Провадження № 3/537/185/2024
Справа № 537/5656/23
08.01.2024 року суддя Крюківського районного суду міста Кременчука Зоріна Діана Олександрівна, розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов з Головного управління ДПС у Полтавській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , громадянина України, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 , керівника ТОВ «Торговий дім «КРЕМЕНЧУКНАФТОПРОДУКТСЕРВІС», зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , податкова адреса: АДРЕСА_2 ,
за частиною 1 статті 163 -1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
До Крюківського районного суду міста Кременчука з Головного управління ДПС у Полтавській області надійшов протокол № 8704/16-31-04-06-04 від 04.12.2023 року, згідно якого ОСОБА_1 вчинив правопорушення порядку ведення податкового обліку, а саме не подано декларацію з ПДВ за вересень 2023 року, граничний термін подання 20.10.2023. Фактично декларацію з ПДВ за вересень 2023 року не подано, чим порушено пп. 49.18.1 пункту 49.18 статті 49 глави 2 розділу ІІ Податкового Кодексу України від 02.12.2010 року №2755-VI зі змінами та доповненнями. Вказаними діями ОСОБА_1 вчинив правопорушення, передбачене частиною 1 статті 163-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Дослідивши протокол у справі про адміністративне правопорушення, матеріали справи, проаналізувавши їх у сукупності, суддя приходить до висновку, що матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 мають бути повернуті відповідному органу для доопрацювання, за наступних підстав.
Відповідно до статті 9 Кодексу України про адміністративні правопорушення, адміністративне правопорушення це протиправна, винна дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до статті 280 Кодексу України про адміністративні правопорушення, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення, з поміж іншого, зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує такі питання: 1) чи належить до його компетенції розгляд даної справи; 2) чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення; 3) чи сповіщено осіб, які беруть участь у розгляді справи, про час і місце її розгляду; 4) чи витребувано необхідні додаткові матеріали; 5) чи підлягають задоволенню клопотання особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілого, їх законних представників і адвоката (стаття 278 Кодексу України про адміністративні правопорушення ).
Відповідно до частини 1 статті 256 Кодексу України про адміністративні правопорушення, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Стаття 245 Кодексу України про адміністративні правопорушення визначає завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Якщо при підготовці справи до судового розгляду будуть знайдені недоліки у протоколі, інших матеріалах справи, то такі документи надсилаються до органу, який порушив справу про адміністративне правопорушення на доопрацювання. А також вирішується питання і про достатність додаткових матеріалів, що допомагають при розгляді справи для правильного її вирішення.
Доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, безпеки на автомобільному транспорті та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами. Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу (стаття 251 Кодексу України про адміністративні правопорушення).
При розгляді справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за частиною 1 статті 163-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення встановлено, що вона містить недоліки, а саме до матеріалів справи, окрім протоколу про адміністративне правопорушення № 8704/16-31-04-06-04 від 04.12.2023 року та корінця повідомлення № 8375/12/16-31-04-06-09 від 17.11.2023 року з доказами його направлення, не долучено жодних документів, які б доводили в діях останнього наявність адміністративного правопорушення.
Враховуючи вищевикладене, а також те, що зазначені недоліки унеможливлюють об'єктивний судовий розгляд справи по суті, суддя приходить до висновку про необхідність повернення протоколу про адміністративне правопорушення, складеного відносно ОСОБА_1 до Головного управління ДПС у Полтавській області для доопрацювання.
Керуючись статтями 256, 278 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя,
Протокол про адміністративне правопорушення № 8704/16-31-04-06-04 від 04.12.2023 року, складений відносно ОСОБА_1 повернути до Головного управління ДПС у Полтавській області - для доопрацювання.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Діана Олександрівна Зоріна