Справа № 671/2863/23
Провадження № 2/671/51/2024
15 січня 2024 р. м. Волочиськ
Суддя Волочиського районного суду Хмельницької області Никифоров Є. О., матеріали цивільної справи за позовом керівника Волочиської окружної прокуратури Хмельницької області, в інтересах держави в особі Війтовецької селищної ради Хмельницького району Хмельницької області до ОСОБА_1 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог, на стороні відповідача Головне управління Держгеокадастру у Хмельницькій області, про скасування державної реєстрації прав та витребування земельної ділянки,
Керівник Волочиської окружної прокуратури Хмельницької області, в інтересах держави в особі Війтовецької селищної ради Хмельницького району Хмельницької області звернувся до суду з позовом до ОСОБА_1 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог, на стороні відповідача Головне управління Держгеокадастру у Хмельницькій області, про скасування державної реєстрації земельної ділянки з кадастровим номером 6820980900:04:002:0003, скасування державної реєстрації прав на вказану земельну ділянку ОСОБА_1 , припинення права приватної власності ОСОБА_1 на вказану земельну ділянку, витребування вказаної земельної ділянки на користь Війтовецької селищної ради Хмельницького району Хмельницької області.
05.01.2024 провадження у справі відкрито. Судом ухвалено розгляд справи проводити в порядку загального позовного провадження. Підготовче судове засідання у справі призначено на 06.02.2024.
Судом також встановлено, що в провадженні суду знаходиться цивільна справа № 671/2853/23 за позовом керівника Волочиської окружної прокуратури Хмельницької області, в інтересах держави в особі Війтовецької селищної ради Хмельницького району Хмельницької області до ОСОБА_2 , ТОВ «Волочиськ-Агро», третя особа, яка не заявляє самостійних вимог, на стороні відповідача Головне управління Держгеокадастру у Хмельницькій області, про скасування державної реєстрації прав та витребування земельної ділянки з кадастровим номером 6820980900:04:002:004, провадження у якій відкрито 05.01.2024, цивільна справа за позовом керівника Волочиської окружної прокуратури Хмельницької області, в інтересах держави в особі Війтовецької селищної ради Хмельницького району Хмельницької області до ОСОБА_3 , ТОВ «Волочиськ-Агро», третя особа, яка не заявляє самостійних вимог, на стороні відповідача Головне управління Держгеокадастру у Хмельницькій області, про скасування державної реєстрації прав та витребування земельної ділянки з кадастровим номером 6820980900:04:002:008, та цивільна справа керівника Волочиської окружної прокуратури Хмельницької області, в інтересах держави в особі Війтовецької селищної ради Хмельницького району Хмельницької області до ОСОБА_4 , ТОВ «Волочиськ-Агро», третя особа, яка не заявляє самостійних вимог, на стороні відповідача Головне управління Держгеокадастру у Хмельницькій області, про скасування державної реєстрації прав та витребування земельної ділянки. Вказані справи ухвалою суду від 15.01.2024 об'єднано в одне провадження.
За приписами частини першої статті 188 ЦПК України в одній позовній заяві може бути об'єднано декілька вимог, пов'язаних між собою підставою виникнення або поданими доказами, основні та похідні позовні вимоги.
Похідною позовною вимогою є вимога, задоволення якої залежить від задоволення іншої позовної вимоги (основної вимоги).
Частиною другою статті 188 ЦПК України встановлено, що суд з урахуванням положень частини першої цієї статті може за клопотанням учасника справи або з власної ініціативи об'єднати в одне провадження декілька справ за позовами: 1) одного й того самого позивача до одного й того самого відповідача; 2) одного й того самого позивача до різних відповідачів; 3) різних позивачів до одного й того самого відповідача.
Об'єднання справ в одне провадження допускається до початку підготовчого засідання, а у спрощеному позовному провадженні - до початку розгляду справи по суті у кожній із справ (частина третя статті 188 ЦПК України).
Відповідно до частини 7 статті 188 ЦПК України про об'єднання справ в одне провадження, роз'єднання позовних вимог, про відмову в об'єднанні справ в одне провадження, роз'єднанні позовних вимог суд постановляє ухвалу.
Суд дійшов висновку, що вказані справи пов'язані між собою підставою виникнення вимог та поданими доказами, позивачем у кожній зі справі є Війтовецька селищна ради Хмельницького району Хмельницької області, підготовче засідання у справі не проведено, а тому наявні підставі для об'єднання справ в одне провадження.
Керуючись ст.ст. 188, 260, 261 ЦПК України, суддя
Цивільну справу № 671/2863/23 за позовом керівника Волочиської окружної прокуратури Хмельницької області, в інтересах держави в особі Війтовецької селищної ради Хмельницького району Хмельницької області до ОСОБА_1 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог, на стороні відповідача Головне управління Держгеокадастру у Хмельницькій області, про скасування державної реєстрації прав та витребування земельної ділянки об'єднати в одне провадження зі справою № 671/2853/23 позовом керівника Волочиської окружної прокуратури Хмельницької області, в інтересах держави в особі Війтовецької селищної ради Хмельницького району Хмельницької області до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ТОВ «Волочиськ-Агро», третя особа, яка не заявляє самостійних вимог, на стороні відповідача Головне управління Держгеокадастру у Хмельницькій області, про скасування державної реєстрації прав та витребування земельної ділянки, розгляд якої в підготовчому судовому засіданні призначений на 06 лютого 2024 р. на 10.00 год.
Копію ухвали направити учасникам справи для відома.
Ухвала набирає законної сили негайно після її складення (підписання) суддею та оскарженню в апеляційному порядку не підлягає.
Суддя Є. О. Никифоров