Харківський окружний адміністративний суд
61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710
17 січня 2024 р. № 520/30317/23
Харківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Волошина Д.А., розглянувши в порядку спрощеного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Департаменту поліції особливого призначення "Об'єднана штурмова бригада Національної поліції України "Лють" про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії,
ОСОБА_1 звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовом, в якому просить суд:
- визнати протиправною бездіяльність Департаменту поліції особливого призначення "Об'єднана штурмова бригада Національної поліції України "Лють" щодо ненарахуваня та невиплати поліцейському взводу № 1 роти № 3 штурмового батальйону № 1 (Луганськ-1 ім. Героя України ОСОБА_2 ) полку УПОП № 3 Департаменту поліції особливого призначення "Об'єднана штурмова бригада Національної поліції України "Лють" ОСОБА_1 збільшеної додаткової винагороди до 100 000,00 грн за серпень та вересень 2023 року, відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України № 168 від 28.02.2022;
- зобов'язати Департамент поліції особливого призначення "Об'єднана штурмова бригада Національної поліції України "Лють" нарахувати та виплатити поліцейському взводу № 1 роти № 3 штурмового батальйону № 1 (Луганськ-1 ім. Героя України ОСОБА_2 ) полку УПОП № 3 Департаменту поліції особливого призначення "Об'єднана штурмова бригада Національної поліції України "Лють" Кравченку М.Г. збільшену додаткову винагороду до 100 000,00 грн за серпень та вересень 2023 року, відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України № 168 від 28.02.2022.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що він проходить службу на посаді поліцейського взводу № 1 роти № 3 штурмового батальйону № 1 (Луганськ-1 ім. Героя України ОСОБА_2 ) полку УПОП № 3 Департаменту поліції особливого призначення "Об'єднана штурмова бригада Національної поліції України "Лють". Вказує, що його служба проходить виключно на території, де ведуться бойові дії. Однак, на думку позивача, відповідачем протиправно не було нараховано та виплачено йому додаткову винагороду, підвищену до 100000,00 грн за безпосередню участь у забезпеченні бойових дій по здійсненню заходів з національної безпеки та оборони, відсічі і стримування збройної агресії за серпень та вересень 2023 року, яка гарантується державою на період військового стану. Позивач вважає бездіяльність відповідача щодо ненарахування та невиплати йому підвищеної до 100 000,00 грн додаткової винагороди протиправною, тому звернувся до суду з даним позовом.
Ухвалою Харківського окружного адміністративного суду від 30.10.2023 відкрито спрощене провадження в порядку, передбаченому статтею 262 Кодексу адміністративного судочинства України, та запропоновано відповідачу надати відзив на позов. Запропоновано позивачу подати до суду відповідь на відзив, а відповідачу - заперечення протягом п'яти календарних днів з моменту отримання відповідних документів. Витребувано в Департаменту поліції особливого призначення "Об'єднана штурмова бригада Національної поліції України "Лють" дані щодо нарахування та виплати ОСОБА_1 додаткової грошової винагороди за серпень та вересень 2023 року; докази сплати відповідних сум ОСОБА_1 .
Копія ухвали про відкриття спрощеного провадження надіслана відповідачу до електронного кабінету через систему "Електронний суд", що підтверджується довідкою про доставку електронного листа.
Відповідач надав відзив на позовну заяву, в якому вказав, що заперечує проти позовних вимог позивача, вважає їх необґрунтованими. Відповідач зазначив, що позивач залучався до участі в бойових діях лише 31.08.2023 та за вказаний день позивачу була нарахована та виплачена додаткова винагорода в розмірі 3 225,80 грн, що відповідає виплаті 100 000,00 грн, поділеної на кількість календарних днів у серпні та помноженої на кількість днів його безпосередньої участі в бойових діях. Також, відповідач вказав, що в інші дні в період з 01 серпня по 30 вересня 2023 року позивач не залучався до безпосередньої участі в бойових діях або заходах з національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії. Просить відмовити в задоволенні позову.
Також, відповідач на виконання вимог ухвали суду надав копії документів щодо нарахування та виплати позивачу додаткової грошової винагороди за серпень та вересень 2023 року.
Відповідно до ч. 5 ст. 262 КАС України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше.
Дослідивши матеріали справи суд встановив наступне.
Позивач проходить службу на посаді поліцейського взводу № 1 роти № 3 штурмового батальйону № 1 (Луганськ-1 ім. Героя України ОСОБА_2 ) полку УПОП № 3 Департаменту поліції особливого призначення "Об'єднана штурмова бригада Національної поліції України "Лють".
Позивача було направлено у відрядження до оперативного стратегічного угрупування військ в Донецькій та Луганській областях наказом ДПОП "ОШБ" "ЛЮТЬ" № 25 ДСК, що було підставою для нарахування та виплати позивачу додаткової винагороди в розмірах до 30 000,00 грн відповідно до пункту 3 пункту 2 Порядку та умов виплати додаткової винагороди поліцейським на період дії воєнного стану, затвердженого наказом Міністерства внутрішніх справ України 28 листопада 2022 року № 775 (далі за текстом - Порядок № 775) та Постанови Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2022 року №168 «Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім'ям під час дії воєнного стану» (далі Постанова № 168).
У вересні 2023 року позивачу нараховано додаткову винагороду за серпень 2023 року в сумі 29 032,20 грн, розраховану з встановленої Постановою № 168 додаткової винагороди в розмірі 30000,00 грн.
Також, за серпень 2023 року позивачу нарахована додаткова винагорода в розмірі 3 225,80 грн, що відповідає виплаті 100 000,00 грн, поділеній на кількість календарних днів у серпні та помноженої на кількість днів безпосередньої участі позивача в бойових діях. Вказана сума додаткової винагороди виплачена позивачу відповідно до Постанови № 168 за безпосередню участь у бойових діях за 1 день, а саме 31 серпня 2023 року.
У жовтні 2023 року позивачу нарахована додаткова винагорода за вересень 2023 року відповідно до приписів постанови № 168 у сумі 30 000,00 грн.
За вересень 2023 року додаткова винагорода в розмірі 100 000,00 грн позивачу не нараховувалася.
Вказані обставини щодо виплати позивачу додаткової грошової винагороди за спірний період (серпень - вересень 2023 року) судом встановлено з наявних в матеріалах справи витягів з розрахунків додаткової винагороди позивачу за відповідний період та довідки про здійснення розрахунків за період серпень-жовтень 2023 року.
Відповідач повідомив, що позивач у спірний період з 01 серпня 2023 року по 30 вересня 2023 року брав безпосередню участь у бойових діях лише 1 день - 31 серпня 2023 року, за що позивачу була виплачена додаткова винагорода, розрахована з виплати 100 000,00 грн відповідно до Постанови № 168.
Позивач вважає протиправною бездіяльність позивача щодо ненарахування та невиплати йому додаткової винагороди в розмірі 100 000,00 гривень за серпень та вересень 2023 року, тому звернувся до суду за захистом своїх прав.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, що виникли між сторонами, суд враховує наступне.
Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Поліція у своїй діяльності керується Конституцією України, міжнародними договорами України, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, законами України, актами Президента України та постановами Верховної Ради України, прийнятими відповідно до Конституції та законів України, актами Кабінету Міністрів України, а також виданими відповідно до них актами Міністерства внутрішніх справ України, іншими нормативно- правовими актами.
Правові засади організації та діяльності Національної поліції України, статус поліцейських, а також порядок проходження служби в Національній поліції України визначені Законом України "Про Національну поліцію" (далі - Закон України № 5 80-VIII).
Відповідно до частини другої статті 1 Закону України «Про Національну поліцію» діяльність поліції спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через Міністра внутрішніх справ України згідно із законом.
Частинами 1, 2 статті 94 Закону № 580-УІІІ визначено, що поліцейські отримують 'грошове забезпечення, розмір якого визначається Кабінетом Міністрів України залежно від посади, спеціального звання, строку служби в поліції, інтенсивності та умов служби, кваліфікації, наявності наукового ступеня або вченого звання. Порядок виплати грошового забезпечення визначає Міністр внутрішніх справ України.
Згідно з пунктом 3 розділу І Порядку та умови виплати грошового забезпечення поліцейським Національної поліції та здобувачам вищої освіти закладів вищої освіти із специфічними умовами навчання, що здійснюють підготовку поліцейських, затвердженого Наказом Міністерства внутрішніх справ України від 06 квітня 2016 року № 260 (далі - Порядок № 260), грошове забезпечення поліцейських визначається залежно від посади, спеціального звання, стажу служби в поліції, інтенсивності та умов служби, кваліфікації, наукового ступеня або вченого звання. До складу грошового забезпечення входять: посадовий оклад, оклад за спеціальним званням, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер), премії, одноразові додаткові види грошового забезпечення.
Окрім того, пунктами 1,15 Порядку № 775 визначено, що додаткова винагорода на період дії воєнного стану є одноразовим додатковим видом грошового забезпечення. Порядок № 775 визначає механізм і розмір виплати на період дії воєнного стану додаткової винагороди поліцейським, передбаченої пунктами 1-2 Постанови № 168.
Абзацом першим пункту 1 Постанови № 168 встановлено, що на період воєнного стану особам рядового і начальницького складу Державної служби з надзвичайних ситуацій, особам начальницького складу управління спеціальних операцій Національного антикорупційного бюро та поліцейським виплачується додаткова винагорода в розмірі до 30000 гривень пропорційно в розрахунку на місяць, а тим з них, які беруть безпосередню участь у бойових діях або забезпечують здійснення заходів з національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії, перебуваючи безпосередньо в районах їх ведення (здійснення), зокрема на тимчасово окупованій Російською Федерацією території України, на території між позиціями сил оборони та позиціями військ держави-агресора, у період здійснення зазначених заходів, розмір такої додаткової винагороди збільшується до 100000 гривень в розрахунку на місяць пропорційно часу участі у таких діях та заходах. Особам рядовою і начальницького складу територіальних (міжрегіональних) воєнізованих формувань Державної кримінально-виконавчої служби, що залучаються Головнокомандувачем Збройних Сил до складу оперативно- стратегічного угруповання відповідної групи військ для безпосередньої участ у бойових діях або забезпечення здійснення заходів з національної безпека і оборони, відсічі і стримування збройної агресії, перебуваючи безпосередню в районах проведення воєнних (бойових) дій у період здійснення зазначений заходів, виплачується додаткова винагорода в розмірі до 100000 гривень в розрахунку на місяць пропорційно часу участі у таких діях та заходах.
Підпунктами 2, 3, 5 пункту 2 Порядку № 775 визначено, що на період дії воєнного стану додаткова винагорода поліцейським виплачується в розмірах:
- до 10000 гривень - поліцейським, крім тих, що визначені в підпункті цього пункту, пропорційно в розрахунку на місяць, а тим з них, які здійснюють розмінування, що має оперативний характер, у частині виявлення, знешкодження та знищення вибухонебезпечних предметів (далі - розмінування), виконують повноваження поліції в місцях завдання ракетних ударів, ударів безпілотних літальних апаратів, реактивних систем залпового вогню (далі - ударі на територіях, які знаходяться поза районами ведення бойових (воєнних) ді розмір цієї винагороди збільшується до 30000 гривень у розрахунку на місяць, пропорційно часу їх здійснення (виконання);
- до 30000 гривень - поліцейським, які проходять службу на територіях Харківської, Донецької. Луганської, Запорізької, Херсонської областей, Нікопольської, Марганецької міських, Червоногригорівської селищної, Покровської, Мирівської сільських територіальних громад Нікопольського району, Зеленодольської міської, Грушівської сільської територіальних громад Криворізького району Дніпропетровської області, Новопавлівської, Великомихайлівської сільських, Покровської селищної територіальних громад Синельниківського району Дніпропетровської області, Очаківської міської, Куцурубської сільської територіальних громад Миколаївського району Миколаївської області, Сновської, Корюківської міських територіальних громад Корюківського району, Семенівської та Новгород-Сіверської міських територіальних громад Новгород-Сіверського району, Городнянської міської територіальної громади Чернігівського району Чернігівської області, Середино- Будської, Дружбівської, Глухівської міських, Зноб-Новгородської, Свеської, Есманьської, Шалигинської селищних територіальних громад Шосткинського району, Путивльської міської, Новослобідської сільської територіальних громад Конотопського району, Білопільської міської, Краснопільської, Хотінської селищних, Миропільської, Юнаківської сільських територіальних громад Сумського району, Великописарівської селищної територіальної громади Охтирського району Сумської області, пропорційно в розрахунку на місяць;
- до 100000 гривень - поліцейським, які беруть безпосередню участь у бойових діях або забезпечують здійснення заходів з національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії (далі - бойові дії або заходи), перебуваючи безпосередньо в районах їх ведення (здійснення), зокрема на тимчасово окупованій Російською Федерацією території України, на території між позиціями сил оборони та позиціями військ держави-агресора, у період здійснення зазначених заходів, у розрахунку на місяць пропорційно участі в бойових діях або заходах.
Окрім того, пунктом 3 Порядку № 775 до безпосередньої участі в бойових діях або заходах належить здійснення поліцейським у районах проведення воєнних (бойових) дій:
1) бойових (спеціальних) завдань із відсічі та стримування збройної агресії проти України під час підпорядкування поліцейського відповідному органу військового управління або на виконання бойових розпоряджень такого органу;
2) виконання розвідувальних завдань, у разі їх залучення розвідувальним органом відповідно до законодавства;
3) охорони об'єктів (у тому числі несення служби на блокпостах) під час відбиття збройного нападу чи нанесення по них вогневого ураження противником, звільнення таких об'єктів у разі їх захоплення;
4) боротьби з диверсійно-розвідувальними силами агресора (противника) та не передбаченими законами України воєнізованими або збройними формуваннями в умовах безпосереднього зіткнення (взаємного вогневого контакту) з противником;
5) розмінування, що має оперативний характер, у частині виявлення, знешкодження та знищення вибухонебезпечних предметів;
6) заходів з евакуації населення (жителів) ізтериторій (населених пунктів), які під час здійснення таких заходів піддаються вогневому ураженню противника.
Вказані вище обставини повинні бути підтверджені документами відповідно до пункту 5 Порядку № 775.
Пунктом 5 Порядку № 775 встановлено, що документами, що підтверджують здійснення поліцейським, поліцейським із числа курсантів та здобувачів освіти повноважень поліції, повноважень поліції в місцях ударів, розмінування, виконання бойових (спеціальних) завдань, безпосередню участь у бойових діях або заходах, є: наказ (у тому числі наказ на виконання бойового розпорядження); доручення; стройова записка; рапорт поліцейського (доповідна записка) про безпосередню участь у бойових діях або заходах; акт перевірки об'єкта на наявність вибухонебезпечних предметів або акт знищення (знешкодження) вибухонебезпечних предметів або таких, що їх нагадують; звернення органів державної влади або органів місцевого самоврядування про відселення людей із місць, небезпечних для проживання, плани проведення евакуації населення (обов'язкової евакуації окремих категорій населення), витяг з інформаційно-комунікаційної системи «Інформаційний портал Національної поліції України» про виконання завдань диспетчера (оперативного чергового) про реагування на повідомлення (заяви) осіб про необхідність евакуації людей унаслідок збройної агресії; графіки чергувань (розстановка нарядів поліції); витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань; витяг з єдиного обліку заяв і повідомлень про кримінальні правопорушення та інші події з використанням інформаційно-комунікаційної системи «Інформаційний портал Національної поліції України» або журналу єдиного обліку заяв і повідомлень про вчинені кримінальні правопорушення та інші події; акт уповноваженого органу або посадової особи про залучення поліцейських із числа здобувачів освіти, відряджених поліцейських до безпосереднього виконання повноважень поліції; інші документи, у яких містяться відомості про участь поліцейського в бойових діях або заходах в умовах безпосереднього зіткнення або взаємного вогневого контакту з противником; довідка (повідомлення) органів військового управління, штабів угруповань військ (сил) або штабів тактичних груп до пункту управління оперативно-стратегічного угрупування військ включно (у тому числі поза районами ведення бойових (воєнних) дій, які здійснюють оперативне (бойове) управління військовими частинами та підрозділами, що ведуть воєнні (бойові) дії на лінії бойового зіткнення на відстані виконання бойових (спеціальних) завдань, військовою частиною (підрозділом, зокрема зведеним) першого ешелону або наступу (контрнаступу, контратаки) до батальйону включно, відповідно до переліку, затвердженого Генеральним штабом Збройних Сил України.
Для підготовки наказів про виплату додаткової винагороди поліцейським керівники структурних підрозділів або відокремлених підрозділів органів (підрозділів) поліції надають до підрозділу кадрового забезпечення органів (підрозділів) поліції розрахунок винагороди за час безпосередньої участі в бойових діях або заходах, час проходження служби поліцейських за формою, наведеною в додатку 1 до Порядку № 775.
Так, відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України № 168 від 28.02.2022 та Порядку №775 питання виплати додаткової грошової винагороди залежить від визначення відповідними командирами факту безпосередньої участі поліцейського в бойових діях. Зазначене визначення повинно бути відповідним чином оформлено належними документами: рапортами, наказами, журналом бойових дій, відповідними довідками тощо.
У даній справі спірним є питання щодо виплати позивачу додаткової винагороди в розмірі 100 000,00 грн відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2022 року №168 «Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім'ям під час дії воєнного стану» за серпень та вересень 2023 року.
Відповідно до пункту 11 Порядку № 775 видання наказу про виплату додаткової винагороди поліцейським здійснюється протягом поточного розрахункового місяця за попередній. У разі надходження всіх необхідних документів, передбачених пунктом 5 цих Порядку та умов, у більш пізній період, видання наказу про виплату додаткової винагороди поліцейським здійснюється протягом поточного розрахункового місяця.
З наявних у матеріалах справи витягів з розрахунків додаткової винагороди та довідки про здійснення розрахунків за період серпень-жовтень 2023 року судом встановлено, що у вересні 2023 року позивачу нарахована додаткова винагорода за серпень 2023 року відповідно до приписів постанови № 168 у сумі 29 032,20 грн, розрахована з встановленої Постановою № 168 додаткової винагороди в розмірі 30 000,00 грн.
Також, за серпень 2023 року позивачу нарахована додаткова винагорода в розмірі 3 225,80 грн, що відповідає виплаті до 100 000,00 грн, поділеній на кількість календарних днів у серпні та помноженої на кількість днів безпосередньої участі позивача в бойових діях. Вказана сума додаткової винагороди виплачена позивачу відповідно до Постанови № 168 за безпосередню участь у бойових діях за 1 день, а саме 31 серпня 2023 року.
У жовтні 2023 року позивачу нарахована додаткова винагорода за вересень 2023 року відповідно до приписів постанови № 168 у сумі 30 000,00 грн.
За вересень 2023 року додаткова винагорода в розмірі 100 000,00 грн не нараховувалася.
Відповідач повідомив, що позивач у спірний період з 01 серпня 2023 року по 30 вересня 2023 року брав безпосередню участь у бойових діях лише 1 день - 31 серпня 2023 року, за що позивачу була виплачена додаткова винагорода, розрахована з виплати 100 000,00 грн відповідно до Постанови № 168.
Натомість, позивач повідомив, що у спірний період він проходив службу на посаді поліцейського взводу № 1 роти № 3 штурмового батальйону № 1 (Луганськ-1 ім. Героя України ОСОБА_2 ) полку УПОП № 3 Департаменту поліції особливого призначення "Об'єднана штурмова бригада Національної поліції України "Лють" виключно на території, де ведуться бойові дії.
Разом з тим, матеріали справи не містять документів, передбачених Порядком № 775 про безпосередню участь позивача у бойових діях у серпні та вересні 2023 року. Позивачем на підтвердження безпосередньої участі в бойових діях у спірний період не надано наказів начальника Департаменту поліції особливого призначення "Об'єднана штурмова бригада Національної поліції України "Лють" про направлення позивача для безпосередньої участі в бойових діях або заходах з національної безпеки та оборони, відсічі і стримування збройної агресії, рапортів, доручень або інших відповідних документів.
З матеріалів справи судом встановлено, що відповідач визнає той факт, що у спірний період позивач брав безпосередню участь у бойових діях, однак, лише протягом 1 дня - 31 серпня 2023 року.
Отже, позивач має право на виплату йому додаткової винагороди в розмірі до 100 000,00 грн лише за 31 серпня 2023 року.
У вересні 2023 року позивачу нарахована додаткова винагорода за серпень 2023 року в розмірі 3 225,80 грн, що відповідає виплаті 100 000,00 грн, поділеній на кількість календарних днів у серпні та помноженої на кількість днів безпосередньої участі позивача в бойових діях (1 день - 31 серпня 2023 року).
Доказів безпосередньої участі позивача в бойових діях у серпні та вересні 2023 року в інші дні, окрім 1 дня - 31 серпня 2023 року, матеріали справи не містять.
Посилання позивача на той факт, що у спірний період (вересень-жовтень 2023 року) позивач був відряджений та перебував на території, де ведуться бойові дії, суд не приймає до уваги, оскільки сам по собі факт відрядження поліцейського у певні райони не є підставою для нарахування додаткової грошової винагороди, підвищеної до 100 000,00 грн.
Відповідно до Постанови № 168 та Порядку № 775, такою підставою є саме безпосередня участь у бойових діях, що підтверджується відповідними документами: наказами, рапортами, розпорядженнями, журналами бойових дій, довідками тощо.
Щодо посилань позивача на накази про виплату додаткової винагороди № 445 від 12.09.2023 та № 527 від 10.10.2023, суд зазначає, що прийняття вказаних наказів не свідчить про встановлення позивачу додаткової грошової винагороди до 100 000,00 грн. При цьому, додані до матеріалів справи розрахунки додаткової винагороди за період серпня-вересня 2023 року, складені керівником згідно додатку № 1 до Постанови № 775, таких даних також не містять.
Посилання позивача на накази про преміювання суд не приймає до уваги, оскільки зазначені накази не стосуються виплати додаткової винагороди.
За викладених обставин, судом не встановлено бездіяльності відповідача у спірних правовідносинах, оскільки позивачем не надано доказів безпосередньої участі в бойових діях у період серпня-вересня 2023 року, що було б підставою для виплати позивачу додаткової грошової винагороди в розмірі 100 000,00 грн за серпень та вересень 2023 року.
Суд також враховує позицію ЄСПЛ (в аспекті оцінки аргументів позивача), сформовану у справі "Серявін та інші проти України" (№ 4909/04): згідно з його усталеною практикою, яка відображає принцип, пов'язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються; хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов'язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент; міра, до якої суд має виконати обов'язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення (рішення у справі "Руїс Торіха проти Іспанії" (RuizTorijav. Spain) № 303-A, пункт 29).
Відповідно до ч. 2 ст. 6 КАС України суд застосовує принцип верховенства права з урахуванням судової практики Європейського Суду з прав людини, а ст. 17 Закону України "Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини" передбачає, що суди застосовують при розгляді справ Конвенцію та практику Суду як джерело права.
Так, усі інші аргументи сторін вивчені судом, однак є такими, що не потребують детального аналізу у судовому рішенні, оскільки вищенаведених висновків суду не спростовують.
Згідно ч.1, ч.2 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
З урахуванням зазначеного, на підставі встановлених в судом фактів та обставин, суд приходить висновку, що позовні вимоги не підлягають задоволенню.
Керуючись статтями 14, 243-246, 293, 295, 296 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
Адміністративний позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Департаменту поліції особливого призначення "Об'єднана штурмова бригада Національної поліції України "Лють" (вул. Максименка Федора, буд. 21-Б, м. Київ, 04075, ЄДРПОУ 45013109) про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії - залишити без задоволення.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя Д.А. Волошин