Ухвала від 09.01.2024 по справі 904/6005/23

УКРАЇНА
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Володимира Винниченка 1, м. Дніпро, 49027

E-mail: inbox@dp.arbitr.gov.ua, тел. (056) 377-18-49, fax (056) 377-38-63

УХВАЛА

про відкладення розгляду питання про прийняття заяви

конкурсного кредитора через недоліки заяви у справі про банкрутство

09.01.2024м. ДніпроСправа № 904/6005/23

за заявою Головного управління ДПС у Дніпропетровській області, м.Дніпро

до боржника Товариства з обмеженою відповідальністю "Торговий дім "АВІАС", м. Дніпро

про визнання грошових вимог

Суддя Мартинюк С.В.

Без участі (виклику) учасників справи про банкрутство

ВСТАНОВИВ:

15.11.2023 ПАТ "Укрнафта" звернулось до Господарського суду Дніпропетровської області із заявою про порушення провадження у справі про банкрутство ТОВ "Торговий Дім "АВІАС" на підставі ст. 34 Кодексу України з процедур банкрутства.

Ухвалою господарського суду від 20.11.2023 прийнято заяву ПАТ "УКРНАФТА" про відкриття провадження у справі про банкрутство ТОВ "Торговий Дім "АВІАС" до розгляду в підготовчому засіданні, яке призначено на 04.12.2023.

Ухвалою господарського суду від 04.12.2023 відкрито провадження у справі №904/6005/23 за заявою ПАТ "УКРНАФТА" про визнання банкрутом ТОВ "Торговий Дім "АВІАС". Введено процедуру розпорядження майном боржника строком на сто сімдесят календарних днів до 22.05.2024. Призначено розпорядником майна боржника - ТОВ "Торговий Дім "АВІАС" арбітражного керуючого Сидорчука А.А. Призначено попереднє засідання суду на 05.02.2024 о 10:00 год.

07.12.2023 на офіційному сайті Верховного суду опубліковано оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство ТОВ "Торговий Дім "АВІАС", №72025.

04.01.2024 через систему "Електронний суд" до господарського суду надійшла заява про визнання грошових вимог ГУ ДПС у Дніпропетровській області в розмірі 113 403 999,09 грн. та судового збору в розмірі 6 056,00 грн.

Дослідивши подану заяву, суд зазначає наступне.

Відповідно до ч. 1 ст. 46 Кодексу України з процедур банкрутства, господарський суд не пізніше п'яти днів з дня надходження заяви конкурсного кредитора здійснює перевірку її відповідності вимогам цього Кодексу.

Заява конкурсного кредитора з грошовими вимогами до боржника подана без дотримання вимог ч. 3 ст. 45 Кодексу України з процедур банкрутства зокрема, заява про визнання грошових вимог у справі не містить доказів сплати судового збору.

Згідно п. 10 ч. 2 ст. 4 Закону України „Про судовий збір” ставка судового збору подання до господарського суду заяви кредиторів, які звертаються з грошовими вимогами до боржника після оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) становить 2 розміри прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Відповідно до ст. 7 Закону України „Про Державний бюджет України на 2024 рік” розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб з 1 січня 2024 - 3028,00 грн.

Таким чином, заявник зобов'язаний до заяви з вимогами до боржника надати докази сплати судового збору за її подання у сумі 6 056,00 грн.

Однак, в порушення вимог ч. 3 ст. 45 Кодексу України з процедур банкрутства та п. 10 ч.2 ст. 4 Закону України „Про судовий збір” заявником до заяви про визнання кредиторських вимог не надано належних доказів сплати судового збору.

Відповідно до ч.3 ст. 45 Кодексу України з процедур банкрутства, заява кредитора має містити зокрема виклад обставин, що підтверджують вимоги до боржника, та їх обґрунтування. До заяви в обов'язковому порядку додаються докази сплати судового збору, докази надсилання копії заяви боржнику і розпоряднику майна, а також документи, що підтверджують грошові вимоги до боржника.

В порушення вимог ч.3 ст. 45 Кодексу України з процедур банкрутства заявником не додано доказів поштового відправлення заяви з грошовим вимогами до боржника розпоряднику майна.

Отже, заява про визнання грошових вимог до боржника подана без додержання вимог, викладених у статті 45 Кодексу України з процедур банкрутства.

Відповідно до ст. 46 Кодексу України з процедур банкрутства господарський суд не пізніше п'яти днів з дня надходження заяви конкурсного кредитора здійснює перевірку її відповідності вимогам цього Кодексу. У разі якщо заяву конкурсного кредитора подано без дотримання вимог цього Кодексу, господарський суд письмово повідомляє заявника про недоліки заяви та строк, протягом якого він зобов'язаний їх усунути. Якщо конкурсний кредитор усунув недоліки заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до суду. В іншому разі господарський суд постановляє ухвалу про повернення заяви.

Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 234, 235 ГПК України, ст. 45-46 Кодексу України з процедур банкрутства, господарський суд, -

УХВАЛИВ:

1. Відкласти вирішення питання щодо прийняття до розгляду заяви ГУ ДПС у Дніпропетровській області до боржника ТОВ "Торговий Дім "АВІАС" про визнання кредиторських вимог до боржника у розмірі 113 403 999,09 грн. та судового збору в розмірі 6056,00 грн. до закінчення строку на усунення недоліків в заяві.

2. Зобов'язати ГУ ДПС у Дніпропетровській області протягом 10-и днів з дня отримання ухвали суду усунути недоліки заяви про визнання конкурсних грошових вимог у справі про банкрутство ТОВ "Торговий Дім "АВІАС", а саме:

- надати належні докази сплати судового збору за подання заяви з грошовими вимогами до боржника у сумі 6 056,00 грн.;

- надати належні докази направлення копії заяви з додатками про грошові вимоги до боржника розпоряднику майна.

Ухвала набирає законної сили 09.01.2024 відповідно до статті 235 Господарського процесуального кодексу України та не підлягає оскарженню.

Інформацію про дату та час розгляду справи можна отримати за електронною адресою суду: http://dp.arbitr.gov.ua/sud5005/spisok/csz\

Суддя С.В. Мартинюк

Попередній документ
116173690
Наступний документ
116173692
Інформація про рішення:
№ рішення: 116173691
№ справи: 904/6005/23
Дата рішення: 09.01.2024
Дата публікації: 11.01.2024
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Господарське
Суд: Господарський суд Дніпропетровської області
Категорія справи:
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Призначено склад суду (27.11.2025)
Дата надходження: 27.11.2025
Предмет позову: визнання недійсним правочину
Розклад засідань:
04.12.2023 11:40 Господарський суд Дніпропетровської області
05.02.2024 10:00 Господарський суд Дніпропетровської області
05.03.2024 10:20 Господарський суд Дніпропетровської області
19.03.2024 10:30 Господарський суд Дніпропетровської області
08.04.2024 10:20 Господарський суд Дніпропетровської області
06.05.2024 10:40 Господарський суд Дніпропетровської області
10.06.2025 10:00 Господарський суд Дніпропетровської області
23.06.2025 10:00 Господарський суд Дніпропетровської області
08.07.2025 10:00 Господарський суд Дніпропетровської області
22.09.2025 11:00 Господарський суд Дніпропетровської області
04.11.2025 10:15 Господарський суд Дніпропетровської області
Учасники справи:
суддя-доповідач:
БЄЛІК ВІКТОРІЯ ГЕННАДІЇВНА
БЄЛІК ВІКТОРІЯ ГЕННАДІЇВНА
МАРТИНЮК СЕРГІЙ ВІТАЛІЙОВИЧ
МАРТИНЮК СЕРГІЙ ВІТАЛІЙОВИЧ
3-я особа:
Товариство з обмеженою відповідальністю "УКРЕНЕРГО-ТРЕЙД"
арбітражний керуючий:
Арбітражний керуючий Шевченко Юлія Ігорівна
відповідач (боржник):
Товариство з обмеженою відповідальністю "Лівайн Торг"
Товариство з обмеженою відповідальністю "Торговій дім "АВІАС"
за участю:
Арбітражний керуючий Сидорчук Андрій Анатолійович
кредитор:
Акціонерне товариство ''Національна суспільна телерадіокомпанія України''
Акціонерне товариство комерційний банк "ПРИВАТБАНК"
Головне управління ДПС у Дніпропетровській області
Кафедра військової підготовки спеціалістів Державної спеціальної служби транспорту Українського державного університету науки і технологій
Тесленко Володимир Михайлович
Товариство з обмеженою відповідальністю "АЛЬЯНС ЕВОЛЮШН"
позивач (заявник):
Акціонерне товариство "УКРНАФТА"
Публічне акціонерне товариство "УКРНАФТА"
Товариство з обмеженою відповідальністю "Торговій дім "АВІАС"
представник:
Арбітражний керуючий Шевченко Віталій Євгенович
представник кредитора:
Мельников Віктор Вікторович
Сліпець Сергій Сергійович
Адвокат Труфанова Олена Сергіївна
Фролов Михайло Михайлович
представник позивача:
Адвокат Дубчак Сергій Євгенович