Справа № 761/46293/23
Провадження № 3/761/479/2024
10 січня 2024 року суддя Шевченківського районного суду м. Києва Мєлєшак О.В, розглянувши матеріали, що надійшли з Шевченківського УП ГУНП в м. Києві про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, раніше до адміністративної відповідальності не притягувався, проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ст.173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
18.11.2023 інспектором СПДН Шевченківського УП ГУНП в м. Києві складено протокол про адміністративне правопорушення серія ВАВ № 588591 відповідно до якого ОСОБА_1 звинувачується у тому, що 17.11.2023 о 18 год. 00 хв. за адресою: м. Київ, ст. метро «Берестейська» вчинив домашнє насильство відносно своєї дружини, а саме словесно ображав та погрожував. Таким чином, ОСОБА_1 обвинувачується у вчиненні насильства у сім'ї, за що відповідальність передбачена ст.173-2 КУпАП.
В судове засідання ОСОБА_1 не з'явився, про дату, час та місце судового розгляду повідомлений належним чином, а тому вважаю за можливим вказану справу розглянути у відсутності особи відносно якої складено протокол за наявними у ній матеріалами.
Суддя, дослідивши матеріали адміністративної справи, вважає, що справа підлягає закриттю з наступних підстав.
Відповідно до вимог ст.280 КУпАП, суд при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Ці данні встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Згідно ст. 62 Конституції України обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
Так, статтею173-2 КУпАП передбачена відповідальність за вчинення насильства в сім'ї, тобто умисне вчинення будь-яких дій фізичного, психологічного чи економічного характеру (застосування фізичного насильства, що не завдало фізичного болю і не спричинило тілесних ушкоджень, погрози, образи чи переслідування, позбавлення житла, їжі, одягу, іншого майна або коштів, на які потерпілий має передбачене законом право, тощо), внаслідок чого могла бути чи була завдана шкода фізичному або психічному здоров'ю потерпілого, а так само невиконання захисного припису особою, стосовно якої він винесений, не проходження корекційної програми особою, яка вчинила насильство в сім'ї.
В той же час, як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення, складеного відносно ОСОБА_1 , то в ньому ознаки об'єктивної сторони вчиненого правопорушення, не відповідають змісту диспозиції ч.1 ст.173-2 КУпАП, оскільки в протоколі відсутні будь-які відомості про те, що ОСОБА_1 вчинив будь-які дії фізичного, психологічного чи економічного характеру, внаслідок яких могла бути чи була завдана шкода фізичному або психічному здоров'ю його дружини.
З урахуванням наведеного, суд приходить до висновку про відсутність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.173-2 КУпАП, у зв'язку з чим провадження у справі підлягає закриттю.
Керуючись ч.1 ст.173-2, п.1 ст.247 КУпАП, суддя
Закрити провадження по адміністративній справі відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст.173-2 КУпАП в зв'язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, за винятком постанов про застосування стягнення, передбаченого ст. 32 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена до Київського апеляційного суду протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя: