Справа № 583/233/24
3/583/223/24
Іменем України
18 січня 2024 року м. Охтирка Сумської області
Суддя Охтирського міськрайонного суду Сумської області Ярошенко Т.О., за участю секретаря судового засідання Алєксєєнко І.В., особи, стосовно якої складено протокол ОСОБА_1 , потерпілої ОСОБА_2 , розглянувши матеріали, які надійшли від Охтирського районного відділу поліції Головного Управління національної поліції в Сумській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українця, громадянина України, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , працюючого ФОП « ОСОБА_1 »,
за ст. 173 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
17.01.2024 року до суду надійшов протокол, складений на ОСОБА_1 за ст. 173 Кодексу України про адміністративні правопорушення в тому, що він 10.01.2024 року о 15 год. перебуваючи у громадському місці на території ринку по АДРЕСА_2 висловлював погрози фізичною розправою на адресу ОСОБА_2 , чим порушив громадський порядок і спокій громадян, за що передбачена відповідальність за ст.173 КУпАП.
ОСОБА_1 в судовому засіданні свою вину не визнав та пояснив, що з ОСОБА_2 перебуває у неприязних відносинах внаслідок конфлікту, який виник між ними раніше, коли остання працювала в його кіоску на ринку реалізатором. На даний час вони працюють на ринку як конкуренти. ОСОБА_2 він не ображав, а вона сама провокувала його на конфлікт, показуючи із-за контейнера кукиш, хоча він непристойної поведінки не здійснював, не погрожував.
ОСОБА_2 в судовому засіданні підтвердила, що дійсно декілька років тому між ними виник конфлікт, коли вона в нього працювала реалізатором, між ними неприязне ні стосунки, зазначила, що ОСОБА_1 ображав її словесно.
Суд проаналізував матеріали справи, дослідивши додані до протоколу письмові докази, дійшов висновку, що провадження в справі підлягає закриттю з наступних підстав.
Відповідно до ст.280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ст.173 КУпАП дрібне хуліганство - це нецензурна лайка в громадських місцях, образливе чіпляння до громадян та інші подібні дії, що порушують громадський порядок і спокій громадян. При цьому такі дії мають вчинятися безпричинно, з неповаги до громадського порядку і спокою громадян. Дрібне хуліганство характеризується умислом, тобто особа, яка здійснює дрібне хуліганство, розуміє, усвідомлює, що своїми діями вона порушує громадський порядок і бажає або свідомо допускає прояв неповаги до суспільства. Суть даного правопорушення зводиться до вчинення таких дій, що привели до дестабілізації стану суспільства.
Об'єктом даного адміністративного проступку є суспільні відносини у сфері охорони громадського порядку. Громадський порядок це обумовлена потребами суспільства система врегульованих правовими та іншими соціальними нормами система відносин, що складаються у громадських місцях в процесі спілкування людей, і яка має на меті забезпечення спокійної обстановки суспільного життя, нормальних умов для праці і відпочинку людей, для діяльності державних органів, а також підприємств, установ та організацій.
Об'єктивна сторона правопорушення виражається у нецензурній лайці в громадських місцях, образливому чіплянні до громадян та інших подібних діях, що порушують громадський порядок і спокій громадян.
Громадська небезпека дій правопорушників проявляється в тому, що дрібне хуліганство певною мірою дезорганізує весь комплекс суспільних відносин, що склалися, а дії правопорушників спрямовані проти забезпечення нормального життя, суспільно-політичної діяльності громадян.
За таких обставин, суд приходить до висновку, що в діях ОСОБА_1 відсутня саме подія та склад вказаного адміністративного правопорушення (зокрема, відсутні всі обов'язкові елементи об'єктивної та суб'єктивної сторін вищевказаного проступку у виді порушення громадського порядку та наявність хуліганського мотиву і умислу на порушення саме в громадському місці громадського порядку і спокою громадян).
Належних доказів у підтвердження винуватості ОСОБА_1 суду не надано, в протоколі відсутні відомості про свідків. До того ж учасники справи пояснили в суді, що очевидці відсутні.
Відповідно до п. 1 ст. 247 КУпАП провадження у справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю в разі відсутності події та складу адміністративного правопорушення.
Таким чином, суд прийшов до висновку про закриття провадження в справі.
На підставі викладеного, керуючись ст.9, п.1 ч.1 ст.247, ст.283 Кодексу України про адміністративне правопорушення, суд,
Провадження у справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст.173 КУпАП закрити за відсутністю в його діях складу і події адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до Сумського апеляційного суду через Охтирський міськрайонний суд Сумської області протягом десяти днів з дня винесення.
Суддя Охтирського
міськрайонного суду: Т.О. Ярошенко