15 січня 2024 рокусправа № 380/24543/23
Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючої судді Потабенко В.А., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Львівської обласної прокуратури про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії,
ОСОБА_1 (далі - ОСОБА_1 , позивач) звернувся до суду з позовом до Львівської обласної прокуратури (далі - відповідач), у якому просить:
- визнати протиправною дії органу державної влади в Україні щодо відмови в особистому прийомі керівником Львівської обласної прокуратури в порушення Закону України «Про звернення громадян»;
- зобов'язати керівника Львівської обласної прокуратури прийняти на особистий прийом громадянина ОСОБА_1 , призначивши дату та годину особистого прийому.
В обґрунтування позовних вимог зазначив, що 04.07.2023 подав заяву щодо особистого прийому керівником обласної прокуратури. Листом від 18.07.2023 № 27-3681-20 Львівська обласна прокуратура відмовила у задоволенні заяви. 01.09.2023 позивач повторно звернувся до Львівської обласної прокуратури з питань особистого прийому керівником обласної прокуратури. Проте відповідач повторно відмовив у задоволенні вимог заяви. Вважаючи протиправними дії Львівської обласної прокуратури щодо відмови в особистому прийомі керівником обласної прокуратури, позивач звернувся до суду з цим позовом.
Ухвалою від 24.10.2023 суддя відкрила провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження, без повідомлення сторін.
Відповідач позову не визнав. 11.12.2023 за вх. № 95130 подав пояснення у справі, згідно з якими відповідно до вимог ст. 22 Закону України «Про звернення громадян» керівники та інші посадові особи органів державної влади, місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, об'єднань громадян проводять особистий прийом громадян згідно з визначеним ними порядком. При цьому, з метою належної організації діяльності органів прокуратури з особистого прийому, розгляду звернень і запитів та забезпечення доступу до публічної інформації, керуючись ст. ст. 8, 9 Закону України «Про прокуратуру», Генеральним прокурором 06.08.2020 видано наказ № 363 «Про організацію роботи органів прокуратури з особистого прийому, розгляду звернень і запитів та забезпечення доступу до публічної інформації», яким затверджено Інструкцію про порядок розгляду звернень і запитів та особистого прийому громадян в органах прокуратури України. З урахуванням вимог вказаної Інструкції, Львівською обласною прокуратурою розглянуто заяву позивача від 04.07.2023 щодо особистого його прийому керівником обласної прокуратури з питань порушення прав в кримінальному провадженні відносно нього, а також щодо злочинів у сфері Міністерства Оборони України та інших питань та заяву від 01.09.2023 щодо позасудового врегулювання спору. 18.07.2023 за № 27-3681- 20 та 15.09.2023 за № 27-678вих-23 позивачу надано роз'яснення про те, що за приписами п. 13 розділу VI Інструкції керівники органів прокуратури, приймають громадян лише за зверненнями, у задоволенні яких відмовлено його заступниками, або у разі оскарження їхніх дій чи рішень. Також повідомлено про можливість подання письмового чи усного звернення на поштову та електронну адреси обласної прокуратури, телефон «гарячої лінії», через скриньку для заяв та скарг. Окрім цього, в ході опрацювання та розгляду заяви ОСОБА_1 від 04.07.2023 встановлено, що в матеріалах розгляду його попередніх звернень, наявних в обласній прокуратурі (наглядове провадження № 04/2/2-263-14) і які могли стосуватись питань порушення прав у кримінальному провадженні щодо нього особисто, містилась актуальна відповідь від 24.10.2022 за підписом начальника управління нагляду за додержанням законів Національною поліцією України та органами, які ведуть боротьбу з організованою та транснаціональною злочинністю, яка також не була підставою для особистого прийому керівником обласної прокуратури. Таким чином, відповідач просив відмовити у задоволенні позову.
Відповідно до ч. 5 ст. 262 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Оскільки відсутні клопотання будь-якої зі сторін про розгляд справи у судовому засіданні з викликом сторін, суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами.
Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі факти, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для вирішення спору по суті, суд дійшов до наступних висновків.
Суд з матеріалів справи встановив, що 04.07.2023 позивач звернувся із заявою про особистий прийом до керівника Львівської обласної прокуратури. У поданій заяві позивач просив прийняти його на особистий прийом, попередньо повідомити про дату, час особистого прийому. Метою особистого прийому зазначив питання порушення прав у кримінальному провадженні щодо нього особисто, а також щодо злочинів у сфері Міністерства оборони України та інших питань.
Листом від 18.07.2023 № 27-3681-20 Львівська обласна прокуратура повідомила позивача, що відповідно до вимог наказу Генерального прокурора від 06.08.2020 № 363 «Про організацію роботи органів прокуратури з особистого прийому, розгляду звернень і запитів та забезпечення доступу до публічної інформації» керівники органів прокуратури, зокрема керівник Львівської обласної прокуратури, приймають громадян лише за зверненнями, у задоволенні яких відмовлено їхніми заступниками або у разі оскарження їх дій чи рішень.
01.09.2023 позивач повторно звернувся до керівника Львівської обласної прокуратури із заявою, у якій просив прийняти його на особистий прийом відповідно до Закону України «Про звернення громадян». Просив повідомити про дату, час та місце особистого прийому завчасно.
Львівська обласна прокуратура листом від 15.09.2023 № 27-678 вих-23 повідомила позивача, що за приписами п. п. 13, 15 VI Інструкції про порядок розгляду звернень і запитів та особистого прийому громадян в органах прокуратури України, затвердженої наказом Генерального прокурора № 363 від 06.08.2020, керівники органів прокуратури приймають громадян за зверненнями, у задоволенні яких відмовлено їхніми заступниками або у разі оскарження їх дій чи рішень.
Не погоджуючись з такими діями відповідача, позивач звернувся до суду з цим позовом.
При вирішенні позову суд виходив з наступного.
Згідно із ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Статтею 2 КАС України визначено, що завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
У справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Відповідно до ст. 40 Конституції України усі мають право направляти індивідуальні чи колективні письмові звернення або особисто звертатися до органів державної влади, органів місцевого самоврядування та посадових і службових осіб цих органів, що зобов'язані розглянути звернення і дати обґрунтовану відповідь у встановлений законом строк.
Окрім цього, ст. 34 Конституції України передбачено, що кожен має право вільно збирати, зберігати, використовувати і поширювати інформацію усно, письмово або в інший спосіб - на свій вибір.
Відносини, що виникають між громадянами та органами місцевого самоврядування та/або органами державної влади щодо розгляду звернень, скарг, заяв та клопотань, регулюються нормами Закону України «Про звернення громадян» від 02.10.1996 № 393/96-ВР.
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про звернення громадян» громадяни України мають право звернутися до органів державної влади, місцевого самоврядування, об'єднань громадян, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, засобів масової інформації, посадових осіб відповідно до їх функціональних обов'язків із зауваженнями, скаргами та пропозиціями, що стосуються їх статутної діяльності, заявою або клопотанням щодо реалізації своїх соціально-економічних, політичних та особистих прав і законних інтересів та скаргою про їх порушення.
Відповідно до ст. 22 Закону України «Про звернення громадян» керівники та інші посадові особи органів державної влади, місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, об'єднань громадян зобов'язані проводити особистий прийом громадян.
Прийом проводиться регулярно у встановлені дні та години, у зручний для громадян час, за місцем їх роботи і проживання. Графіки прийому доводяться до відома громадян.
Порядок прийому громадян в органах державної влади, місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах, організаціях незалежно від форм власності, об'єднаннях громадян визначається їх керівниками.
Усі звернення громадян на особистому прийомі реєструються. Якщо вирішити порушені в усному зверненні питання безпосередньо на особистому прийомі неможливо, воно розглядається у тому ж порядку, що й письмове звернення. Про результати розгляду громадянину повідомляється письмово або усно, за бажанням громадянина.
З метою належної організації діяльності органів прокуратури з особистого прийому, розгляду звернень і запитів та забезпечення доступу до публічної інформації, керуючись ст. ст. 8, 9 Закону України «Про прокуратуру» Офісом Генерального прокурора України прийнято наказ від 06.08.2020 № 363 «Про організацію роботи органів прокуратури з особистого прийому, розгляду звернень і запитів та забезпечення доступу до публічної інформації» (далі - Наказ № 363).
Відповідно п. 1.2 Наказу № 363 організацію роботи з особистого прийому громадян, розгляду звернень і запитів, доступу до публічної інформації в органах прокуратури покласти:
в Офісі Генерального прокурора та обласних прокуратурах - на підрозділи з питань організації прийому громадян, розгляду звернень і запитів та інші самостійні структурні підрозділи у межах їхніх повноважень;
у окружних прокуратурах - на керівників прокуратур, їхніх перших заступників та заступників у межах повноважень, а з питань доступу до публічної інформації - безпосередньо на керівників окружних прокуратур.
Крім того, наказом Генерального прокурора від 06.08.2020 № 363 затверджено «Інструкцію про порядок розгляду звернень і запитів та особистого прийому громадян в органах прокуратури України» (далі - Інструкція № 363).
Відповідно до п. 1 розділу І Інструкції № 363 ця Інструкція визначає порядок і строки розгляду всіх звернень громадян, юридичних осіб, які надходять до органів прокуратури в усній чи письмовій формі, звернень і запитів народних депутатів України, комітетів тимчасових слідчих комісій і тимчасових спеціальних комісій Верховної Ради України, депутатів місцевих рад, адвокатських запитів (далі - звернення і запити), здійснення контролю за результатами їх розгляду, а також основні вимоги до організації і проведення особистого прийому громадян в Офісі Генерального прокурора, у тому числі у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі, обласних, окружних прокуратурах, спеціалізованих на правах обласних і окружних прокуратур (далі - обласні, окружні прокуратури).
Відповідно до п. 4 Розділу І Інструкції № 363 розгляд звернень і запитів, особистий прийом громадян в органах прокуратури здійснюються на принципах законності, об'єктивності, всебічності, неупередженості, своєчасності, недопущення дискримінації за будь-якими ознаками, заборони переслідування за подання звернення, неухильного дотримання вимог професійної етики та поведінки прокурорів.
При цьому розділ VI Інструкції № 363 регулює організацію особистого прийому громадян в органах прокуратури.
Згідно з п. 1 Розділу VI Інструкції № 363 особистий прийом громадян в органах прокуратури проводиться Генеральним прокурором, заступниками Генерального прокурора, керівниками обласних і окружних прокуратур, їх першими заступниками та заступниками, відповідальними підрозділами, а також іншими працівниками органів прокуратури за дорученням керівництва.
Відповідно до пункту 2 Розділу VI Інструкції № 363 особистий прийом громадян керівництвом Офісу Генерального прокурора, обласних, окружних прокуратур здійснюється у встановлені дні та години згідно з графіком, затвердженим керівником органу прокуратури, а працівниками відповідальних підрозділів - у день їх звернення у робочі дні з 9 по 13 годину та з 13 години 45 хвилин по 17 годину 30 хвилин, у п'ятницю - з 9 по 13 годину та з 13 години 45 хвилин по 16 годину 15 хвилин, як правило, у порядку черговості або за дорученням керівництва. Генеральним прокурором та його заступниками, керівниками обласних прокуратур прийом громадян проводиться за попереднім записом.
Відповідно до п. 3 Розділу VI Інструкції № 363 у разі відсутності Генерального прокурора, керівника обласної чи окружної прокуратури прийом громадян проводиться виконувачем їх обов'язків, а заступників Генерального прокурора, керівника обласної чи окружної прокуратури - особою, що виконує їх обов'язки або уповноваженими ними працівниками.
Відповідно до п. 4 Розділу VI Інструкції № 363 прийом громадян за місцем їх роботи і проживання та в інших державних установах проводиться у разі потреби в порядку, визначеному керівником відповідної прокуратури.
Відповідно до п. 5 Розділу VI Інструкції № 363 графіки особистого прийому громадян розміщуються на офіційних вебсайтах Офісу Генерального прокурора, обласних прокуратур та в приміщеннях органів прокуратури в доступному для ознайомлення місці. Поряд з ними мають бути розміщені тексти Законів України «Про звернення громадян», «Про прокуратуру», графіки прийому громадян керівництвом прокуратур вищого рівня.
Відповідно до п. 6 Розділу VI Інструкції № 363 у кожній прокуратурі для приймання громадян облаштовується спеціальне приміщення для здійснення особистого прийому громадян (приймальня громадян).
Відповідно до п. 7 Розділу VI Інструкції № 363 прийом громадян в Офісі Генерального прокурора та обласних прокуратурах, крім приймалень громадян, може проводитися в інших службових приміщеннях органів прокуратури лише за дорученням керівників органів прокуратури, їхніх заступників або осіб, які виконують їх обов'язки.
Звернення, прийняті під час особистого прийому громадян, за резолюцією зазначених осіб невідкладно передаються для реєстрації до відповідальних підрозділів.
Відповідно до п. 8 Розділу VI Інструкції № 363 вхід громадян до службових приміщень органів прокуратури, в яких проводиться особистий прийом громадян, не потребує оформлення перепустки.
Забороняється відмова в особистому прийомі громадянам з огляду на політичні погляди, партійну належність, віросповідання, стать, вік, національність, етнічне та соціальне походження, майновий стан, місце проживання, незнання державної мови або інші обставини.
Відповідно до п. 9 Розділу VI Інструкції № 363 прийом народних депутатів України, депутатів місцевих рад проводиться у порядку, визначеному Законами України «Про статус народного депутата України», «Про статус депутатів місцевих рад».
Відповідно до п. 10 Розділу VI Інструкції № 363 організація прийому громадян Генеральним прокурором, заступниками Генерального прокурора, керівниками обласних прокуратур, їх першими заступниками та заступниками покладається на відповідальні підрозділи або проводиться за їхнім безпосереднім дорученням.
Відповідно до п. 11 Розділу VI Інструкції № 363 попередній запис громадян на особистий прийом до Генерального прокурора та його заступників, керівника обласної прокуратури здійснюється відповідальним підрозділом на підставі письмової заяви громадянина, в якій викладається суть порушеного питання та до якої додаються копії оскаржуваних відповідей за його попередніми зверненнями. Запис розпочинається наступного дня після проведення зазначеними керівниками особистого прийому та завершується за п'ятнадцять днів до передбаченої графіком дати здійснення прийому.
Відповідальним підрозділом формується список громадян, готуються необхідні документи та матеріали, що надаються на його вимогу структурними підрозділами відповідної прокуратури згідно з компетенцією, а також у телефонному режимі або в інший спосіб повідомляються громадяни про час і місце проведення прийому керівництвом.
Матеріали для організації особистого прийому Генеральним прокурором передаються до підрозділу забезпечення діяльності керівництва не пізніше ніж за п'ять днів до дня особистого прийому.
Відповідно до п. 13 Розділу VI Інструкції № 363 керівники органів прокуратури приймають громадян за зверненнями, у задоволенні яких відмовлено їх заступниками, або у разі оскарження їх дій чи рішень.
Згідно з п. 17 Розділу VI Інструкції № 363 особистий прийом, а також запис на особистий прийом не проводиться у разі, якщо:
- громадянин звертається до органу прокуратури з одного й того самого питання зі зверненням, розгляд якого припинено відповідно до статті 8 Закону України «Про звернення громадян»;
- звернення подано з порушенням строків, визначених статтею 17 Закону України «Про звернення громадян»;
- заява не відповідає вимогам пункту 11 розділу VI цієї Інструкції.
Про підстави відмови в записі на особистий прийом заявник повідомляється письмово.
У цій справі суд встановив, що 04.07.2023 позивач звернувся із заявою про особистий прийом до керівника Львівської обласної прокуратури. У поданій заяві позивач просив прийняти на особистий прийом, попередньо повідомити про дату, час особистого прийому з питань порушення прав у кримінальному провадженні щодо нього особисто, а також щодо злочинів у сфері Міністерства оборони України та інших питань.
Листом від 18.07.2023 № 27-3681-20 Львівська обласна прокуратура повідомила позивача, що відповідно до вимог Наказу Генерального прокурора від 06.08.2020 № 363 «Про організацію роботи органів прокуратури з особистого прийому, розгляду звернень і запитів та забезпечення доступу до публічної інформації» керівники органів прокуратури, зокрема керівник Львівської обласної прокуратури, приймають громадян лише за зверненнями, у задоволенні яких відмовлено їхніми заступниками або у разі оскарження їхній дій чи рішень.
01.09.2023 позивач повторно звернувся до прокурора області Львівської прокуратури, у якій просив прийняти на особистий прийом відповідно до Закону України «Про звернення громадян». Повідомити про дату, час та місце особистого прийому завчасно.
Львівська обласна прокуратура листом від 15.09.2023 № 27-678 вих-23 повідомила позивача, що за приписами п. п. 13, 15 VI Інструкції про порядок розгляду звернень і запитів та особистого прийому громадян в органах прокуратури України, затвердженої наказом Генерального прокурора № 363 від 06.08.2020, керівники органів прокуратури приймають громадян за зверненнями, у задоволенні яких відмовлено їхніми заступниками або у разі оскарження їхніх дій чи рішень.
Оцінюючи підставу для особистого прийому позивача керівником Львівської обласної прокуратури, суд встановив, що в силу положень п. 11 Інструкції № 363 попередній запис громадян на особистий прийом до Генерального прокурора та його заступників, керівника обласної прокуратури здійснюється відповідальним підрозділом на підставі письмової заяви громадянина, в якій викладається суть порушеного питання та до якої додаються копії оскаржуваних відповідей за його попередніми зверненнями. Запис розпочинається наступного дня після проведення зазначеними керівниками особистого прийому та завершується за п'ятнадцять днів до передбаченої графіком дати здійснення прийому.
Суд також наголошує на змісті п. 13 Розділу VI Інструкції № 363, згідно якого керівники органів прокуратури приймають громадян за зверненнями, у задоволенні яких відмовлено їх заступниками, або у разі оскарження їх дій чи рішень.
Проте, позивач при зверненні з метою особистого прийому керівником Львівської обласної прокуратури не долучив копій оскаржуваних відповідей за його попередніми зверненнями, розглянутими заступниками керівника Львівської обласної прокуратури, що в силу положень п. 17 Розділу VI Інструкції № 363 є підставою для відмови у записі на особистий прийом.
Щодо суті порушеного питання, яке позивач виклав у заяві на особистий прийом, зокрема, щодо питань порушення прав у кримінальному провадженні щодо нього особисто, то суд вказує таке.
За правилами ст. 12 Закону України «Про звернення громадян» дія цього Закону не поширюється на порядок розгляду заяв і скарг громадян, встановлений кримінальним процесуальним, цивільно-процесуальним, трудовим законодавством, законодавством про захист економічної конкуренції, законами України «Про судоустрій і статус суддів» та «Про доступ до судових рішень», Кодексом адміністративного судочинства України, Законами України «Про засади запобігання і протидії корупції», «Про виконавче провадження».
Позивач не конкретизує, яке порушення його прав та у якому кримінальному провадженні відбулося.
Натомість, останній не позбавлений можливості оскаржити рішення, дії чи бездіяльність органів досудового розслідування чи прокурора, вчинених ними під час досудового розслідування, за правилами, встановленими Кримінально-процесуальним кодексом України.
Також суд зазначає, що норми Закону України «Про звернення громадян» не поширюються на скарги та заяви, порядок розгляду яких, встановлений спеціальними законами.
Аналогічного висновку дійшов Верховний Суд у постанові від 27.11.2019 у справі № 822/2852/17.
Щодо тверджень позивача про те, що всупереч Закону України «Про звернення громадян» начальником відділу прийому громадян І. Цобою вчинено протиправні дії, чим обмежено ОСОБА_1 у особистому прийомі, то суд зазначає таке.
Згідно Розділу ІІ Порядку розгляду звернень і запитів наказу Офісу Генерального прокурора № 363 усі звернення та запити, крім усних звернень, які вирішені на особистому прийомі, підлягають попередньому розгляду. Попередній розгляд звернень та запитів передбачає ознайомлення з їх змістом, перевірку правильності оформлення та належності порушених у них питань до компетенції прокуратури. Попередній розгляд звернень і запитів після їх реєстрації здійснюється в Офісі Генерального прокурора та обласних прокуратурах підрозділами з організації особистого прийому громадян, розгляду звернень та запитів (далі - відповідальні підрозділи), у окружних прокуратурах - керівниками окружних прокуратур, їхніми першими заступниками та заступниками. За результатами попереднього розгляду щодо кожного звернення і запиту визначеними у пункті 2 цього розділу особами у межах повноважень приймається одне з таких рішень: передання для розгляду керівнику органу прокуратури або його заступнику згідно з розподілом обов'язків; передання для розгляду до відповідного структурного підрозділу Офісу Генерального прокурора, обласної чи окружної прокуратури, прокурору або іншому працівнику органу прокуратури; направлення за територіальністю та/або належністю; повернення заявнику з наданням відповідних роз'яснень; залишення без розгляду за наявності підстав, визначених статтею 8 Закону України "Про звернення громадян".
У зв'язку з наведеним слідує, що оскільки позивач не підтвердив підстави для прийому та не забезпечив організацію опрацювання підстав для вказаного прийому необхідними матеріалами (попередньою відповіддю з якою позивач був не згідний), відтак, відповідальною особою відділу організації особистого прийому громадян, розгляду звернень та запитів правомірно, у межах наданих повноважень розглянуто заяву та відмовлено позивачу у особистому прийомі до керівника Львівської обласної прокуратури.
Як вже суд вказував вище, відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України та ч. 2 ст. 2 КАС України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно з ч. ч. 1, 4 ст. 73 КАС України належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування.
Відповідно до приписів ст. 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності. Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), що міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).
Частиною 1 ст. 77 КАС України закріплено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Відповідно до ч. 2 ст. 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. У таких справах суб'єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.
Виходячи із заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та доказів, зібраних у справі, суд дійшов висновку, що у задоволенні позову необхідно відмовити повністю, оскільки судом не встановлено порушення Львівською обласною прокуратурою прав позивача при розгляді його звернень щодо особистого прийому керівником прокуратури.
У зв'язку з відмовою у задоволенні позовних вимог питання про розподіл судових витрат судом не вирішується.
Керуючись ст.ст. 2, 19-20, 22, 25-26, 73, 77, 90, 139, 143, 241-246, 255, 257-258, 293, 295, пп. 15.5 п.15 розділу VII «Перехідні положення» КАС України, суд
у задоволенні адміністративного позову відмовити повністю.
Судові витрати зі сторін стягненню не підлягають.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Повний текст рішення виготовлено та підписано 15.01.2024.
СуддяПотабенко Варвара Анатоліївна