про залишення позовної заяви без руху
11 січня 2024 року м. Київ № 320/46698/23
Суддя Київського окружного адміністративного суду Жук Р.В., дослідивши матеріали адміністративного позову та додані до нього документи
за позовом ОСОБА_1
до Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області
про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії, -
До Київського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 з адміністративним позовом до Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області, в якому просить суд:
- визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області щодо відмови в перерахунку та виплаті пенсії ОСОБА_1 на підставі довідки від 24.10.2023 виданої Державною установою "Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по місту Києву" №8014;
- зобов'язати Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області здійснити ОСОБА_1 перерахунок та виплату пенсії, починаючи з 01.04.2019, з урахуванням довідки від 27.01.2023 виданої Державною установою "Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по місту Києву" №06/1377.
Відповідно до частини першою статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи: відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Наданий адміністративний позов не відповідає вимогам статей 160, 161 Кодексу адміністративного судочинства України з огляду на таке.
Відповідно до пункту 4 частини п'ятої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України в позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Частиною четвертою статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що позивач зобов'язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази - позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Позивач у пункті 2 прохальної частини зазначає довідку від 24.10.2023 виданої Державною установою "Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по місту Києву" №8014, проте у пункті 3 прохальної частини просить суд зобов'язати відповідача здійснити перерахунок позивачу на підставі довідки довідки від 27.01.2023 виданої Державною установою "Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по місту Києву" №06/1377.
Разом з тим, до матеріалів справи позивачем надано довідку від 24.10.2023 виданої Державною установою "Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по місту Києву" №8014
Таким чином, позивачу у порядку усунення недоліків позовної заяви необхідно надати суду позовну заяву у новій редакції в якій уточнити реквізити довідки; позовну заяву у новій редакції надати у кількості відповідно до сторін; у разі зазначення в прохальній частині позову довідку від 27.01.2023 №06/1377, надати її до суду в двох примірниках.
Згідно з частинами 1, 2 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Керуючись статтями 161, 169, 171, 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
1. Залишити позовну заяву ОСОБА_1 без руху.
2. Встановити позивачу 10-денний строк з дня отримання даної ухвали на усунення недоліків позовної заяви.
3. Попередити позивача про те, що у разі, якщо недоліки не буде усунуто у встановлений судом строк, позовну заяву буде повернуто відповідно до пункту першого частини четвертої статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя Жук Р.В.