Провадження № 22-ц/821/73/24 Справа № 695/942/23
Золотоніський міськрайонний суд Черкаської області
про повернення цивільної справи на дооформлення
18 січня 2024 року м. Черкаси
Черкаський апеляційний суд в складі колегії суддів судової палати з розгляду цивільних справ:
судді-доповідача: Бородійчука В.Г.
суддів: Карпенко О.В,
Василенко Л.І.
розглянув апеляційну скаргу представника ОСОБА_1 - адвоката Руденко Марини Олегівни на рішення Золотоніського міськрайонного суду Черкаської області від 05 жовтня 2023 року у справі за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини та утримання дружини, з якою проживає дитина до досягнення дитиною трирічного віку,-
Рішенням Золотоніського міськрайонного суду Черкаської області від 05 жовтня 2023 року позов ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про стягнення аліментів на утримання дружини до досягнення дитиною трьох років та стягнення аліментів на утримання дитини задоволено частково.
Стягувати з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , фактично проживає за адресою: АДРЕСА_2 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ) на користь ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 (зареєстрована за адресою: АДРЕСА_3 , фактично проживає за адресою: АДРЕСА_3 , ідентифікаційний номер НОМЕР_2 ) аліменти на утримання ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , у твердій грошовій сумі в розмірі 5 000 (п'ять тисяч) грн. 00 коп., щомісячно, починаючи від дня пред'явлення позову 20.03.2023 і до досягнення дитиною повноліття.
Стягувати з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , фактично проживає за адресою: АДРЕСА_2 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ) на користь ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 (зареєстрована за адресою: АДРЕСА_3 , фактично проживає за адресою: АДРЕСА_3 , ідентифікаційний номер НОМЕР_2 ) аліменти на її утримання у твердій грошовій сумі в розмірі 500 (п'ятсот) грн. 00 коп., щомісячно, починаючи з дня подання позову до суду 20.03.2023 і до досягнення дитиною - ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , трирічного віку, тобто до ІНФОРМАЦІЯ_4 , або до виникнення обставин, передбачених ст. 85 СК України.
У задоволенні позову в іншій частині відмовлено.
Стягнуто з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , фактично проживає за адресою: АДРЕСА_2 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ) на користь держави судовий збір в сумі 1 073 (одна тисяча сімдесят три) грн. 60 коп.
Стягнуто з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , фактично проживає за адресою: АДРЕСА_2 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ) витрати на професійну правничу допомогу в сумі 5000 (п'ять тисяч гривень) 00 коп.
Не погоджуючись із вказаним рішенням суду, представника ОСОБА_1 - адвоката Руденко Марини Олегівни оскаржив вказане рішення суду в установленому порядку до суду апеляційної інстанції.
Протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 31 жовтня 2023 року визначено склад колегії суддів: головуючий суддя (суддя-доповідач) Бородійчук В.Г., судді Василенко Л.І., Карпенко О.В.
Ухвалою Черкаського апеляційного суду від 09 листопада 2023 року апеляційну скаргу залишено без руху.
Ухвалою Черкаського апеляційного суду від 21 листопада 2023 року відкрито апеляційне провадження.
Ухвалою Черкаського апеляційного суду від 11 грудня 2023 року справу призначено до розгляду на 24 січня 2024 року на 08 год. 10 хв. в порядку письмового провадження без виклику учасників справи в судове засідання.
За положеннями ст. 367 ЦПК України суд апеляційної інстанції переглядає справу за наявними в ній і додатково поданими доказами та перевіряє законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів та вимог апеляційної скарги.
Як вбачається з матеріалів справи, в резолютивній частині рішення (вступна та резолютивна частини) від 05 жовтня 2023 року (а.с.160-161) ухвалено стягувати аліменти на утримання ОСОБА_2 у твердій сумі в розмірі 500,00грн., а в резолютивній частині повного тексту рішенні від 05 жовтня 2023 року (повний текст складено 10.10.2023) (а.с.162-172) ухвалено стягувати аліменти на утримання ОСОБА_2 у твердій сумі в розмірі 1000,00грн.
Вказані обставини унеможливлюють розгляд апеляційної скарги.
Згідно ч. 3 ст. 365 ЦПК України якщо під час вивчення матеріалів справи, суд виявить нерозглянуті зауваження на правильність і повноту фіксування судового процесу технічними засобами, нерозглянуті письмові зауваження щодо повноти чи неправильності протоколу судового засідання, невирішене питання про ухвалення додаткового рішення, суд постановляє ухвалу із зазначенням строку, протягом якого суд першої інстанції має усунути недоліки.
У п. 9 постанови Пленуму ВСУ від 24 жовтня 2008 року № 12 «Про судову практику розгляду цивільних справ в апеляційному порядку» при вирішенні питання про повернення до суду першої інстанції справи, яка надійшла разом з апеляційною скаргою, для усунення недоліків, у її оформленні апеляційні суди повинні враховувати, що перелік недоліків у оформленні справи не є вичерпним.
Таким чином, справу слід повернути до суду першої інстанції для усунення виявлених недоліків.
Керуючись ст. 365 ЦПК України, -
Матеріали цивільної справи № 695/942/23 за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини та утримання дружини, з якою проживає дитина до досягнення дитиною трирічного віку, повернути до Золотоніського міськрайонного суду Черкаської області для належного оформлення.
Встановити строк для усунення недоліків - 5 днів з дня надходження справи.
Після усунення недоліків справа підлягає поверненню до Черкаського апеляційного суду.
Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню в касаційному порядку відповідно до статті 389 ЦПК України не підлягає.
Головуючий: В.Г. Бородійчук
Судді : О.В. Карпенко
Л.І. Василенко