Постанова від 18.01.2024 по справі 380/12765/23

ВОСЬМИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 січня 2024 рокуЛьвівСправа № 380/12765/23 пров. № А/857/16934/23

Восьмий апеляційний адміністративний суд у складі колегії :

головуючого судді: Гуляка В.В.

суддів: Коваля Р.Й., Шевчук С.М.

розглянувши у письмовому провадженні апеляційну скаргу Головного управління Національної поліції у Львівській області,

на рішення Львівського окружного адміністративного суду від 21 серпня 2023 року (суддя - Кедик М.В., час ухвалення - не зазначено, місце ухвалення - м.Львів, дата складання повного тексту - 21.08.2023),

в адміністративній справі №380/12765/23 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції у Львівській області,

про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії,

встановив:

У червні 2023 року позивач ОСОБА_1 звернувся в суд з адміністративним позовом до відповідача Головного управління Національної поліції у Львівській області, в якому просив: 1) визнати протиправними дії відповідача щодо не включення сум індексації, додаткової винагороди, згідно постанови КМУ №168 від 28.02.2022 та доплати згідно з постановою КМУ №375 від 29.04.2020 до довідки №45/68 від 10.03.2023 про додаткові щомісячні види грошового забезпечення за останні 24 календарні місяці служби підряд перед місяцем звільненням, що подається для призначення пенсії відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”; 2) зобов'язати відповідача виготовити та надіслати до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області нову (уточнену) довідку про щомісячні додаткові види грошового забезпечення за останні 24 календарні місяці служби підряд перед місяцем звільнення, що подається для призначення пенсії відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, до якої додатково до вже зазначених у ній видів та сум грошового забезпечення (надбавка за специфічні умови проходження служби, премія) включити нараховані та виплачені за указаний період суми індексації, додаткової винагороди, згідно постанови КМУ №168 від 28.02.2022 та доплати згідно з постановою КМУ №375 від 29.04.2020.

Відповідач подав в суді першої інстанції відзив на позовну заяву, просив відмовити повністю у задоволенні позовних вимог в повному обсязі за їх безпідставністю.

Рішенням Львівського окружного адміністративного суду від 21.08.2023 позов задоволено частково. Визнано протиправними дії Головного управління Національної поліції у Львівській області щодо невключення сум індексації, додаткової винагороди, згідно з постановою КМУ від 28 лютого 2022 року №168 “Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім'ям під час дії воєнного стану” до довідки від 10 березня 2023 року №45/68 про додаткові щомісячні види грошового забезпечення за останні 24 календарні місяці служби підряд перед місяцем звільнення, що подається для призначення пенсії відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”. Зобов'язано Головне управління Національної поліції у Львівській області виготовити та надіслати до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області нову (уточнену) довідку про щомісячні додаткові види грошового забезпечення ОСОБА_1 за останні 24 календарні місяці служби підряд перед місяцем звільнення, що подається для призначення пенсії відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, до якої додатково до вже зазначених у ній видів та сум грошового забезпечення (надбавка за специфічні умови проходження служби, премія) включити нараховані та виплачені суми індексації, додаткової винагороди, згідно з постановою КМУ від 28 лютого 2022 року №168 “Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім'ям під час дії воєнного стану”. У задоволенні решти позовних вимог - відмовлено. Стягнуто з відповідача за рахунок бюджетних асигнувань в користь позивача 1073,60 грн судових витрат.

З цим рішенням суду першої інстанції не погодився відповідач та оскаржив його в апеляційному порядку. Вважає апелянт, що оскаржуване рішення в частині задоволених позовних вимог не відповідає вимогам законності і обґрунтованості, у зв'язку з цим підлягає скасуванню з підстав, викладених в апеляційній скарзі.

В обґрунтування апеляційних вимог апелянт зазначає щодо не включення індексації грошового забезпечення до довідки про щомісячні додаткові види грошового забезпечення, то така, на думку скаржника, не відноситься до додаткових видів грошового забезпечення, тому не підлягає врахуванню при перерахунку пенсії на підставі частини 3 статті 63 Закону №2262-ХІІ. Щодо не включення додаткової винагороди згідно з постановою КМУ №168 від 28.02.2022 до довідки про щомісячні додаткові види грошового забезпечення, то така не є щомісячним додатковим видом грошового забезпечення, з якого обчислюється пенсія, відповідно до статті 43 Закону №2262-ХІІ, що свідчить про відсутність підстав для включення такої до довідки про щомісячні додаткові види грошового забезпечення позивача.

За результатами апеляційного розгляду апелянт просить оскаржене рішення суду першої інстанції від 21.08.2023 в частині задоволених позовних вимог скасувати. Прийняти постанову, якою в задоволенні позову відмовити повністю.

Позивач подав до суду апеляційної інстанції відзив на апеляційну скаргу відповідача, у якому просить апеляційну скаргу залишити без задоволення, а оскаржене рішення суду без змін.

Суд апеляційної інстанції заслухавши доповідь судді-доповідача, дослідивши матеріали справи та докази по справі, обговоривши доводи, межі та вимоги апеляційної скарги, перевіривши законність та обґрунтованість рішення суду першої інстанції, вважає, що апеляційна скарга підлягає частковому задоволенню.

Судом встановлено такі фактичні обставини справи.

Позивач ОСОБА_1 проходив службу в ГУНП у Львівській області та наказом від 31.08.2022 №429о/с звільнений зі служби.

На ім'я позивача ГУ НП у Львівській області виготовлено довідку №45/68 від 10.03.2023 про додаткові щомісячні види грошового забезпечення за останні 24 календарні місяці служби підряд перед місяцем звільненням, що подається для призначення пенсії відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” (а.с. 10).

ОСОБА_1 звернувся до ГУНП у Львівській області із заявою від 14.04.2023 щодо виготовлення та надіслання до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області нової (уточненої) довідки про щомісячні додаткові види грошового забезпечення за останні 24 календарні місяці служби підряд перед місяцем звільнення, що подається для призначення пенсії відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, до якої включити нараховані та виплачені за указаний період суми індексації, додаткової винагороди, згідно з постановою КМУ №168 від 28.02.2022 та доплати згідно з постановою КМУ №375 від 29.04.2020 (а.с. 11).

Листом від 10.05.2023 відповідач повідомив, що пунктом 1 постанови КМУ від 11.11.2015 №988 установлено, що грошове забезпечення поліцейських складається з посадового окладу, окладу за спеціальним званням, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер), премії та одноразових додаткових видів грошового забезпечення, які перелічені у вказаній постанові. Індексація грошового забезпечення виплачується відповідно до постанови КМУ №1078 від 17.03.2003. Індексація не є складовою грошового забезпечення, а компенсаційною виплатою і не є базою для нарахування єдиного соціального внеску. Щодо додаткової винагороди, передбаченої постановою КМУ від 28.02.2022 №168 та доплати на період дії карантину, передбаченої постановою КМУ від 29.04.2020 №375, то зазначені виплати не є складовими грошового забезпечення і мають тимчасовий характер на час дії воєнного стану та дії карантину. Тому підстав включати до складу виданої довідки про додаткові види грошового забезпечення за 24 місяці служби перед звільненням для призначення пенсії індексацію, додаткову винагороду та доплату на період дії карантину немає (а.с. 12).

Не погоджуючись з такими діями відповідача, позивач звернувся з цим позовом до суду.

Надаючи правову оцінку обставинам справи у взаємозв'язку з нормами законодавства, що регулюють спірні правовідносини, в межах доводів та вимог апеляційної скарги, колегія суддів апеляційного суду виходить з наступного.

Враховуючи вимоги частини 2 статті 19 Конституції України та частини 2 статті 2 КАС України, законодавцем визначено критерії для оцінювання рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, які одночасно є принципами адміністративної процедури, що вироблені у практиці європейських країн.

Наведені норми означають, що суб'єкт владних повноважень зобов'язаний діяти лише на виконання закону, за умов і обставин, визначених ним, вчиняти дії, не виходячи за межі прав та обов'язків, дотримуватися встановленої законом процедури, обирати лише встановлені законодавством України способи правомірної поведінки під час реалізації своїх владних повноважень.

Вирішуючи спір щодо права позивача на включення до довідки про розмір грошового забезпечення для призначення (перерахунку) пенсії сум індексації, відповідно до сформованих позивачем позовних вимог, колегія суддів враховує наступне.

Статус поліцейських, а також порядок проходження служби в Національній поліції України визначено Законом України "Про Національну поліцію" від 02.11.2015 №580-VIII.

Відповідно до статті 94 Закону України "Про Національну поліцію", поліцейські отримують грошове забезпечення, розмір якого визначається залежно від посади, спеціального звання, строку служби в поліції, інтенсивності та умов служби, кваліфікації, наявності наукового ступеня або вченого звання. Порядок виплати грошового забезпечення визначає Міністр внутрішніх справ України. За поліцейськими, які тимчасово проходять службу за межами України, зберігається виплата грошового забезпечення в національній валюті та виплачується винагорода в іноземній валюті за нормами і в порядку, що визначаються Кабінетом Міністрів України. Поліцейські, відряджені до інших органів державної влади, установ, організацій та прикомандировані відповідно до цього Закону, отримують грошове забезпечення, враховуючи посадовий оклад за посадою, яку вони займають в органі, установі чи організації, до якої вони відряджені, а також інші види грошового забезпечення, визначені цим Законом. Грошове забезпечення поліцейських індексується відповідно до закону.

Наказом МВС України від 06.04.2016 №260 затверджено Порядок та умов виплати грошового забезпечення поліцейським Національної поліції та курсантам вищих навчальних закладів МВС із специфічними умовами навчання", зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 29 квітня 2016 року за №669/28799 визначено критерії виплати грошового забезпечення поліцейським Національної поліції та курсантам вищих навчальних закладів МВС із специфічними умовами навчання, які здійснюють підготовку поліцейських (далі - Наказ № 260).

За правилами пункту 3 цього Наказу, грошове забезпечення поліцейських визначається залежно від посади, спеціального звання, стажу служби в поліції, інтенсивності та умов служби, кваліфікації, наукового ступеня або вченого звання. До складу грошового забезпечення входять: 1) посадовий оклад; 2) оклад за спеціальним званням; 3) щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер); 4) премії; 5) одноразові додаткові види грошового забезпечення.

Умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували, зокрема, на службі в органах внутрішніх справ, визначає Закон України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992 №2262-XII (далі - Закон №2262-XII). Цим Законом держава гарантує гідне пенсійне забезпечення осіб, які мають право на пенсію, шляхом встановлення їм пенсій не нижче прожиткового мінімуму, визначеного законом, перерахунок призначених пенсій у зв'язку із збільшенням рівня грошового забезпечення, надання передбачених законодавством державних соціальних гарантій, вжиття на державному рівні заходів, спрямованих на їх соціальний захист.

Частиною третьою статті 43 Закону №2262-XII передбачено, що пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Процитована норма статті 43 цього Закону міститься в розділі V «Обчислення пенсії», тобто в загальному розділі, та безпосередньо визначає складові грошового забезпечення для обчислення пенсій. При цьому, під обчисленням слід розуміти процес отримання результату за допомогою дій над числами, кожне з яких є конкретним цифровим вираженням розміру складових грошового забезпечення.

Статтею 9 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» передбачено, що грошове забезпечення підлягає індексації відповідно до закону.

Правові, економічні та організаційні основи підтримання купівельної спроможності населення України в умовах зростання цін з метою дотримання встановлених Конституцією України гарантій щодо забезпечення достатнього життєвого рівня населення України регульовано Законом України від 03.07.1991 №1282-ХІІ "Про індексацію грошових доходів населення" (далі - Закон №1282-ХІІ).

Згідно статті 1 Закону №1282-ХІІ, індексація грошових доходів населення - встановлений законами та іншими нормативно-правовими актами України механізм підвищення грошових доходів населення, що дає можливість частково або повністю відшкодовувати подорожчання споживчих товарів і послуг.

Статтею 2 Закону №1282-ХІІ передбачено, що індексації підлягають грошові доходи громадян, одержані ними в гривнях на території України і які не мають разового характеру, зокрема оплата праці (грошове забезпечення).

Отже, індексація грошового забезпечення є однією із основних державних гарантій, спрямованою на підтримання купівельної спроможності населення України шляхом підвищення грошових доходів населення, що дає можливість частково або повністю відшкодовувати подорожчання споживчих товарів і послуг. При цьому проведення індексації у зв'язку зі зростанням споживчих цін (інфляцією) є обов'язковим для всіх юридичних осіб - роботодавців, незалежно від форми власності та виду юридичної особи.

Постановою Кабінету Міністрів України від 17 липня 2003 року №1078 затверджено Порядок проведення індексації грошових доходів населення, яким визначені правила обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації та сум індексації грошових доходів населення (далі - Порядок № 1078).

За змістом абзацу 5 пункту 2 Порядку №1078, індексації підлягають грошові доходи громадян, одержані в гривнях на території України, які не мають разового характеру, зокрема грошове забезпечення військовослужбовців та інших осіб, які мають право на пенсію згідно Закону №2262-XII.

Враховуючи, що індексації підлягають всі грошові доходи населення, які не мають разового характеру, а не тільки грошове забезпечення військовослужбовців, а також те, що здійснення індексації врегульовано окремим законом, до якого стаття 9 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» містить відсилочну норму, колегія суддів дійшла висновку, що механізм індексації має універсальний характер і питання її врахування до складу грошового забезпечення для призначення пенсії за вислугу років не регулюється положеннями Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» або Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Незважаючи на наявність спеціального законодавства, зокрема Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» та відповідних підзаконних нормативних актів, якими врегульовуються відносини щодо обчислення (призначення, перерахунку) пенсій військовослужбовцям та наявність спеціального законодавства, зокрема Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», яким імперативно визначаються види (складові) грошового забезпечення військовослужбовців, натомість які не врегульовують питання віднесення індексації грошового забезпечення до видів грошового забезпечення, з якого обчислюється пенсія, при вирішенні цього питання слід субсидіарно застосовувати положення спеціальних законів щодо механізму проведення індексації, її мети та правової природи (суті), зокрема Закону України «Про державні соціальні стандарти та державні соціальні гарантії», Закону України «Про індексацію грошових доходів населення» та Порядку проведення індексації грошових доходів населення.

Субсидіарне застосування зазначених норм права дає підстави для правового висновку, що індексація грошового забезпечення має систематичний (щомісячний) характер, а її правова природа полягає у підтриманні купівельної спроможності рівня заробітної плати (грошового забезпечення) внаслідок її знецінення через подорожчання споживчих товарів і послуг, а тому вона має бути врахована у складі грошового забезпечення військовослужбовців та інших осіб, які маю право на пенсію згідно Закону №2262-XII, для розрахунку пенсії, що забезпечує дотримання пенсійних прав осіб, звільнених, зокрема, з поліції, як складової конституційного права на соціальний захист. В іншому випадку, неврахування індексації при обрахунку пенсії за вислугу років призвело б до застосування для визначення розміру пенсії знеціненого грошового забезпечення.

Такий висновок викладений, зокрема, у постанові Верховного Суду від 30 грудня 2020 року у справі №359/8843/16-а, від 06 квітня 2023 року у справі № 560/9664/21.

У розглядуваній справі судом встановлено, що відповідно до грошового атестату №13/68 ОСОБА_1 нараховувалась та виплачувалась у складі грошового забезпечення індексація, усього нараховано в сумі 17271,30 грн до 31.08.2022 включно (а.с. 9).

За вказаного, суд апеляційної інстанції погоджується з висновком суду першої інстанції про протиправність дій відповідача щодо не включення індексації грошового забезпечення до довідки №45/68 від 10.03.2023 про додаткові щомісячні види грошового забезпечення за останні 24 календарні місяці служби підряд перед місяцем звільненням, що подається для призначення пенсії відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, та з метою відновлення порушеного права позивача зобов'язав відповідача виготовити та надіслати до ГУ ПФУ України у Львівській області нову (уточнену) довідку про щомісячні додаткові види грошового забезпечення позивача для призначення (перерахунку) пенсії позивача.

Доводи апеляційної скарги у вказаній частині висновків суду першої інстанції у вказаній частині не спростовують та зводяться до не погодження із ними.

Відносно вирішення судом позовної вимоги про включення до довідки №45/68 від 10.03.2023 додаткової винагороди, передбаченої постановою КМУ №168 від 28.02.2022, суд апеляційної інстанції зазначає таке.

Встановлено, що на заяву ОСОБА_1 від 14.04.2023 щодо виготовлення та надіслання до ГУ ПФУ у Львівській області нової (уточненої) довідки про щомісячні додаткові види грошового забезпечення, за останні 24 календарні місяці служби підряд перед місяцем звільнення із включенням, зокрема, додаткової винагороди, виплаченої на підставі постанови КМУ №168 від 28.02.2022, відповідач листом від 10.05.2023 повідомив, що зазначена виплата не є складовою грошового забезпечення і має тимчасовий характер, тому відсутні підстави для включення її до складу виданої довідки про додаткові види грошового забезпечення.

На думку позивача, щомісячна додаткова грошова винагорода в розмірі 30000 гривень відповідає ознакам щомісячних додаткових видів грошового забезпечення, оскільки є щомісячною та має постійний характер.

Вирішуючи вказані правовідносини, колегія суддів враховує наступне.

Указом Президента України від 24 лютого 2022 року №64/2022 в Україні був уведений воєнний стан з 5 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року строком на 30 діб у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України. Цей указ затверджений Верховною Радою України Законом України від 24 лютого 2022 року №2102-IX.

Крім цього, у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України та з метою забезпечення оборони держави, підтримання бойової і мобілізаційної готовності Збройних Сил України та інших військових формувань, указом Президента України від 24 лютого 2022 року №69/2022 оголошена загальна мобілізація упродовж 90 діб. Строк проведення загальної мобілізації неодноразово продовжувався згідно з указами Президента України, які щоразу затверджувала Верховна Рада України відповідними законами.

На виконання Указів Президента України від 24 лютого 2022 року №64 «Про введення воєнного стану в Україні» та №69 «Про загальну мобілізацію» Кабінет Міністрів України видав постанову №168 від 28 лютого 2022 року «Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім'ям під час дії воєнного стану» (далі - Постанова №168).

Згідно з пунктом 1 Постанови №168 Уряд установив, що на період дії воєнного стану військовослужбовцям Збройних Сил, Служби безпеки, Служби зовнішньої розвідки, Головного управління розвідки Міністерства оборони, Національної гвардії, Державної прикордонної служби, Управління державної охорони, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації, Державної спеціальної служби транспорту, військовим прокурорам Офісу Генерального прокурора, особам рядового і начальницького складу Державної служби з надзвичайних ситуацій, співробітникам Служби судової охорони, особам начальницького складу управління спеціальних операцій Національного антикорупційного бюро та поліцейським виплачується додаткова винагорода в розмірі 30000 гривень щомісячно (крім військовослужбовців строкової служби), а тим з них, які беруть безпосередню участь у бойових діях або забезпечують здійснення заходів з національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії, перебуваючи безпосередньо в районах у період здійснення зазначених заходів (у тому числі військовослужбовцям строкової служби), - розмір цієї додаткової винагороди збільшується до 100000 гривень в розрахунку на місяць пропорційно часу участі у таких діях та заходах.

Виплата такої додаткової винагороди здійснюється на підставі наказів командирів (начальників).

У пункті 5 цієї постанови зазначено, що вона набирає чинності з дня її опублікування та застосовується з 24 лютого 2022 року.

Надалі Уряд видав постанову №217 від 7 березня 2022 року «Про внесення зміни до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2022 р. №168», якою у пункті 1 Постанови №168 виключив в абзаці першому слова «(крім військовослужбовців строкової служби)».

За колом осіб пункт 1 Постанови №168 у зазначених редакціях діяв, зокрема, щодо поліцейських.

Системний і цільовий способи тлумачення пункту 1 Постанови №168 у його взаємозв'язку з нормами статті 94 Закону України «Про Національну поліцію» і приписами Указів Президента України від 24 лютого 2022 року №64 «Про введення воєнного стану в Україні» та №69 «Про загальну мобілізацію» дає суду апеляційної інстанції підстави для висновку, що додаткова винагорода є видом грошового забезпечення поліцейського, яке виплачується йому за період проходження служби під час дії воєнного стану, а тому носить тимчасовий характер, а її виплата зумовлена виконанням службових обов'язків в обставинах військової агресії російської федерації проти України.

Вирішуючи питання про те, чи є передбачена Постановою №168 додаткова винагорода у розмірі 30000 гривень винагородою, яка має постійний характер та підлягає включенню до складу місячного грошового забезпечення і підлягає відображенню в довідці, що подається для призначення пенсії, необхідно виходити з того, що вказана додаткова винагорода виплачується лише у період дії воєнного стану, тобто має тимчасовий характер, а її розмір не є сталим та визначається наказами командирів (начальників) в сумі до 30000 гривень.

Також варто зауважити, що жодним нормативно-правовим актом не передбачено включення до складу грошового забезпечення, з якого нараховується одноразова грошова допомога при звільненні з військової служби чи з якого здійснюється обрахунок для призначення пенсії, додаткової винагороди, передбаченої Постановою №168.

Колегія суддів враховує, що оскільки додаткова винагорода, як передбачена Постановою №168, має тимчасовий характер, тому відсутні правові підстави для її включення до довідки про щомісячні додаткові види грошового забезпечення позивача для обчислення пенсії відповідно до Закону №2262-XII.

Таким чином, апеляційний суд приходить до висновку про відсутність правових підстав для задоволення позову у цій частині, оскільки відповідач правомірно не включив до довідки про щомісячні додаткові види грошового забезпечення позивача виплачену додаткову винагороду, передбачену Постановою №168, діявши при цьому в межах повноважень та у спосіб, визначений законами та Конституцією України.

За наведеного вище правового регулювання спірних правовідносин, проаналізувавши встановлені обставини справи у сукупності, колегія суддів апеляційного суду дійшла висновку, що апеляційна скарга відповідача у цій частині є обґрунтованою.

Враховуючи викладене, колегія суддів дійшла переконання, що судом першої інстанції в частині вирішення позовних вимог про включення до довідки №45/68 від 10.03.2023 про додаткові щомісячні види грошового забезпечення додаткового щомісячного виду грошового забезпечення, передбаченого Постановою №168, ухвалено рішення з неповним з'ясуванням обставин, що мають значення для справи та з недотриманням норм матеріального права, що у свою чергу стало підставою для помилкового вирішення справи про задоволення цієї позовної вимоги, а тому рішення суду першої інстанції у цій частині належить скасувати та прийняти нову постанову, якою відмовити у задоволенні відповідних позовних вимог.

Колегія суддів також враховує, що сторонами не оскаржено рішення суду першої інстанції в частині відмови в задоволенні позовної вимоги щодо включення до довідки №45/68 від 10.03.2023 про додаткові щомісячні види грошового забезпечення додаткового щомісячного виду грошового забезпечення, передбаченого Постановою №375, а тому у вказаній частині рішення суду першої інстанції апеляційному перегляду, згідно статті 308 КАС України, не підлягає.

У решта частині рішення суду першої інстанції від 21.08.2023 ухвалено з дотриманням норм матеріального та процесуального права, є обґрунтованим та законним, а тому у відповідності до приписів статті 316 КАС України у вказаній частині його необхідно залишити без змін.

Суд апеляційної інстанції також зазначає, що відповідно до п.2 ч.5 ст.328 КАС України, не підлягають касаційному оскарженню судові рішення у справах незначної складності та інших справах, розглянутих за правилами спрощеного позовного провадження (крім справ, які відповідно до цього Кодексу розглядаються за правилами загального позовного провадження).

Проаналізувавши характер спірних правовідносин, предмет доказування, склад учасників справи та враховуючи, що дану адміністративну справу було розглянуто судом першої інстанції в порядку спрощеного позовного провадження, суд апеляційної інстанції зазначає, що дана адміністративна справа є справою незначної складності, а тому рішення суду апеляційної інстанції не підлягає касаційному оскарженню, крім випадків, передбачених пунктом 2 частини 5 статті 328 КАС України.

Керуючись ст.ст. 243, 308, 311, 315, 316, 317, 321, 322, 325, 328 КАС України, суд

постановив:

Апеляційну скаргу Головного управління Національної поліції у Львівській області - задоволити частково.

Рішення Львівського окружного адміністративного суду від 21 серпня 2023 року в адміністративній справі №380/12765/23 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції у Львівській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії - скасувати частково, а саме, в частині задоволення позовних вимог про визнання протиправними дій Головного управління Національної поліції у Львівській області щодо не включення додаткової винагороди, згідно з постановою КМУ від 28 лютого 2022 року №168 “Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім'ям під час дії воєнного стану” до довідки від 10 березня 2023 року №45/68 про додаткові щомісячні види грошового забезпечення за останні 24 календарні місяці служби підряд перед місяцем звільнення, що подається для призначення пенсії відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” та зобов'язання Головного управління Національної поліції у Львівській області включити до нової (уточненої) довідки про щомісячні додаткові види грошового забезпечення ОСОБА_1 додаткової винагороди, що передбачена постановою Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2022 року №168 “Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім'ям під час дії воєнного стану”, - і в цій частині прийняти нову постанову, якою відмовити у задоволенні відповідних позовних вимог.

У решта частині рішення Львівського окружного адміністративного суду від 21 серпня 2023 року в адміністративній справі №380/12765/23 - залишити без змін.

Постанова суду апеляційної інстанції набирає законної сили з дати її прийняття і касаційному оскарженню не підлягає, крім випадків, передбачених пунктом 2 частини 5 статті 328 КАС України, шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Верховного Суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Головуючий суддя В. В. Гуляк

судді Р. Й. Коваль

С. М. Шевчук