Постанова від 15.01.2024 по справі 159/7469/23

Справа № 159/7469/23

Провадження № 3/159/111/24

КОВЕЛЬСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15 січня 2024 року м. Ковель

Суддя Ковельського міськрайонного суду Волинської області Шишилін О.Г., розглянувши матеріали, що надійшли від Відділу організації несення служби в м. Ковель Управління патрульної поліції у Волинській області про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України (паспорт НОМЕР_1 вид. 11.07.2023), який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , зареєстрований: АДРЕСА_2 ( з його слів), місце роботи не вказав, інвалід 3 групи ( по слуху) з дитинства ( посвідчення серії НОМЕР_2 ),

за вчинення правопорушення, передбаченого статтею 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - Кодекс),

встановив:

ОСОБА_1 14.11.2023 року о 21:40 годині в м. Ковелі по вул. Володимирська,69 перед виходом на проїзну частину дороги не переконався у відсутності небезпеки та раптово вибіг на проїзну частину поза межами пішохідного переходу, внаслідок чого трапився наїзд на нього транспортного засобу-автомобіля Volkswagen Touran р.н. НОМЕР_3 під керуванням водія ОСОБА_2 ..В результаті ДТП автомобіль отримав механічні пошкодження з матеріальними збитками. Своїми діями ОСОБА_1 , будучи учасником дорожнього руху, порушив вимоги пункту 4.7, 4.14а,б Правил дорожнього руху України, чим вчинив адміністративне правопорушення передбачене статтею 124 Кодексу.

ОСОБА_1 в судовому засіданні пояснив , що під час переходу проїзної частини дороги у не встановленому місці, не почув рух автомобіля, внаслідок чого сталась ДТП, а саме наїзд автомобіля на нього. Провину визнає, просить суд суворо не карати.

Суд, заслухавши пояснення ОСОБА_1 , дослідивши письмові матеріали справи, дійшов висновку про таке.

Відтак, розгляд справи здійснений судом на підставі наявних у матеріалах доказів.

Дослідивши письмові докази у справі, суддя дійшла наступного висновку.

При розгляді справи про адміністративне правопорушення суд зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи (стаття 280 Кодексу).

Відповідно до статті 9 Кодексу адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Диспозиція статті 124 Кодексу передбачає адміністративну відповідальність за порушення учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна.

Відповідно до статті 14 Закону України «Про дорожній рух»» учасниками дорожнього руху є особи, які використовують автомобільні дороги, вулиці, залізничні переїзди або інші місця, призначені для пересування людей та перевезення вантажів за допомогою транспортних засобів. До учасників дорожнього руху належать водії та пасажири транспортних засобів, пішоходи, велосипедисти, погоничі тварин.

Статтею 17 вказаного вище закону передбачено, що пішохід зобов'язаний перетинати проїзну частину автомобільної дороги, вулиці по пішохідних переходах, а в разі їх відсутності - на перехрестях по лінії тротуарів і узбіч.

Крім того, відповідно до пункту 4.7 Правил дорожнього руху пішоходи повинні переходити проїзну частину по пішохідних переходах, у тому числі підземних і надземних, а у разі їх відсутності - на перехрестях по лініях тротуарів або узбіч.

Відповідно до Правил дорожнього руху, чинних на момент ДТП, пішохід, який перетинає проїзну частину, є повноправним учасником дорожнього руху. Він, відповідно, зобов'язаний знати і дотримуватися Правил дорожнього руху.

Особи, які порушують ці Правила, несуть відповідальність згідно із законодавством, п.1.9 Розділу 1 Правил дорожнього руху України.

Суд з'ясовує усі обставини справи на підставі наданих пояснень, показів свідків та поданих доказів.

Відповідно до статті 251 Кодексу доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.

Крім визнання провини самим ОСОБА_1 , його вина у вчиненні правопорушення, передбаченого статтею 124 Кодексу, повністю доводиться зібраними у справі доказами.

Так, протокол про адміністративне правопорушення є одним із видів доказів (стаття 251 Кодексу).

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ААД №417546 від 06.12.2023 транспортний засіб марки Volkswagen Touran р.н. НОМЕР_3 , під керуванням водія ОСОБА_2 який рухався по вул. Володимирській, здійснив наїзд на пішохода ОСОБА_1 .. В результаті ДТП автомобіль отримав механічні пошкодження з матеріальними збитками.

Провина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення також доводиться іншими доказами, а саме: схемою місця ДТП, поясненнями потерпілої ОСОБА_3 , поясненнями ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , рапортом чергового поліцейського про подію, що мала місце 14.11.2023, протоколом огляду місця події 15.11.2023, відеозаписом до протоколу про адміністративне правопорушення.

Доказів, які б спростовували вказані обставини суду не надано.

Оцінивши докази та матеріали, надавши правову оцінку встановленим обставинам, суд дійшов висновку що ОСОБА_1 , який є учасником дорожнього руху, порушив зазначені вимоги Правил дорожнього руху України, невиконання яких призвело до настання ДТП, що спричинило пошкодження автомобіля потерпілого, тобто, скоїв правопорушення, передбачене статтею 124 Кодексу.

Визначаючи вид стягнення для ОСОБА_1 , враховую конкретні обставини вчинення правопорушення, особу порушника, його вік та майновий стан, обставини, що пом'якшують відповідальність - визнання вини та відсутність обставин, що обтяжують відповідальність, вважаю, що відносно останнього необхідно обрати адміністративне стягнення у виді штрафу.

Вказаний вид покарання суд вважає справедливим, пропорційним, достатнім і співрозмірним характеру вчиненого адміністративного правопорушення.

Відповідно до статті 40-1 Кодексу, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.

Згідно із пунктом 5 частини другої статті 4 Закону України «Про судовий збір», у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення, сплачується судовий збір в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 605,60 грн, які підлягають стягненню на користь держави.

Керуючись статтями 33, 35, 40-1, 124, 221, 245, 255, 280, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, Законом України «Про дорожній рух» суддя,

постановив:

Визнати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого статтею 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Притягнути ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , до адміністративної відповідальності та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 грн (вісімсот п'ятдесят грн ) на користь держави ((Найменування коду класифікації доходів бюджету 21081300 «Адміністративні штрафи у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху (крім адміністративних штрафів за адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані в автоматичному режимі)»по території Волинської області: Отримувач: ГУК у Волин.обл/Волинська.обл/ 21081300 Номер рахунку (IBAN): UA588999980313050149000003001 Банк отримувача: Казначейство України (ел.адм.подат.) Код отримувача (ЄДРПОУ):38009371.

Стягнути із ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на користь держави судовий збір у розмірі 605,60 грн(Судовий збір в дохід держави (адмінпр авопорушення), Отримувач коштів: ГУКу м.Києві/м.Київ/22030106, Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), Рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001, Код класифікації доходів бюджету : 22030106).

Постанова може бути оскаржена до Волинського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення.

Строк пред'явлення постанови до виконання 3 місяці з дня її винесення.

СуддяО. Г. Шишилін