Справа №523/5/24
Провадження №1-кс/523/85/24
12.01.2024 слідчий суддя Суворовського районного суду м. Одеси ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , прокурора ОСОБА_3 розглянувши в судовому засіданні клопотання слідчого СВ ВП №3 ОРУП №1 ГУНП в Одеській області ОСОБА_4 про накладення арешту на майно по матеріалам досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12023162490001844 від 30.12.2023, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст.187 КК України,-
Відповідно до клопотання досудовим розслідуванням встановлено, що 30.12.2023 близько 19:00 год., невстановлені особи, перебуваючи у Молодіжному сквері, що розташований за адресою: м. Одеса, вул. Давида Ойстраха, 32, під час дії воєнного стану, погрожуючи застосуванням насилля, яке є небезпечним для життя та здоров'я особи, заволоділи майном неповнолітнього ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_1 , та неповнолітнього ОСОБА_6 . ІНФОРМАЦІЯ_2 .
04.01.2024 на підставі ухвали слідчого судді Суворовського районного суду м. Одеси слідчим СВ відділу поліції № З ОРУП № 1 ГУНП в Одеській області ОСОБА_4 , проведено обшук за адресою: АДРЕСА_1 , за місцем проживання ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , в ході якого виявлено та вилучено: кофта чорного кольору з білими вставками на плечах, штани спортивні чорного кольору, маска(балаклава) чорного кольору, кросівки білого кольору з чорними вставками «Adidas», сумка чорного кольору, які упаковані до спеціального пакету № PSP 4100316, згорток з речовиною рослинного походження зеленого кольору, дві частини полімерної пляшки з нашаруванням невідомої речовини, скляну піпетку, металевий предмет з нашаруванням невідомої речовини, упаковані до спеціального пакету № PSP 4100315, навушники білого кольору з чохлом червоно-чорного кольору, упаковані до спеціального пакету № PSP 1090565, мобільний телефон Redmi з ІМЕІ 1: НОМЕР_1 , ІМЕІ 2: НОМЕР_2 , упакований до спеціального пакету № PSP 1090566.
З метою збереження речових доказів в кримінальному провадженні, слідчий звернувся до суду з відповідним клопотанням яке в судовому засіданні підтримав прокурор.
Слідчий суддя, дослідивши матеріали поданого клопотання, приходить до висновку, що клопотання про арешт майна підлягає задоволенню за наступних підстав.
Правовою підставою арешту майна є положення ст.170 КПК України.
Згідно із ч.1 ст.170 КПК України, арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження.
Арешт майна допускається з метою забезпечення збереження речових доказів, що передбачено п.1 ч.2 ст.170 КПК України. Правилами ч.3 ст.170 КПК України передбачено, що в такому випадку арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 цього Кодексу.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст.131, 132, 170-173 КПК України,-
Клопотання слідчого СВ ВП №3 ОРУП №1 ГУНП в Одеській області ОСОБА_4 - задовольнити.
Накласти арешт, із забороною права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, яке вилучено в ході обшуку за адресою: АДРЕСА_1 , а саме: кофту чорного кольору з білими вставками на плечах, штани спортивні чорного кольору, маска(балаклава) чорного кольору, кросівки білого кольору з чорними вставками «Adidas», сумка чорного кольору, згорток з речовиною рослинного походження зеленого кольору, дві частини полімерної пляшки з нашаруванням невідомої речовини, скляну піпетку, металевий предмет з нашаруванням невідомої речовини, навушники білого кольору з чохлом червоно-чорного кольору, упаковані до спеціального пакету № PSP 1090565, мобільний телефон Redmi з ІМЕІ 1: НОМЕР_1 , ІМЕІ 2: НОМЕР_2 , упакований до спеціального пакету № PSP 1090566.
Роз'яснити, що ухвала про арешт майна може бути скасована за клопотанням підозрюваного, обвинуваченого, їх захисника чи законного представника, іншого власника або володільця майна.
На ухвалу слідчого судді може бути подана апеляційна скарга протягом п'яти днів з дня її оголошення.
Слідчий суддя ОСОБА_1