміністративне
Суд: Касаційний адміністративний суд Верховного Суду
Категорія справи: Адміністративні справи (з 01.01.2019); Справи щодо примусового виконання судових рішень і рішень інших органів
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто у апеляційній інстанції (07.09.2023)
Дата надходження: 05.04.2023
Предмет позову: про визнання дій неправомірними, зобов'язання повернути кошти та стягнення моральної шкоди.
Розклад засідань:
19.01.2022 00:00 Другий апеляційний адміністративний суд
23.08.2022 14:00 Сумський окружний адміністративний суд
01.09.2022 14:00 Сумський окружний адміністративний суд
06.09.2022 14:00 Сумський окружний адміністративний суд
15.09.2022 14:00 Сумський окружний адміністративний суд
31.01.2023 16:15 Другий апеляційний адміністративний суд
17.04.2023 14:00 Сумський окружний адміністративний суд
27.07.2023 15:30 Другий апеляційний адміністративний суд
31.08.2023 15:45 Другий апеляційний адміністративний суд
07.09.2023 15:40 Другий апеляційний адміністративний суд
Учасники справи:
головуючий суддя:
БАРТОШ Н С
ПРИСЯЖНЮК О В
РЄЗНІКОВА С С
суддя-доповідач:
БАРТОШ Н С
БОНДАР С О
БОНДАР С О
ПРИСЯЖНЮК О В
РЄЗНІКОВА С С
відповідач (боржник):
Ковпаківський відділ Державної виконавчої служби у м. Суми
Ковпаківський відділ державної виконавчої служби у місті Суми
Ковпаківський відділ державної виконавчої служби у місті Суми Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Суми)
Ковпаківський відділ державної виконавчої служби у місті Суми Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Суми)
Ковпаківський відділ державної виконавчої служби у місті Суми Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми)
заявник апеляційної інстанції:
Нужненко Тетяна Миколаївна
суддя-учасник колегії:
БЕГУНЦ А О
ГРИГОРОВ А М
КУРИЛО Л В
ЛЮБЧИЧ Л В
П'ЯНОВА Я В
ПОДОБАЙЛО З Г