Рішення від 08.01.2024 по справі 161/20179/23

Справа № 161/20179/23

Провадження № 2-а/161/32/24

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

08 січня 2024 року місто Луцьк

Луцький міськрайонний суд Волинської області в складі головуючого - судді Черняка В.В., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження у письмовому провадженні в місті Луцьку адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Луцького районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки про скасування постанови,-

ВСТАНОВИВ:

16 листопада 2023 року, через підсистему ЄСІТС «Електронний суд», позивач звернувся до суду із вказаним позовом.

В обґрунтування підстав позову позивач посилається на те, що в його діях відсутній склад правопорушення, передбаченого ч.2 ст.2012 КУпАП, оскільки йому у встановленому законом порядку не було доведено розпорядження про обов'язок з'явитися до відповідача.

Крім того, вказує, що про дату, час і місце розгляду справи про адміністративне правопорушення 26 жовтня 2023 року не був повідомлений належним чином.

Відповідач у письмовому відзиві позовні вимоги заперечив. Вказав, що оповіщення відповідача про обов'язок з'явитися у ТЦК було здійснено належним чином.

Дослідивши письмові матеріали справи, суд дійшов наступного висновку.

З матеріалів справи слідує, що постановою начальника Луцького районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки від 26 жовтня 2023 року №1/146/210/150, встановлено, що ОСОБА_1 допустив порушення правил військового обліку, встановлених ч.10 ст.1, ч.2 ст.37 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу», а саме порушення правил військового обліку у воєнний час. Такі дії кваліфіковані, як вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.210 КУпАП, за яке накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 1 700,00 грн.

Фабула інкримінованого позивачу правопорушення була викладена у протоколі про адміністративне правопорушення від 18 жовтня 2023 року, відповідно до якого, протоколом призовної комісії першого відділу Луцького РТЦК та СП №7 від 30 червня 2023 року ОСОБА_1 передано на військовий облік військовозобов'язаних, як такий, що досяг 27-річного віку під час перебування на військовому обліку призовників. Згідно розпорядження першого відділу Луцького РТЦК та СП №1557 від 12 жовтня 2023 року на території Горохівської ОТГ здійснювалося оповіщення військовозобов'язаних для уточнення облікових даних. Починаючи з 30 червня 2023 року і дотепер ОСОБА_1 для уточнення облікових даних не прибув.

З матеріалів справи слідує, що позивач не був присутній під час розгляду стосовно нього справи про адміністративне правопорушення, а примірник оскаржуваної постанови йому було надіслано поштою 31 жовтня 2023 року, а отримано ним 06 листопада 2023 року, згідно даних офіційного веб-сайт АТ «Укрпошта» стосовно рекомендованого відправлення 4570103249002.

До суду позивач звернувся 16 листопада 2023 року, тобто, з пропуском встановленого у ч.2 ст.286 КАС України, який в даному випадку становить 10 днів та обчислюється з дня винесення оскаржуваної постанови.

Однак, враховуючи наявне клопотання позивача про поновлення строку звернення до суду, та враховуючи, що він не був присутній під час винесення спірної постанови, а звернувся до суду протягом 10 днів з дня отримання примірника оскаржуваної постанови, строк звернення до суду пропущений ним з поважних причин, а тому його слід поновити.

Надаючи свою правову оцінку відносинам, що склалися між сторонами, суд зазначає таке.

Частиною десятою статті 1 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» передбачено, що громадяни України, які приписані до призовних дільниць або перебувають у запасі Збройних Сил України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України чи проходять службу у військовому резерві, зобов'язані:

прибувати за викликом районного (об'єднаного районного), міського (районного у місті, об'єднаного міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки (далі - відповідні районні (міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки), Центрального управління або регіонального органу Служби безпеки України, відповідного підрозділу Служби зовнішньої розвідки України для оформлення військово-облікових документів (посвідчень призовника, військових квитків, тимчасових посвідчень військовозобов'язаних), приписки, проходження медичного огляду, направлення на підготовку з метою здобуття або вдосконалення військово-облікової спеціальності, призову на військову службу або на збори військовозобов'язаних та резервістів;

проходити медичний огляд та лікування в лікувально-профілактичних закладах згідно з рішеннями комісії з питань приписки, призовної комісії або військово-лікарської комісії відповідного районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки, закладів охорони здоров'я Служби безпеки України, а у Службі зовнішньої розвідки України - за рішенням керівників відповідних підрозділів або військово-лікарської комісії Служби зовнішньої розвідки України;

проходити підготовку до військової служби, військову службу і виконувати військовий обов'язок у запасі;

виконувати правила військового обліку, встановлені законодавством.

Резервісти зобов'язані прибувати до військової частини, в якій вони проходять службу у військовому резерві, за викликом командира цієї військової частини.

З аналізу вищенаведених положень законодавства слідує, що обов'язок громадянина України, прибувати за викликом районного (об'єднаного районного), міського (районного у місті, об'єднаного міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки для оформлення військово-облікових документів (посвідчень призовника, військових квитків, тимчасових посвідчень військовозобов'язаних), приписки, проходження медичного огляду, направлення на підготовку з метою здобуття або вдосконалення військово-облікової спеціальності, призову на військову службу або на збори військовозобов'язаних та резервістів, передує здійснення відповідного виклику цього громадянина.

В свою чергу, частиною першою статті 38 цього ж Закону передбачено, що центральні та місцеві органи виконавчої влади, інші державні органи, органи влади Автономної Республіки Крим, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації та заклади освіти незалежно від підпорядкування і форми власності зобов'язані на вимогу територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, Центрального управління або регіональних органів Служби безпеки України, відповідного підрозділу Служби зовнішньої розвідки України сповістити призовників, військовозобов'язаних та резервістів про їх виклик до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, Центрального управління або регіонального органу Служби безпеки України, відповідного підрозділу Служби зовнішньої розвідки України, забезпечити їх своєчасне прибуття за цим викликом, у семиденний строк повідомити відповідні районні (міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, Центральне управління або регіональні органи Служби безпеки України, відповідний підрозділ Служби зовнішньої розвідки України про прийняття на роботу (навчання) та звільнення з роботи (навчання) призовників, військовозобов'язаних та резервістів.

Отже, на вимогу територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки органи місцевого самоврядування зобов'язані сповістити призовників, військовозобов'язаних та резервістів про їх виклик до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки.

Однак у даному випадку в матеріалах справи відсутні докази того, що виконавчий комітет Горохівської міської ради будь-яким чином здійснив оповіщення позивача про його обов'язок прибути до першого відділу Луцького РТЦК та СП 13 жовтня 2023 року, згідно розпорядження від 12 жовтня 2023 року.

Також, з матеріалів справи видно, що позивач зареєстрований та проживає на території м. Луцька, а не на території Горохівської ОТГ. Ця інформація була відома самому відповідачу, оскільки він у всіх складених ним матеріалах зазначає адресою реєстрації та проживання позивача саме м. Луцьк. Відповідач не пояснив, яким чином виконавчий комітет Горохівської міської ради мав змогу і був зобов'язаний оповістити позивача, який проживає на території, не підпорядкованій цьому виконавчому органу місцевого самоврядування. Про працевлаштування позивача у виконавчому комітеті Горохівської міської ради також не зазначено.

Відсутні в матеріалах справи і докази вручення чи отримання позивачем повісток про виклик до Луцького РТЦК та СП. Наявна в матеріалах справи квитанція АТ «Укрпошта» датована 18 жовтня 2023 року та стосується надсилання копії протоколу про адміністративне правопорушення, а не виклику позивача на 13 жовтня 2023 року.

З наведеного слідує, що відповідачем не було надано суду будь-яких належних та допустимих доказів оповіщення позивача про його обов'язок прибути до ІНФОРМАЦІЯ_1 на 13 жовтня 2023 року, що свідчить про відсутність в його діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.210 КУпАП, а тому позовні вимоги слід задовольнити повністю.

Оскільки суд задовольнив позовні вимоги повністю, на підставі ст.139 КАС України, на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань відповідача слід стягнути судовий збір у розмірі 536,80 грн., який був сплачений при зверненні до суду.

Керуючись ст.ст.139, 286 КАС України, суд, -

УХВАЛИВ:

Позовні вимоги ОСОБА_1 до Луцького районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки про скасування постанови,- задовольнити повністю.

Скасувати постанову Луцького районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки від 26 жовтня 2023 року №І/146/210/150 за справою про адміністративне правопорушення, а провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.2 ст.210 КУпАП - закрити на підставі п.1 ст.247 КУпАП, а саме у зв'язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Луцького районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки на користь ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 536,80 грн. (п'ятсот тридцять шість гривень вісімдесят копійок).

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення до Восьмого апеляційного адміністративного суду.

Позивачем у справі є ОСОБА_1 , АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 .

Відповідачем у справі є Луцький районний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки, Волинська область, Луцький район, м. Ківерці, вул. вул. Героїв УПА, 6, код ЄДРПОУ 09745730.

Повне судове рішення складено та підписано 08 січня 2024 року.

Суддя Луцького міськрайонного суду

Волинської області В.В. Черняк