3/381/205/24
381/5698/23
11 січня 2024 року місто Фастів
Суддя Фастівського міськрайонного суду Київської області Зебелян Н.В., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, які надійшли від Фастівського РУП ГУ НП в Київській області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
за скоєння правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 123 КУпАП, -
12.12.2023 до Фастівського міськрайонного суду Київської області надійшов адміністративний протокол Серія ААД № 287361 від 03.12.2023 про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч. 2 ст. 123 КУпАП.
Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення 03.12.2023 року о 09 год. 53 хвл. у м. Фастів по вул. Комарова, водій ОСОБА_1 виїхав на залізничний переїзд на увімкнений заборонений сигнал світлофора при наявності шлагбаума, чим порушив вимоги п.п.20.5 В ПДР України.
ОСОБА_1 у судовому засіданні вину не визнав, повідомив, що виїхав на переїзд, і вже після цього увімкнувся червоний сигнал світлофора та додав, що за ним їхав патрульний автомобіль, який також перебував на переїзді у момент увімкнення заборонено сигналу.
Відповідно до ч. 2 ст. 123 КУпАП в'їзд на залізничний переїзд у випадках, коли рух через переїзд заборонений тягне за собою накладення штрафу в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з оплатним вилученням транспортного засобу у його власника чи без такого або позбавлення права керування транспортними засобами на строк від шести місяців до одного року з оплатним вилученням транспортного засобу у його власника чи без такого або адміністративний арешт на строк від семи до десяти діб з оплатним вилученням транспортного засобу у його власника чи без такого.
Відповідно до п.20.5-В Правил дорожнього руху України рух через переїзд забороняється, якщо, увімкнено заборонний сигнал світлофора чи звуковий сигнал незалежно від наявності та положення шлагбаума.
Статтею 280 КУпАП, передбачено що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно зі статтею 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Вивчивши протокол та доданий до нього диск з відеозаписом, вважаю, що докази, які б свідчили про саму подію вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.123 КУпАП відсутні. Так, відеозапис, як доказ вчинення ОСОБА_1 вказаного у протоколі правопорушення, не містить будь-яких даних, з яких би вбачалося, що ОСОБА_1 здійснив переїзд залізничного переїзду саме на червоний забороняючий сигнал світлофора. Інші докази, які б свідчили про протилежне у справі відсутні.
Відповідно до ч. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочате, а розпочате підлягає закриттю за відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
Оскільки достатніх доказів на підтвердження того, що ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення не надано, провадження підлягає закриттю, у зв'язку з відсутністю події адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 123 КУпАП.
На підставі викладеного, керуючись ст. 279-280, 247, 283-285 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя
Провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч. 2 ст. 123 КУпАП закрити у зв'язку з відсутністю події адміністративного правопорушення.
На постанову у справі про адміністративне правопорушення може бути подано апеляційну скаргу до Київського апеляційного суду через Фастівський міськрайонний суд Київської області протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя Н.В.Зебелян