Ухвала від 09.01.2024 по справі 918/1264/23

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Набережна, 26-А, м. Рівне, 33013, тел. (0362) 62 03 12, код ЄДРПОУ: 03500111,

e-mail: inbox@rv.arbitr.gov.ua, вебсайт: https://rv.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

про відкриття провадження у справі про банкрутство

"09" січня 2024 р. Справа № 918/1264/23

Господарський суд Рівненської області у складі: суддя Романюк Р.В.,

за участю секретаря судового засідання Шандалюк А.А.,

розглянувши матеріали заяви Комунального підприємства "Міське будинкоуправління" Здолбунівської міської ради Рівненської області (35705, Рівненська обл., Здолбунівський р-н, м. Здолбунів, вул. Коротка, буд. 9, код ЄДРПОУ 03352219) про відкриття провадження у справі про банкрутство

За участю представників сторін:

від КП "Міське будинкоуправління": Войтюк Т.Л. (ордер серія ВК № 1102249 від 09.01.2024 р.);

арбітражний керуючий: Чепелюк О.О. (свідоцтво № 1786 від 08.12.2016 року).

ВСТАНОВИВ:

Комунальне підприємство "Міське будинкоуправління" Здолбунівської міської ради Рівненської області звернулося до Господарського суду Рівненської області з заявою про відкриття провадження у справі про банкрутство в якій просить: відкрити провадження у справі про банкрутство комунального підприємства "Міське будинкоуправління" Здолбунівської міської ради Рівненської області; ввести процедуру розпорядження майном комунального підприємства "Міське будинкоуправління" Здолбунівської міської ради Рівненської області та призначити розпорядником КП "Міське будинкоуправління" арбітражного керуючого Чепелюка Олександра Олександровича.

Ухвалою Господарського суду Рівненської області від 26.12.2023 року прийнято заяву про відкриття провадження у справі про банкрутство до розгляду, підготовче засідання призначено на "09" січня 2024 р., постановлено викликати для участі у судовому засіданні заявника (боржника) та арбітражного керуючого, вжити заходи для забезпечення вимог кредиторів шляхом заборони власнику майна (органу, уповноваженому управляти майном) боржника та боржнику - Комунальному підприємству "Міське будинкоуправління" Здолбунівської міської ради Рівненської області приймати рішення про ліквідацію, реорганізацію боржника, а також відчужувати основні засоби, зобов'язати заявника (боржника) - Комунальне підприємство "Міське будинкоуправління" Здолбунівської міської ради Рівненської області надати суду у підготовче засідання додаткові відомості (за їх наявності), необхідні для вирішення питання про відкриття провадження у справі про банкрутство.

Представник заявника в судовому засіданні 09.01.2024 року підтримала заяву про відкриття провадження у справі про банкрутство.

Розглянувши у підготовчому засіданні подані документи та дослідивши докази, судом встановлено наступне.

Згідно ч. 1 ст. 2 Кодексу України з процедур банкрутства, провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України. Застосування положень Господарського процесуального кодексу України та інших законодавчих актів України здійснюється з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.

Частиною 1 статті 8 Кодексу України з процедур банкрутства (в редакції чинній на момент подання заяви) передбачено, що справи про банкрутство (неплатоспроможність) розглядаються господарськими судами за місцезнаходженням боржника - юридичної особи, місцем проживання фізичної особи або фізичної особи - підприємця. Зміна боржником зареєстрованого місцезнаходження або місця проживання після подання кредитором або боржником заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) не впливає на зміну територіальної підсудності господарського суду.

Право на звернення до господарського суду із заявою про відкриття провадження у справі про банкрутство мають боржник, кредитор. Право на звернення до господарського суду із заявою про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність має боржник. Провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) відкривається господарським судом за заявою боржника також у разі загрози його неплатоспроможності (ч. 2 та ч. 3 ст. 8 Кодексу України з процедур банкрутства).

Згідно з приписами ч. 1, ч. 2 ст. 39 Кодексу України з процедур банкрутства, перевірка обґрунтованості вимог заявника, а також з'ясування наявності підстав для відкриття провадження у справі про банкрутство здійснюються господарським судом у підготовчому засіданні, яке проводиться в порядку, передбаченому цим Кодексом. Неявка у підготовче засідання сторін та представника державного органу з питань банкрутства, а також відсутність відзиву боржника не перешкоджають проведенню засідання. У підготовчому засіданні господарський суд розглядає подані документи, заслуховує пояснення сторін, оцінює обґрунтованість заперечень боржника, вирішує інші питання, пов'язані з розглядом справи.

За змістом ч. 1 та ч. 6 статті 34 Кодексу України з процедур банкрутства, заява про відкриття провадження у справі про банкрутство подається кредитором або боржником, а стосовно боржника - державного підприємства або господарського товариства, у статутному капіталі якого більше 50 відсотків акцій (часток) належать державі - також органом (суб'єктом), уповноваженим управляти державним майном, у письмовій формі. Боржник зобов'язаний у місячний строк звернутися до господарського суду із заявою про відкриття провадження у справі у разі, якщо задоволення вимог одного або кількох кредиторів призведе до неможливості виконання грошових зобов'язань боржника в повному обсязі перед іншими кредиторами (загроза неплатоспроможності), та в інших випадках, передбачених цим Кодексом. Якщо органи управління боржника допустили порушення цих вимог, вони несуть солідарну відповідальність за незадоволення вимог кредиторів. Питання порушення органами управління боржника зазначених вимог підлягає розгляду господарським судом під час здійснення провадження у справі. У разі виявлення такого порушення про це зазначається в ухвалі господарського суду, що є підставою для подальшого звернення кредиторів своїх вимог до зазначених осіб.

Заявник у заяві про відкриття провадження у справі про банкрутство посилається на те, що за наслідками розгляду звіту керівника КП "Міське будинкоуправління", 05.12.2023 року Здолбунівською міською радою Рівненської області прийнято рішення № 1919 "Про звернення до Господарського суду Рівненської області із заявою про відкриття провадження у справі про банкрутство", п. 1 - п. 3 якого, вирішено: прийняти до відома та врахувати звіт керівника комунального підприємства "Міське будинкоуправління" Здолбунівської міської ради Рівненської області Кулини Світлани Олександрівни за результатами проведення аналізу фінансово - господарської діяльності комунального підприємства "Міське будинкоуправління" Здолбунівської міської ради Рівненської області; надати комунальному підприємству "Міське будинкоуправління" Здолбунівської міської ради Рівненської області згоду на звернення до Господарсьткого суду Рівненської області із заявою про відкриття провадження в порядку статті 34 Кодексу України з процедур банкрутства; комунальному підприємству "Міське будинкоуправління" Здолбунівської міської ради Рівненської області звернутися до Господарського суду Рівненської області із заявою про відкриття провадження у справі про банкрутство.

Керівник КП "Міське будинкоуправління" у заяві про відкриття провадження у справі про банкрутство зазначає, що підприємство не має змоги належним чином виконати свої зобов'язання перед іншими суб'єктами господарювання у зв'язку із наявністю ознак неплатоспроможності, та на виконання ч. 4 ст. 34 Кодексу України з процедур банкрутства повідомляє про грошові зобов'язання та зазначає перелік кредиторів:

- Головне управління ДПС у Рівненській області станом на 11.12.2023 року загальний розмір податкових зобов'язань - 644 046,85 грн (податок на додану вартість - 307 806,81 грн; податок на доходи фізичних осіб - 217 821,79 грн; військовий збір - 17 981,75 грн; податок на прибуток - 7 529,00 грн; єдиний соціальний внесок - 92 907,50 грн). Підстава виникнення - рішення Рівненського окружного адміністративного суду від 26.05.2021 р. у справі № 460/1185/19.

- Зобов'язання за виконавчими документами на суму 12 189,18 грн (зобов'язання за 2017 рік).

- Зобов'язання із виплати заробітної плати на суму 48 489,29 грн (за період з серпня 2022 року по листопад 2023 року).

- ПАТ "Рівнеобленерго" на суму 16 261,71 грн (за період 2018 року).

- Відділ профілактичної дезинфекції Рівненського обласного об'єднання профдезинфекція на суму417,84 грн (станом на 01.01.20218 року).

- ТОВ "Здолбунівський УМБ" на суму 10 808,25 грн.

- Редакція "Нове життя" на суму 90,00 грн.

- ТОВ "Здолбунівська комуненергія" на суму 1 280,39 грн.

- ФГ ім. Т. Шевченка на суму 2 023,82 грн.

- ФОП Ситун С.П. на суму 1 894,36 грн.

- ФОП Шмендель Ю.О. на суму 120,00 грн.

- АТ АКБ "ПриватБанк" на суму 200,00 грн.

- ТОВ "Спектр ТВ" на суму 6 036,00 грн.

- ТОВ "Тріада" на суму 7 506,00 грн.

- ФОП Мельник С.М. на суму 3 843,60 грн.

- ТОВ "Здолбунівпостач" на суму 3 971,00 грн.

- ТОВ "Добробут" на суму 6 823,00 грн.

- ТОВ "ВКФ "Промтехсервіс" на суму 10 673,00 грн.

Заявник вказує, що згідно бухгалтерського обліку КП "Міське будинкоуправління" станом на 11.12.2023 року на підприємстві обліковується кредиторська заборгованість в загальному розмірі 776 674,29 грн.

Відповідно до п. 1 Статуту Комунального підприємства "Міське будинкоуправління" Здолбунівської міської ради Рівненської області, підприємство засноване рішенням Здолбунівської міської ради № 169 від 11.10.2002 року, є правонаступником міського будинкоуправління, Комунального підприємства міського будинкоуправління № 2.

Відповідно до п. 2.1. - п. 2.2., п. 3.1., п. 4.1. Статуту Комунального підприємства "Міське будинкоуправління" Здолбунівської міської ради Рівненської області, місцезнаходження підприємства: Україна, Рівненська обл., м. Здолбунів, вул. Коротка, 9. Підприємство є юридичною особою має самостійний баланс, рахунки в установах банків, печатку і штампи зі своїм повним найменуванням та ідентифікаційним кодом, фірмові бланки та інші реквізити, веде бухгалтерський і податковий облік, надає статистичну звітність у встановленому законодавством порядку. Підприємство є самостійним суб'єктом господарювання, що створене з метою утримання будинків та прибудинкових територій, надання послуг по ліквідації аварій в житлово - комунальній сфері, обслуговування та утримання сміттєзвалища, при необхідності вирішення питань збирання, транспортування, утилізації побутових відходів на території міста у порядку передбаченому чинним законодавством України. Майно підприємства належить до комунальної власності територіальної громади міста Здолбунів і закріплюється за підприємством на праві господарського відання, далі - майно. Підприємство володіє, користується та розпоряджається набутим майном, вчиняючи щодо нього будь - які дії, які не суперечать законодавству та цьому статуту, рішенням засновника.

Управління підприємством здійснюється відповідно до цього статуту на основі поєднання права засновника щодо господарського використання свого майна і самоврядування трудового колективу. Засновник не має права втручатися в оперативну і господарську діяльність підприємства. Управління підприємством здійснює директор (далі - керівник), який призначається на посаду на контрактній основі та звільняється з посади міським головою (п. 6.1. - п. 6.3. Статуту Комунального підприємства "Міське будинкоуправління" Здолбунівської міської ради Рівненської області).

Згідно п. 9.1. Статуту Комунального підприємства "Міське будинкоуправління" Здолбунівської міської ради Рівненської області, припинення діяльності, ліквідація та реорганізація (злиття, приєднання, поділ, виділення, перетворення) підприємства здійснюється за рішенням засновника чи уповноваженого ним органу, за рішенням суду, а також у випадках передбачених чинним законодавством України. у тому числі в разі визнання його банкрутом.

Пунктом 3 Рішення Здолбунівської міської ради Рівненської області № 1919 від 05.12.2023 року "Про звернення до Господарського суду Рівненської області із заявою про відкриття провадження у справі про банкрутство", вирішено Комунальному підприємству "Міське будинкоуправління" Здолбунівської міської ради Рівненської області звернутися до Господарського суду Рівненської області із заявою про відкриття провадження у справі про банкрутство.

Відповідно до п. 1 Рішення Здолбунівської міської ради Рівненської області № 1918 від 05.12.2023 року "Про передачу в господарське відання та на баланс комунального підприємства "Здолбунівське" Здолбунівської міської ради Рівненської області об'єктів нерухомого майна з балансу комунального підприємства "Міське будинкоуправління" Здолбунівської міської ради Рівненської області", вирішено передати в господарське відання та на баланс комунального підприємства "Здолбунівське" Здолбунівської міської ради Рівненської області з балансу комунального підприємства "Міське будинкоуправління" Здолбунівської міської ради Рівненської області об'єкти нерухомого майна згідно додатку.

Рішенням Здолбунівської міської ради Рівненської області № 1946 від 05.12.2023 року "Про припинення права постійного користування земельною ділянкою комунальному підприємству "Міське будинкоуправління" Здолбунівської міської ради Рівненської області по вулиці Івана Гончара, 16 в місті Здолбунів", вирішено припинити право постійного користування комунальному підприємству "Міське будинкоуправління" Здолбунівської міської ради Рівненської області на земельну ділянку кадастровий номер 5622610100:00:009:0213, площею 551 квадратних метрів (0,0551 гектара), яка надавалась для будівництва та обслуговування будівель закладів комунального обслуговування по вулиці Івана Гончара, 16 в місті Здолбунів.

Відповідно до Балансу (Звіт про фінансовий стан) форми № 1 на 31.12.2022 року загальний розмір активів - 463 тис. грн.

Загальний розмір дебіторської заборгованості КП "Міське будинкоуправління" становить 431 414,11 грн.

Відповідно до ст. 209 Господарського кодексу України (далі - ГК України), у разі нездатності суб'єкта підприємництва після настання встановленого строку виконати свої грошові зобов'язання перед іншими особами, територіальною громадою або державою інакше як через відновлення його платоспроможності цей суб'єкт (боржник) відповідно до частини четвертої статті 205 цього Кодексу визнається неспроможним. Нездатність боржника відновити свою платоспроможність та задовольнити визнані судом вимоги кредиторів інакше як через застосування визначеної судом ліквідаційної процедури вважається банкрутством. Суб'єктом банкрутства (далі - банкрутом) може бути лише суб'єкт підприємницької діяльності. Не можуть бути визнані банкрутом казенні підприємства. Щодо банкрутства державних комерційних підприємств законом передбачаються додаткові вимоги та гарантії права власності Українського народу.

За змістом ст. 1 Кодексу України з процедур банкрутства, банкрутство - визнана господарським судом нездатність боржника, крім страховика або кредитної спілки, відновити свою платоспроможність за допомогою процедури санації та реструктуризації і погасити встановлені у порядку, визначеному цим Кодексом, грошові вимоги кредиторів інакше, ніж через застосування ліквідаційної процедури або процедури погашення боргів боржника, а також віднесення страховика або кредитної спілки відповідно до рішення Національного банку України до категорії неплатоспроможних відповідно до Закону України "Про страхування" або Закону України "Про кредитні спілки"; боржник - юридична особа або фізична особа, у тому числі фізична особа - підприємець, неспроможна виконати свої грошові зобов'язання, строк виконання яких настав; грошове зобов'язання (борг) - зобов'язання боржника сплатити кредитору певну грошову суму відповідно до цивільно-правового правочину (договору) та на інших підставах, передбачених законодавством України. До грошових зобов'язань належать також зобов'язання щодо сплати податків, зборів (обов'язкових платежів), страхових внесків на загально-обов'язкове державне пенсійне та інше соціальне страхування; зобов'язання, що виникають внаслідок неможливості виконання зобов'язань за договорами зберігання, підряду, найму (оренди), ренти тощо та які мають бути виражені у грошових одиницях. До складу грошових зобов'язань боржника, у тому числі зобов'язань щодо сплати податків, зборів (обов'язкових платежів), страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне та інше соціальне страхування, не включаються неустойка (штраф, пеня) та інші фінансові санкції, визначені на дату подання заяви до господарського суду, а також зобов'язання, що виникли внаслідок заподіяння шкоди життю і здоров'ю громадян, зобов'язання з виплати авторської винагороди, зобов'язання перед засновниками (учасниками) боржника - юридичної особи, що виникли з такої участі. Склад і розмір грошових зобов'язань, у тому числі розмір заборгованості за передані товари, виконані роботи і надані послуги, сума кредитів з урахуванням відсотків, які зобов'язаний сплатити боржник, визначаються на день подання до господарського суду заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність), якщо інше не встановлено цим Кодексом. При поданні заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) розмір грошових зобов'язань визначається на день подання до господарського суду такої заяви; неплатоспроможність - неспроможність боржника (іншого, ніж страховик або кредитна спілка) виконати після настання встановленого строку грошові зобов'язання перед кредиторами не інакше, як через застосування процедур, передбачених цим Кодексом, або встановлена Національним банком України неплатоспроможність страховика відповідно до Закону України "Про страхування" чи неплатоспроможність кредитної спілки відповідно до Закону України "Про кредитні спілки".

Згідно з ч. 1 ст. 211 ГК України, засновники (учасники) суб'єкта підприємництва, власник майна, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, наділені господарською компетенцією, у межах своїх повноважень зобов'язані вживати своєчасних заходів щодо запобігання його банкрутству.

Частиною 1 статті 526 Цивільного кодексу України (далі - ЦК України) визначено, що зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Станом на дату звернення з даною заявою Комунальне підприємство "Міське будинкоуправління" Здолбунівської міської ради Рівненської області не має можливості належним чином виконати грошові зобов'язання.

Відповідно до ч. 5 ст. 39 Кодексу України з процедур банкрутства, за результатами розгляду заяви про відкриття провадження у справі та відзиву боржника господарський суд постановляє ухвалу про: відкриття провадження у справі; відмову у відкритті провадження у справі.

За наслідками розгляду в підготовчому засіданні заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство, судом не було встановлено підстав для відмови у відкритті провадження, передбачених в частині 6 статті 39 Кодексу України з процедур банкрутства.

Суд не встановив обставин щодо можливості боржника виконати майнові зобов'язання, строк яких настав. Докази, які б підтверджували спроможність виконати свої зобов'язання та погасити заборгованість боржником суду не подано.

З огляду на вище викладене, суд дійшов висновку про наявність підстав для відкриття провадження у справі про банкрутство Комунального підприємства "Міське будинкоуправління" Здолбунівської міської ради Рівненської області.

Частиною 8 статті 39 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що в ухвалі про відкриття провадження у справі про банкрутство зазначається про: відкриття провадження у справі про банкрутство; визнання вимог кредитора та їх розмір; введення мораторію на задоволення вимог кредиторів; введення процедури розпорядження майном; призначення розпорядника майна, встановлення розміру його винагороди та джерела її сплати; вжиття заходів щодо забезпечення вимог кредиторів шляхом заборони боржнику та власнику майна (органу, уповноваженому управляти майном) боржника приймати рішення щодо ліквідації, реорганізації боржника, а також відчужувати основні засоби та предмети застави; строк подання розпорядником майна до господарського суду відомостей про результати розгляду вимог кредиторів, який не може перевищувати одного місяця та 20 днів після дати проведення підготовчого засідання суду; дату попереднього засідання суду, яке має відбутися не пізніше 70 календарних днів, а в разі великої кількості кредиторів - не пізніше трьох місяців після дати проведення підготовчого засідання суду; строк проведення розпорядником майна інвентаризації майна боржника, який не може перевищувати двох місяців, а в разі значного обсягу майна - трьох місяців після дати проведення підготовчого засідання суду.

З метою виявлення кредиторів та осіб, які виявили бажання взяти участь у санації боржника, на офіційному веб-порталі судової влади України не пізніше наступного дня з дня постановлення ухвали суду про відкриття провадження у справі господарський суд оприлюднює повідомлення про відкриття провадження у справі боржника (офіційне оприлюднення). Доступ до інформації про провадження у справах, розміщеної на офіційному веб-порталі судової влади України, є вільним та безоплатним. Повідомлення про відкриття провадження у справі про банкрутство повинне містити ім'я або найменування боржника, його місцезнаходження або місце проживання, ідентифікаційний код юридичної особи або реєстраційний номер облікової картки платника податків, або серію та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті), найменування та адресу господарського суду, номер справи, дату офіційного оприлюднення повідомлення, відомості про розпорядника майна (ім'я, місцезнаходження), строк подання заяв кредиторів з вимогами до боржника. Інформація про відкриття провадження у справі про банкрутство додатково може оприлюднюватися на офіційному веб-сайті державного органу з питань банкрутства, а також у будь-який інший спосіб, не заборонений законом (ч. 9 ст. 39 Кодексу України з процедур банкрутства).

Згідно з ч. 13 ст. 39 Кодексу України з процедур банкрутства, процедура розпорядження майном вводиться господарським судом на строк, визначений частиною другою статті 44 цього Кодексу, одночасно з постановленням ухвали про відкриття провадження у справі.

Згідно абзаців 1-4 пункту 21 Прикінцевих та Перехідних положень Кодексу України з процедур банкрутства, до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи призначення арбітражного керуючого для виконання повноважень розпорядника майна або керуючого реструктуризацією у разі відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) здійснюється з урахуванням особливостей, визначених цим пунктом. Заява ініціюючого кредитора або боржника - фізичної особи про відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність), крім відомостей, передбачених частиною першою статті 34, частиною другою статті 116 цього Кодексу, повинна містити пропозицію щодо кандидатури арбітражного керуючого для виконання повноважень розпорядника майна або керуючого реструктуризацією. Ініціюючий кредитор або боржник - фізична особа додає до заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) заяву арбітражного керуючого, зазначеного в абзаці другому цього пункту, про участь у справі, яка повинна відповідати вимогам, встановленим частиною третьою статті 28 цього Кодексу. Господарський суд, відкриваючи провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність), призначає арбітражного керуючого, зазначеного в абзаці другому цього пункту, розпорядником майна або керуючим реструктуризацією.

В заяві Комунального підприємства "Міське будинкоуправління" Здолбунівської міської ради Рівненської області про відкриття провадження у справі про банкрутство міститься пропозиція щодо кандидатури арбітражного керуючого для виконання повноважень розпорядника майна - Чепелюка Олександра Олександровича. Крім того, до заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство додано заяву арбітражного керуючого Чепелюка О.О. про згоду на участь у справі про банкрутство.

Заява арбітражного керуючого про участь у справі про банкрутство арбітражним керуючим Чепелюком О.О. подана суду у встановленому порядку та строк.

Згідно ч. 3 ст. 28 Кодексу України з процедур банкрутства, розпорядником майна, керуючим реструктуризацією, керуючим санацією, ліквідатором, керуючим реалізацією не можуть бути призначені арбітражні керуючі: 1) які є заінтересованими особами у цій справі; 2) які здійснювали раніше управління цим боржником - юридичною особою, крім випадків, коли з дня відсторонення від управління зазначеним боржником минуло не менше трьох років; 3) яким відмовлено в допуску до державної таємниці, якщо такий допуск є необхідним для виконання обов'язків, визначених цим Кодексом; 4) які мають реальний чи потенційний конфлікт інтересів; 5) виключено; 6) які є близькими особами боржника - фізичної особи. До призначення арбітражним керуючим особа повинна подати до господарського суду заяву, в якій зазначається, що вона не належить до осіб, зазначених у цій частині.

Враховуючи наявність в матеріалах справи пропозиції заявника щодо кандидатури арбітражного керуючого для виконання обов'язків розпорядника майна по справі та заяви арбітражного керуючого Чепелюка Олександра Олександровича про згоду на участь у справі про банкрутство, суд дійшов висновку щодо наявності підстав для призначення розпорядником майна Комунального підприємства "Міське будинкоуправління" Здолбунівської міської ради Рівненської області арбітражного керуючого Чепелюка Олександра Олександровича (33028, м. Рівне, вул. К. Любомирського, 4а, свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) № 1786 від 08.12.2016 року).

За положеннями ч. 1 ст. 30 Кодексу України з процедур банкрутства, арбітражний керуючий виконує повноваження за грошову винагороду. Грошова винагорода арбітражного керуючого складається з основної та додаткової грошових винагород.

Розмір основної грошової винагороди арбітражного керуючого за виконання ним повноважень розпорядника майна або ліквідатора визначається в розмірі середньомісячної заробітної плати керівника боржника за останніх 12 місяців його роботи до відкриття провадження у справі, але не менше трьох розмірів мінімальної заробітної плати за кожний місяць виконання арбітражним керуючим повноважень (абзац 1 частина 2 статті 30 Кодексу України з процедур банкрутства).

Сплата основної винагороди арбітражного керуючого за виконання ним повноважень розпорядника майна, ліквідатора, керуючого санацією, керуючого реструктуризацією, керуючого реалізацією здійснюється за рахунок коштів, авансованих заявником (кредитором або боржником) на депозитний рахунок господарського суду, який розглядає справу, до моменту подання заяви про відкриття провадження у справі (абзац 6 частина 2 статті 30 Кодексу).

У разі якщо процедура триває після закінчення авансованих заявником коштів, основна винагорода арбітражного керуючого сплачується за рахунок коштів, одержаних боржником - юридичною особою у результаті господарської діяльності, або коштів, одержаних від продажу майна боржника, яке не перебуває в заставі, або коштів фонду, створеного кредиторами для виплати грошової винагороди та відшкодування витрат арбітражного керуючого (у разі його створення) (абзац 7 частина 2 статті 30 Кодексу).

За правилами частини 8 ст. 39 Кодексу України з процедур банкрутства, в ухвалі про відкриття провадження у справі про банкрутство зазначається про призначення розпорядника майна, встановлення розміру його винагороди та джерела її сплати;

У відповідності до норм Кодексу України з процедур банкрутства, враховуючи відсутність у справі відомостей про середньомісячну заробітну плату керівника боржника за останні 12 місяців його роботи до відкриття провадження у справі, слід встановити розпоряднику майна грошову винагороду в розмірі трьох мінімальних заробітних плат за кожен місяць виконання повноважень за рахунок коштів, авансованих заявником на депозитний рахунок Господарського суду Рівненської області відповідно до статті 30 Кодексу України з процедур банкрутства.

Керуючись ст.ст. 28, 30, 34, 39, 41 Кодексу України з процедур банкрутства, ст.ст. 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд -

УХВАЛИВ :

1. Відкрити провадження у справі № 918/1264/23 про банкрутство Комунального підприємства "Міське будинкоуправління" Здолбунівської міської ради Рівненської області (35705, Рівненська обл., Здолбунівський р-н, м. Здолбунів, вул. Коротка, буд. 9, код ЄДРПОУ 03352219).

2. Ввести мораторій на задоволення вимог кредиторів. Протягом дії мораторію на задоволення вимог кредиторів: забороняється стягнення на підставі виконавчих та інших документів, що містять майнові вимоги, у тому числі на предмет застави, за якими стягнення здійснюється в судовому або в позасудовому порядку відповідно до законодавства, крім випадків перебування виконавчого провадження на стадії розподілу стягнутих з боржника грошових сум (у тому числі одержаних від продажу майна боржника), перебування майна на стадії продажу з моменту оприлюднення інформації про продаж, а також у разі виконання рішень у немайнових спорах; забороняється виконання вимог, на які поширюється мораторій; не нараховується неустойка (штраф, пеня), не застосовуються інші фінансові санкції за невиконання чи неналежне виконання зобов'язань із задоволення всіх вимог, на які поширюється мораторій; зупиняється перебіг позовної давності на період дії мораторію; не застосовується індекс інфляції за весь час прострочення виконання грошового зобов'язання, три проценти річних від простроченої суми тощо.

3. Ввести процедуру розпорядження майном Комунального підприємства "Міське будинкоуправління" Здолбунівської міської ради Рівненської області (35705, Рівненська обл., Здолбунівський р-н, м. Здолбунів, вул. Коротка, буд. 9, код ЄДРПОУ 03352219) до 27 червня 2024 року.

4. Розпорядником майна призначити Чепелюка Олександра Олександровича ( АДРЕСА_1 , свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) № 1786 від 08.12.2016 року).

5. Встановити грошову винагороду розпоряднику майна арбітражному керуючому - Чепелюку Олександру Олександровичу у розмірі трьох мінімальних заробітних плат за кожен місяць виконання повноважень розпорядника майна Комунального підприємства "Міське будинкоуправління" Здолбунівської міської ради Рівненської області за рахунок коштів, авансованих на депозитний рахунок Господарського суду Рівненської області.

6. З метою виявлення кредиторів, здійснити оприлюднення повідомлення про відкриття провадження у справі про банкрутство Комунального підприємства "Міське будинкоуправління" Здолбунівської міської ради Рівненської області (35705, Рівненська обл., Здолбунівський р-н, м. Здолбунів, вул. Коротка, буд. 9, код ЄДРПОУ 03352219) на офіційному веб-порталі судової влади України.

7. Вжити заходи щодо забезпечення вимог кредиторів шляхом заборони боржнику та власнику майна (органу, уповноваженому управляти майном) боржника приймати рішення щодо ліквідації, реорганізації боржника, а також відчужувати основні засоби та предмети застави.

8. Встановити строк подання розпорядником майна до господарського суду відомостей про результати розгляду вимог кредиторів до 29 лютого 2024 року.

9. Встановити дату складання розпорядником майна реєстру вимог кредиторів та подання його на затвердження до господарського суду 29 лютого 2024 року.

10. Встановити строк проведення розпорядником майна інвентаризації майна боржника до 09 березня 2024 року.

11. Проведення попереднього засідання суду призначити на "21" лютого 2024 р. об 14:00 год., яке відбудеться в приміщенні господарського суду Рівненської області (за адресою: 33013, м. Рівне, вул. Набережна, 26А, в залі судових засідань каб. №13).

12. Зобов'язати розпорядника майна боржника у наступному засіданні надати cуду звіт про поведену роботу.

Копію ухвали направити відповідно до вимог ч. 15 ст. 39 Кодексу України з процедур банкрутства.

Ухвала набирає законної сили з моменту її постановлення та може бути оскаржена до Північно - західного апеляційного господарського суду, в порядку та строки, встановлені статтями 254 - 257 Господарського процесуального кодексу України.

Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається: http://rv.arbitr.gov.ua.

Суддя Р.В. Романюк