Справа № 727/431/24
Провадження № 3/727/334/24
15 січня 2024 року суддя Шевченківського районного суду м.Чернівці Літвінова О.Г., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла від Управління стратегічних розслідувань в Чернівецькій області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності за ст.172-7 ч.1 КпАП України ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , -
До Шевченківського районного суду м.Чернівці надійшла справа про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ст.172-7 ч.1 КпАП України.
Як вбачається з протоколу №5 про адміністративне правопорушення від 10.01.2024 року, відповідно до контракту Кіцманської районної ради Чернівецької області від 17.03.2020 року та додаткової угоди Кіцманської міської ради Чернівецького району Чернівецької області №1 від 09.12.2020 року до контракту від 17.03.2020 року ОСОБА_1 призначено на посаду начальника КП «Кіцманське бюро технічної інвентаризації» Кіцманської міської ради, Чернівецького району, Чернівецької області з 17.03.2020 року до 22.03.2025 року.
ОСОБА_1 , будучи начальником КП «Кіцманське бюро технічної інвентаризації» Кіцманської міської ради, Чернівецького району, Чернівецької області, не повідомив відповідно до п.2 ч.1 ст.28 ЗУ «Про запобігання корупції» безпосереднього керівника, тобто Кіцманську міську раду, Чернівецького району, Чернівецької області, в особі її голови про наявність у нього реального конфлікту інтересів під час підписання наказу №12 «Про виплату щомісячної премії працівникам за серпень 2023 року», яким було надано собі премію в серпні 2023 року у розмірі 50% посадового окладу, який є одним із найбільших розмірів премії, згідно вищевказаного наказу, чим порушив вимоги п.2 ч.1 ст.28 ЗУ «Про запобігання корупції», чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за що передбачена частиною 1 статті 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступних висновків.
За змістом ст.ст. 7, 246 КУпАП провадження у справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності і його порядок визначається КУпАП та іншими законами України.
Частиною 2 ст.257 КпАП України передбачено, що протокол про вчинення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, разом з іншими матеріалами у триденний строк з моменту його складення надсилається до місцевого загального суду за місцем вчинення такого правопорушення.
Відповідно до ст.276 КпАП України справа про адміністративне правопорушення розглядається за місцем його вчинення.
У рішенні Конституційного суду України від 26 травня 2015 року № 5-рп/2015 визначено, що положення частини першої статті 276 Кодексу України про адміністративні правопорушення, яке передбачає, що «справа про адміністративне правопорушення розглядається за місцем його вчинення» необхідно розуміти так, що використане в ньому словосполучення «за місцем його вчинення» визначає адміністративно-територіальну одиницю, на яку поширюється юрисдикція відповідного органу, уповноваженого законом розглядати справу про адміністративне правопорушення.
Відповідальність за ч. 1 ст. 172-7 КУпАП настає за неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів.
Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення, місцем вчинення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією є: КП «Кіцманське бюро технічної інвентаризації» Кіцманської міської ради, Чернівецького району, Чернівецької області, юридична адреса: Чернівецька область, Чернівецький район, м.Кіцмань, вул.Укранїська, 4, що не відноситься до територіальної підсудності Шевченківського районного суду м.Чернівці.
Розгляд справ за ч.1 ст.172-7 КпАП України, відповідно до ст.276 КпАП України, не передбачає альтернативної підсудності. Тому, зазначена справа не підсудна Шевченківському районному суду м.Чернівці.
Оскільки при направленні адміністративного матеріалу було порушено вимоги територіальної підсудності, за таких обставин, справа про адміністративне правопорушення має бути повернута до Управління стратегічних розслідувань в Чернівецькій області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України, для подальшого направлення її за підсудністю (за місцем вчинення правопорушення).
Керуючись ст.ст. 276, 278, 280 КпАП України, суд,-
Справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст.172-7 КпАП України повернути до Управління стратегічних розслідувань в Чернівецькій області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України для скерування до належного суду.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Літвінова О.Г.