15 січня 2024 року справа №360/1567/22
м. Дніпро
Перший апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів: головуючого Блохіна А.А., суддів Гаврищук Т.Г., Сіваченко І.В., розглянув в порядку письмового провадження апеляційну скаргу представника позивача - Галкіна Вячеслава Леонідовича рішення Луганського окружного адміністративного суду від 02 серпня 2022 р. у справі № 360/1567/22 (головуючий І інстанції Секірська А.Г.) за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії, -
В липні 2022 року ОСОБА_1 (далі - позивачка) звернулась до суду із позовом до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області (далі - відповідач, ГУПФУ в Львівській області), у якому позивач просив суд: визнати незаконним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області від 09.02.2022 № 122950002156 про відмову ОСОБА_1 у призначенні пенсії за віком; зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області призначити ОСОБА_1 пенсію за віком у відповідності до ст.12 Закону України «Про пенсійне забезпечення» від 5 листопада 1991 року № 1788-XII з моменту первинного звернення за пенсією, тобто з 03.02.2022 з виплатою заборгованості, яка утворилася за цей період.
В обґрунтування позовних вимог позивачкою зазначено, що 03.02.2022 на веб-портал Пенсійного фонду України нею надано заяву про призначення пенсії з усіма необхідними документами, яку за принципом екстериторіальності було розглянуто відповідачем - Головним управлінням Пенсійного фонду України у Львівській області та винесено рішення про відмову в призначенні пенсії від 09.02.2022 № 122950002156 у зв'язку з недосягненням пенсійного віку, визначеного статтею 26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».
Згідно наданих документів для призначення пенсії загальний стаж склав 35 роки 08 місяців 17 днів. На думку відповідача, право на пенсію позивачка набуде у віці 60 років, тобто з 24.06.2026.
Відповідач зазначає, що позивачці не вистачає саме віку, тобто необхідний стаж позивачка має, що також підтверджується її трудовою книжкою.
На думку відповідача, оскільки на дату звернення з заявою про призначення пенсії за віком позивачка не набула віку у 60 років, який передбачений статтею 26 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», тому вона не має права на пенсію за віком. Відповідач не надав вчасно рішення про відмову у призначенні пенсії. Саме тому позивачка звернулася зі скаргою до пенсійного органу. ГУ ПФУ в Луганській області надало лист - відповідь разом з рішенням про відмову у призначенні пенсії, де також зазначило, що вона набуде право на пенсію у 60 років, як це визначено статтею 26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування». При цьому на норму статті 12 Закону України «Про пенсійне забезпечення» відповідач взагалі не зважає.
На час виникнення спірних правовідносин і до цього часу наявна колізія між нормами Закону № 1788-ХІІ та Законом № 1058-ІV - з іншого, в частині віку набуття права на пенсію жінок. Перший із цих законів визначає такий вік у 55 років, тоді як другий - у 60 років.
Оскільки норми названих законів регулюють одне і те ж коло відносин, вони явно суперечать один одному. Таке регулювання порушує вимогу «якості закону», передбачену Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод від 4 листопада 1950 року, та не забезпечує адекватний захист від свавільного втручання публічних органів державної влади у майнові права заявника (див. пункт 56 рішення Європейського суду з прав людини від 14 жовтня 2010 року у справі «Щокін проти України»).
Велика Палата Верховного Суду в постанові від 19 лютого 2020 року у справі №520/15025/16-а (провадження № 11-1207апп19, пункт 56) сформувала правовий висновок, згідно з яким у разі існування неоднозначного або множинного тлумачення прав та обов'язків особи в національному законодавстві органи державної влади зобов'язані застосувати підхід, який був би найбільш сприятливим для особи.
Велика палата Верховного суду в межах зразкової справи № 360/3611/20 дійшла висновку про те, що подібному випадку підлягають застосуванню положення які є найбільш сприятливими для особи. При ухваленні рішення у типовій справі, яка відповідає ознакам, викладеним у рішенні Верховного Суду за результатами розгляду зразкової справи, суд має враховувати правові висновки Верховного Суду, викладені у рішенні за результатами розгляду зразкової справи (частина третя статті 291 Кодексу адміністративного судочинства України).
Оскільки на час звернення позивача до пенсійного органу із заявою про призначення пенсії за віком на пільгових умовах їй виповнилося 55 років, страховий стаж становив понад 25 років, що відповідає вимогам ст. 12 Закону України «Про пенсійне забезпечення» це є достатнім для висновку, що позивач набула право на пенсію за віком відповідно до статті 12 Закону№ 1788-ХІІ.
Позивачка не згодна з рішенням відповідача, вважає його протиправним, що стало підставою для звернення до суду за захистом порушеного права.
Рішенням Луганського окружного адміністративного суду від 02 серпня 2022 р. у справі № 360/1567/22 в задоволенні позову - відмовлено.
Представник позивача не погодився з рішенням суду першої інстанції, подав апеляційну скаргу, в якій просив скасувати оскаржене судове рішення та прийняти нове рішення про задоволення позовних вимог.
В обґрунтування апеляційної скарги зазначено, що суд першої інстанції неповно з'ясував обставини, що мають значення для справи, неправильно застосував норми матеріального права та порушив норми процесуального права.
Справу розглянуто в порядку письмового провадження у відповідності до ст. 311 КАС України.
Відповідно до вимог ч. 1,2 ст. 308 КАС України суд апеляційної інстанції переглядає справу за наявними у ній і додатково поданими доказами та перевіряє законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів та вимог апеляційної скарги. Суд апеляційної інстанції не обмежений доводами та вимогами апеляційної скарги, якщо під час розгляду справи буде встановлено порушення норм процесуального права, які є обов'язковою підставою для скасування рішення, або неправильне застосування норм матеріального права.
Колегія суддів заслухала доповідь судді-доповідача, перевірила матеріали справи, вивчила доводи апеляційної скарги, і дійшла висновку, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом першої та апеляційної інстанції встановлено, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , є внутрішньо переміщеною особою з фактичною адресою проживання: АДРЕСА_1 , що підтверджується копіями паспорта громадянина України серії НОМЕР_1 , виданого 13.07.2011 Золотівським ВМ Первомайського МВУМВС України в Луганській області, картки фізичної особи - платника податків, довідки від 30.03.2022 № 7118-7000725781.
03.02.2022 на вебпортал Пенсійного фонду України позивачка направила заяву про призначення пенсії за віком, що не є спірним питанням у даній справі та визнається сторонами.
Трудова книжка ОСОБА_2 НОМЕР_2 містить наступні записи:
До вступу на роботу трудового стажу не має.
Світличанське районне управління виробничого об'єднання «Укрпромводчермет»:
1 - 21.10.1986 - прийнята на посаду няні дитсадку з окладом 70 руб на місяць, наказ № 124-к від 20.10.1986;
2 - 01.09.1987 - переведена на посаду 0,5 ст помічника вихователя та 0,5 ст санітарки - няні, наказ № 147 від 21.09.1987;
3 - 28.10.1988 - звільнена у відповідності до ст. 38 КЗпП УРСР по догляду за дитиною у віці до 8 років, наказ № 191к від 28.10.1988;
Первомайська взуттєва фабрика:
4 - 17.11.1988 - зарахована учнем затяжника взуття цеху № 5, наказ № 711 від 18.11.1988;
5 - 22.12.1988 - переведена збірником деталей виробів та полуфабрикатів першого розряду цеху № 5, наказ № 467 від 22.12.1988;
6 - 16.03.1989 - звільнена за ст. 38 КЗпП УРСР по догляду за дитиною до 8 років, наказ № 100 від 17.03.1990;
Прод. ОРС в/о «Первомайськвугілля»:
7 - 22.03.1989 - прийнята на посаду касира столової № 19, наказ № 34 від 22.03.1989;
8 - 28.03.1989 - прод. ОРС в/о «Первомайськвугілля» реорганізовано у Первомайський ОРС, наказ № 241 від 20.08.1988;
9 - 20.05.1989 - переведена на посаду старшого касира столової № 19, наказ № 18 від 21.05.1989;
10 - 29.03.1991 - Первомайський ОРС реорганізований у Первомайське торгівельно - промислове підприємство, наказ № 150 від 29.03.1991;
11 - 03.05.1993 - Первомайсьве ТПП перейменовано в орендне торгівельно - виробниче підприємство, наказ 1 від 03.05.1993;
12 - 05.09.1995 - звільнена за ст. 40 п.1 КЗпП України (скорочення штатів), наказ № 213 від 05.09.1995;
Первомайський міський центр зайнятості населення:
13 - 06.12.1995 - призначена виплата допомоги по безробіттю згідно ст. 26 п.1 «б» Закону України «Про зайнятість населення», розп. 864 від 06.12.1995;
14 - 12.03.1996 - припинена виплата допомоги згідно ст.30 п.1 «а» Закону України «Про зайнятість населення», розп. 305 від 13.03.1996;
Шахта «Тошківська» в/о «Первомайськвугілля»:
15 - 20.03.1996 - прийнята учнем машиніста конвейєру, наказ 27к від 25.03.1996;
16 - 04.04.1996 - звільнена за ст. 38 КЗпП України за власним бажанням,
Первомайське відділення № 7855 Ощадного банку України:
17 - 08.04.1996 - прийнята на посаду старшого касира філії № 7855/028, наказ № 57-ок від 08.04.1996;
18 - 16.11.1998 - переведена на посаду контролера - касира філії № 7855/028, наказ № 285/ок від 16.11.1998;
Первомайське відділення Державного спеціалізованого комерційного Ощадного банку України № 7855 перейменовано у ВАТ «Державний Ощадний банк України Первомайське відділення», постанова КМУ № 876 від 21.05.1999;
19 - 14.08.2001 - переведена на посаду старшого контролера - касира філ. № 028 Первомайського відділення № 7855, наказ № 160-ок від 14.08.2001;
ВАТ «Державний Ощадний банк України» перейменовано в філію Первомайське відділення № 7855 ВАТ «Державний Ощадний банк України», постанова правління ВАТ «Ощадбанк» від 28.11.2003 № 244;
Відкрите акціонерне товариство «Державний ощадний банк України» 07.06.2011 перейменовано на публічне акціонерне товариство «Державний ощадний банк України», постанова КМУ від 06.04.2011 № 502;
20 - 13.07.2012 - звільнена в порядку переводу в філію «Луганське обласне управління АТ «Ощадбанк», п.5 ст. 36 КЗпП України, наказ № 67-ок від 12.07.2012;
Філія - Луганське обласне управління АТ «Ощадбанк»
21- 14.07.2012 - прийнята на посаду старшого контролера - касира ТВБВ № 10012/0190 IV типу в порядку переведення з філії - Первомайського відділення № 7855 АТ «Ощадбанк», наказ № 1688/ок від 14.07.2012;
22 - 02.12.2014 - звільнена з займаної посади за власним бажанням у зв'язку з переїздом на нове місце проживання, ст. 38 КЗпП України, наказ № 3405/ок від 02.12.2014;
23 - 29.12.2014 - прийнята старшим касиром, наказ № 508 від 29.12.2014;
24 - 04.06.2015 - переведено провідним бухгалтером з фінансової роботи, наказ № 166-п від 03.06.2015;
25 - 05.04.2017 - переведено провідним економістом, наказ № 187-к від 05.04.2017;
26 - 02.10.2017 - переведено бухгалтером бухгалтерії, наказ № 585-к від 30.09.2017;
27 - 02.08.2019 - звільнена згідно п. 1 ст. 36 КЗпП України за згодою сторін, наказ № 350-п від 01.08.2019;
28 - 08.08.2019 - призначена на посаду старшого контролера - касира ТВБВ № 10012/0185, наказ № 998-к від 06.08.2019;
29 - 18.09.2019 - звільнена з займаної посади за власним бажанням, ст. 38 КЗпП України, наказ № 1158-к від 12.09.2019;
Відокремлений підрозділ Шахта «Тошківська» Державне підприємство «Первомайськвугілля»:
30 - 23.09.2019 - прийнята бухгалтером бухгалтерії, наказ № 34 від 20.09.2019.
Також позивачкою надано копію витягу з наказу ВП Шахта «Тошківська» ДП «Первомайськвугілля» від 09.04.2022 № 1/09-04-П «Про призупинення дії трудового договору», під № 1520 в якому зазначена ОСОБА_1 , бухгалтер. Відповідно до наказу призупинено дію трудових договорів з 07.04.2022 на період дії в Україні воєнного стану та стабілізації ситуації у зоні перебування шахти.
Рішенням ГУПФУ у Львівській області від 09.02.2022 № 122950002156 ОСОБА_1 відмовлено у призначенні пенсії за віком з таким обґрунтуванням.
Дата народження ІНФОРМАЦІЯ_1 . Дата звернення до територіальних органів Пенсійного фонду України 03.02.2022. Пенсійний вік, визначений статтею 26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», становить 60 років. Вік заявник 55 років 7 місяців 9 днів. Необхідний страховий стаж згідно статті 26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» становить 33 роки. Страховий стаж особи 35 років 8 місяців 17 днів.
Результати розгляду документів, доданих до заяви: за доданими документами до страхового стажу не зараховано період роботи з 20.03.1996 по 04.04.1996 згідно трудової книжки НОМЕР_2 , оскільки на звільненні відсутня дата і номер наказу. Для зарахування необхідно долучити уточнюючу довідку про періоди роботи, видану на підставі первинних документів.
За доданими документами прийнято рішення про відмову, оскільки право на звернення за призначенням пенсії за віком згідно поданої заяви від 08.01.2022 не відповідає вимогам статті 44 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (із змінами від 10.06.2022). Звернення за призначенням (перерахунком) пенсії здійснюється шляхом подання заяви та інших документів, необхідних для призначення (перерахунку) пенсії, до територіального органу Пенсійного фонду або до уповноваженого ним органу чи уповноваженої особи застрахованою особою особисто або через законного представника недієздатної особи, особи, дієздатність якої обмежена, малолітньої або неповнолітньої особи. Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсії визначається правлінням Пенсійного фонду за погодженням з центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері соціального захисту населення. Згідно п. 1.7 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунок) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27.12.2005 № 1566/11846, звернення за призначенням пенсії може здійснюватися в будь-який час після виникнення права на пенсію або не раніше ніж за місяць до досягнення пенсійного віку. Не працює. Дата, з якої особа матиме право на пенсійну виплату 25.06.2026. На обліку в територіальних органах Пенсійного фонду України не перебуває та пенсію не отримує.
Роз'яснено право на оскарження прийнятого рішення.
Листом від 28.06.2022 № 1894-1954/Б-02/8-1200/22 Головне управління Пенсійного фонду України в Луганській області у відповідь на звернення ОСОБА_1 за вх. № № ВЕБ-12001-Ф-С-22-051958 повідомило позивачку, що 09.02.2022 року Головним управлінням Пенсійного фонду України у Львівській області винесено рішення № 122950002156 про відмову в призначені Вам пенсії за віком згідно статті 26 Закону у зв'язку з недосягненням пенсійного віку. Відповідно до статті 26 Закону особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років за наявності страхового стажу не менше 15 років по 31 грудня 2017 року. Починаючи з 1 січня 2018 року право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років мають особи за наявності страхового стажу, зокрема: з 1 січня 2026 року по 31 грудня 2026 року - не менше 33 років.
Позивачка вважає рішення ГУПФУ у Львівській області від 09.02.2022 № 122950002156 протиправним, у зв'язку з чим звернулася до суду за захистом порушеного права.
Надаючи правову оцінку встановленим обставинам справи, колегія суддів зазначає наступне.
Відповідно до частини першої статті 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Відповідно до Положення про Головні управління Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, затвердженого постановою Правління Пенсійного фонду України в м. Києві від 22.12.2014 №28-2, Головні управління Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі (далі - головне управління Фонду) є територіальними органами Пенсійного фонду України (далі - Фонд).
16.03.2021 за № 339/35961 в Міністерстві юстиції України зареєстровано постанову правління Пенсійного фонду України в м. Києві від 16.12.2020 № 25-1, якою затверджено зміни до Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 25 листопада 2005 року № 22-1, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 27 грудня 2005 року за № 1566/11846 (у редакції постанови правління Пенсійного фонду України від 07 липня 2014 року № 13-1).
Зазначеною постановою правління Пенсійного фонду України в м. Києві від 16.12.2020 № 25-1, зокрема, передбачено можливість застосування екстериторіального призначення та перерахунку пенсій.
Згідно із розділом IV п. 4.2 Порядку 22-1 із змінами, внесеними постановою правління Пенсійного фонду України в м. Києві від 16.12.2020 № 25-1, після реєстрації заяви та сканування копій документів засобами програмного забезпечення за принципом екстериторіальності визначається структурний підрозділ органу, що призначає пенсію, який формує атрибути сканованих документів (із зазначенням часу їх створення), електронну пенсійну справу.
Заяву позивача щодо призначення пенсії за віком розглянуто ГУПФУ в Львівській області з урахуванням принципу екстериторіальності.
Принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду, що формуються за рахунок страхових внесків роботодавців, бюджетних та інших джерел визначає Закон України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» № 1058-ІV (далі - Закон № 1058), який набув чинності з 1 січня 2004 року.
У відповідності до частини першої статті 26 Закону № 1058 особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років та наявності страхового стажу не менше 20 років. Починаючи з 1 січня 2018 року право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років мають особи за наявності страхового стажу: з 1 січня 2018 року по 31 грудня 2018 року - не менше 25 років; з 1 січня 2019 року по 31 грудня 2019 року - не менше 26 років; з 1 січня 2020 року по 31 грудня 2020 року - не менше 27 років; з 1 січня 2021 року по 31 грудня 2021 року - не менше 28 років; з 1 січня 2022 року по 31 грудня 2022 року - не менше 29 років; з 1 січня 2023 року по 31 грудня 2023 року - не менше 30 років; з 1 січня 2024 року по 31 грудня 2024 року - не менше 31 року; з 1 січня 2025 року по 31 грудня 2025 року - не менше 32 років; з 1 січня 2026 року по 31 грудня 2026 року - не менше 33 років; з 1 січня 2027 року по 31 грудня 2027 року - не менше 34 років; починаючи з 1 січня 2028 року - не менше 35 років.
До досягнення віку, встановленого абзацами першим і другим цієї частини, право на пенсію за віком за наявності відповідного страхового стажу мають жінки 1961 року народження і старші після досягнення ними такого віку: 55 років - які народилися по 30 вересня 1956 року включно; 55 років 6 місяців - які народилися з 1 жовтня 1956 року по 31 березня 1957 року; 56 років - які народилися з 1 квітня 1957 року по 30 вересня 1957 року; 56 років 6 місяців - які народилися з 1 жовтня 1957 року по 31 березня 1958 року; 57 років - які народилися з 1 квітня 1958 року по 30 вересня 1958 року; 57 років 6 місяців - які народилися з 1 жовтня 1958 року по 31 березня 1959 року; 58 років - які народилися з 1 квітня 1959 року по 30 вересня 1959 року; 58 років 6 місяців - які народилися з 1 жовтня 1959 року по 31 березня 1960 року; 59 років - які народилися з 1 квітня 1960 року по 30 вересня 1960 року; 59 років 6 місяців - які народилися з 1 жовтня 1960 року по 31 березня 1961 року; 60 років - які народилися з 1 квітня 1961 року по 31 грудня 1961 року.
ОСОБА_1 народилася ІНФОРМАЦІЯ_1 , тобто на час звернення з заявою про призначення пенсії за віком (03.02.2022) вік позивачки складав повних 55 років 7 місяців, і відповідно вона не досягла віку, що дає їй право на призначення пенсії згідно наведених положень статті 26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».
Відповідно до п. 16 розділу XV «Прикінцеві положення» Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 № 1058-IV до приведення законодавства України у відповідність із цим Законом, закони України та інші нормативно-правові акти застосовуються в частині, що не суперечить цьому Закону.
Суд зауважує, що колізія між нормами статті 26 Закону № 1058 та статті 12 Закону України «Про пенсійне забезпечення» відсутня, з огляду на те, що Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку із прийняттям Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», який набрав чинності з 13.12.2005, розділ XV «Прикінцеві положення» Закону України «Про пенсійне забезпечення» доповнено новою нормою, за якою положення Закону України «Про пенсійне забезпечення» застосовується у частині визначення права на пенсію за віком на пільгових умовах і за вислугу років.
Позивачка звернулася саме за призначенням пенсії за віком, а тому підстави для застосування положень Закону України «Про пенсійне забезпечення» відсутні.
Зважаючи на те, що позивачка, досягнувши у лютому 2022 року віку 55 років, на час звернення до пенсійного органу не має права на пенсію за віком відповідно до № 1058, відповідачем правомірно прийнято оскаржуване рішення про відмову позивачці у призначенні пенсії за віком.
Аналогічний правовий висновок викладено Верховним Судом у постанові від 29.04.2020 у справі № 815/6727/17.
Посилання позивачки на правові висновки Великої Палати Верховного Суду, викладені у постанові від 03.11.2021 у справі № 360/3611/20, прийнятій за наслідками апеляційного перегляду рішення Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду від 21 квітня 2021 року у зразковій справі, є безпідставними, оскільки у зазначеній справі розглядалося питання застосування статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення», а не статті 12 цього Закону. Відповідно, зазначене судове рішення у справі, що розглядається, не є застосовним.
З огляду на вищевикладене, колегія суддів вважає, що суд першої інстанції дійшов вірного висновку про відмову у задоволення позову.
Статтею 316 КАС України визначено, що суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а рішення або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Ураховуючи наведене, колегія суддів не знаходить правових підстав для задоволення апеляційної скарги і відповідно для скасування оскаржуваного судового рішення, оскільки судом першої інстанції правильно встановлено обставини справи, судове рішення ухвалено з додержанням норм матеріального і процесуального права, правові висновки суду першої інстанції скаржником не спростовані.
Керуючись 315, 316, 321, 322, 325, 328, 329 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Апеляційну скаргу представника позивача - Галкіна Вячеслава Леонідовича рішення Луганського окружного адміністративного суду від 02 серпня 2022 р. у справі № 360/1567/22 - залишити без задоволення.
Рішення Луганського окружного адміністративного суду від 02 серпня 2022 р. у справі № 360/1567/22 - залишити без змін.
Повне судове рішення складено 15 січня 2024 року.
Постанова суду апеляційної інстанції набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена до Верховного Суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення в порядку, передбаченому ст. 328 Кодексу адміністративного судочинства України.
Головуючий суддя А.А. Блохін
Судді Т.Г. Гаврищук
І.В. Сіваченко