Справа № 127/30118/23
Провадження № 3/127/7876/23
09.01.2024 м. Вінниця
Суддя Вінницького міського суду Вінницької області Воробйов В.В., розглянувши матеріали, що надійшли з Відділу адміністративної практики УПП у Вінницькій області ДПП НПУ про притягнення до адміністративної відповідальності громадянина України ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , за ч. 1 ст. 130 КУпАП, -
До Вінницького міського суду Вінницької області з Відділу адміністративної практики УПП у Вінницькій області ДПП НПУ надійшли матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності громадянина України ОСОБА_1 за ч.1 ст. 130 КУпАП.
З протоколу про адміністративне правопорушення серія ААД №382964 від 24.09.2023 року вбачається, що 24.09.2023 року, водій ОСОБА_1 об 11 год. 46 хв. в м.Вінниця по вул. Коцюбинського, 31, керував транспортним засобом Volkswagen Pоіntek д.н.з. НОМЕР_1 перебуваючи у стані алкогольного сп'яніння. Огляд на стан алкогольного сп'яніння зі згоди водія проводився у встановленому законом порядку із застосуванням технічного приладу Drager 0024. Результат 0,86%. Тест №158. Від керування транспортним засобом відсторонений. Водій порушив вимоги п. 2.9. а Правил дорожнього руху. Дії ОСОБА_1 працівниками поліції кваліфіковані за ч. 1 ст. 130 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину не визнав та зазначив, що з показами приладу Drager не погоджується. Додатково пояснив суду, що він за самозверненням о 16 год. 15 хв. 24.09.2023 року пройшов огляд в КНП «ЦТЗ Соціотерапія» на стан алкогольного сп'яніння і у висновку зазначено, що станом на 16 год. 15 хв. він тверезий. Також пояснив, що 23.09.2023 року він дійсно вживав алкогольні напої, а саме пляшку горілки та один літр пива з 21 год. 30 хв. до 23 год. 00 хв. Проте, йому було не відомо, що в його організмі, станом на 11 год. 46 хв. 24.09.2023 року ще є наявний алкоголь, оскільки він почував себе нормально. Тому, просив суд врахувати ці обставини.
Відповідно до ч. 1 ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Статтею 251 КУпАП України визначено, що доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Порядок проведення огляду водія на стан алкогольного сп'яніння визначений ст. 266 КУпАП.
Так, відповідно до ч.ч. 2, 3, 4 ст. 266 КУпАП, огляд водія (судноводія) на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, проводиться поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів. Під час проведення огляду осіб поліцейський застосовує технічні засоби відеозапису, а в разі неможливості застосування таких засобів огляд проводиться у присутності двох свідків. Матеріали відеозапису обов'язково долучаються до протоколу про адміністративне правопорушення. У разі незгоди водія на проведення огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або в разі незгоди з його результатами огляд проводиться в закладах охорони здоров'я, перелік яких затверджується управлінням охорони здоров'я місцевих державних адміністрацій. Такий огляд у закладі охорони здоров'я та складення висновку за результатами огляду проводиться в присутності поліцейського.
Згідно із ч. 5 ст. 266 КУпАП огляд особи на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння проведений з порушенням вимог цієї статті, вважається недійсним.
Матеріалами справи про адміністративне правопорушення підтверджуються обставини щодо керування 24.09.2023 року, водієм ОСОБА_1 об 11 год. 46 хв. в м.Вінниця по вул. Коцюбинського, 31, транспортним засобом Volkswagen Pоіntek д.н.з. НОМЕР_1 в стані алкогольного сп'яніння.
Таких висновків суд дійшов з огляду на те, що працівниками патрульної поліції було дотримано вимог ст. 266 КУпАП та п. п. 2, 6, 7 Розділу І, Розділу ІІ Інструкції «Про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції» щодо огляду ОСОБА_1 на стан алкогольного сп'яніння. Зокрема, протоколом про адміністративне правопорушення, матеріалами справи та матеріалами відеофіксації події на нагрудну бодікамеру, підтверджуються ті обставини, що працівниками патрульної поліції водієві було запропоновано проведення огляду на місці зупинки транспортного засобу на стан алкогольного сп'яніння за допомогою спеціального технічного засобу «Drager Alcotest 7510» прилад -АRND 0024 і він на це погодився.
Крім того, на запитання працівника поліції щодо вживання водієм алкоголю, ОСОБА_1 , підтвердив обставини вживання ним алкоголю. Будь-яких зауважень чи незгоди з результатами огляду у протоколі про адміністративне правопорушення не висловлював.
У Акті огляду на стан алкогольного сп'яніння з використанням спеціальних технічних засобів від 24.09.2023 року ОСОБА_1 своїм підписом засвідчив, що згоден з результатами огляду на стан сп'яніння за допомогою технічного засобу «Drager Alcotest 7510», тест №158 (а.с. 4).
Результат тесту ОСОБА_1 проведеного об 11 год. 52 хв. 24.09.2023 року на стан алкогольного сп'яніння за допомогою спеціального технічного засобу «Drager Alcotest 7510» прилад - АRND 0024 - позитивний: 0,86 % проміле (а.с. 3).
Докази на підтвердження обставин проходження огляду на стан алкогольного сп'яніння ОСОБА_1 24.09.2023 року о 16 год. 15 хв. за самозверненням, суд не приймає до уваги, оскільки проведення такого огляду має бути забезпечене працівником поліції протягом двох годин з моменту виявлення підстав для його проведення, відповідно до вимог п. 9 Розділу ІІ Інструкції «Про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції» затвердженої спільним Наказом МВС України та МОЗ України від 09.11.2015 № 1452/735.
Відповідно до ст. 280 КУпАП при розгляді справи про адміністративне правопорушення орган (посадова особа) зобов'язані з'ясувати зокрема, чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Як зазначено в ст. 252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Дослідивши всі обставини справи в їх сукупності, суд вважає, що ОСОБА_1 вчинив правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 130 КУпАП - керування транспортними засобами особами в стані алкогольного сп'яніння.
Таким чином, враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу ОСОБА_1 , вважаю, що його слід притягнути до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 130 КУпАП та призначити йому адміністративне стягнення у виді штрафу з позбавленням права керування транспортними засобами з метою його виховання та недопущення нових правопорушень у майбутньому.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП та п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», суд вважає за необхідне стягнути з ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 605,60 грн. на користь держави.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 23, 33, 38, 40-1, ч. 1 ст. 130, ст.ст. 221, 284, 285 КУпАП, -
Визнати винним громадянина України ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 17000,00 грн. (сімнадцять тисяч гривень 00 коп.) на користь держави з позбавленням права керування транспортними засобами строком на 1 (один) рік.
Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір в розмірі 605,60 грн. (шістсот п'ять гривень 60 коп.).
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови, шляхом подачі апеляційної скарги до Вінницького апеляційного суду.
Суддя: