Єдиний унікальний номер: 378/4/24
Провадження № 3/378/22/24
10.01.2024 року смт. Ставище
Суддя Ставищенського районного суду Київської області Марущак Н. М., розглянувши матеріали, які надійшли від Головного управління ДПС у Київській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жительки АДРЕСА_1 , фізичної особи підприємця, раніше до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 155-1 КУпАП не притягувалась, за ч.1 ст. 155-1 КУпАП,
ОСОБА_1 , будучи фізичною особою підприємцем, в магазині-кафе по АДРЕСА_2 , порушила встановлений законом порядок проведення розрахункових операцій, а саме: встановлено факт реалізації товарів (цигарок «Стронг») без проведення розрахункових операцій через реєстратор розрахункових операцій для підакцизних товарів з використанням режиму програмування із зазначенням коду товарної підкатегорії, чим порушила п. 11 ст. 3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”, що встановлено під час перевірки 15 грудня 2023 року.
ОСОБА_1 до суду подала заяву, в якій справу просить розглядати без її участі, вину в скоєнні адміністративного правопорушення визнає, у вчиненому щиро кається.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного.
Правопорушення згідно ч. 1 ст. 155-1 КУпАП - це порушення встановленого законом порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.
Згідно п. 11 ст. 3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для виконання платіжної операції зобов'язані: проводити розрахункові операції через реєстратори розрахункових операцій та/або через програмні реєстратори розрахункових операцій для підакцизних товарів із використанням режиму програмування із зазначенням коду товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД, найменування товарів, цін товарів та обліку їх кількості.
Проте, вимоги вказаних норм ОСОБА_1 дотримано не було.
Винуватість ОСОБА_1 , у порушенні п. 11 ст. 3 вищевказаного Закону України за обставин, викладених у протоколі про адміністративне правопорушення, підтверджується наявними у справі доказами, а саме:
- даними протоколу про адміністративне правопорушення № 2469/10-36-0708 від 15.12.2023, який складений уповноваженою на те особою, а його зміст у повній мірі відповідає вимогам ст. 256 КУпАП; при цьому протокол був підписаний особою, яка його склала, та безпосередньо ОСОБА_1 , яка в графі пояснення зазначила, що зауважень до протоколу не має (а. с. 1),
- копією акта фактичної перевірки від 15.12.2023, проведеної ГДРІ ГУ ДПС у Київській області, відповідно до якого 15.12.2023 в магазині-кафе по АДРЕСА_2 встановлено факт реалізації товарів (цигарок «Стронг») без проведення розрахункових операцій через реєстратор розрахункових операцій для підакцизних товарів з використанням режиму програмування із зазначенням коду товарної підкатегорії (а. с. 2-5),
- випискою з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців, відповідно до якого ОСОБА_1 зареєстрована фізичною особою підприємцем (а. с. 7).
Відповідно до статті 24 КУпАП стягнення за адміністративне правопорушення накладається у межах, установлених цим Кодексом та іншими законами України.
За змістом ст. 23 КУпАП стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчинених нових правопорушень як самим правопорушником так і іншими особами.
На підставі статті ст. 33 КУпАП при накладенні стягнення враховується характер вчиненого правопорушення, особа правопорушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Відповідно до ст. 22 КУпАП України при малозначності вчиненого правопорушення орган, уповноважений вирішувати справу, може звільнити правопорушника від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням.
Враховуючи обставини скоєного адміністративного правопорушення, особу ОСОБА_1 , яка раніше не притягувався до адміністративної відповідальності, відсутність обтяжуючих відповідальність обставин, а також те, що тяжких наслідків не настало, вважаю можливим на підставі ст. 22 КУпАП звільнити її від адміністративної відповідальності за малозначністю вчиненого адміністративного правопорушення і обмежитись усним зауваженням.
Саме усне зауваження суд вважає достатнім для виправлення та належної поведінки правопорушниці в подальшому, а також співмірним скоєному нею правопорушенню.
Згідно ч. 2 ст. 284 КУпАП при оголошенні усного зауваження виноситься постанова про закриття провадження у справі про адміністративне правопорушення.
З урахуванням викладеного провадження у справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю.
Згідно ст. 40-1КУпАП судовий збір у даному випадку не стягується.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 22, 40-1, 155-1 ч. 1, 283-285 КУпАП, суд
Звільнити ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності за адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 155-1 КУпАПP за малозначністю, оголосивши їй усне зауваження, а провадження у даній справі закрити на підставі ч. 2 ст. 284 КУпАП.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її ухвалення через Ставищенський районний суд Київської області.
Суддя Н. М. Марущак