Провадження № 3/641/266/2024 Справа № 641/7902/23
15 січня 2024 року суддя Комінтернівського районного суду м. Харкова Маньковська О.О., розглянувши справу про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , громадянки України, проживаючої за адресою: АДРЕСА_1
за ст. 124 КУпАП, -
ОСОБА_1 , 28.11.2023 року о 12 год. 55 хв. у м. Харкові, пр-т. Петра Григоренка, 14, керуючи транспортним засобом «WOLKSWAGEN POLO», д.н.з. НОМЕР_2 по проспекту Петра Григоренка, у дворі будинку № 14, рухаючись заднім ходом, не впевнилась в безпечності та скоїла зіткнення з транспортним засобом «Ford Fiesta Comfort», д.н.з. НОМЕР_3 , який рухався позаду. Своїми діями ОСОБА_1 порушила п.п. 10.9 Правил дорожнього руху України.
ОСОБА_1 в судове засідання не з'явилась, про дату і час слухання справи повідомлялась своєчасно і належним чином, до суду подала заяву про визнання провини та про проведення судового засідання за її відсутності.
Відповідно до ч. 1 ст. 268 КУпАП, справа про адміністративне правопорушення може бути розглянута у відсутність правопорушника, якщо він був своєчасно повідомлений про день та час розгляду справи.
Таким чином, суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Так, вина ОСОБА_1 у скоєнні вказаного правопорушення підтверджується матеріалами справи, а саме - схемою місця ДТП, поясненнями ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , доданих до протоколу про адміністративне правопорушення серії ААБ № 301069 від 28.11.2023р.
Своїми діями ОСОБА_1 скоїла правопорушення, передбачене ст. 124 КУпАП, тобто порушення правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів.
Накладаючи адміністративне стягнення, суд бере до уваги характер скоєного правопорушення, дані про особу, що притягається до адміністративної відповідальності та вважає за необхідне накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу.
Призначаючи судовий збір, суд застосовує редакцію ЗУ «Про судовий збір», яка діяла на час скоєння правопорушення.
Керуючись ст.ст. 124, 283 КУпАП, суддя -
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП та стягнути штраф в дохід держави в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень 00 коп.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави в розмірі 536 (п'ятсот тридцять шість) гривень 80 копійок.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного суду в десятиденний строк з дня її оголошення.
Суддя- О. О. Маньковська